Ka disciplinēt bērnu?

 
Reitings 1542
Reģ: 14.07.2011
Esmu lasījusi, ka pusgads ir vecums kad jāsāk vilkt robežas starp sevi un bērnu. Esmu nogriezusi krūts barošanu nupat, tuvākajās dienas bērns pārcelsies uz savu istabu beidzot. Bet nesaprotu kā ar raudāšanu darīt - vai ignorēt pilnībā, vai tomēr caur radio aukli runāt ar bērnu, teikt, lai nomierinās un iet gulēt? (Zinu, ka klāt nedrīkst iet kamēr vēl smaržoju pēc piena). Tagad jau grūti iet ar raudāšanu, kamēr esam vienā telpā. Raud un skatās man acis. Var tā raudāt minūtes 10, tad nomierinās, bet šņukst vēl tāpat ilgi. Nevaru iedomāties kā tas būs naktī. Te viņam palīdz nomierinaties, ka es esmu blakus un saku - nomierinies, nomierinies, izbeidz raudāt! Bet tur kā to darīt? Caur radio aukli? Vai ignorēt?
17.04.2018 14:01 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
Šis man atgādināja šo pērli.. :-D
17.04.2018 20:32 |
 
Reitings 243
Reģ: 02.10.2015
Autore ir tiesam dumja, nabaga berns, tiesam zel, fuj
17.04.2018 20:52 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Inky Tā pērle ir patiesa. Pediatrijā vairs neiesaka dzīt nost temperatūru līdz 38.5 ar nosacījumu, ka bērns nav riska grupā un visādi citādi jūtas labi, daudz dzer, nav apātisks utt.
Un tā arī rodas tās psihās mātītes, kas līdz 14 gadiem bērnam pie temperatūras 37.2 dod sīrupus, jo tas redz esot garšīgāks.
Pat ja diskusijas autore ir trollis, atbalstu šādu audzināšanu. Vecākiem būs vieglāk atgriezties normālā dzīvē, bērns būs pastāvīgāks un mazāk problēmu. Izskatās, ka nevis autorei izaugs traumēts bērns, bet dažām citām dāmām. Nemaz nebrīnos, ja ucinās visu laiku un 2-3 gadu vecumā guļ kopā ar vecākiem, kas man liekas super slimi...
17.04.2018 21:07 |
 
Reitings 1317
Reģ: 30.06.2013
Selēne, šķiet, pērlē neiebrauca :D
Bet cosmo kā jau cosmo! Ja meitenes atbalsta tolerantu, brīvu audzināšanu, tad tas uzreiz nozīmē ucināšanos nonstop, nekādu robežu, bērnam visatļautība un bērns mājās galvenais. :D
17.04.2018 21:18 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
Selene, ne jau par to ir bilde.. Uzrakstīts tā, it kā bērnu nosist taisītos (t)
17.04.2018 21:19 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
38.5 ir pietiekoshi augsta temperatuura, lai to dziitu nost arii pieaugushajam, kur nu veel beernam. Liidz 37.5 var nedziit nost. Pediatres atradushaas. Nu taadas pashas zosis, kuras kladzina, ka vakcineet nevajagot un personiigajaa virtuvee esot jaadzemdee. Tik glupas buutu jaasit ar galvu pret sienu, nevis diplomaatiski kaut kas jaaskaidro.
Kas attiecas uz teemu, guldinaashana atsevishkji un atstaashana pabreekt taads siikums vien buutu, ja saliidzina ar padebiilajaam maamuleem, kuras beernus nevakcinee un sit plaukstinjas nevis dod zaales, kad ir paaugstinaata temperatuura. Vismaz neapdraud dziiviibu :-D
17.04.2018 21:19 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Nemaz nebrīnos, ja ucinās visu laiku un 2-3 gadu vecumā guļ kopā ar vecākiem, kas man liekas super slimi...

Selene, tev šķiet, ka 6 mēneši ir tas pats, kas 2-3 gadi?
17.04.2018 21:57 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Ceru, ka autore ir trollis. 6mēn noņemt no krūts, neņemt opā un iegrūst atsevišķā istabā.. Vienkārši naiss.
17.04.2018 22:02 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Dei Kleine Hexe. Tas pats attiecas arī uz pieaugušajiem, ja visādi citādi jūtas ok, tad nav ieteicams dzīt nost. OK, sameloju, bērnam ir 38.3 max griesti, pieaugušajam 38,5. (visādi citādi veselam cilvēkam) :D Tā ir ka lasa starp rindām un nelasa līdz galam.38 vispār mūsdienās neskaitās paaugstināta t, lai būtu jādzen nost ar medikamentiem. Bet cilvēkiem patīk sevi bezjēdzīgi nozāļot.
Bet tā ir. Jaunie pētījumi un aktualitātes medicīnā ienāks tikai pēc 20-30 gadiem, jo medicīna ir konservatīva, pat ja ir pietiekami daudz info un pierādījumu.
17.04.2018 22:07 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Selene, tev šķiet, ka 6 mēneši ir tas pats, kas 2-3 gadi?
Nē. Tā bija mana atkāpe no tēmas. Diviem draugu pāriem, kopš dzimšanas bērns gulēja savā istabā, savā gultā. Sākumā traki, bet pēc tam vecākiem ir privātums un sava dzīve. Neredzu tur neko briesmīgu, ka 6 mēnešus vecam bērnam jāguļ atsevišķi. Vismaz var redzēt, ka māte nav kā ērce piesūkusies tam bērnam.
17.04.2018 22:11 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Diviem draugu pāriem, kopš dzimšanas bērns gulēja savā istabā, savā gultā.

Amerikā tā ir norma un pētījumi liecina, ka tas ir bīstami bērnam SIDS dēļ. Bet kādas kuram prioritātes...
17.04.2018 22:20 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
(s)Diez vai trollis. Gan jau pediatrs vai pedagogs- tiem parasti tādi bērnu nīdēju uzskati.
Nevajag šausmināties par autori- nemīlēts bērns pieaugot nespēj mīlēt citus- ne sevi, ne partneri, ne vecākus, ne bērnus. Tāpēc zīdaini dresē kā suni ne audzina mīlestībā. Kaut kādu iemeslu dēļ autorei nav mātes instinkta- mīlēt, sargāt. Kaut kā bezpersoniski, auksti. Labi,,ka vīrs tāds gadījies- varbūt viņam pietiks prāta izšķirties un bērnam sameklēt normālu, ne tik emocionāli traumētu māti.
Attiecībā uz robežām- pedagogi un pediatri nereti nesaprot bērnu psiholoģiju. Rezultāti arī parasti pa gabalu redzami- emocionāli smagi traumēti Stingras robežas zīdainim negarantē paklausīgu pusaudzi. Katrā vecuma posmā pret bērnu izturas atšķirīgi- atbilstoši uztverei. Zīdaini (bērnu līdz gadam) neaudzina, jo bērns nevar par sevi parūpēties. Bērnu mīl un sargā, auklē pa rokām. No 1-2 sāk likt stingras mazas robežas (veselību apdraudošām lietām), daudz skaidrojot. No 2-3 māca un trenē uzvesties sabiedrībā (nebļaut veikalā utt), no 3-4 var sākt uzticēt kādus mazus darbiņus (pašapkalpošanās), var likt atsevišķā istabā, ja bērns emocionāli gatavs, no 4-5 var sākt izvirzīt stingrākas prasības uzvedībai- sakārtot pēc sevis lietas, utt. Secīgi posms pa posmam atbilstoši bērna vecumam un rezultāts ir jauki pusaudži, kas uzklausa un respektē vecākus. Tā nav teorija, tā ir dzīvē novērota patiesība. Un tad ir pedagogu/ pediatru bērni, kas audzināti stingros rāmjos- pusaudži ar uzvedības problēmām, jo beidzot sagaidījuši brīdi, kad ir stiprāki par vecākiem un var darīt, ko grib. Tādi paši bērni, kā no bērnunamiem- nemīlēti, dresēti, ar atkarības problēmām.
17.04.2018 22:22 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Noteikti neesmu pieredzējusi mamma,jo pašai ir pirmais bērniņš , kam ir gandrīz 5 mēneši un nezinu vai daru pareizi vai nē,bet vienmēr eju uzreiz klāt pie mazā,ja viņš raud un skatos pēc situācijas,vai ņemt rokās vai nē, jo reizēm raud tikai tāpēc ,ka soska izkrita vai mantiju neaizsniedz, tad pienaku un mierīgi prasu,kas notika mīļumiņ, soska pazuda? Mamma tūlīt tev viņu atradīs vai pados mantiņu. Bet ja raud citu iemeslu dēļ, vienmēr ņemu rokās, es vienkārši nesēju iedomāties ignorēt mazo raudam, jau pašai asaras acīs , kad mazais raud met pupiņu un redzu ka adatiņas tek mazajam, es ņemu rokās,nesaju uz rokām, mietiņu, lai tikai mazais nomierinās , ja ir brīži,kad momentā nevaru paņemt rokās,tad saku,ka mamma tūlīt tevi paņems rociņās, lai mirklīti pagaida. Un neuzskatu,ka rokās ņemšana izlutina mazo, jo īpaši tik mazu, viņam tikai pusgads, viņš tak ne runāt māk, ne staigāt un vienīgi kā viņš var komunicēt ir raudāt, un ja viņam mamma uzreiz nāk klāt un mierināt,tad viņš jūtas pasargāts, drošībā, bet ja atstāj raudām 10min vai pat ilgāk ,tad viņš tak nervozēt var vēl vairāk, lielāks stress, pārdzīvojumi.
Man mazais var aizmigt ātri , paēd un guļ,atliek tik gultā ielikt, bet ir situācijas,ka nesanāk pašam uzreiz aizmigt,tad uzlieku musicbox Dziesmu, paņemu rokās un mīļoju mazo, lai viņš nomierinās, šādi darot , viņš bieži aizmieg man uz pleca,tad panesaju mazliet , uzmanīgi pa istabu un tad noliekusies gulēt, ir kad aizmigt var , ja tīru rociņu viņam, nu ja mazajam tā labāk tīk un viņš aizmieg, tad kas tur slikts? Man galvenais,lai mans bērniņš jūtas labi, drošībā, mīlēts un darīšu visu,kas būs manos spēkos,lai tā būtu. :-)
Bet šķiet autore īsti negrib iedziļināties , kādēļ mazais raud, kā viņu nomierināt , tik meklē visādus ieganstus, lai neņemtu rokās.
Varbūt pa skarbu būs, bet iespējams tev nav mātes jūtas,jo ja mans mazais mīļumins raud un skatās acīs,es vienkārši salūztu, ieraugot tās mazās asarainas actiņas, pašai sāk tecēt asaras, un gribas uzreiz ņemt rokās un mierināt, bet atstāt raudām,nu nepakam! :-( .
Kad mans bērns būs jau tādā vecumā, ka var jau saprast ko es saku, tad mācīsu viņam pacietību, cieņu pret otru cilvēku,ka ir jāmāk pagaidīt , ja uzreiz vecāki nevar pienākt klāt,ka ar raudāšanu visu nevarēs panākt,ka vecāki ir jāciena un tanī pat laikā man ir arī jāciena mans bērns! Pagaidām viņam esmu visā pasaule, un viņš tikai šādi māk komunicēt.
17.04.2018 22:40 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Tas, ka autore augusi nemīlēta un sagājusi pamatīgā sviestā, nav attaisnojums viņas tagadējai bezsirdīgajai attieksmei pret savu(!!!!!!) mazuli!!!!
.
Autores izturēšanas pret savu (ak, dies!) bērnu ir ārkārtīgi cietsirdīga - bērns raud, kamēr piekūst no raudāšanas un pāriet uz šņukstiem, jo nav vairs spēka raudāt! Un pēcāk mazulim tik vien paliek spēka, kā vien visu savu sāpi par pret sevi vērsto cietsirdīgo vēsumu izteikt ar acu skatienu!!!
.
Džīzas... Nabaga, nabaga mazā dvēselīte...
17.04.2018 22:47 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Selene, kārtējā bez bērniem, kas bērnu tik pa gabalu redzējusi, bet zin jau gudri dirst kā bērni jaaudzina un kas ir un nav normāli.
HA HA HA.
17.04.2018 23:00 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Varbūt jāsāk ar psihiatru vai psihologu un jāsakārto sava galva? Netraucēs ne kakjis, ne bērns.
17.04.2018 23:06 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Ha ha ha. Diemžēl no malas var redzēt labāk, lai kā mātītēm tas nepatiktu. Un gudrie mācās no citu kļūdām, muļķi no savējam. :-P Varēsiet dzemdēt baru ar bērniem, kamēr atradīsiet pareizo metodi audzināšanai. Man vismaz būs sakrāti novērojumi, kā labāk nedarīt. :-D:-D:-D
17.04.2018 23:08 |
 
Reitings 305
Reģ: 12.04.2018
vēru vaļā diskusiju, burtiski lūdzoties, lai šeit nebūtu tā pati autore, kas diskusijā par kaķiem. Es tiešām ceru, ka tu esi trollis.
17.04.2018 23:14 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Diviem draugu pāriem, kopš dzimšanas bērns gulēja savā istabā, savā gultā.

AAP rekomendē kopīgu istabu līdz gada vecumam.. krietni samazinot SIDS risku.
17.04.2018 23:15 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Jopcik, kastrēt šitdas. Gan jau izlasījusi kādu “gudro” grāmatu, bez izpratnes par ZĪDAIŅA emocionālo stāvokli un vajadzībām, un sāk čakarēt pašas bērnu. Atdod adopcijai, tālāk bus trakāk, ja jau tev pusgadnieks tā noriebies... ko atlikušo dzīvīti darīsi? Nēesmu paraugmāte, bet tagad atceroties to vecumu, bljaaaaa....kaut caurām dienām rokās nēsātu un barošana līdz 1,3 g vecumam vispār šķiet nieks. Tu to audzināšanu kādus gadus 2-3pa ātru esi iesākusi. Sevi kā muļķi atceros ar visām šīm atmešanām un pārmainu uzspiešanām pirms bērns tam reāli gatavs. Nu neviens nav ar pupu uz skolu aizgājis. Vnk nomierinies, aizej pie speciālista, ja padoms vajadzīgs, lai ieliek smadzeni atpakaļ.
17.04.2018 23:18 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits