Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ģimenes ārsti

 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Gribējās noskaidrot dažus jautājumus:
Kad jūs aizejat pie ģimenes ārsta pēc slimības lapas ar saaukstēšanos, uz cik dienām vidēji viņš izsniedz lapu?
Vai vienmēr šādā gadījumā tiekat sūtītas uz analīzēm vai iedod lapu un miers?
Vispār tēma par ģimenes ārstiem, kādi jūsējiem plusi, kādi mīnusi, kas apmierina, kas nē? Gribu mainīt bet, ka nesanāk no vilka bēgot uz lāci uzskriet.
22.04.2018 20:07 |
 
Reitings 668
Reģ: 04.05.2009
Ar lāci jau arī nav jāprecas, nepatiks nomainīsi pret citu:-D:-)
22.04.2018 20:15 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Šobrīd esmu uz pirmās slimības lapas savā dzīvē, rīt iešu mēģināšu slēgt. Mans ģimenes ārsts vienmēr ļoti uzstāj uz slimības lapu un vienmēr nosoda/cenšas atrunāt, ja to neņemu (kā tas bijis līdz šim). Ne uz kādām analīzēm nesūta, redz, ka esmu atnākusi "nekāda", balss nav, acis sarkanas, puņķi, klepus - kādas tur analīzes, klasisks vīruss. Kas man parasti ir. Protams, ja vajag analīzes, sūta uz analīzēm, tāpat uz rentgenu, utt., ja nepieciešams. Visus nosūtījumus raksta, arī receptes, tai skaitā sarkanās.
Man ir valsts apmaksātais ģimenes ārsts, ļoti patīk. Varētu iet pie maksas ārsta (ir apdrošināšana), bet ir negatīva pieredze ar VC4 ģimenes ārstiem, tāpēc cenšos neiet un tomēr tikt pie sava, kas ir zinošāks, precīzāk uzstāda diagnozes, precīzi prot izrakstīt tieši man piemērotas zāles. Atšķirībā no visiem pārējiem ģimenes ārstiem, pie kuriem esmu gājusi (mazpilsētā, kā arī par maksu VC4), šis ĢĀ man ne reizi nav izrakstījis zāles, kas nederētu/ nepalīdzētu.
Trūkumi:
- tālu no dzīvesvietas (jo pārcēlos);
- mežonīgi garas rindas, principā izredzes ir tikt tikai uz akūto stundu.
P.S. mans ģimenes ārsts ir pediatrs, tāpēc reizi gadā obligāti ir asins analīzes, svēršanās un pat auguma mērīšana :-D Ļoti patīk, ka regulāri arī prasa potēšanas pasi un tiešām seko līdzi vakcinācijai, ir pat man zvanījusi un atgādinājusi, ka jāvakcinējas.
22.04.2018 20:15 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Iedod lapu un viss. Manējā dod uzreiz uz tām A lapas 10 dienām, jo uzskata, ka tas minimālais laiks, lai atkoptos. Viņa bijusi mans ģimenes ārsts jau no bērnības un vispār es neteiktu, ka viņa ir īpaši gudra kā speciālists. Nevienam citam viņu neieteiktu, bet mainīt netaisos, jo man no viņas neko citu kā slimības lapas nevajag. Vēl pluss tas, ka tuvu, pieņem apmēram 10-15 min attālumā no manas dzīvesvietas.
22.04.2018 20:43 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
KindaPsycho
Nevienam citam viņu neieteiktu,

Es tieši tādu meklēju, lai izraksta lapu un liek man mieru. :-D
Nevar jau tā visu laiku mainīt, viņiem vietas pilnas un neņem.
22.04.2018 21:15 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
Neesmu nereiz bijusi uz lapas, bet parasti ar saaukstēšanos dod 5-10 dienas.
Analīzes taisīt bezjēdzīgi, tur uzrādīs visas iekaisuma ainas, kuras var jau redzēt - iesnas, klepus, pilnas plaušas. Rentgenu gan parasti rekomendē pēc ārstēšanās kursa.
Savu ĢĀ neieteiktu, pārāk liela prakse, nosūtījumus nedod. Rīgā vispār bija čau :-| ar visu pierakstu 2h rindā.
23.04.2018 11:12 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Es vispār reti ņemu slimības lapu..un tajā retajā reizē, kad man bija vajadzīga slimības lapas, bet man atteica, tad izvēlējos mainīt ģimenes ārstu, jo patiešām jutos slikti, bet viņa mani iedzina bezizejā. 1X iedeva lapu, jo citādāk būtu jāveic operācija, bet kad bija ne tik smags gadījums, tad atteica.
Ar tagadējo nav problēmas. Kad biju apslimusi ,aizgāju ,lai izraksta recepšu zāles un izrakstīja ,vēl pati paprasīja vai nevajag slimības lapu, bet izvēlējos neņemt, bet man vajag sajūtu, lai būtu tā,kad patiešām vajadzēs, tad, lai vismaz varu saņemt slimības lapu un paveseļoties mājās neviss piespiedu kārtā ,kaut kur iet un vēl mēnesi slimot..
23.04.2018 11:41 |
 
Reitings 857
Reģ: 23.04.2014
Uz nedēļu sanāk. Reti ņemu,bet kad nāku, tad izraksta zāles,kuras reti ,kad pērku, tad parasti pasaka pēc nedēļas atrādīties. Tā arī daru. Vai arī zvanu un saku,ka jūtos labi un lai slēdz lapu. Analīzes pie saaukstēšanās neliek nodot,bet profilakses pēc mēdz aizsūtīt kaut kur,jo parādos reti un kā uzzināju no "Aizkligtā paņēmiena", tā ārstiem jādara,lai krātu kaut kādus punktus. Neieteiktu gan viņu, jo salīzinot ar bērna ārstu, ir jūtama atšķirība. Gribu mainīt, gribu jaunāku ārstu. Domāju pāriet pie vīra ģīmenes ārsta,bet nezinu,vai ņems vispār.
23.04.2018 13:25 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Manējā parasti dod slimības lapu uz nedēļu, ja ir temperatūra (arī mazā). Es gan arī eju pie ārsta tikai tad, ja ir temperatūra. Uz analīzēm sūta reizi gadā profilaksei, potēm pati sekoju līdzi. Gribēju mainīt, kad ielaida man nieru iekaisumu - neizrakstīja antibiotikas, es arī biju jauna un stulba, un nezināju, kādas var būt sekas. Bet palasot atsauksmes par ārstiem, pie kuriem varu tikt pēc piekritīgās teritorijas, sapratu, ka labāk palikt pie šīs. Gribētu pie viena ārsta, par kuru labas atsauksmes un kurš atrodas tajā pašā klīnikā, bet viņš neapkalpo manu teritoriju.
23.04.2018 13:59 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Standby, esoša pacienta laulātais ir jāņem jebkurā gadījumā, ģimenes ārsts nevar atteikt.
Ģimenes ārsts var nepiekrist pacienta reģistrācijai savu pacientu sarakstā tikai gadījumā, ja:
- pacienta dzīvesvieta atrodas ārpus ģimenes ārsta darbības pamatteritorijas;
- ģimenes ārsta pacientu sarakstā jau ir 1800 reģistrētu pacientu vai 800 bērnu (neattiecas uz ģimenes ārsta darbības pamatteritorijā dzīvojošiem pacientiem un reģistrēto pacientu bērniem, vecākiem vai laulāto).
23.04.2018 14:02 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Sophie.
Samelo par savu dzīvesvietas adresi!
23.04.2018 14:05 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Un kāpēc tad jūs, varones, neņemat slimības lapu? Tā ir rupja, bezatbildīga un nepieklājīga attieksme pret kolēģiem, citiem cilvēkiem. "Tikai iesnas", "tikai vīruss" ir ļoti lipīgs- pat ja jūsu kolēģi nesaslimst, viņi vīrusu var "aiznest" saviem bērniem un citiem ģimenes locekļiem.
Turpinot ikdienas gaitas, jūs savu vīrusu nododat veikalā, transportā, utt.
Un arī jūsu pašu darbaspējas ir zemākas slimojot.
23.04.2018 16:53 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Un kāpēc tad jūs, varones, neņemat slimības lapu?

Jo man aiziet slimai uz darbu liekas vieglāk kā ņemties ar slimības lapas iegūšanu.
-Nez cik ilgi jāsēž rindā (akūtā stunda nav, ja vajag bez pieraksta, tad pieņem kaut kad pa vidu citiem, kad kāds brīdis atbrīvojas)
-Tad nākamajā dienā atkal jāvelkas uz analīzēm.
-Tāpat ik pa pāris dienām būs jāiet lapa pagarināt, atkal sēdēšana rindās.
-Ja aiziet, nav jau teikts, ka lapu iedos, ja neiedod, labākajā gadījumā (ģ.ā. pieņemšana no rīta) pus diena darbā jau nokavēta, sliktākajā (pieņemšana pēcpusdienā) nokavēta visa diena, kas būs jāatstrādā.
Rezultātā labāk eju uz darbu un kaut kā tur nīkuļoju.
23.04.2018 20:32 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Tā ir rupja, bezatbildīga un nepieklājīga attieksme pret kolēģiem, citiem cilvēkiem

Ja man nav lipīga slimība , neizplatās baktērijas apkārt, tad es pati varu izdomāt vai tikšu galā.
23.04.2018 20:53 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Tas, ka cilvēks neņem slimības lapu, nenozīmē, ka iet uz darbu un aplipina citus. (t) Man ir 8 gadu pieredze, kopumā 3 dažādos uzņēmumos, visur (pat valsts iestādē) ļauj slimot bez lapas un iespēju robežās strādāt no mājām. Man darbs nav pie konveijera vai kasē. Jau pusgadu strādāju valsts iestādē, lapu paņēmu "pieklājības pēc" - uz zvaniem jau tāpat arī gultā guļot atbildēju, tātad "strādāju", priekšnieks un galvenā grāmatvede pateica, ka varēju neņemt, bet bez lapas ārstēties mājās un miers.
Bet jā, iet galīgi slimam uz darbu ir cūcība, es nekad tā nedaru.
23.04.2018 21:27 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Ir jau arī tādas vietas, kur pasaka nekādas slimošanas , ja paņem slimības lapu, tad pēc tam ir ļoti slikta attieksme ,ēd ārā no kolektīva.
23.04.2018 21:40 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Ir jau arī tādas vietas, kur pasaka nekādas slimošanas , ja paņem slimības lapu, tad pēc tam ir ļoti slikta attieksme ,ēd ārā no kolektīva.

Atlūgums un miers. (t)
Man visās darba vietās ir lūguši iespēju robežās būt pieejamai, protams, ja ir operācija narkozē, uz operāciju zāli telefons nav jāņem, bet, ja nedēļu slimo mājās, vismaz uz kolēģu SMS ar "jā"/"nē" jāatbild. Tad, kad sanāk, ne uz sitiena. Tad arī attieksme no darba devēja ir forša, ļauj paslimot, neņemot lapas, lieki neviens nezvana.
23.04.2018 21:51 |
 
Reitings 920
Reģ: 25.09.2017
Pagaidām vēl neesmu ņēmusi slimības lapu. Parasti iztiku ar sarunāšanu ar priekšniecību. Arī tagad martā iesāku strādāt jaunā darbā un tajā pat mēnesī saslimu, bet slimības lapu neņēmu, jo nu..bija kauns, ka tikko sāku strādāt un jau slimības lapu jāņem + bija jāizdara darbi līdz noteiktam datumam, kurus neviens cits neizdarītu. Un mans darbs nav tāds, kuru var darīt mājās vai no dīvāna:-D Tad nu nācu uz darbu, no kabineta laukā praktiski nenācu, logs bija vaļā 24/7 un nesēdēju pilnu dienu, ap kādiem 2 vai 3 braucu mājās.
Par ģimenes ārstu, to apmēram 2 gadus atpakaļ nomainīju un esmu ļoti apmierināta. Dakterīte ļoti forša un zinoša, nav vienaldzīga. Vienīgi rindas vienmēr garas. Nomainīju, jo iepriekšējā bija tik vienaldzīga, ka pat nepacēla skatienu, kad es ienācu kabinetā un neuzskatīja par svarīgu atbildēt uz sveicienu, kur nu vēl runājot par ārstēšanu, kuras nebija. Un visu nācās izčīkstēt-pārbaudes, analīzes, apskati utt. Vienu dienu viņa saka, ka man asins analīzes ir labas, viss kārtībā, vēlāk mamma ar mazajām māsām pie viņas iet uz pārbaudi un viņa sāk manai mammai sūdzēties, ka man taču sliktas analīzes, kādēļ es vairs nenāku pie viņas:-D Savulaik, mācoties skolā, pat zīmes ar knīpstangām vajadzēja vilkt laukā. Sapratu, ka no viņas nav absolūti nekādas jēgas.
24.04.2018 08:49 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits