Vecāki pret studijām

 
Reitings 81
Reģ: 13.05.2018
Čau!
Pēc mazāk nekā mēneša absolvēju vidusskolu, kas nozīmē, ka jau septembrī uzsākšu studijas. Mana izvēle pašlaik šķiras starp programmēšanu un ārsta palīgiem. Abas universitātes atrodas pilsētā, kurā dzīvoju. Pašai vairāk gribētos iet studēt ārsta palīgus, jo man patīk medicīna, mīlu palīdzēt cilvēkiem. Par ārstu diemžēl nevaru iet finansiālo apstākļu dēļ + man nepatīk Rīga.
Tomēr sastopos ar nepatiku no vecāku puses, proti, mamma uzskata, ka ārsta palīgiem ir niecīgs atalgojums, ka es neesmu trīs liekus gadus gājusi vidusskolā, lai būtu tikai ārsta palīgs.
Zinu, ka programmētāji ir nākotnē pieprasīta un labi apmaksāta profesija, man patīk informātika, bet nezinu, vai visu atlikušo dzīvi vēlētos pavadīt biroja telpās pie datora (kaut gan kā jebkurš normāls vidusmēra jaunietis daudz laika pavadu soctīklos un internetā.) Arī ārsta palīgi būs vajadzīgi, jo cilvēki ir slimojuši, slimo un slimos. Jāpiezīmē, ka gribu studēt tikai Latvijā, ne ārzemēs.
Vai tā tiešām ir patiesība, ka ārsta palīgam ir knapi minimālā mēnešalga un ir ļoti grūti izdzīvot? Kā jūs rīkotos manā situācijā? Neziņa beidz nost.
14.05.2018 20:32 |
 
Reitings 586
Reģ: 03.04.2018
Ja tev nepatiks, tad labi nepelnīsi tajos programmētājos. Būs jāmācās, jāurbjas cauri jaunumiem arī ārpus darba laika. Un ja tev tas riebsies, tad nu attiecīgi mokas vien. Medicīnā jau ir daudz virzieni, kuros iet.
15.05.2018 15:29 |
 
Reitings 331
Reģ: 12.06.2012
Es izmācījos gan bakalaura, gan maģistra grādu datorzinātnēs un, aizejot studēt, neko vairāk par PowerPoint, Excel, Word, MS Access nezināju.
Ja ir loģiskā domāšana, noteikti ej mācies par programmētāju. Ja ar to grūtāk, labāk nē.
Apgāzīšu arī mītu, ka garas stundas birojā pie datora un vēl mājās jāstrādā - man stundas pie datora, kad veicu tiešām programmatūras izstrādi mijas ar sapulcēm, kad vari neskatīties datora ekrānā. Tāpat neviens Tevi nevar piespiest 8h sēdēt pie datora, jo pati programmatūras izstrāde ir process, kam grūti pateit, cik laika tas paņems. Un par to, ka jāstrādā arī mājās, ja gribi sevi pierādīt/attīstīt/whatever - tā tas ir jebkur, ja vēlies izaugsmi. Savu brīvo laiku esmu tērējusi tikai pašizaugsmei, bet nevis kodēšanai klienta vajadzībām.
P.S. Ja vēl kādai interese par tematu - sieviete IT pasaulē, esmu atvērta jautājumiem privāti.
15.05.2018 16:54 |
 
10 gadi
Reitings 918
Reģ: 03.08.2011
Visu laiku tiek atkārtots par finansiālo aspektu studiju programmā Medicīna. Bet kādēļ netēmē uz budžetu? Medicīnā RSU ir vairāk kā 200 budžeta vietu! Un līdz tām ir tikai 1 solis - bioloģijas eksāmens (vai ķīmijas, kas nu kuram šķiet vieglāks). Noliec šo eksāmenu un 6 gadus budžets ir tavējais! Varbūt ir vērts saņemties uz to? Protams, tas ir neņemot vērā apstākli par nepatiku pret Rīgu - tikai par paši studiju finansiālo faktoru.
15.05.2018 17:01 |
 
Reitings 477
Reģ: 03.09.2016
Leonella, ne jau par studiju maksu meitene uztraucas. Rīgā ir jādzīvo un jāēd.
15.05.2018 20:11 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Iesaku studēt to, ko vēlies. Jo studēt, strādāt to, kas nepatīk ir graujoši. Saku no pieredzes.
15.05.2018 20:14 |
 
Reitings 813
Reģ: 16.04.2018
Ej turpat uz ārstu palīgiem, tas būtu loģiskāk. Darbs stabili būs vienmēr, arī nebūs visu laiku pie kompja jāsēž vai jāurbjas cauri tam, kas ne visai patīk. Ir paziņas, kas izmācījās medicīnas jomu, varu privāti pastāstīt kaut ko.
15.05.2018 20:15 |
 
10 gadi
Reitings 918
Reģ: 03.08.2011
Choker, pēc tā, ka tika pieminēti 18 tūkstoši, sapratu, ka uzsvars uz studiju maksu.
15.05.2018 20:30 |
 
Reitings 286
Reģ: 15.12.2016
mīlu palīdzēt cilvēkiem.

Un vai tu esi strādājusi klientu servisā, vai citādi ar cilvēkiem? Manuprāt, daudziem patika pret cilvēkiem ļoti ātri pāriet, kad viņiem ir ilgus laika periodus diendienā ar cilvēkiem jāstrādā. It sevišķi veciem, slimiem, īdošiem. Sēdēšana birojā pie ekrāna ir brīnišķīga. Ja tev patīk informātika, es tomēr ieteiktu programmēšanu. Tev ir visas iespējas strādāt soctīkliem, būt web dizainerei, strādāt arī kā freelancerei (kas nenozīmē biroju 24/7). Medicīna vienkārši ārstē cilvēkus. IT tu vari pati savām rokām radīt pilnīgi jaunus produktus, appus, programmas, spēles, jebko. Ja tev patīk meklēt risinājumus problēmām, domāt, kā dažādi teorētiski puzles gabaliņi saliekas kopā, tev patiks IT. Turklāt, tavos gados ir vienkārši teikt, ka naudai nav nozīmes, jo tev nav ne jausmas, kā ir tad, kad hroniski trūkst naudas, bet īre jāmaksā, rēķini jāmaksā, kaut kas jāēd, vajag veļas pulveri, saplīsa kurpes utt. Tajā pašā laikā tev apkārtējie nopērk dzīvokli, nopērk auto, regulāri ceļo un bauda dzīvi. Ja ir bērni, tad finansiālās prasības ir vēl augstākas, protams. Tiešām tik ļoti ienīsti birojus, ka esi gatava potenciāli uz visu mūžu atteikties no labiem ienākumiem? Es tavā vietā šo lēmumu ļoti labi pārdomātu, un tuvu iepazītos gan ar programmētāju darbu (youtubē ir ļoti daudz video par ''software developer's day'' u.tml.), gan ar ārsta palīga darbu.
15.05.2018 21:00 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Rīga nav vienīgā pilsēta, kurā studēt. Ventspils, Jelgava, Rēzekne, Valmiera - izvēlies ne-Rīgu, ja jau tā Rīga ir tādas šausmas.
15.05.2018 21:18 |
 
Reitings 286
Reģ: 15.12.2016
Man tie komentāri par Rīgu šķita dīvaini, īpaši ja studē IT, tikai 3-4 gadus tātad. Īpaši RTU ir ļoti laba izglītība IT (Latvijas mērogā vismaz). Upurēt šo kvalitāti tikai tādēļ, ka ''nepatīk Rīga un pat 3 gadus tur negribu pavadīt''? Imho, pilnīgi iracionāla nostāja.
15.05.2018 21:24 |
 
Reitings 267
Reģ: 05.02.2018
Nuuuu, sanāk saskarties ar cilvēkiem tikai nedēļas nogalē, un sakot no pieredzes, cik man kādreiz patika, tik tagad ļoooti besī. Cilvēki ir rupji, nepateicīgi un tiešām par visu īd (ne jau visi protams.) Es arī gribu iet par ārstu mācīties, ne jau kautkādu medmāsu vai palīgu, bet ķirurgu. Tur manšķiet mazāk jāsastopas ar cilvēkiem, bet tiešām saku, ka ja domā ka ar cilvekiem ir baigi jauki strādāt, tad pēc gadiem apniks. Protams ja vecāki neatļauj tad tas arī ir šķērslis, bet ej mācies par ko gribi. Vecākiem būtu jāatbalsta jebkas par ko gribi būt.
15.05.2018 22:34 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Issey, esi apsvērusi pataloganatoma profesiju? :-D
15.05.2018 22:48 |
 
Reitings 267
Reģ: 05.02.2018
Pasadena Péc ká to spried? :D
15.05.2018 23:08 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Issey, “pacienti” tad nebūs ne rupji, ne īdēs :-D
15.05.2018 23:14 |
 
Reitings 81
Reģ: 13.05.2018
Man tie komentāri par Rīgu šķita dīvaini, īpaši ja studē IT, tikai 3-4 gadus tātad. Īpaši RTU ir ļoti laba izglītība IT (Latvijas mērogā vismaz). Upurēt šo kvalitāti tikai tādēļ, ka ''nepatīk Rīga un pat 3 gadus tur negribu pavadīt''? Imho, pilnīgi iracionāla nostāja.
Kā jau minēju, pilsētā, kurā dzīvoju, ir iespēja studēt IT. Ja neeju uz ārstiem, man nav jēgas iet studēt Rīgā, ja varu to pašu studēt tepat.
Rīga nav vienīgā pilsēta, kurā studēt. Ventspils, Jelgava, Rēzekne, Valmiera - izvēlies ne-Rīgu, ja jau tā Rīga ir tādas šausmas.
Ārstus var studēt tikai Rīgā, savukārt manā pilsētā ir medskola, kur ir gan ārsta palīgi, gan māsas, gan vecmātes, gan ārstnieciskā masāža.
Un vai tu esi strādājusi klientu servisā, vai citādi ar cilvēkiem?
pāris gadus atpakaļ bija iespēja pastrādāt slimnīcā, par cik nebija 18, strādāju vieglus darbus, bet patika tāpat. Darbs ar cilvēkiem būs jebkurā gadījumā - vai jāārstē, vai jāveido tiem programmas utt.
16.05.2018 01:11 |
 
Reitings 81
Reģ: 13.05.2018
pēc tā, ka tika pieminēti 18 tūkstoši, sapratu, ka uzsvars uz studiju maksu.
Protams, tas arī ir daudz, tomēr klāt vēl nāk visa dzīvošana, transports, ikdienas sīkumi un tā tā nauda nāk klāt.
Tiešām tik ļoti ienīsti birojus, ka esi gatava potenciāli uz visu mūžu atteikties no labiem ienākumiem?
Par to arī domāju. Nevaru teikt, ka ienīstu, bet baidos no tā, ka viss būs jādara ar lielu piespiešanos. Un tad arī rodas jautājums - vai pieciest nepatiku (?) un gūt labu atalgojumu vai strādāt to, kas patīk, kaut ar mazāku atalgojumu.
16.05.2018 01:13 |
 
Reitings 81
Reģ: 13.05.2018
Es arī gribu iet par ārstu mācīties, ne jau kautkādu medmāsu vai palīgu, bet ķirurgu. Tur manšķiet mazāk jāsastopas ar cilvēkiem
gribēt jau gribu arī es. Vispirms veiksmīgi jānokārto eksāmens.
16.05.2018 01:17 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ķirurģija ir viena no tām specialitātēm, kurā tieši ir liels kontakts ar cilvēkiem.. pati operācija ir tikai daļa no ķirurga ikdienas :)
16.05.2018 06:38 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Manuprāt, darbs ar cilvēkiem ir foršs.. nesastop jau tikai īdošos un nepatīkamos.. bieži redz arī jaukus cilvēkus, kas iedvesmo un iepriecina.. padara darba dienu skaistāku.
Protams, jārēķinās ar to, ka slimnīcās/poliklīnikās parasti nonāk cilvēki, kas nejūtas sevišķi labi.. ne visi būs saulstariņi :-)
16.05.2018 06:41 |
 
Reitings 267
Reģ: 05.02.2018
pasadena
ne jau visi protams
ar to es biju domājusi, ka ne visi cilvēki ir vienādi un visu laiku īd. Manā darbā es sastopu arī ļoti patīkamus cilvēkus, kuru dēļ gribas atgriezties atpakaļ. Salīdzini veikalu ar ķirurģiju, un kur būs vairāk cilvēku? Protams ka veikalā (bet tas ir tikai piemērs).
16.05.2018 08:44 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits