Atpūta no izglītības un karjeras

 
Reitings 68
Reģ: 21.05.2018
Labrīt! Izstāstīšu savu sāpīgo situāciju un vēlēšos uzklausīt arī ieteikumus...
4 gadus mācos prof.vidusskolā, šovasar absolvēšu to. Lai varētu pilnvērtīgi strādāt savā jomā, augstākā ir nepieciešama OBLIGĀTI.
Galvenais šķērslis: veselība. 3 no šiem 4 gadiem esmu pavadījusi milzīgās mokās veģetatīvās distonijas saasinājumā (spēcīgs bezmiegs, nervu trīce, galvassāpes, sirdsklauves, arprātīgs nogurums). Tas viss pastiprinājās mācību slodzes laikā un nekas to nespēj apturēt.
Mans tuvākās nākotnes mērķis: paņemt vienu gadu atpūsties no mācīšanās, lai nebūtu tā milzīgā stresa un otganisms atkoptos no kaitīgajām zālēm, ko esmu lietojusi lai "izdzīvotu", un atgūtu vispārējo tonusu.
Vēlos jautāt:
1) Ja gadu nemācos, labāk iestāties un paņemt akadēmisko, vai arī vispār nestāties kamēr veselība neatgriežas?
2) Varbūt ir vērts pa gadu iziet kādus kursus, pieņemsim, masiera (man diezgan saista), lai būtu kādi ienākumiņi pašai savi?
Vai labāk vispār atpūsties no jebkāda pienākuma un tikai gatavot mīļotajam maltīti, sakopties un uzturēt māju?
22.05.2018 08:47 |
 
Reitings 827
Reģ: 06.06.2013
Ja ir iespēja paņemt gadu brīvu atpūsties - uz priekšu.
Es arī būtu gribējusi paņemt gadu brīvu, varbūt tad nebūtu muļķīgā kārtā aizgājusi studēt kaut ko, kas man nepatīk. Galvenais jautājums - vai ir, kas Tevi to gadu uzturēs (un ne tikai uzturēs, bet arī, vai šiem cilvēkiem/cilvēkam tā nebūs nopietna neērtība).
22.05.2018 18:56 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Paņemt brīvu gadu starp skolu un universitāti nav slikta doma, Eiropā daudzi jaunieši tā dara, bet tomēr kaut kādu mērķi vajag. Ja ar veselību galīgi švaki, tad terapija un ievērot pareizo režīmu, ja ir ok, tad, piemēram, aizbraukt uz ārzemēm brīvprātīgo darbu pastrādāt, izrauties no saspringtās rutīnas. Šis ir īstais vecums kādiem piedzīvojumiem. Gatavot mīļotajam maltīti gan nebūtu īstā izvēle, to vēl paspēsi.
22.05.2018 20:42 |
 
Reitings 477
Reģ: 03.09.2016
Tev pašai jāsaprot vai tiešām varēsi gadu izturēt gatavojot est un mazgājot kreklus. Tas tagad izklausās ka sapnis, bet realitātē tas var būt diezgan nomācoši un garlaicīgi. Es šobrīd esmu tādā brīvprātīgi, piespiedu atvaļinājumā mazāk par mēnesi un man jau širmis brauc ciet. Pat grāmatas lasīt jau noriebies, lai gan domaju, ka būs tik forši. (t) Man draudzene atkal tāda režīmā( 2 mēnešus strāda, divus atpūšas) ir ļoti laimīga un viņai ļoti patīk.. Es ieteiktu iestāties uni, paskaties kā paies vasara, un tad jau redzēsi vai septembri pati jau nerausies strādāt vai ātrāk mācīties.
22.05.2018 21:08 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)