Vecāki pret studijām

 
Reitings 81
Reģ: 13.05.2018
Čau!
Pēc mazāk nekā mēneša absolvēju vidusskolu, kas nozīmē, ka jau septembrī uzsākšu studijas. Mana izvēle pašlaik šķiras starp programmēšanu un ārsta palīgiem. Abas universitātes atrodas pilsētā, kurā dzīvoju. Pašai vairāk gribētos iet studēt ārsta palīgus, jo man patīk medicīna, mīlu palīdzēt cilvēkiem. Par ārstu diemžēl nevaru iet finansiālo apstākļu dēļ + man nepatīk Rīga.
Tomēr sastopos ar nepatiku no vecāku puses, proti, mamma uzskata, ka ārsta palīgiem ir niecīgs atalgojums, ka es neesmu trīs liekus gadus gājusi vidusskolā, lai būtu tikai ārsta palīgs.
Zinu, ka programmētāji ir nākotnē pieprasīta un labi apmaksāta profesija, man patīk informātika, bet nezinu, vai visu atlikušo dzīvi vēlētos pavadīt biroja telpās pie datora (kaut gan kā jebkurš normāls vidusmēra jaunietis daudz laika pavadu soctīklos un internetā.) Arī ārsta palīgi būs vajadzīgi, jo cilvēki ir slimojuši, slimo un slimos. Jāpiezīmē, ka gribu studēt tikai Latvijā, ne ārzemēs.
Vai tā tiešām ir patiesība, ka ārsta palīgam ir knapi minimālā mēnešalga un ir ļoti grūti izdzīvot? Kā jūs rīkotos manā situācijā? Neziņa beidz nost.
14.05.2018 20:32 |
 
Reitings 4655
Reģ: 23.11.2014
Esmu ieguvusi bakalauru Programmēšanā. Skatos, ka kursabiedrene, ar kuru kopā pabeidzām Informācijas Tehnoloģijas koledžā, tagad arī mācās kaut ko ar medicīnu saistītu.
Programmēšana ir tikai viena no Informācijas Tehnoloģiju jomām. Būtībā nav nemaz tik ļoti grūti iegūt papīru. Tomēr autore būtībā jau ir izlēmusi, ka vēlās būt ārsts un ieteiktu pie šīs idejas arī palikt! Tā kā esi pabeigusi vidusskolu, tad esi jau pilngadīga visticamāk un vari pati izvēlēties ko vēlies mācīties.
Ja nemaldos, tad pāris gadus visi ārsti mācās vienu un to pašu un tikai pēc tam aiziet uz specifiskām tēmām atkarībā no tā kādu profesiju vēlas apgūt, tāpēc pa šiem gadiem arī autorei var mainīties domas par to kādu lomu vēlas spēlēt medicīnas nozarē. Pietam, lielākotiess augstskolas atbalsta pāriešanu no skolas uz skolu pielīdzinot kredītpunktus, lai viss nav jāsāk no nulles, tāpēc ja kas, vari sākt mācīties savā pilsētā un ja kas kaut pēc 3 gadiem pāriet uz Rīgu un turpināt padziļināt sev saistošo jomu!
16.05.2018 08:47 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Cilvēki vairāk būs veikalā, bet kontakts ar klientu aizņem salīdzinoši neilgu laiku.. Ķirurgam par to..ne visai patīkamo cilvēku..ir jāparūpējas.. :-)
16.05.2018 09:10 |
 
Reitings 2196
Reģ: 19.10.2012
Tik daudz cilvēki par IT domā :D Eh, nu es neko nezinu par ārsta palīgiem, cik viņi pelna, kāda izaugsme utt, bet par IT pakomentēšu. Es esmu programmētāja, augstākā izglītība IT jomā arī ir un.. Es teikšu godīgi- mājās/brīvdienās utt papildus nemācos, vispār esmu prom no datora ekrāna brīvajā laikā lielākoties, visu, cik vajag, iemācos darbā, bet nu man ātri pielec vispār pa dzīvi un nav problēmu kādreiz darbā arī pasēdēt ilgāk utt, par izaugsmi nesūdzos, no priekšniecības labas atsauksmes utt, krč tas punkts galīgi nav obligāts. Jā, es interesējos par kko ar IT saistītu arī ārpus darba, bet programmēt neprogrammēju. Man ir daudz draugi IT jomā un lielākā daļa no viņiem arī ārpus darba ar programmēšanu nenodarbojas. Tas, ka programmēšana ir ļoti sarežģīta? Nē, ja tev ir analītiskā domāšana- nav. Atalgojums labs pat iesācējiem, jā. Garlaicīgs darbs pie datora? Variantu ir daudz. Programmatūras izstrādē patiesībā ir ļoti svarīga komunikācija, ir ntās bildītes par to, kā pasūtītājs ir iedomājies produktu un kādu ir saņēmis- pavisam citādāku, lai tik traki nebūtu, ir visādas sapulces, jā, viskkas.. Vēl ir variants atrast darbu, kurā droši var strādāt ārpus ofisa, vajag tikai datoru, tādu darba piedāvājumu ir pietiekami daudz, tad nu dodies, kur gribi un cikos gribi, galvenais savus uzdevumus pabeidz līdz termiņam. Un par studijām runājot- nekā briesmīga tur arī nebūs, ja galīgi neslinkosi un jā, galva strādā. Par veselības problēmām- pelnīsi pietiekami, lai varētu atļauties sportiskās aktivitātes ārpus darba. Par garlaicīgumu- nezinu, tas jau individuāli. :D Man garlaicīgi nav, lai gan programmēšanas fans arī neesmu- ir lietas, kas mani aizrauj un ir lietas, ko darbā piespiežu sevi darīt, jo vnk vajag.. Un tā būs vienmēr, jābūt tiešām lielam entuziastam, lai visi programmēšanas uzdevumi darbā radītu milzīgu interesi, viņi ir dažādi, dažreiz jādara vnk melnais darbs :D
16.05.2018 09:48 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Issey, tas bija joks, bet principā piekrītu Cormeum - veikalā visticamāk būs daudz vairāk cilvēku, bet ārstam (tajā skaitā ķirurgam) būs ar cilvēkiem jāpavada ilgāks laiks. Turklāt, ir jāņem vērā, ka pacientiem bieži var kaut kas sāpēt vai būt citi simptomi, kas var negatīvi ietekmēt viņu noskaņojumu un emocionālo stāvokli.:-)
16.05.2018 10:32 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Visu diskusiju neizlasiju, bet es ari negribetu, lai mans berns tere vairakus tukstosus par programmu, kas atmaksasies pec kadiem 10 gadiem, ipasi tad, ja lidzekli ir ierobezoti. Vispar uzskatu, ka ir jaspej atrast tas viduscels starp to, kas patik un to, kas nomaksa rekinus. Es, piemeram, neredzu jegu sekot sapnim un studet par bernu darza audzinataju, lai pec tam visu muzu knapinatos. Ja nauda nav svariga un ir kads cits ienakuma avots, tad uz prieksu.
Ja berns tiesam ir tik talantigs, tad vienmer pastav budzeta vietas (dazas sferas var atvert savu kompaniju, sniegt pakalpojumus privati, kas nemaz neprasa diplomu), plus, neaizmirsisim, ka viss plust un mainas, iespejams pec paris gadiem berns pardomas un tie 5-10 tukstosi bus izmesti veja. Japiemin, ka es runaju par situacijam, kad sadi izdevumi nopietni ietekme gimenes budzetu.
16.05.2018 10:38 |
 
Reitings 81
Reģ: 13.05.2018
Tik daudz cilvēki par IT domā bet nu man ātri pielec vispār pa dzīvi un nav problēmu kādreiz darbā arī pasēdēt ilgāk utt.
Tas, ka programmēšana ir ļoti sarežģīta? Nē, ja tev ir analītiskā domāšana- nav.
Un par studijām runājot- nekā briesmīga tur arī nebūs, ja galīgi neslinkosi un jā, galva strādā.
nu, man algebra ir tīri normāli, bet ar ģeometriju man gan iet, kā iet. un tas arī ir iemesls, kāpēc tā kā raustos. par to analītisko domāšanu - ej nu sazini. ģeometrijā man viņa ir kā pilnmēness - te ir, te nav :( :D
ir lietas, kas mani aizrauj un ir lietas, ko darbā piespiežu sevi darīt, jo vnk vajag.. Un tā būs vienmēr, jābūt tiešām lielam entuziastam, lai visi programmēšanas uzdevumi darbā radītu milzīgu interesi, viņi ir dažādi, dažreiz jādara vnk melnais darbs
tas jau pats par sevi, pēc pieredzes zinu, ka ir daudz kas, uz ko vnk jāpiespiež sevi. bet ir labi, ka pastāv dažādība
16.05.2018 14:26 |
 
10 gadi
Reitings 31
Reģ: 26.02.2012
Strādāju Rīgā par māsu un esmu novērojusi, ka ļoti daudzi ārstu palīgi izmācās 3 gadus koledžā un tad turpina bakalaura studijas kā māsas. Mūsu slimnīcā šādu variantu, kad ārsta palīgs strādā par māsu, ir ļoti daudz un droši vien ne velti. Visi "tīrie" ārstu palīgi pārsvarā strādā tikai uz brigādēm ātrajos. Lielajās slimnīcās ir liels pieprasījums pēc ārstiem un māsām, bet tieši ārstu palīgiem ir maz vakanču. Nepārzinu gan situāciju ĢĀ praksēs un citās klīnikās.
16.05.2018 15:47 |
 
10 gadi
Reitings 2326
Reģ: 14.07.2011
Labāk ietu uz ārsta palīgiem.
Ar IT ir tā, jābūt ļoti lielai interesei par to, lai katru dienu darītu.
16.05.2018 18:46 |
 
10 gadi
Reitings 2326
Reģ: 14.07.2011
Nemeless
Piekrītu, pati pazīstu meiteni, kur izmācijās par ārsta palīgu un pēc tam vēlāk, kad pastrādāja, turpināja studijas un kļuva par māsu.
16.05.2018 18:49 |
 
Reitings 81
Reģ: 13.05.2018
Piekrītu, pati pazīstu meiteni, kur izmācijās par ārsta palīgu un pēc tam vēlāk, kad pastrādāja, turpināja studijas un kļuva par māsu.
un kāpēc? Atalgojuma, darba trūkuma dēļ?
16.05.2018 20:52 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
mājaslapu ar drausmīgām galvassāpēm no 3 dienā līdz 2 naktī izmocīju, bet pabeidzu

Ja HTML un CSS Tev jau likās ka mocības un izraisīja galvassāpes, bail pat padomāt kas varētu būt tālāk.
Apgāzīšu arī mītu, ka garas stundas birojā pie datora un vēl mājās jāstrādā - man stundas pie datora, kad veicu tiešām programmatūras izstrādi mijas ar sapulcēm, kad vari neskatīties datora ekrānā.

Savu brīvo laiku esmu tērējusi tikai pašizaugsmei, bet nevis kodēšanai klienta vajadzībām.

Es teikšu godīgi- mājās/brīvdienās utt papildus nemācos, vispār esmu prom no datora ekrāna brīvajā laikā lielākoties, visu, cik vajag, iemācos darbā

BumbleBee, Ishi pirmkārt es nezinu nevienu IT'šņiku, kurš brīvajā laikā neko nelasā un nepagūst, tehnoloģijas mainās un tam visam ir jāseko līdzi, ja gribi, lai Tevi neizmet "uz ielas". Un teikt ka tehnoloģiju apgūšana ir tikai pašizaugsme arī ir nedaudz maldinoši, jo beigās jau arī nāksies iegūtās zināšanas likt lietā un kodēt klientam, kas faktiski nozīmē ka ir bijusi sagatavošanās darbam ārpus darba. Otrkārt, es vēl varētu saprast ja jūs dāmas ņemtos ar C/C++ un teiktu ka ārpus darba neko nemācāties darbam. Bet vot ja runa būtu par to pašu JS vai PHP un zinot cik šim tehnoloģijām ir visādu bibliotēku un freimvorku, tad es tiešām nesaprotu kā var šo visu apgūt darba laikā, tur bez maz vai non-stopā būtu jāsēž un jāapgūst tās tehnoloģijas pat nedomājot par darbu. Tāpēc nezinu, neizklausās ka mīts ir apgāzts.
17.05.2018 00:29 |
 
Reitings 81
Reģ: 13.05.2018
Ja HTML un CSS Tev jau likās ka mocības un izraisīja galvassāpes, bail pat padomāt kas varētu būt tālāk.
Nonstopā jau no vietas tas nebija, protams, bet gana daudz laika paņēma visa izdomāšana, sapratne, kur kļūdījos, kamēr izštukoju, kas un kā ir jālabo.. tā tas laiks pagāja
17.05.2018 00:40 |
 
Reitings 84
Reģ: 26.07.2016
Es neieteiktu iet mācīties par ārsta palīgu, noteikti ir arī citas opcijas ko studēt medicīnas lauciņā. Mazais atalgojums būs pieņemams tikai īstermiņā, bet padomā par nākotni - būs bērni,kuri arī būs jāuztur un tad sāksies problēmas un stresi par finansiālo stāvokli, nemaz nedomājot par atpūtas braucieniem uz ārzemēm.
Manai draudzenei, piemēram, bija ļoti līdzīga situācija - interesēja gan medicīna gan IT. Beigās aizgāja mācīties uz medicīnas inženieriju,kas uzreiz piedāvā lielākas perspektīvas karjerā.
Es tavus vecākus pilnīgi saprotu, es negribētu lai mans bērns pelna minimālo un knapinās. Jā, ir svarīgi darīt to,kas patīk, bet pēc kāda laika "reality kicks in" jo bez naudas gandrīz neko vairs nevar izdarīt.
18.05.2018 14:23 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Nekur nav teikts, ka tā būs minimālā. Turklāt gadu piemācoties klāt, jau ir vēl plašāks lauks.
18.05.2018 14:52 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
Programmēšana un medicīna ir jomas, kas ir tik tālu viena no otras, ka pirmā doma, šīs izvēles izlasot, bija -autore drīzāk nepārzin šīs lietas, bet domā, ka viņai tās patīk. Arī motivācija neliekas pārāk spēcīga -man nepatīk Rīga!:) Nopietni? Sesija Tev varbūt arī neiepatiksies!:)
19.05.2018 14:07 |
 
Reitings 81
Reģ: 13.05.2018
ka ļoti daudzi ārstu palīgi izmācās 3 gadus koledžā un tad turpina bakalaura studijas kā māsas.
esmu apsvērusi domu iziet visus četrus gadus un to pēdējo bakalaura gadu kā māsai iziet, lai ir abi diplomi.
autore drīzāk nepārzin šīs lietas, bet domā, ka viņai tās patīk.
te nu atļaušos teikt pretējo- esmu izpētījusi pieejamo informāciju netā, kā arī ēnojusi profesiju pārstāvjus :) Un tas, ka tās ir divas kardināli pretējas profesijas, nebūt neliecina par manu nolūku nopietnību vai nepārzināšanu, tieši otrādāk - esmu plaši izpētījusi plusus un mīnusus. :)
Es tavus vecākus pilnīgi saprotu, es negribētu lai mans bērns pelna minimālo un knapinās.
gluži minimālā tā nav. kā jau teicu, sertificētiem ārsta palīgiem ir lielāks atalgojums. Ēnu dienās pārstāvji teica, ka alga svārstās no 600-700e (nedzīvoju Rīgā). Plus kā pazīstamie, tā arī te min, ka nav tik traki.;-)
21.05.2018 15:19 |
 
Reitings 81
Reģ: 13.05.2018
Beigās aizgāja mācīties uz medicīnas inženieriju,kas uzreiz piedāvā lielākas perspektīvas karjerā.
Man nepatīk un nepadodas fizika. Tiku cauri tikai ar iezubrīšanu. Izslēgts. :)
21.05.2018 15:20 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits