Rīgas Stila un Modes tehnikums

 
Reitings 56
Reģ: 23.08.2016
Sveikas!
Vai kāda ir mācījusies šajā tehnikumā? Ja jā, kādi, Jūsuprāt, ir plusi, mīnusi? Kādi ir paši skolotāji, attieksme pret audzēkņiem? Un varbūt atrodas kāda, kas ir mācījusies tieši par vižāzisti - ko var par to pateikt (kas un kā notiek, uz ko jārēķinās, u.c)?
Tiešām ļoti, ļoti noderētu kaut kādas atsauksmes un viedokļi par šo iestādi. :-)
24.04.2018 16:41 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Tie nav stereotipi, bet cilvēku kopums. Bet tieši labi, ka viņi iet uz prof skolām.
27.04.2018 11:27 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Es zinu ļoti daudz veiksmīgus cilvēkus, kuri beiguši prof skolas. Zinu tādus, kuri pelna ļoti labi ar prof diplomu, zinu tādus, kuri pēc prof skolas gājuši tālāk mācīties ko citu, bet studiju laikā strādājuši jomā, kuru apguvuši nevis krāmējuši kastes, vākuši netīrus traukus, knapinājušies roltoniem no narvesen sapelnītās algas.
Mūsdienās prof skolas ir daudz prātīgāk nekā sēdēt trīs gadus vidusskolā un augstskolā netikt vispār vai tikt maksas grupā un tad strādāt, lai studētu. Arguments par izcilības diplomu īsti nebūs valids, jo absolvējošo skolēnu skaists ir krietni lielāks kā budžeta vietu skaits kopumā.
Rezumē - jauniešiem ir jābūt apveltītiem ar atvērtu prātu gaišākai nākotnei nevis jāatgremo padomijas stereotipi.
___
Kas attiecas uz konkrētu profesionālo novirzienu jēgu vai bezjēgu, der paturēt prātā, ka lielākā daļa piedāvāto programmu tomēr ir pelnīt spējīgi arodi. To sakot es apzinos, ka vizāžists nav labākā izvēle, tomēr māsas programma ir plašāka par pamatlietām. Vienkārši nejēdzīgi programmas vadītāji. Tomēr, es cienu viņas spēju domāt tālejoši jau 15 gadu vecumā. Kļūdīties ir cilvēcīgi un tagad viņa daudz precīzāk spēj definēt savas vēlmes nākotnē. Un, ko es zinu - to es zinu, vidusskolā sēž tie, kuriem trūkst pārliecības, motivācijas, veselā saprāta un izpratnes par mūslaiku dzīvi kopumā, ļoti mazs procents vidusskolēnu tur pavada laiku, jo prof skolas nepiedāvā starta programmu mērķnozarē. Vēl ir variants par vecāku ieaudzinātiem aizspriedumiem, protams.
27.04.2018 12:07 |
 
Reitings 2684
Reģ: 13.01.2016
Duujaa tak 2x iemeta šo savu uzskatu, lai izraisītu kašķi - kā parasti :-D Ar pirmo reizi neviena nepavilkās, bija jāuzraksta vēlreiz :-D
27.04.2018 12:21 |
 
Reitings 800
Reģ: 15.12.2015
stellaglmr - lai kā tu slavinātu profeni, taču no tās, diemžēl, zviedros netiksi. :D
27.04.2018 12:24 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Kāds tur kašķis? It kā būtu jāizliekas, ka neredzam profeņu kontingentu. Nav runa, ka tur var ieklīst kāds cits vai ka ar to pelnīt nevar. Tieši labi, ka šie jaunieši iet darboties praktiski. Lasīt jāmāk.
27.04.2018 12:26 |
 
Reitings 18
Reģ: 04.02.2022
Tak viņiem nav vispar kvalitates,es nezinu ka pec 9 klases,bet pec 12 klases "profesija" 1 gadu laika bija tads murgs.Ļoti ne precizi maca, viena pasniedzeja saka vienu un otra preteju viedokli par vienu un to pašu temu.Es nosedeju tur pec vidusskolas gadu,diploms vel kaut kur maja.Ja ir vēlme sēdēt no 9-17:00 katru dienu un nezini ko gribi dzīvē darīt un tev itkā vajag iespaidu ka "mācies",tad var nosēdēt RSMT . Strādāt ar to papīru ko viņi izdot pēc pabeigšanas var tikai bomžu rajonu saloniem,jo līmenis ir zem knapi
25.10.2022 22:49 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!