Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vecāki pret studijām

 
Reitings 81
Reģ: 13.05.2018
Čau!
Pēc mazāk nekā mēneša absolvēju vidusskolu, kas nozīmē, ka jau septembrī uzsākšu studijas. Mana izvēle pašlaik šķiras starp programmēšanu un ārsta palīgiem. Abas universitātes atrodas pilsētā, kurā dzīvoju. Pašai vairāk gribētos iet studēt ārsta palīgus, jo man patīk medicīna, mīlu palīdzēt cilvēkiem. Par ārstu diemžēl nevaru iet finansiālo apstākļu dēļ + man nepatīk Rīga.
Tomēr sastopos ar nepatiku no vecāku puses, proti, mamma uzskata, ka ārsta palīgiem ir niecīgs atalgojums, ka es neesmu trīs liekus gadus gājusi vidusskolā, lai būtu tikai ārsta palīgs.
Zinu, ka programmētāji ir nākotnē pieprasīta un labi apmaksāta profesija, man patīk informātika, bet nezinu, vai visu atlikušo dzīvi vēlētos pavadīt biroja telpās pie datora (kaut gan kā jebkurš normāls vidusmēra jaunietis daudz laika pavadu soctīklos un internetā.) Arī ārsta palīgi būs vajadzīgi, jo cilvēki ir slimojuši, slimo un slimos. Jāpiezīmē, ka gribu studēt tikai Latvijā, ne ārzemēs.
Vai tā tiešām ir patiesība, ka ārsta palīgam ir knapi minimālā mēnešalga un ir ļoti grūti izdzīvot? Kā jūs rīkotos manā situācijā? Neziņa beidz nost.
14.05.2018 20:32 |
 
Reitings 463
Reģ: 25.10.2012
Izvēlies to, kas tev intuitīvi ir tuvāks. Vecāki nedrīkst izlemt tavā vietā. Tā ir tikai un vienīgi tava dzīve. Jā, ārsta palīgiem slimnīcās atalgojums nav īpaši augsts. Bet ir taču vēl privātklīnikas, kur ar laiku var meklēt darbu. Tur atalgojums ir labāks. Es noteikti arī esmu tikai un par ārsta palīga studijām. Medicīna ir noteikti laba izvēle. Garlaicīgi nekad nebūs un daddy priekš sevis iegūsi.
Man radiniece izmācījās un ļoti apmierināta ar savu darbu. Iepriekš strādāja ierēdnes amatā, alga bija labāka, bet dabs ļoti nepatika..Tagad iet ar prieku uz darbu.
14.05.2018 20:46 |
 
Reitings 463
Reģ: 25.10.2012
biju domājusi, daudz priekš sevis iegūsi (ak shis auto korektors (e) )
14.05.2018 20:47 |
 
Reitings 470
Reģ: 26.10.2017
Šaubos, ka vidusskolas informātika var dot pārāk labu ieskatu programmētāja darbā, bet es gan nezinu, ko priekšetā māca, mums mācīja powerpointu un exceli :D
>>
Profesija ir labi atalgota, bet pareizi saki - daudz stundas pie datora, un ne tikai ofisā, bet arī pēc darba, jāpilnveido sevi, tāpēc jābūt lielai interesei par programmēšanu.
Pats ar programmēšanu saskāros praksē, pēc 6 mēnešiem sapratu, ka nepatīk tādu laiku pavadīt mēģinot atrast atbildes uz jautājumiem, ko vēl nezinu vai nesaprotu (tas ir programmēšanas būtībā).
Turpretī, vienam pazīstamam puisim programmēšana ļoti patīk. Ja darbā nevar atrast atbildi uz jautājumu, mājās atved lasāmvielu, meklē internetā risinājumus utt.
Man šāda sistēma liekas nepatīkama, patīk darbu no mājām nošķirt, kas darba tirgū mani automātiski padarīti par mazāk vērtīgu darbinieku nekā to, kas gatavs ielikt papildu stundas.
>>
Par medicīnas jomu man nav viedokļa, bet es ieteiktu izpildīt personalitātes testu, jo man pašam palīdzēja saprast, kāds cilvēks esmu. Noskaidroju, ka labāk darbojos ar cilvēkiem (jo augsts agreeableness jeb pieklājības līmenis) un kopumā palīdzēja izprast to, kāds es esmu, kā jāstrādā ar saviem trūkumiem, kā saprasties ar savādākiem cilvēkiem.
http://www.personal.psu.edu/~j5j/IPIP/ipipneo300.htm šis ir labākais tests, ko pa brīvu esmu atradis (šis tests ir 300 jautājumi, diez gan ilgu laiku aizņem, bet ir arī 120 jautājumu versija) Protams, pildi godīgi, skatoties objektīvi uz sevi, nevis, piemēram, "vienreiz pirms 2 gadiem noziedoju 20 centi bezpajumtniekam, esmu ļoti devīga persona".
14.05.2018 21:08 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Žēl, ka neapsver ārstniecību.. jo īpaši, ja Rīga nav sapņu pilsēta.. citās pilsētiņās ārsti ir ļoti nepieciešami :)
14.05.2018 21:26 |
 
Reitings 81
Reģ: 13.05.2018
Profesija ir labi atalgota, bet pareizi saki - daudz stundas pie datora, un ne tikai ofisā, bet arī pēc darba, jāpilnveido sevi, tāpēc jābūt lielai interesei par programmēšanu.
manas ģeometrijas zināšanas ir pašvakas - mana telpiskā uztvere ir ierobežota, kā arī visi, kas sastapušies ar programmēšanu, saka, ka tā esot neinteresanta un grūta. Turpretim māsīca jau otrajā kursā tagad studē programmēšanas tehniķi, paspēj i darbu savienot un praktikantus uzņemt, i bērnus audzināt. Pēc dabas esmu aktīva, impulsīva, it kā no vienas puses saista, bet tai pat laikā baidos.

Izvēlies to, kas tev intuitīvi ir tuvāks. Vecāki nedrīkst izlemt tavā vietā. Tā ir tikai un vienīgi tava dzīve.
esmu jau pamatīgi izstrīdējusies par šo tēmu, no vienas puses saprotu, ka vecāki negrib, lai esmu slikti materiāli nodrošināta,bet tai pat laikā negribētos studēt un mocīties profesijā, kas īsti nav man. Esmu dzirdējusi, ka sertificētam ārsta palīgam ir augstāks atalgojums nekā vienkāršam ārsta palīgam, bet mamma ne dzirdēt negrib.
14.05.2018 21:30 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
vecāki negrib, lai esmu slikti materiāli nodrošināta

Lai meklē Tev bagātu precinieku :-D
14.05.2018 21:38 |
 
Reitings 81
Reģ: 13.05.2018
Lai meklē Tev bagātu precinieku :D

oi, no citiem atkarīgai būt negribas :D bet tas atgādina šo :D
14.05.2018 21:51 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ko vecāki saka par ārstu studijām? Algas ir labākas nekā ārsta palīgam... turklāt ārsta palīgs ir Latvijas specifika, ja kādu dienu gribēsi laimi meklēt ārzemēs.. būs pagrūtāk to atrast savā jomā :)
14.05.2018 21:55 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Lai gan uzskatu, ka jāstudē tas, ko tiešām gribas studēt, Tavus vecākus saprotu. Es nepaļautos uz to, ka ārsta palīgi būs vajadzīgi, jo cilvēki slimo un slimos. Ārsti - jā, medmāsas - jā, ārstu palīgi - nezinu gan. Turklāt algas lielums ar gadiem var kļūt nospiedoši nozīmīgs, jo rēķini jāmaksā, grozies kā gribi (vismaz lielajam vairumam cilvēku). Varbūt ir kādas citas iespējamās studijas, saistītas ar medicīnu, kuras var apsvērt, ja ārstus “nepavilksi” finansiāli?
14.05.2018 21:56 |
 
Reitings 81
Reģ: 13.05.2018
Ko vecāki saka par ārstu studijām?

finanses neļauj studēt par ārstiem, lieli izdevumi, ilgi gadi.. Mājās tomēr kaut kāds atbalsts, līdzekļi. par studēšanu ārpus Latvijas, domājams, varu nesatraukties, jo nekad nekur citur neesmu vēlējusies studēt kā vien mājās, Latvijā.
14.05.2018 21:57 |
 
Reitings 81
Reģ: 13.05.2018
Ārsti - jā, medmāsas - jā, ārstu palīgi - nezinu gan.
Varbūt ir kādas citas iespējamās studijas, saistītas ar medicīnu, kuras var apsvērt, ja ārstus “nepavilksi” finansiāli?
Vairāk jau skatos, mērķēju tieši uz darbu NMP brigādēs, jo vienmēr jau gadās neparedzētas situācijas, kad vajag steidzamu palīdzību. Principā esmu domājusi, vēlējusies tikai ārsta palīgus, jo, cik zinu, pārējiem tas atalgojums ir vēl zemāks ...(?) Palabojiet mani, ja kļūdos.
14.05.2018 21:59 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ļoti daudzi ārsti nākuši no trūcīgām ģimenēm.. dzīvojuši tālu no Rīgas. Kaut kā izmācījušies... kojas, studiju kredīts, paralēli piestrādā utt. Bet tas ir atkarīgs laikam no tā, cik liela ir vēlme dzīvi saistīt ar medicīnu.
Par tām ārzemēm nedomāju studijas.. bet gan pēcāk.. dzīvot,strādāt utt. Jo gadu gaitā uhhh kā nākotnes plāni mēdz mainīties.
14.05.2018 22:04 |
 
Reitings 81
Reģ: 13.05.2018
pagrūti gan būtu, ģimenē uz doto brīdi ir pašvaki ar finansiālo situāciju, pirmajos studiju gados liela slodze, grūti savienot darbu ar studijām,vēl jo vairāk tādēļ, ka liels apgūstamās informācijas apjoms, mājās tomēr vieglāk ko atrast, savienot, viss zināms, Rīgā dzīvošana dārga, tik liela nasta tomēr negribu būt, vēlos stāvēt pati uz savām kājām - visi šie mazie faktori saslēdzas ķēdē. :-|
14.05.2018 22:15 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Nez zobarsts, vecmate, vai tml. nav tava gala iespeju? vai medskola, tad augstskoa medmasas, iespeja but vecakai nodalas vai stradat ar arstu privata kabineta.Nu iespeju tac ir daudz.Un pec medmasam var apgut kosmetologa amatu...jo tur medicinosko vajag.
14.05.2018 22:35 |
 
Reitings 84
Reģ: 02.05.2018
Ja patik medicina labak macities uzreiz par arstu. Alga arstu paligiem nav liela, bet varbut var izmacities par medicinas masu. Riga var protams nepatikt, bet varbut uz macibu laiku var pieciest. Bet viss no atzimem atkarigs, varbut var tikt budzeta vai Ari paskaties ko piedava sarkana krusta koledza, nezinu ka tagad, bet Kadreiz tur vareja noteiktas profesijas bez maksas macities. Bet medicina ir smaga, tas nav tikai palidzet cilvekiem, jabut ari psihologiskajai noturibai. Viena pazina meginaja macities arstus Tika budzeta bet eksamenu nenokartoja, pargaja uz farmaciju. Un studiju krediti ir uz samera labiem nosacijumiem.
14.05.2018 22:50 |
 
Reitings 81
Reģ: 13.05.2018
Zobārsts, tāpat kā jebkurš cits ārsts, ir apgūstams tikai Rīgā. Medmāsām algas ir zemākas nekā ārsta palīgam, ārsta palīgs var darīt vairāk, nekā māsa. Māsa taču tikai izpilda norādījumus,turpretī sertificēts ārsta palīgs, piemēram, NMP brigādēs strādā par galveno un var komandēt darbu brigādē, respektīvi, atbildīgāks darbs, lielāka samaksa, vai tad ne? :o par vecmātēm īsti nezinu, neliekas īsti saistoši, par atalgojumu arī neesmu interesējusies tā iemesla pēc. Kāds šeit zinošs varbūt zina par atalgojumu vecmātēm?
14.05.2018 22:52 |
 
Reitings 81
Reģ: 13.05.2018
Manā pilsētā ir medskola, kur var apgūt gan māsas, gan palīgus, gan vecmātes, gan ārstniecisko masāžu, ja nemaldos.
14.05.2018 22:53 |
 
Reitings 463
Reģ: 25.10.2012
Protams, ka ārsta palīgs ir labāk par medmāsu!!! Kapēc te dažas iesaka medmāsu? Autire jau pati secinājusi, ka ārsta palīgs ir labāk kā medmāsa. Liela daļa medmāsas, kas grib labāk pelnīt mācās tālāk par ārsta palīgiem. Ārsta palīgs jau ir padziļināts medmāsas darbs.
Es saprotu, ka grūti vienoties ar vecākiem. Bet medicīnā ir iespējas. Un tiešām ir svarīgi, ka patīk savs darbs. Ja būs interese un patikšana, tad arī radīsies iespējas. ;-)
14.05.2018 23:01 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Mana izvēle pašlaik šķiras starp programmēšanu un ārsta palīgiem.

Nu gan izvēle, kur ārsti un kur programmētāji.
programmētāji ir nākotnē pieprasīta un labi apmaksāta profesija, man patīk informātika, bet nezinu, vai visu atlikušo dzīvi vēlētos pavadīt biroja telpās pie datora (kaut gan kā jebkurš normāls vidusmēra jaunietis daudz laika pavadu soctīklos un internetā.)

Bakstīties pa FB un programmēt ir divas dažādas lietas.
Tu vispār iedod saviem vecākiem programmēšanas pamatu grāmatu palasīt, lai vecāki zina, kur viņi cenšas iebāzt savu meitu. Laika piekritīšu, tiem, kuri saka ka ir jāizvēlās tas, kas pievēlk un interesē.
14.05.2018 23:02 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits