Ka disciplinēt bērnu?

 
Reitings 1542
Reģ: 14.07.2011
Esmu lasījusi, ka pusgads ir vecums kad jāsāk vilkt robežas starp sevi un bērnu. Esmu nogriezusi krūts barošanu nupat, tuvākajās dienas bērns pārcelsies uz savu istabu beidzot. Bet nesaprotu kā ar raudāšanu darīt - vai ignorēt pilnībā, vai tomēr caur radio aukli runāt ar bērnu, teikt, lai nomierinās un iet gulēt? (Zinu, ka klāt nedrīkst iet kamēr vēl smaržoju pēc piena). Tagad jau grūti iet ar raudāšanu, kamēr esam vienā telpā. Raud un skatās man acis. Var tā raudāt minūtes 10, tad nomierinās, bet šņukst vēl tāpat ilgi. Nevaru iedomāties kā tas būs naktī. Te viņam palīdz nomierinaties, ka es esmu blakus un saku - nomierinies, nomierinies, izbeidz raudāt! Bet tur kā to darīt? Caur radio aukli? Vai ignorēt?
17.04.2018 14:01 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Ha ha ha. Diemžēl no malas var redzēt labāk, lai kā mātītēm tas nepatiktu. Un gudrie mācās no citu kļūdām, muļķi no savējam. :-P Varēsiet dzemdēt baru ar bērniem, kamēr atradīsiet pareizo metodi audzināšanai. Man vismaz būs sakrāti novērojumi, kā labāk nedarīt. :-D:-D:-D

Saule, teorētiski tu vari te safantazēties, ka tev bērns ar doktora grādu piedzims, bet realitāte tevi nometīs atpakaļ uz zemes. Jo vairāk rakstīsi šādus tekstus, jo palielināsies iespēja, ka būsi apsēstā māmiņa, kas no bērna nevarēs uz sekundi atiet :-D (mērfija likums) Atceries: Karma is a bitch only if you are one ;-)
18.04.2018 10:15 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Bet kad jautā, par ko parunāsim, kas mainīsies, utt. neviena neko konkrētu nevar atbildēt.

Ko konkrētu Tu gribi? Kā, pirms Tev bērns piedzimst, tās māmiņas var zināt, kāds viņš būs? Bērni ir ļoti dažādi. Tu nekad nevari zināt, vai viņš labprāt gulēs viens, vai Tev viņš būs uz rokām jānēsā, kamēr iemieg (Un ne jau nu viņš aizmigs tad, kad Tu būsi iedomājusies), vai viņš gana omulīgi spēs justies arī 5min viens, vai Tev būs jāsēž visu laiku tā, lai viņš Tevi redz un uz WC tikai tad, kad aizmidzis, Tu nevari zināt, vai viņš Tev būs mierīgs bērns, vai trauksmains, kas visu laiku jāmierina... Vēl mazāk var zināt, vai Tu būsi iedzinusi sev paurī, ka zīdainim vajadzīgs armijas režīms un ļausi viņam bļaut, kamēr nepienāk barojamais laiks, vai tomēr dosi ēst un nebadināsi, vai Tu, sadomājusies, kā jau nu noteikti nevajag, nebūsi nolēmusi, ka viņa raudas vajag ignorēt un no tā bērniņš paliks nervozs... Vēl mazāk kāds var paredzēt, kādas Tev būs dzemdības - vai Tev viss būs viegli un ātri un nākamajā dienā jau jutīsies tā, itkā nekas nebūtu bijis - enerģiski, kā ikdienā, vai Tu mocīsies ilgi, Tev būs garš atkopšanās process un pašai tik draņķīgi, ka jau pirmajās dienās nomainīsi savas iedomas par to, kā vajag pret to, kā realitātē ir ērtāk, lai dabūtu vairāk atpūsties.. Tur ir daudz apstākļu, kā Tu iedomājies, kā kāds zinās, kas būs konkrēti Tev? Tāpēc jau arī neviena neko Tev nesaka, jau ir tā pieredze starp iedomām un realitāti.
Bet, kā likums visas šitās "es jau nu zināšu, kā vajag un kā nevajag" aplaužas, jo novērojums no malas, nezinot iemeslus, kāpēc tā tiek darīts, izrādās šķībs un greizs un tad ir labi, ja laicīgi pašai pielec, ka jādara ir tā, kā situācija prasa, nevis jāsatraucas par kaut kādiem iepriekšējiem novērojumiem, ko biji apņēmusies noteikti nedarīt, vai gudrām grāmatām, kurās bija teikts, ka vajag tā vai šitā, jo, ja nē, tad ne viena vien ir nonākusi līdz reālai pēcdzemdību depresijai, kas, ir kaitīga ne vien mātei, bet arī bērna pilnvērtīgai attīstībai.
Bet tā ir. Jaunie pētījumi un aktualitātes medicīnā ienāks tikai pēc 20-30 gadiem, jo medicīna ir konservatīva

Ja runā par pētījumiem, liec klāt linkus, lai cilvēki var izvērtēt saturu un autoru un saprast, cik vērā ņemams šis pētījums ir. Par konkrēto - tieši manis dēļ vari necensties, to Tavā vietā vakar jau izdarīja.
18.04.2018 10:02 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Kā pedagogs saku - idiote.

Acīs iecirtās....Diez vai pedagogam pienākas šādā formā runāt, pat ja anonīmi :-D
Varbūt tāpēc uz pasaules mums ir tik daudz neizglītoto, kā šādi notiek apmācības? :-D
Gluži kā 90-tajos, kad lidojošs krītiņš vai tupele bija norma skolā un neviens nesūdzējās 8-) labie laiki :-P
18.04.2018 09:33 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Būs savi - parunāsim, tas ir vissliktākais arguments, kādu mātes var izdomāt. Neiznu varbūt man tikai apkārt visas duras. Bet kad jautā, par ko parunāsim, kas mainīsies, utt. neviena neko konkrētu nevar atbildēt. Un tas jau par kaut ko liecina, būtībā par nezināšu, tikai pliku diršanu.
Es neminēju nevienu pētījumu par temperatūru. Es teicu, ka medicīnas aktualitātes ienāk tikai pēc gadiem 20-30.
Palasiet tak ārstu rekomendācijas... Šeit jau arī meitenes raksta to pašu ko es.
Varētu padomāt, ka bērnam uzsēžas virsū un grozā galvu, kā stūri. :-D:-D Starp citu arī skatoties no malas uz šoferiem var redzēt, kā nedarīt. Bet es jau teicu, ka tikai muļķi mācās no savām kļūdām.... :-D:-P
Bet nu labi, ja visas būtu perfektās un gudras, tad mums nebūtu tik tupu cilvēki pasaulē. Globāli stulbu.
18.04.2018 09:23 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Kā pedagogs saku - idiote. Bērnam pirmā gada laikā ir ļoti svarīgs fizisks kontakts. Tam ir ļoti būtiska nozīme normālai bērna attīstībai
18.04.2018 09:12 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Par temperatūru komentējot, cik man doks stāstīja un, kam es loģiski spriežot, piekrītu, ja bērns ēd, dzer un kustas, tad līdz tiem apmēram 38.5 grādiem nav jāsit nost. Organisms cīnoties ar bacili, pats sevi norūda, lai nākotnē mazāk slimotu. Ja bērna organismam neļaus cīnīties ar bacili un momentāni katru reizi temperatūru sitīs nost ar sīrupiem, organisms neatpazīs nevienu vīrusu, neizstrādās imunitāti pret attiecīgo vīrusu un katru reizi, kā saskarsies ar bacili, tā slimos.
Protams, ja redz, ka sīcīs nekustās, bezspēks, guļa kā lupata, tad jāpalīdz, vienalga pie kādas temperatūras, kaut tikai 38.0.
Tā teikt, nav konkrēta sliekšņa, kad dot un kad nedot - viss redzams bērna uzvedībā, sejā un spējā uzņemt ūdeni un barību.
18.04.2018 08:24 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Skats no malas bieži vien ir greizs, jo svešie redz tikai vienu epizodi bērna dzīvē. Svešie nezina vecāku rīcības motīvus. Varbūt to piecgadnieku no bērnudārza nesa rokās, jo audzinātāja izsauca vecākus uz bd, jo bērnam temperatūra 39-40 grādi, varbūt bērns stipri sasita kāju, utt. Es ticu, ka piecgadnieku ikdienā nenes uz rokām.

+1, ar secinājumiem var ļoti viegli pārsteigties, pat itkā ar pazīstamiem cilvēkiem, kur nu vēl nepazīstamiem.
18.04.2018 08:13 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
O jā par bērnu "pareizo" audzināšanu es tagad no daudzām sievietēm dzirdu kā un ko pareizi jādara, jau sākumā man draudzenes par to teica, likās nu kas tur tāds, ooo nu es saprotu, un tā vien niez mēle pateikt, ka gan jau zināšu labāk ko MANAM bērnam vajag!:-D
18.04.2018 07:53 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Skats no malas bieži vien ir greizs, jo svešie redz tikai vienu epizodi bērna dzīvē. Svešie nezina vecāku rīcības motīvus. Varbūt to piecgadnieku no bērnudārza nesa rokās, jo audzinātāja izsauca vecākus uz bd, jo bērnam temperatūra 39-40 grādi, varbūt bērns stipri sasita kāju, utt. Es ticu, ka piecgadnieku ikdienā nenes uz rokām.
Tāpat ir ļoti daudz bērnu ar diagnozēm- tāpēc arī 3 gadniekus un 4 gadniekus ved ratos. Vai varbūt vecākiem ar 3 gadnieku jātiek 8km attālā mērķī- nevar mazais tik tālu noiet vai vecākiem neder bērna lēnais temps. Nu visādas ir situācijas.
Tas būtu tāpat kā izdarīt secinājumus par cilvēka vienu komentāru.
Temperatūra 38.5 ir ok, ja bērns ( nevis zīdainis līdz 1 gadam) jūtas labi, spēlējas, kustas, ir aktīvs. Jā, ir bērni 2-3 gadi, kas "nejūt" pat 40 grādus
18.04.2018 07:14 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Mammas piena sastāvā ir ap 87% ūdens, lieliski nodrošinot vesela bērna vajadzību remdēt slāpes.
Alus sastāvā ir 95% ūdens.
18.04.2018 05:18 |
 
Reitings 237
Reģ: 17.03.2018
Iebrauci auzās ar savu omīšu uzskatu copy-paste komentāru. :-D Mammas piena sastāvā ir ap 87% ūdens, lieliski nodrošinot vesela bērna vajadzību remdēt slāpes. Pirms dot padomus zīdīšanā, iesaku tomēr nodrošināties vismaz ar teorētisku zināšanu minimumu, jo, šķiet, prakse tev nespīd. :-D
18.04.2018 03:58 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Par padzeršanos runājot. Bērnam nepieciešams dzert arī tīru ūdeni vai kaut kādu tējiņu, ja pliks ūdens viņam galīgi negaršo. Ja kāda iebilst, pamēģiniet jūs dzert tikai pienu.
18.04.2018 02:57 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Pirms pasaku būtisko, piebildīšu, ka cilvēkam vajadzīgs cilvēka piens, kamēr vien tas ir pieejams. Un tagad būtiskais: bērns no 6 mēnešu vecuma uzreiz jāsūta armijā. Nav ko tur niekoties ar barošanu, nomierināšanu, iedošanu padzerties (šīs lietas iztrūkums bieži var būt par iemeslu raudāšanai), klātbūtni, maigumu utt. :D:D
18.04.2018 02:52 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Diemžēl no malas var redzēt labāk

Jā jā, tu tā dzīvē uz visu paskaties no malas? Piem kā ar mašīnu jābrauc... paskaties, iekāp un pa taisno uz eksāmenu un tiesības rokā? :D
Tak nolaidies uz zemes un beidz gudri dirst par lietām, kur tev nav nekādas sajēgas. Tik pēc losenes izskaties tas arī viss.
18.04.2018 00:27 |
 
Reitings 207
Reģ: 04.01.2018
Vislabāk par bērnu audzināšanu zina taču tie, kam bērnu nav! :D
17.04.2018 23:45 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
iena sveša kļūda, kas Tev būtu obligāti jāiemācās - neteikt, ka labāk zini, kā jāaudzina bērni, kamēr Tev to nav.

Piekrītu. Tikpat labi akls cilvēku varētu mācīt redzīgu cilvēku, kā atšķirt krāsas.
17.04.2018 23:45 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Diemžēl no malas var redzēt labāk, lai kā mātītēm tas nepatiktu.

Būs savi, parunāsim vēlreiz. Aptaisīsies ar savu gudrošanos. Viena sveša kļūda, kas Tev būtu obligāti jāiemācās - neteikt, ka labāk zini, kā jāaudzina bērni, kamēr Tev to nav. Šī ir tā kļūda, ko pieļauj daudzas un visas 100% aplaužās, saprotot, ka visas tās teorijas patiesībā var pakārt sirsniņmājiņā uz nagliņas, jo bērns jau no dzimšanas ir ar raksturu un ievieš tādas korekcijas, ka Tu tur izstiepties varēsi, ne pie plāna pieturēties.
P.S. Klau, ieliec linku uz to gudro pētījumu par temperatūrām, kas medicīnā ienāks pēc 30 gadiem. Gribu palasīt, paskatīties, kas rakstījis, ko rakstījis...
17.04.2018 23:39 |
 
Reitings 237
Reģ: 17.03.2018
Gan jau, ka taps, tiklīdz apnīcīgais kaķis ar bēbi beidzot beigs ņaudēt un izrubīsies. Pilnīgi redzu jau - ko lai dara ar vīrieti, kurš skaļi elpo?..
17.04.2018 23:35 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Kaitiņa, sūtu Tev video iedvesmai... https://youtu.be/Y1u9g2xV6uU
:-D:-D
17.04.2018 23:33 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Haven.. es gar zemi :-D :-D :-D
17.04.2018 23:28 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits