Anormāla greizsirdība

 
Reitings 999
Reģ: 05.12.2016
Sveikas!
--
Nepieciešams, lai kāda man iegroza smadzenes, lai kāda būtu kritika!
--
Lieta sekojoša:
Vakardien ar māsu izdomājām, ka griba aiziet pasēdēt omulīgajā Omas Briljantā, iedzer kokteili un papļāpāt. Protams, divatā un piektdienas vakarā. Tā kā man klubi nesaista, tad to daru labi, ja reizi gadā.
Paprasīju draugam kā viņš skatās uz to, ja es ar māsu aizietu vienkārši pasēdēt. Un tad panesās - sākumā viņš jautāja, kāpēc bārs un kāpēc piektdienas vakars (viņš pats tādas vietas neapmeklē un alkoholu kategoriski neieredz). Es paskaidroju, ka vēlos iziet sabiedrībā, atpūsties, parunāties ar māsu, iedzer garšīgu kokteili (alkoholu lietoju ļoti reti). Pēc šī saņēmu pretīm, ka es taču solīju, ka neiešu uz klubiem un es jau pusgadu atpakaļ biju ballē bez viņa (kopā ar saviem vecākiem), tikai lieta tāda, ka es neko tādu nesolīju, mums bija tāda saruna, ka mani tas nesaista, bet neteicu, ka neiešu vairs vispār nekad. Paprasīju, kāpēc tas sagādā tādas problēmas. Viņš uztaisīja pamatīgu skandālu, jo uzskata, ja reiz man vajadzīga sabiedrība, tad noteikti vajag padejot ar citiem vīriešiem un iespējams ne tikai to vien :-O. Uz ko es ļoti ļoti apvainojos, jo ne reizi neesmu devusi iemeslu tajā šaubīties (viņš man visu laiku kā sunītis no muguras staigā pakaļ). Tad nu klāju visas kārti vaļā un teicu, ka gribu no viņa mazliet atpūsties, jūtos norobežota un gribu mazliet vairāk brīvību, savādāk ne soli no viņa nevaru spert tālāk (s)
Principā beigās tā arī nenoskaidrojām neko un aizgājām gulēt.
--
Šāds strīds jau nav pirmo reizi. Iepriekšējā meitene laikam viņu krāpusi (par ko es jau sāku šaubīties) un tāpēc viņš man vispār neuzticās un pagaidām izskatās, ka netaisās tajā ko mainīt.
--
Ko man iesākt? Es jau drīz galīgi sabrukšu, nespēju tā vairs dzīvot un trakākais, ka kopā esam tikai 8 mēnešu un no tiem 2 dzīvojam kopā. Kas būs tālāk? :'-(
--
Vai sniedziet padomu, vai "speriet" pa d****, bet man vajag kādu domu/kritiku, lai saprastu kā rīkoties. Varbūt, tomēr man nav tā domāšana kā vajag? :-/
20.04.2018 11:55 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
..pakļaut citu un pakļauties citam - dzīvam vai nedzīvam.

Ok, un, ja tagad atgriežamies pie tā, par ko runājām pašā sākumā - ja vien tas nav saistīts ar kādu kaitīgu ieradumu (pīpēšanu, dzeršanu, narkotikām, fizisku/emocionālu vardarbību) - līdzatkarība attiecībās nebūs amorāla un degradējoša, vai tad ne?... Principā līdzatkarība ir ļoti bieža un visurklātesoša parādība.
Citēju no viena raksta:
"Pārī cilvēki ir atkarīgi viens no otra, taču šī atkarība var būt pārspīlēta un tā var būt arī nepietiekoša. Attiecībās partneri viens ar otru apmainās ar kaut ko, taču ir tādi aspekti, kurus vajag atdot, un tādi, kurus nedrīkst."
Citiem vārdiem sakot - līdzatkarībai kā tādai nav ne vainas un tā ir neizbēgama attiecībās. Galvenais atrast to "zelta vidusceļu" katram pārim, cik daudz atdot un cik daud paturēt, lai nav tā, ka par daudz vai par maz.
20.04.2018 21:29 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Vēl piebildīšu - kā tā "laimes formula" katram pārim ir cita.
20.04.2018 21:32 |
 
Reitings 2816
Reģ: 19.01.2015
Galīgi traki. Es tā nevarētu. Skumji, ka es zinu daudzus pārus, kur gan meitenes, gan puiši kontrolē otru pusi. Man iepriekšējā darbā bija kolēģis, pēc darba vienmēr saucām iedzert vai aizbraukt uz boulingu u.t.t, nekad nevarēja, jo draudzene kā pēc pulksteņa sauca mājās un gaidīja pieturā. Čalis darbā bija ļoti jautrs, foršs, bet pēc darba ar tik skumju seju brauca mājās. Beigās pameta viņu un protams arī atlaida grožus, darīja ko gribēja, jo bija piesiets suns 2 gadus. Vienreiz viņa draudzene palaida viņu ar mums uz Vecrīgu, kur džeks piedzērās, viņa zvanīja un draudēja, ka nelaidīs dzīvoklī. 100 neatbildētu zvanu no viņas. Viņš palika pa nakti pie manis. (Nothing spicy, man draugs bija mājās, izguldījām uz dīvana), nākamā dienā draudzene viņam uzsita zilu aci.
Lai vai kā, tādi cilvēki ir pārāk kukū, un bēdz. Jo tu negribi, attaisnoties, ka tu pēc darba uz pusstundu aizej iedzert kafiju ar kolēģiem, vai kāpēc tu nokavēji transportu, vai kāpēc Tev ir neatbildēts zvans no kolēģes Annas. Jo tas var ievilkties gadiem, un Tava dzīve paies mokoties.
Ātri pieņem lēmumu un pārtrauc šīs toksiskās attiecības.
20.04.2018 21:42 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Mani arī krāpa, bet es visus nenostādu pēc vienām neveiksmīgām attiecībām, bet gan izvērtēju individuāli un skatos pēc rīcības. Ja nav iemesla, tad esmu mierīga, bet, ja sākas pamazām visādi izgājieni ,kuri varētu liecināt par krāpšanu, tad norādu, bet es nerīkotu skandālu, ja puisis izdomātu 1x 6mēn. iet ar kādu radinieku iedzert aliņu vai tml.
20.04.2018 22:03 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Neons
Mēs abas līdzatkarību definējam atšķirīgi. :)
.
Man līdzatkarība ir atkarības paveids, kur līdzatkarīgais piesējis sevi cilvēkam, kas ir atkarīgs no kaut kā cita - alko, attiecības, narkotikas, azartspēles - dajebkā. Un tā ir gan amorāla, gan degradējoša. Nerea tiešām labu un tipisku piemēru uzrakstīja. :)
.
Tev līdzatkarība nozīmē kaut ko citu. Spriežot pēc Tava iekopētā un uzrakstītā teksta, es pati personīgi ko tādu vnk sauktu par abpusēji patīkamām cilvēcīgām attiecībām, kurās dažreiz gadās (jo, kam gan negadās) nesaprašanās - mīlestību, draudzību, koleģiālitāti un jebkuru citu tuvības pakāpes gradāciju, cik nu viens otru ir ar mieru ielaist savā personiskajā un ne tik personiskajā telpā. Tavā definējumā līdzatkarība nav ne degradējoša, ne amorāla. Jā, pati ko tādu gan nesauktu par 'līdzatkarību'. ;)
.
Mēs abas vienu vārdu saprotam atšķirīgi - tur arī visa nesaprašanās. :)
.
Kas attiecas uz diskusijas aizsācēju TokyoDream - viņai ir emocionāli atkarīgas, toksiskas, destruktīvas, kontrolējošas attiecības. Ja viņai patīk tajās būt, lai jau, vai man žēl, bet, atkārtošos, tad lai autore nebrīnās par nepatīkamajiem blakusefektiem - šai gadījumā slimīgu greizsirdību, katra viņas soļa kontroli un lielajiem kašķiem par gatavajiem niekiem.
.
.
.
57days
Atceros to diskusiju - ļoti gara. :D
20.04.2018 22:49 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Līdzatkarība nav saistīta tikai ar kaitīgiem ieradumiem, bet arī ar psiholoģisko stāvokli. Tāpēc - ja reiz tu gribi piesaukt “atkarīgas attiecības”, nebūs īsti “profesionāli” ņemt vērā tikai vienu aspektu, atmetot citu.
Autores gadījumā, piemēram, es neko briesmīgu nesaskatu, jo sākumā attiecības bieži vien pārvar visādus “brīnumus”, kamēr abi partneri pieslīpējas un atrod to savu “laimes formulu”. Viegli jau teikt - šķiries. Un tiešām pareizi to būtu darīt, ja runa būtu par kaut ko nopietnu (narkotikas, fiziska vardarbība, azartspēles). Bet te - divi pieauguši cilvēki vnk nemāk komunicēt un, es pat teiktu, nemāk piekāpties un atkal jau - to izrunāt. Konstruktīvi. Mierīgi. Visas iespējas mācīties apgūt šo mākslu (kā te vienā komentārā izskanēja, ka līdz tam ir jāizaug)! ;-) Tas, ka vīrietis uzmet lūpu un kaut ko tur bubina - tas nav nekas tik briesmīgs. Galvenais ir reakcija uz to un tas, kā ar šo situāciju pareizi apiesies autore.
No otras puses - nav jābūt arī mātei Terēzei. Var iet vieglāko ceļu - atrast tādu vīrieti, ar kuru viss būs vieglāk un nebūs jāiegulda darbs. Tikai neviens nevar dot garantijas, ka tāds atradīsies un, pat, ja atradīsies - vai spēsi tieši to vīrieti iemīlēt un būt laimīga.
20.04.2018 23:05 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Neons
Līdzatkarība un atkarība no attiecībām nav viens un tas pats atkarības paveids. :)
.
Autorei ir atkarīgas attiecības ar emocionālo vardarbību (kas ar laiku var pāraugt arī fiziskā ietekmēšanā) no puisīša puses, un tur nekas cits nav iespējams kā vien turpināt tajās ciest un ļaut sevi salauzt - jo puikiņš neko ne taisās, ne arī ko mainīs, tik vien izdarīs dažus labus darbiņus, ar kuriem attaisnoties un padarīt sevi par labiņo, piedziedās pilnas ausis un tukši solīs, lai piekarinātu makarončikus un tādā veidā varētu TokyoDream sev pieturēt. Autorei atliek vai nu ļaut sevi paverdzināt vai labi ātri doties prom.
.
A puisītis 28???????!!!! gadu vecumā lai sākumā paaugās prātiņā, pirms veido intīmas attiecības ar sievieti.
20.04.2018 23:58 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Protams, mūsdienās teju jebkurš “uzbrauciens” tiek traktēts kā “emocionālā vardarbība”. :-D Un savā ziņā, nevar nepiekrist, bet nu nevajag jau arī no viena grāvja otrā krist. Neļaut kāpt sev uz galvas - nenozīmē obligāti šķirties. Viss atkarīgs no tā, kā uz šo paskatās...
21.04.2018 00:03 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Neons, tie uzbraucieni autorei ir vieni un tie paši katru mīļu dienu astoņu mēnešu garumā. Tās ir emocionāli vardarbīgas atkarīgas attiecības.
21.04.2018 00:10 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nekur nebija teikts, ka tā bija 8 mēnešus un jau no paša sākuma (kopdzīvē tik 2 mēneši aizvadīti). ;-)
21.04.2018 00:30 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Nekur nebija teikts, ka tā bija 8 mēnešus un jau no paša sākuma
Viss TokyoDream uzrakstītais šajā diskusijā uz to norāda. Ja viņa runātu tiešā tekstā, būtu labs pamats aizdomām par narcistiska troļļa sacerētu tekstu, kas uzjautrinās uz foruma rēķina, vai galīgi sačakarētu domāšanu, kas vairs nebūtu tālu no troļļošanas Burkāna vai q7 garā.
kopdzīvē tik 2 mēneši aizvadīti
un tie divi mēneši vnk emocionāli nepanesami. Turklāt autore raksta:
Man arī nācās mainīt sevi un savu attieksmi, mēs abi tam piekritām, tikai izpildīju to vairāk es, viņam tas darbojas uz pāris dienām. Diemžēl man apnika vienai censties bez atdeves.
Labi gan, ka autore šo 'darbojas uz pāris dienām' ir pamanījusi un sapratusi, ka gluži labi tas nav. Nav jau ar - tipiska uzvedība vardarbīgās attiecībās. Un viņš to nemainīs, jo puisītis sasodīti ērti iekārtojies un darīs visu, lai varētu tā turpināt.
.
Neons, tas, ka Tev ir fantastiks vīrietis par dzīvesbiedru, nenozīmē, ka ikviens bikšu nēsātājs, kas blandās pa šīs zemes virsu, tāds ir. ;)
21.04.2018 01:29 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Man pa lielam vienalga kādas, kuram tās attiecības. Bet der atcerēties, ka ne visi uzreiz kļūst par fantastiskiem dzīvesbiedriem. Citreiz ir vajadzīga pacietība un jāiegulda darbs (gan vienpusējs, gan divpusējs). Daži mēneši nav rādītājs nekam.
21.04.2018 07:04 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Shitais ir tas tas pats tipinjsh, ar kuru dziivojot, jaanes puse mamuta plus jaabuut shim par apteksni un vireeju?
Oi, un veel greizsirdiigs vinjsh esot :-D
Tam puisiitim vispaar savu mutiiti vajadzeetu tureet ciet vai arii vaakties pie visiem velniem. Taads zelta gabals, ka shausmas :-D Pilniigi augstaakaa diplomaatija vajadziiga :-D Taadu zelta gabalu pilns uz katra stuura.
21.04.2018 07:11 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Jā, starp citu, mani vairāk uztrauktu nevis greizsirdība vai mājas solis, bet tas - kāda *** pēc par visu jāmaksā uz pusēm?... :-P Kuram ienāca prātā tik ģeniāla ideja?..
21.04.2018 07:23 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Neons+++++++
Tā var visu mūžu nodzīvot, visos meklējot nepilnības, trūkumus un tik šķiroties.
Neko traģisku nesaskatu, ja vīrietis pirmajā gadā ir greizsirdīgs. Nevajag taisnoties, vajag atrast ceļu, kā viņam likt justies mierīgāk.
Piemēram, nevis teikt- iesim ar māsu uz Briljantu iedzert, bet apjautāties kādi viņam plāni piektdienas vakaram. Varbūt viņš vēlas aiziet uz Omas briljantu? Tev gribētos papļāpāt ar māsu, iedzert kādu kokteili. Varbūt viņš grib līdzi? Ja tavi nodomi ir godīgi, pļāpāt un iedzert ar māsu viņš tev netraucēs.
Attiecības vienmēr ir kompromiss.
21.04.2018 07:28 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Ja pirmajā gadā parādās tādas nopietnas problēmas, ir satikušies vai nu nesaderīgi partneri vai arī varmākas un upura komplekts. Jā, attiecības ir darbs, bet ne jau tāds, kur vienam no abiem jālauž pašam sevi, kamēr otrs to izbauda.
21.04.2018 07:48 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Kopumā lasot, man jau šķiet, ka dzīvē 8 mēnešos, no kuriem vismaz pirmie 2 bija bez problēmām, šis viss teiktais nav iespējams. Pārāk daudz visa kā priekš tik īsa termiņa. Pārāk daudz negāciju attiecībās, kad vēl jābūt tauriņiem vēderā.
Varbūt tomēr autore mīl sapušķot savu dzīvi. Nu ir tādas sievietes, kas visu atstāstīs dubultā kā ir. Savādāk es neredzu iemeslu, kapēc padomus jāvāc, bet būtu jau sen pasūtījusi puisi.
Vai arī autore laipni noslēpj savas puses mīnusus, kas patiešām rada tik asas attiecības, ka puisim šādi jāņemās.
21.04.2018 08:24 |
 
Reitings 999
Reģ: 05.12.2016
Tēma noteikti nav troļļu un es nekur neesmu teikusi, ka esmu ideāla. Neviens nav, kā jau minēju, es noteikti arī esmu kļūdījusies, ir bijuši niķi un stiķi, kuram gan nav? Varbūt jums grūti noticēt, bet tādas attiecības tiešām ir, labi bija tikai pirmo mēnesi. Es neko nepiepušķoju, jo tas nav mans izdomājums, viss ko es jums šeit uzrakstīju ir paša drauga atzītas lietas. Viņš itkā saprot, ka ir daudzas lietas ko dara nepareizi un apzinās, ka tas būtu jālabo, bet kā jau teicu, tas ir tikai uz dažām dienām. Es arī atzīstu savas kļūdas un laboju tās cik vien ātri spēju, lai otram būtu labāk un tas arī nenākas viegli. Bet kāpēc man būtu jācenšas par visiem 100%, kamēr viņš to dara tikai par 20% un tad vēl tikai uz īsu laiku. Pēc tam tas viss nāk atkal vaļā un viss aizmirstais jau atkal tiek nevajadzīgi celts gaismā un man tiek atgādināta katra kļūda ko esmu pieļāvusi.
Runājot par finansēm - mums vispār bija vienreiz saruna, kurā viņš minēja, ka tas, kurš pelna vairāk, tam vajadzētu arī ieguldīt vairāk kopējā budžetā. Šajā gadījumā tā būtu es un es zinu, ka es turpināšu strādāt, lai tā alga paliktu lielāka, taču viņš pateica, ka viņš neredz nekādas iespējas Latvijā pat nemeklējot un viņam ir labi kā ir. Tad kāpēc ir jābūt tā?
Un cietēja es viennozīmīgi nepalikšu šeit, jau vakar man lika atbildēt vai es vēlos kopā vēl būt ar tādu domu, ja palikšu, tad nekas arī nemainīsies. Domāju, ka atbilde ir jau skaidra.
21.04.2018 09:00 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Un cietēja es viennozīmīgi nepalikšu šeit, jau vakar man lika atbildēt vai es vēlos kopā vēl būt ar tādu domu, ja palikšu, tad nekas arī nemainīsies. Domāju, ka atbilde ir jau skaidra.

Apsveicu, esi pieņēmusi galīgo lēmumu.
Uz atvadām iedod palasīt šo memuāru....dažādo dzīvi....kas zin, varbūt lūgsies piedošanu. Šeit būs jauns sižets ko apspriest :-)
21.04.2018 09:09 |
 
Reitings 541
Reģ: 10.03.2014
TokyoDream
Nebiju domājusi, ka jums viss tik traki, nedomāju, ka viņš mainīsies, tāpēc mūc prom kamēr vari!
21.04.2018 09:14 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits