Suns!

 
Reitings 740
Reģ: 10.01.2013
Noskatīju sludinājumā sunīti, tā kā nav no tām mazāk summām gribētu zinàt, kam pievērst uzmanību pirms pirkšanas!? Skatos uz Cihuahua sunīšiem
23.04.2018 15:37 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
No vienas puses viedajai minkai var piekrist, cilvēki sabojā visu. Paņem dzīvnieku, tad pamet, no tā arī rodas tie paamesto dzīvnieku bari. Tomēr aizliegt turēt dzīvniekus un palaist cilvēku izveidotās atkarīgas dzīvnieku sugas kā čivavas dabā nav risinājums, vajag stingrākus sodus par dzīvnieku turēšanas pārkāpumiem. Ja sodi būtu ar reālu brīvības atņemšanu vai vairāku tk naudas sodiem, tad, iespējams, sāktu domāt ar galvu.
01.05.2018 12:26 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Vispār jau mājās nevar turēt gan visu, kas ienāk prātā, un to nosaka Dzīvnieku aizsardzības likums.
3.1 pants. (1) Aizliegts iegādāties, turēt nebrīvē, atsavināt vai turēt pārdošanai vai apmaiņai un piedāvāt tirdzniecībā šādus dzīvniekus:
1) plēsēju kārtas savvaļas sugas dzīvnieku;
2) primātu;
3) jūras zīdītāju;
4) krokodilu kārtas dzīvnieku;
5) čūskveidīgo dzīvnieku.

Tātad Latvijā ir aizliegts turēt savā dzīvoklī, piemēram, lapsas. Pat tad, ja tās nepavairo un netirgo.
Vāveres sanāk, ka var turēt.
01.05.2018 12:32 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Bet tur arī lapsas, lūšus, vilkus, jenotus, var tikai tam vajag īpašas atļaujas.
Bet runājot par pamesto dzīvnieku problēmu. 99% šo pamesto ir bezšķirnes. Ir vienkārši jāseko, lai tiek ievērota Latvijas likumdošana. Mums tā ir ļoti laba, stingra, bet neviens neseko vai to ievēro. Viens no šiem labajiem likumiem ir, ka ir vajadzīga izglītība, lai dzīvniekus pavairotu - kinologa, zoologa vai biologa vai noklausīti speciāli kursi par kuriem saņemts sertifikāts. Kurš tam seko? Neviens! Vairojam uz nebēdu, dzīvniekus nepieskatam, mazuļus dālājam "labajām rokām" vai pat pārdodam un par to nekas nebūs. Otrs - ja tirgojam šķirnes dzīvniekus, tad šiem šķirnes dzīvniekiem ir jābūt reģistrētiem kādas organizācijas ciltsgrāmatā, tas nozīmētu nekādus x šķirnes kucēnus/kaķēnus tikai bez ciltsrakstiem. Šīs ir tās 2 kategorijas, kuras visbiežāk arī nonāk patversmēs - bezšķirnes bezatbildīgi saražotie, kuri turpina vairoties un vairoties, un pa lēto pirktie it kā šķirnes dzīvnieki. Ja šīs divas jomas sakārtotu, tā vietā, lai 1 paņemta suņa vietā nāktu jauni 5 vietā, patversmes varētu sākt tukšoties, jo tā 1 paņemtā vietā nebūtu, kas nāk. Utopija diemžēl, tas nekad nenotiks
01.05.2018 12:48 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Harmony +++
To likuma normu par kursiem pavairotājiem ieviesa salīdzinoši nesen, pirms dažiem gadiem, cik esmu cilvēkiem to stāstījusi, visi bola acis. Par dzīvnieku aizsardzības biedrību biedriem tā ir jauna informācija. Cilvēki vienkārši nav informēti. Sak, mums tač laukos katru gadu dzima kucēni un kaķēni, kādi vēl kursi.
Otra lieta ir tā, ka PVD neko nedara. Nesen PVD izbrauca pie vīrieša, kas savu suni sita un nebaroja. Kaimiņi pasūdzējās. PVD pieklauvē pie durvīm, vīrietis atver, iznāk ārā. PVD jautā: vai jums ir suns? Vīrietis atbild: man nav suņa. PVD: kaimiņi saka, ka jums ir suns. Vīrietis: ai, nē, man bija, sen atpakaļ, bet nomira. PVD: Ā, nu OK, jums suņa nav, labi, neko, braucam prom. (t) Tā tas realitātē darbojas. Uz papīra viss ir skaisti, bet būtībā es varētu savā dzīvoklī pavairot kaut vai lāčus un tirgot, ir maz ticams, ka es par to saņemtu sodu.
01.05.2018 12:55 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Tā tas pie mums, diemžēl, arī notiek. Laiku atpakaļ sūtīju viņiem sludinājumu ar mēslainē pie ķēdes piesietu, kaulainu taksi, tirgoja kucēnus, viss ir, bildes pierādījumiem, numurs, piezvani un brauc. Man atbildēja, ka sludinājumā neesot adreses un laiks cikos viņi tur būs sastopami!
01.05.2018 13:16 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Daenerys1, vispār var gan turēt lapsas, bebrus utt. ar atļauju.
01.05.2018 13:17 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Harmony pareizi raksta, ka problēma ir suņu pavairošanā. Nav jālaiž savvaļā nebrīvē turētie dzīvnieki (kā vispār kaut kas tāds var ienākt prātā :D ). Pietiek sterilizēt visus mājas mīluļus- suņus. Ja kādam ir tik zems pašvērtējums (vajag apbrīnotāju, kādu, kas klausa) un nespēja veidot attiecības savas sugas ietvaros, lai iet pie psihologa/psihoterapeita/psihiatra.
Par kaķiem cits stāsts- tie ir objektīvi nepieciešami, jo īpaši klaiņojošie. Kā iznīcina kaķus, tā žurkas savairojas.
01.05.2018 14:04 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Par kaķiem cits stāsts- tie ir objektīvi nepieciešami, jo īpaši klaiņojošie. Kā iznīcina kaķus, tā žurkas savairojas.

:D Piiiizdejc, sorr. :D A šitas nav egoisms, ko, sava labuma meklēšana un tā tālāk? :D
Par pirmo daļu vispār nav ko pateikt, tā gan šoreiz ir tumsonība. :D
01.05.2018 14:22 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Tu esi tālu no realitātes. Neviens tas kaķis sen vairs nekādas žurkas neķer, viņus pensionāres piebaro, lai vairojas vēl.
01.05.2018 15:36 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
Ienācu izlasīt, kā nopirkt veselīgāku sugas kaķi (jo principi noteikti ir vienādi), izlasīju 7 lapas ar diskusijām par kurš labāks - kaķis vai suns :D
01.05.2018 16:36 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Bija arī padomi sākumā :D Princips viens - prasīt ciltsrakstus, veselības pārbaudes. Kaķiem labāka skaitās WCF sistēma, ir vēl FIFe, bet tur tā kā laikam vienkāršāk sapārot ne tādus eksemplārus.
01.05.2018 17:04 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
Harmony, nu jā, es tieši biju domājusi, kā drošāk, lai sapārotie dzīvnieciņi nav kaut kādas pakāpes radinieki.
Pietiekami dzirdēti šausmu stāsti, ka dzīvnieciņi aiziet bojā ar sirds mazspējām u.c. problēmām, kas raksturīgas inbred atvasēm. Diemžēl, tādi defekti parasti atklājas pāris gadus vēlāk.
Ir aizdoma, ka abām žurciņām, kas man bija no audzētavas, bija veselības problēmas tieš šī iemesla dēļ un tā bija audzētava, tāpēc funktierēju, kā tikt pie veselīga kaķēna :)
01.05.2018 22:35 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Sirds mazspēja ir iedzimta kaite. Pāro kaut meitu ar tēvu, ja nevienam no abiem nav sirds maspējas, baigi maz ticams, ka bērniem tā radīsies. Ir šķirnes ar noslieci uz to, tām tad būtu jāveic sirds pārbaude pirms pārošanas. Pats inbrīdings, ja netiek, protams, veikts nepārtraukti (sapāroja meitu ar tēvu, tad bērnus atpakaļ ar šo pašu tēvu un tad tos bērnus vēl savā starpā u.t.t. domu saproti), neko sliktu nedara. Inbrīdingu, mēdz veikt, lai izceltu kāda senča labās īpašības, parasti to veic uz tiešām izciliem šķirnes īpatņiem, kas sevi ir pierādījuši, lai nostiprinātu šo tipu. Tā kaut kā.
01.05.2018 23:02 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Neviens tas kaķis sen vairs nekādas žurkas neķer, viņus pensionāres piebaro, lai vairojas vēl.

žurkas indē ar ķīmiju, iet bojā arī kaķi.
Koloniju kaķi, kuri dzīvo uz ielas un tiek piebaroti, tiek arī kastrēti un iespēju robežās tiek samazināta to vairošanās, piesaistot pašvaldību iestādes un brīvprātīgos, visiem ielu kaķiem ir jābūt kastrētiem. Ja Jūsu teritorijās manāms lielas bezsaimnieku kaķu kolonijas, lūdzu par to ziņot par tiem man te forumā, aizbraukšu, apskatīšos, kas tur notiek un kādu palīdzību varam sniegt. Lūdzu norādīt adresi un kontaktpersonu, ar ko kontaktēties (aktīva barotāja, sētniece, uzņēmīgs kaimiņš). Sterilizējam par DZAB privātajiem ziedojumiem no biedriem, no āra ziedotajiem līdzekļiem, RD līdzekļiem, u.c. Ja ir vēlme ziedot palīdzībai kaķīšiem, lai ierobežotu to vairošanos, dodiet man ziņas privāti, izstāstīšu situāciju, var nosūtīt rēķinu kopijas, atskaites Par ziedojumiem pienākas arī IIN atlaides. Pati jau 3 gadus izmantoju tās.
Ja redzat nesterilizētas kaķu kolonijas, raksiet man privāti, aizbrauksim, izsterilizēsim par pašu naudu.
01.05.2018 23:10 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Paldies par piedāvājumu.
02.05.2018 09:10 |
 
Reitings 73
Reģ: 15.05.2017
Harmony pareizi raksta, ka problēma ir suņu pavairošanā. Nav jālaiž savvaļā nebrīvē turētie dzīvnieki (kā vispār kaut kas tāds var ienākt prātā ). Pietiek sterilizēt visus mājas mīluļus- suņus. Ja kādam ir tik zems pašvērtējums (vajag apbrīnotāju, kādu, kas klausa) un nespēja veidot attiecības savas sugas ietvaros, lai iet pie psihologa/psihoterapeita/psihiatra.
Par kaķiem cits stāsts- tie ir objektīvi nepieciešami, jo īpaši klaiņojošie. Kā iznīcina kaķus, tā žurkas savairojas.

Jēziņ, nu šis cilvēks ir tiešām tāds par kuru saka "katrā mucā par spundi"... Nu nepatīk tev suņi, visi sen jau saprata to, kāpēc mēģināt uzbāzties ar savu iedomāto "taisnību"? Piedevām vēl atklātas glupības raksti. Tas es par suņiem savvaļā. Jebkurš mednieks tev pateiks, ka tas ir ļaunākais, kas mežā var būt, jo klaiņojoši suņi nemedī savām vajadzībām dzīvniekus, bet plosa tos vienkārši prieka vai minimālas vajadzības dēļ (apēdot no dzīvnieka tikai labākos gabalus un pārējo atstājot), līdz ar to nodara milzīgu postu savvaļas dzīvnieku populācijai.
02.05.2018 11:02 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Man ir bijis suns un vairāki kaķi, suni nekad vairs neņemtu, kaķi noteikti , bet ne parastu ielas kaķi. Mans burmas kaķis lieliski pakļaujas dresūrai , 2 nedēļu laikā iemācīju viņam sēdēt un dot ķepu :-P, kaķis ir neatkarīgs, bet tai pat laikā, dievīgi mīļš, dod bučas , gulēt ejot , liek man ķepu uz rokas (l) , bet tai pat laikā negāž mani nost no kājām , nealkst manas uzmanības nonstopā, nav jāved ārā , varu droši aizbraukt kaut uz nedēļu...
02.05.2018 11:05 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Pipars22, izdomās arī atspēkojumu tam, tāpat kā pasaku grāmatā kaķi ķer peles. :D
03.05.2018 11:37 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits