Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

iedrosinaajums vai jaukshanaas pa vidu attieciibaam?

 
Reitings 32
Reģ: 21.08.2017
Sveikas, meitenes!
Mans draugs zaudeeja maati jau loti sen - vina nomira, kad puikam bija 1 gadins. Vina teetis ir civillauliibaa jau loti sen ar loti patiikamu sievieti, kurai ir arii meita, taa nu vini cetrataa visu laiku dziivojusi, loti jauka un normaala gimene.
Puisis ar savu teevu NEKAD nav runaajusi par vina iisto mammu, kas skiet loti jociigi, bet taa nu tas ir. Cik saprotu, reizi gadaa aiziet sakopt kapinus, pastaav, nopuushas un iet prom. Nekaadas detalas par vinas dziivi vins nezin. Protams, ka vinam tas loti intereseetu, taa galu galaa ir vina mamma. Un vina mammai iisti nav bijis citu radinieku, kuriem vareetu kaut ko uzjautaat. Vecvecaaki sen apmirusi, pamaate iisto mammu nekad nav pazinusi.
Vini nekad nav par to runaajusi, un vins arii nekad pats to nejautaas, ar gadiem paliek tikai arvien neertaak kaut ko uzsaakt un teetukam tacu atminas arii baalee.
Man par to nav ne uz pusi tik neerti, vareetu mieriigi uzsaakt sarunu, jo mees tacu esam pusliidz svesi cilveeki. Jautaajums - vai man vina teetim uzrakstiit taadu pagaraaku sms, kuraa ieteikt kaut ko vinam pastaastiit par vina mammu? Vai tas buutu lieki un nevajadzettu jaukties vinu attieciibaas?
Ar puisi esam jau ceturto gadu.
08.05.2018 07:34 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Šādas sarunas un ar sarunu saistītos jautājumus nerisina ar sms (un visu sociālo tīklu piedāvātajām saziņu iespējām) starpniecību.
Pirmkārt, pajautā savam draugam, vai viņš neiebilst, ja privāti apjautāsies viņa tēvam par bioloģisko māti. Otrkārt, paskaidro draugam kādēļ to vēlies darīt. Treškārt, dari to izturoties ar cieņu pret jauno ģimeni. Izvēlies piemērotu brīdi, sākotnēji atvainojies par jautājumu pēc būtības un tad saki, ka vēlētos uzzināt ko tuvāk par aizgājušo cilvēku. Būtu pareizi sarunu ievirzīt tā, lai tēvam būtu iespēja atkāpties gadījumā, ja viņš nejutīsies emocionāli droši jautājumu apspriest.
Es neko nepārmetu, bet - nu, gan laiki pienākuši. Ierosināt ar sms starpniecību. :D
Šādas sarunas nekad nav vieglas - ne tad, ne tagad un arī vēl pēc 20 gadiem nebūs. Tēvs neuzsāka, jo nespēja un dēls nejautāja, jo nezināja kā. Tagad tas nenotiek, jo krietns laiks ir pagājis un neviens vairs nezin kā un vai vispār nepieciešams.
08.05.2018 08:10 |
 
Reitings 32
Reģ: 21.08.2017
'' Būtu pareizi sarunu ievirzīt tā, lai tēvam būtu iespēja atkāpties gadījumā, ja viņš nejutīsies emocionāli droši jautājumu apspriest. ''
Taapeec jau arii domaaju par teksta nosuutiishanu, jo uz sms var arii vienkaarshi neatbildeet. Taa kaa nedziivojam vienaa valstii, tad regulaari netiekamies, kas noziimee, ka teevam saakumaa buus laiks par to vienatnee padomaat, un tikshanaas laikaa buus daudz, daudz citu lietu, par ko runaat un ko risinaat, un tas nebuus uzkriitoshi, jo zina buus apdomaata vairaakus meeneshus, tad varbuut vini atradiis celu viens pie otra. Es zinu, ka vins gribeetu kaut ko uzzinaat, domaaju, ka daudz sveetiigaak buutu viniem abiem savaa starpaa parunaat, nevis man tieshaa tekstaa kaut ko jautaat, jo man peec buutiibas neinteresee neko par vinu jautaat, tik zinu, ka vinu tas nomaac, jo vins neko nezina.
08.05.2018 08:20 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es droši vien mutiski pajautātu.. un klausītos atbildes.. to jau jutīs, cik tālu iegrimt šajā tēmā vēlas viņa tētis. Man laikam būtu jocīgi saņemt šādu sms :)
08.05.2018 08:27 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
To jau sākotnēji bija jāpiemin, ka tēvs dzīvo citā valstī. Tomēr, lietas būtību tas nemaina. Ciemojoties atrodi iespēju kā ievirzīt sarunu ar tēvu, lai atspoguļotu drauga interesi. Grūti spriest par citām iespējām, ja nav zināms personu raksturs.
__
Draugs kautrīgi pajautās, tētis nopūtīs ko tur stāstīt. Kamēr tētis meklēs īstos vārdus, dēls novilks garu "nu, jā" un aizšļūks. Saruna izpaliks. Kā jau augstāk minēju, uzņemies vidutāja lomu. Iedrošini tēti, iedrošini dēlu. Reizēm cilvēkiem vajag grūdienu no malas. Tu taču viņus redzi un lieliski saproti kā to izdarīt.
08.05.2018 08:29 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Varbūt tomēr sāc ar savu vīrieti. Izrunājies un nonākiet pie lēmuma, vai viņš pats īsti grib ko zināt un cik stipri. Pieaudzis vīrietis pats var ar tēvu parunāt. Vajag tikai sagatavoties. Kāmēr neesi precēta, nav ko līst citu savstarpējās attiecībās par starpnieku. Ne Tava ģimene vēl. Ja man būtu kāda rūgta pieredze šādā aspektā, mani kaitinātu, ja kāds līstu kur nevajag. Bet dēls paliek dēls, viņam ir tiesības zināt vairāk, ja vēlas.
PS. Ne katram der, bet ciltskoku zīmējot ir lieliska iespēja pie šī jautājuma nonākt pastarpināti.
08.05.2018 08:44 |
 
Reitings 32
Reģ: 21.08.2017
Nu, jaa. Redzu, ka lielaaks atbalsts ir idejai mutiski pajautaat. Paskaidroshu, kaapeec man taa neliekas laba doma. Pirmkaart, vina teetis ir taads loti nervozs un tramiigs peec dabas, nekaadas dveeseliskaas sarunas nevaru iedomaaties ar vinu uzsaakt, visu laiku tiek izteiktas tikai kaut kaadas virspuseejas domas par nesalabotu izlietni vai speeliiteem telefonaa, vai Trampu, nu juus apmeeram saprotat, viniem vispaar nav pierasts taa dzilaak aprunaaties. Otrkaart, mees nemaz taa divataa nemeedzam palikt, muusu kopaabuusanas laikaa nevaru iedomaaties nevienu briidi, kas buutu bijis uzskataams par ''piemeerotu''. Vieniigais, kad esam kopaa, tas ir pie galda, viniem ir loti tipiski eest kopaa brokastis/vakarinas. Un negribeetos tacu, lai kaads aizrijas :-D labi, joks protams, bet man jau arii sii ideja nedzima vienaa riitaa, es par to domaaju jau gadu vai pat vairaak!
08.05.2018 08:47 |
 
Reitings 32
Reģ: 21.08.2017
RedJasper, paldies par padomu, varbuut tiesaam nevajag steigties, bet saakumaa kaartiigi izzinaat pasu draugu. Es vinam jautaaju, kaapeec vins vienkaarsi nepajautaa, un vieniigais, ko vins man atbildeeja, bija: ''Tas nav tik vienkaarsi.''
08.05.2018 08:52 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Ņemot vērā, ka esi tikai draudzene nevis sieva, jums, kā noprotu, nav kopīgu bērnu, jautājumi par viņa mirušo māti viņa tēvam būtu galēji nepieklājīgi, ja reiz viņiem tā tabu tēma.
Acīmredzot nāvē ir kaut kas apkaunojošs (mātei depresija, pašnāvība vai alkoholisms/narkomānisms) vai tēvs/dēls līdzvainīgs (glābjot dēlu, zaudēja dzīvību vai sadzīviskas traumas (piemēram tēvs pagrūda), nomira).
08.05.2018 09:00 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Noteikti sākumā uzzini, vai draugs arī to vēlas. Tādas lietas nevienam aiz muguras nekārto. Iespējams draugs pats nav gatavs tādai informācijai. Iespējams nejautā, jo zin, ka tēvs nav gatavs! Zaudēt māti/sievu ir ļoti smagi, kā arī par to runāt.. pat pēc 20 un 30 gadiem, īpaši, ja tas nekad nav bijis apspriests.
Esmu augusi bez mātes, bet man kopš bērna kājas tika stāstīts kas un kā. Augu jau visu zinot, bet pat tagad par to runājot, vienmēr jāraud, gan man, gan tam, kas stāsta. Ja cilvēks visu mūžu visu to ir turējis sevī, uzsākt par to sarunu ir noteikti ļoti grūti!
08.05.2018 09:02 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Ņemot vērā, ka esi tikai draudzene nevis sieva, jums, kā noprotu, nav kopīgu bērnu, jautājumi par viņa mirušo māti viņa tēvam būtu galēji nepieklājīgi, ja reiz viņiem tā tabu tēma.

+1
Nebāz savu degunu tur. Ja draugs grib zināt, lai jautā pats savam tēvam.
08.05.2018 09:06 |
 
Reitings 32
Reģ: 21.08.2017
Paldies par komentaariem, tie tiesaam paliidz labaak izprast situaaciju! :-)
08.05.2018 09:07 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Ja es būtu Tavā situācijā, es iekšā nejauktos. Visam savs laiks, lieli vīri, gan paši šo jautājumu nokārtos, kad abi būs gatavi.
08.05.2018 09:08 |
 
Reitings 32
Reģ: 21.08.2017
Luii, taisniiba, protams, mani uztrauc, ka taads briidis var arii nepienaakt, bet jaasaprot, ne viss ir mana dariisana!
08.05.2018 09:15 |
 
Reitings 1317
Reģ: 30.06.2013
Parunā ar savu draugu vēlreiz, izskaidro, kādēļ uztraucies, viņš ir tas, kuram jāuzsāk saruna ar tēvu, nevis Tu. Es tēva vietā tādu tēmu ar svešu cilvēku neapspriestu. Viss ko tu vari darīt ir pamudināt draugu, nevis pierunāt vai uzspiest, bet pamudināt un iespējams iedrošināt, vadies pēc reakcijas, bet esi ieturēta, neuzbāzies.
08.05.2018 09:23 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Man, godīgi sakot, līdzīgi kā vairakumam šķiet, ka Tev ir jārunā ar savu draugu, viņš jāiedrošina, ja tas nepieciešams, lai viņš pats nonak līdz tādai sajūtai, ka ir gatavs par šo jautājumu ar tēvu runāt. Nav jau teikts, ka vina interese un nomāktība neturpināsies arī pēc tam, kad viņš (iespējams) kaut ko uzzinās - tagad viņu nomāc neziņa, turklāt, nav zināms, vai viņš ir gatavs vispār šo neziņu kliedēt (ja jau nav gatas par šo saņemties un runāt ar tēvu); pēc tam viņš var būt nomākts par to, ko uzzinās - vai nu tas neatbildīs tam, ko viņs līdz sim ir domājis vai kā - var būs vairaki scenāriji...
Acīmredzot nāvē ir kaut kas apkaunojošs (mātei depresija, pašnāvība vai alkoholisms/narkomānisms) vai tēvs/dēls līdzvainīgs (glābjot dēlu, zaudēja dzīvību vai sadzīviskas traumas (piemēram tēvs pagrūda), nomira).

Viedā Minka, nav jau jābūt tik dramatiskam nāves iemeslam. Gluži vienkārši - cilvēks aiziet pēkšņā nāvē, paliek mazs bērns, vīrietim varbūt joprojām ir neizrunāts/neizsāpēts zaudējuma šoks, pat neskatoties uz to, ka aiziešana bijusi nedramatiska, gluži vienkārši - tāda ir dzīve, cilvēki mirst.
08.05.2018 09:42 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Par paprasīšanu taču pa galvu nedod. Ja gribi zināt pajautā...
08.05.2018 10:15 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Varu pateikt savu pieredzi, mamma mana nomira dzemdībās, tētis to ļoti sāpīgi uztvēra un viņam vispār ir nepatīkami runāt pat ar mani, es neko nezinu pa savu mammu un saprotu tēti,jo viņam tomēr tās ir sāpīgas atmiņas, iespējams kādreiz ko pastāstīs man, bet es neko negaidu ,neprasu ,atklāti sakot,man vieglāk ir kad neko nezinu. Iespējams tētim tieši tāpat. :-(
08.05.2018 10:36 |
 
Reitings 32
Reģ: 21.08.2017
Varu piekrist, ka tur noteikti nav bijusi parasta naave, bet gan kaads dramatiskaaks scenaarijs apaksaa, ja reiz taa ir tabu teema. Ja cilveeks normaali aiziet, vins tiek piemineets ar prieku par to, kas dziives laikaa noticis! Mana teeva teevs aizgaaja diezgan nepatiikamaa naavee, un mans teevs nekad par to nav neko runaajis, visu esmu no mammas uzzinaajusi, toties manas mammas vecmaamina, cik zinu, bija briiniskiigs cilveeks, un par vinu es zinu loti daudz!
08.05.2018 10:50 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Nebāzies, kur nav Tava darīšana. Ja viņš tik ļoooooti gribētu zināt, būtu atradis veidu, kā pajautāt. Man vairāk izskatās, ka interese ir tieši Tev pašai, ne tik daudz viņam.
08.05.2018 10:54 |
 
Reitings 32
Reģ: 21.08.2017
Taisniiba! Lai gan es zinu, ka vinam tiesaam loooooti interese! Nu nekas, gan jau izdomas, ja vajadzes padomu, pats pajautas. Dzive katru reizi parada, ka labak nevert lieki muti valaa. Bet no otras puses, paejot ilgam laikam, rodas jautaajums - vai man ir ko zaudeet, uzjautaajot? Gan jau kaadreiz.
08.05.2018 10:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits