Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Hormonālā spirāle

 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Vēlos dzirdēt viedokļus,cik laba vai tieši otrādi slikta ir.
Vai kāda var pastāstīt sīkāk par šo:-)
+ /- ?:-)
18.04.2018 15:12 |
 
10 gadi
Reitings 1503
Reģ: 11.03.2010
man ir. gandriiz jau gadu. eerti, ka par kontracepciju ir padomaats nakamos 5 gadus.
manas mr nav stabilas, asinjoju mazaak nekaa pirms spiraales.
18.04.2018 15:39 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Dream Cream par asiņošanu man ginekoloģe jau teica,ka būs vājākas ne un mazāk sāpīgas un ir labāk par parasto spirāli . Arī drošāk kā prezervatīvs . Bet vēlos dzirdēt atsauksmes , vai ir kādi sarežģījumi ? Sāpes tuvību laikā?
18.04.2018 17:16 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ir cilvēki kam hormonu spirāle šķiet pasaulē foršākā kontracepcija.. ir sievietes, kas ātri ņem ārā jo nevar sadzīvot :)
18.04.2018 18:29 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Divas diskusijas vienā dienā par to pašu tēmu.
http://lilit.lv/forums/topic/211002-spiraleminispirale/
18.04.2018 18:43 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Daenerys1 es to diskusiju par nebiju manījusi:-)
18.04.2018 21:21 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Man iesaka mirena vai flere:-)
18.04.2018 21:26 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Fleree ir uz 3 gadiem, Mirena - uz 5, uz cik gadiem Tu īsti gribi?
18.04.2018 21:33 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Mana daktere sākumā iesāka uz 3 gadiem, nekad mūžā neko tādu neesmu likusi, tādēļ nav ne jausmas .
18.04.2018 21:54 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
1.Asinjoshana ir taada, ka pietiek ar pashiem plaanaakajiem ieliktniishiem.
2. Par meeneshreizhu saapju pazushanu nav viedoklja, nekad nekas nav saapeejis.
3. Spiraale nav jaajuut, respektiivi Tu to nejuuti, ja juut, tas noziimee, ka nepareizi ielikta vai nosliideejusi.
4. No iespeejamajaam negatiivajaam blakusparaadiibaam man nav nekaadu.
5.Tuviibas laikaa sievietei nekaada spiraale nav jaajuut, iipashi juutiigi viirieshi varot sajust spiraales diedzinjus vagiinaa, lai gan man shkjiet, ka vinji tos “sajuut” tikai tad, ja ir informeeti par spiraales esamiibu :-D
6. Liec ar lokaalo anesteeziju nevis ar pretsaapju tabletkaam. Varbuut dzemdeejushaam sievieteem der likshana, tikai iedzerot tabletku, nedzemdeejushaam var just ielikshana smomentu un nekaadas jeegas no pretsaapju tabletes :-D Nee nu, ja kaadu uz narkotiku baazes gatavotu tabletiiti iepiliitu, tad varbuut :-D Juutams tikai ielikshanas moments, peec tam nekam nav ne jaasaap, kaa arii nekas nav jaajuut. Ja esi juutiiga pret mediciiniskaam operaacijaam un ir fobijas, var kaadas 10 - 20 minuutes griezties galva, buut slikti un taa, bet tas parasti tiem, kuriem slikti kljuust no poteem vai asinsanaliizeem.
7. Iespeejamaas blakusparaadiibas vari ieguugleet, ir k.kaadi procenti nelaimiigos, kuraam neder vai izkriit vai veel sazin kas :-D
18.04.2018 22:21 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Spirāles sakarā mani neapmierina fakts, ka es neko nekontrolēju - ja gadījumā tā būs nobīdījusies, vai nepareizi ielikta - es to visticamāk nejutīšu un nevēlama grūtniecība var iestāties (tad var būt problēmas ar spirāles izņemšanu, ja tomēr grūtniecību gribēšu saglabāt u.tml.)... Ar cita veida kontracepciju vismaz tik daudz ir skaidrs, ka pats seko tam, kā un kad to lieto, un, ja nu tomēr ir aizdomas, ka kaut kas nav izdarīts pareizi - var iedzert AK.
Man nav bijusi spirāle un es pati uz doto momentu noteikti tādu neizvēlētos.
18.04.2018 22:37 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
DieKleineHexe paldies par izklāstu, vismaz tagad ir skaidrs.
Par mr jau daktere teica,ka būs mazākas un mazāk sāpīgas. Un principā nebūtu jājūt tā spirāle.
Par jutību,hmm pašai jau liekas,ka esmu, bet parasti jau iedomājos to briesmīgāko , bet beigās nemaz tik traki nebija:-D.
Par negatīvo ko esmu dzirdējusi, ir svara pieaugums. Un pirmos mēnešus slikta dūša.
Un šķiet ka te pat cosmo lasīju, ka viena meitene palika stāvoklī ar visu spirāli:-|
Bet cik saprotu ir drošāk kā tabletes, jo tas katru dienu jādzer un sanāk pat dārgāk kā spirāle., ka neatmaksājas.
Kāda tev ir? Flere vai mirena?:-)
18.04.2018 22:38 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Spirāles sakarā mani neapmierina fakts, ka es neko nekontrolēju - ja gadījumā tā būs nobīdījusies, vai nepareizi ielikta - es

Šis ari man uztrauc,bet man pateica,ka pēc procedūras ar usg apskata vai ir pareizi ievadīta un pēc 2menesiem veic kontroli.:-)
18.04.2018 22:43 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
..un pēc 2menesiem veic kontroli.

Itkā pa tiem 2 mēnešiem nekas nevarētu notikt... (t)
Jebkurā gadījumā - dari kā pati uzskati par pareizu. Es gan esmu pietiekoši daudz dzirdējusi par neplānotām grūtniecībām, kad ir ielikta spirāle - lai neizskatītu šo kā drošu kontracepciju (ja mani vispār interesētu kontracepcija).
18.04.2018 22:48 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Neons ir divu veidu spirāles, hormonālā un parastā, parastā nav tik droša kā hormonālā un uzskatu ,ka var arī tak ātrāk aiziet uz pārbaudi,ja māc šaubas. Vai ir kādas sūdzības.
18.04.2018 23:03 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Tie daudzie stāsti par grūtniecību ar spirāli ir pārsvarā ar nehormonālajām spirālēm. Hormonālā spirāle šķiet gana droša metode.
Es neesmu dzemdējusi, man Fleree lika bez anestēzijas un arī bez tabletes, es gandrīz neko nejutu. Vienu īsu brīdi bija tāda kā dīvaina sajūta, bet ne sāpīga.
Pēc tam pāris pirmos mēnešus sāpīgākas mēnešreizes, bet pēc tam mēnešreizes gandrīz pilnībā izzuda.
18.04.2018 23:11 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Sognare, es zinu. Bet tāpat mani tas viss nepārliecina... ;-) Atkal jau - klausi sevi, ne mani. ;-)
18.04.2018 23:14 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Nu ja par drošumu,tad nekas nav 100% drošs, ne tabletes,ne spirāle,ne prezervatīvs,viss drošāk būtu vispār nenodarboties ar seksu:-D
18.04.2018 23:21 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Var jau veikt aptauju, kura tā metode rados ir visvairāk ups, iekritām rezultāts. Atbildes ir, bet tas cilvēkus neattur un neatturēs - nerunāji tik te par spirālēm.
18.04.2018 23:28 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
1.Man ir Mirena uz 5 gadiem, jau otraa peec kaartas. Pret hormoniem juutiigaakaam iesaka minispiraales, tajaas ir veel mazaaka hormonu deva un taas laikam bija uz 3 gadiem. Svara pieauguma man nekaada nav, bet, kaa jau mineeju, man nav nekad bijushas negatiivas reakcijas uz hormoniem, ne uz avaarijas kontracepciju “jauniibaa”, ne uz parastajaam hormonaalajaam tableteem, ne uz spiraaleem, kad paargaaju uz taam. Bet par svaru labaak googleet viedokljus, jo man nekad nav bijis lieks svars ne no kaa, taa ka man nav iisti viedoklja.
2. Ja nepareizi ielikta vai nosliideejusi, tad teoreetiski spiraale ir jaajuut - jaasaakas pastiprinaatai asinjoshanai vai saapeem vai sveshkjermenja sajuutai, vismaz taada ir teorija. Taa ka domaaju, ka to nevareetu taa vienkaarshi palaist garaam. Cita lieta, ka dalja sievieshu ignoree blakusparaadiibas vai paziimes, ka kaut kas nav taa kaa vajag un tad briinaas. Plus paarbaudees pie ginekologa ultrasonograafijaa var redzeet, vai spiraale smuki staav savaa vietaa. Protams, neskries jau katru meenesi to dariit, bet tas taa starp citu.
3. Tas nelaimiigais iekrishanas procents visbiezhaak rodas tad, kad ir ignoreetas paziimes par spiraales nosliideeshanu vai taa notureeta ilgaak par paredzeeto terminju, To jau iekritushaas neveelas atziit. Protams, tiiri mediciiniski iespeejams, ka k.kaada tur procenta dalja “iekritiis” arii ar labi staavoshu un nepaartureetu spiraali, nu bet tad atliek tikai celibaats, jo hormonaalaa spiraale ir vien no droshaakajaam metodeem.
P.S. Aaa, aizmirsu piebilst, ka pirmos 3-4 meeneshus peec ielikshanas bus neregulaara smeereeshanaas, kameer organisms pielaagojas. Tikpat labi taa var arii nebuut, bet lielaakoties ir visaam. Tad nu bez ieliktniishiem neiztikt, bet normaalaa variantaa tas ir tas pats viens standarta ieliktniitis uz dienu, ne jau vesela kaste. Vnk minimaali smeereejas asinis, bet tik maz, ka, piemeeram,intiimajai dziivei tas netraucee.
19.04.2018 00:07 |
 
10 gadi
Reitings 825
Reģ: 02.10.2010
Pēc pirmā bērna nostaigāju trīs gadus ar parasto spirāli, un to dievināju- nebija ne spēcīgāka vai sapīgāka, garāka asiņošana, nekādu problēmu. Izņēmu ārā, lai tiktu pie otrā bērna.
Tagad lietoju Mirena, jo ārste ieteica šoreiz labāk likt hormonālo, lai pasargātos no sieviešlīnijas problēmām, redzot usg, ka man sabiezējuši asinsvadi. Kā divreiz dzemdējušai ievietošanu vispār nejutu.
Bet tā asiņošana (t) ir neciešama. nu ja kāds pus gads riņķī, bet joprojām nekas nav paredzams. smērēšanās var būt jebkurā mēneša dienā un ir tikai pāris dienas mēnesī pa tīro. bet arī spēcīgāka asiņošana ir vairākas reizes mēnesī, tā kā tagad es pat nesaprotu, kad man ir īstās MR. Piemēram, pēdējais, ko atceros, ka kalendārā atzīmēju, ka 16.martā man ir MR. 30 martā jau atkal asiņoju tā, ka vairākas dienas bez tamponiem/paketēm neiztikt. un 11. aprīlī atkal. Nu nav forši, goda vārds. Vēl nedaudz pagaidīšu, cerot uz brīnumu, ka man arī organisms pieradīs un viss normalizēsies. Bet pagaidām ne pavisam neesmu apmierināta.
19.04.2018 07:15 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits