Man ir depresija

 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 29.01.2009
Sveikas!
Šī ir mana atzīšanās diskusija. Saprotu, ka priekš svešiem cilvēkiem šāda atzīšanās neko neizsaka, bet šo forumu lasa arī mana māsa (kurai vakar par šo nedaudz ieminējos, bet redzēju, ka nesaprot nopietnību, bet es jau arī baigi neizpaudos ar stāstiem, jo man ir grūti par šo tēmu runāt - uzreiz asaras pa gaisu) un šis, laikam, ir kā kliedziens pēc palīdzības. Aicinu diskusijā piedalīties tos, kam ar depresju ir bijusi tieša vai netieša, bet saskare, jo citi vienkārši nesapratīs.
Aizdomas par to, ka man varētu būt depresija parādījās pirms kāda pusotra mēneša. Visu pārējo laiku domāju, ka man vienkārši ir dzīves apnikums, besis, motivācijas trūkums, enerģijas trūkums u.t.t. Vispār, šis viss, pamazām, aizsākās jau pirms kāda pusgada.. Aizdomas par depresiju (man pat nebija izpratnes kā tas īsti izpaužas) radās tāpēc, ka centos saņemties un " domāt pozitīvi" , vienkārši darīt/rīkoties nevis sēdēt un ņaudēt, rast sevī prieku u.t.t., bet tas viss darbojās uz maksimums divām dienām un tad es atkal pamodos ar domām - kā lai saņemas un normāli nodzīvo šo dienu, kā lai piespiež sevi izkāpt no gultas, izmazgāt matus, sataisīties lai izskatos pēc cilvēka un doties uz darbu. Tā iekšējā sajūta - to nevar izteikt vārdos, mani ir tā kā pārņēmis kaut kas - nezinu kas. Tieši iekšējās sajūtas man lika saprast, ka TAS IR NOPIETNI! Tas nav kaut kāds besis - parastais. Dzīvē ir bijis visādi - esmu visādi jutusies, gan bēdu pilna, gan bez motivācijas, gan sagrauta, bet šādi jutusies es neesmu NEKAD. Turklāt, vienmēr visas sajūtas ir pārgājušas, bet šīs sēž iekšā un prom netaisās. Un paliek arvien sliktāk, termiņš uz kuru izdevās rast sevī pozitīvismu samazinājās jau vairs tikai līdz vienai dienai un nu jau es pat vairs vispār nevaru rast spēku saņemties pat uz 10 minūtēm, šīs nedēļas laikā strauji krītas apetīte (man vienmēr ir paticis ēst), pavasara pirmā saule un siltums mani vinmnēr cēla spārnos, tagad - nekā, nekādu emociju. Jā - forši un tas arī viss, tā it kā tas mani neskartu un tā ir ar dažāda veida situācijām, kas man kādreiz lika smaidīt vai radīja prieku. Ļoti dīvaina situācija bija no svētdienas un pirmdienu - svētdien es biju priecīga, daudz dažādu lietu sadarīju, gulēt gāju ar gandarījumu un labsajūtu, bet no rīta hops - atkal pamostos ar to nenormāli nomācošos sajūtu un domāju kā, lai nodzīvo šo dienu un BEZ IEMESLA. Es vienkārši nesaprotu, kas notiek, es jūtos tik bezpalīdzīga, es jūtu, ka nav manos spēkos ko ietekmēt. Tā ir tik neprakstāma un drausmīga sajūta.
Ir jau vēl viena lieta - apkārtējie neko nenojaušs, jo tiklīdz saskaros ar citiem cilvēkiem - man uzvelkas mistiska maska un es varu smaidīt, smieties, aktīvi čalot u.t.t., tiklīdz cilvēks aiziet prom tā esmu atpakaļ uz sava pelēkā mākoņa. Es pat nesaprotu kurā brīdi es iemācījos tā izlikties (turklāt neapzināti), kādreiz man viss bija sejā rakstīts - ja nejutos labi, vai bija skumji, tas visiem uzreiz bija skaidrs.
Šodien nolēmu palasīt par depresiju, tā teikt - iepazīt, kas tas par zvēru. Un viss ko lasu - vienkārši ir mats matā ar to kā jūtos. Aizpildīju pat vairākus testus, lai noteiktu vai man ir depresija ( šo protams es netaisījos uztvert nopietni, tīri intereses pēc - ko tie uzrādīs) un visos rezultāts bija, ka man ir depresija smagā formā un steidzami ir nepieciešama ārsta palīdzība.
Tā kā es pati jūtu, ka situācija strauji pasliktinās, esmu nolēmusi griezties pie kāda ārsta, kurš man spētu palīdzēt. Jūtu, ka pati ar to netikšu galā un divi tuvākie cilvēki, kam esmu to teikusi -jūtu, ka mani nesaprot. Nesaprot, ka tas ir nopietni. Es nevēlos turpināt dzīvot šādā stāvoklī es vēlos tikt ar to galā, bet man nav ne jausmas kā to izdarīt, jo cik un kā esmu cnetusies- man pašai tas neizdodas.
Ko es vēlējos pateikt ar visu šo palagu:
1. Izteikt sāpi, cerībā ka būs kāds/kāda kas sapratīs.
2. Kliedziens pēc palīdzības.
3. Pie kāda ārsta man sākotnēji griezties - psihoterapeita vai psihiatra? Nav vispār nekādas sajēgas par šo. Bet es vēlos to visu darīt bez ģimenes ārsta līdzdalības.
4. Varbūt varat ietekt kādu patīkamu speciālistu (skarbās tantes un onkuļi nederēs, vajadzētu patīkamu mierīgu,laipnu un saprotošu personu)? Kādas ir aptuvenās cenas budžeta variantā.
15.04.2018 15:04 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
tādi džoillī rodžersi ir truliķi augstākā pakāpē
27.04.2018 00:57 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Antidepresenti neārstē depresijas izraisītos cēloņus, bet gan mākslīgi ietekmē simptomus manipulējot hormonus.
Pareizi gan būtu rakstīt: Antidepresenti neārstē depresiju izraisījušos cēloņus, bet gan mākslīgi ietekmē simptomus manipulējot hormonus. Tā jau arī ir. MarioGetYour, Tu to pats sacerēji vai norakstīji?
27.04.2018 01:04 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
atpakaļpiesaistes inhibitori --- `kāda hormonu ietekmēšana?
mario, uzgrauz savus piprarus un nesatraucies par šeit rakstīto.
27.04.2018 03:18 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
kāpēc tieši medicīnas jomā vienmēr parādās visgudreļi,kas pārliecināti stāsta, ka citi ir idioti un ka atliek uzgrauzt kurkumu, lai viss būtu kārtībā?
27.04.2018 03:26 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Kā cilvēkiem patīk piekasīties pie nosaukumiem un domāt, ka ir pateikuši citu domu, nevis to, kas pateikta ar citiem vārdiem. Bioloģiski aktīvās vielas, kas regulē pašsajūtu, kā izlasīju, tomēr sauc arī par hormoniem. Un pat ja nesauc - nu, kāda starpība, kā viņas nosaukt?! MarioGetYour doma bija skaidra. Varbūt tagad sākt piekasīties pie daudzu no jums nepareizi lietotā termina liekais svars?
27.04.2018 05:06 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Piemēram, akūtu apendicītu ārstē ķirurģiski.. bez liekas filozofijas.

Muļķības! Tā bija agrāk. Mūsdienās jau labu laiku, jo īpaši bērniem, akūtu apendicītu ārstē ar antibiotikām. Ir pierādīts, ka tāda taktika ir ļoti efektīva (retos izņēmumos vajag tomēr operāciju).
Ja jūs, antidepresantu aizstāves, būtu medicīniski izglītotas, tad zinātu medicīnas vēsturi un to, cik daudz cilvēku ir aizlaists otrā pasaulē nepareizu diagnožu un nepareizas ārstēšanas dēļ. Agrāk arī narkotikas tika lietotas kā zāles līdz saprata, kādi ir blakusefekti.
Ļoti labs Mariogety salīdzinājums antidepresantiem ar orālo kontracepciju. Tik precīzi, ka precīzāk nemaz nevar salīdzināt.
Te ir pārprasts manis pieminētais "vairošanās instinkts". Tas nav seksa partneris. Tas ir cilvēks ar kuru radīt pēcnācējus. Tātad- nedestruktīvas attiecības, mīlestība, atbalsts, vēlme veidot ģimeni, radīt pēcnācējus. Bet dažas tik turpina malt par veiksmīgām sievietēm ar veiksmīgu karjeru. Gēniem nospļauties par karjeru, ceļojumiem, draudzenēm, vecākiem, hobijiem. Gēni pieprasa radīt pēcnācējus- tā ir jebkura dzīva organisma vienīgā eksistences jēga.
Tām, kam ir depresija, nav jārada bērni ar jebkuru pretimnācēju. Te vienkārši jāsakārto sava privātā dzīve- ja neizdodas atrast labu partneri pašas spēkiem, noderēs psihologs vai psihoterapeits. Būs lētāk kā rīt antidepresantus gadiem vai visu mūžu.
27.04.2018 07:01 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Es te tagad nesaprotu. cormeumu Alexxa un viņa pati sludina kā ārstu, bet Viedā Minka apgāž viņas apgalvojumus.
27.04.2018 07:57 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Par dažiem komentāriem šeit tiešām var tikai pabrīnīties..

Nu nav, nav tā, ka depresija neskar cilvēkus, kuri ir materiāli nodrošināti, ar ģimenēm, labu karjeru, regulāri ceļo utt. Arī šādus cilvēkus piemeklē depresija, tā ir slimība.Kā jums patiktu, ja, kad esat saaukstējušies, jums pateiktu "tas ir tikai galvā" , "domā pozitīvi, gripa pati no sevis pāries" , "Dieva dēļ, turies tālāk no antibiotikām!!!"

Bet nespēju jau ar iedomāties, kā tas var notikt. Varbūt cilvēks, kas ieslīgst depresijā, nemaz nav tik spēcīgs, kā viņa dzīves sasniegumi un mērķi to rāda. Cilvēkiem ir pieņemts dzīvot ne harmonijā ar sevi, visādu sabiedrības un apkārtējo dogmu dēļ. Ja iekšējā pasaule ir kontrā ar cilvēka darbiem, tad pieļauju, ka cilvēks ar laiku var kļūt depresīvs.
Kā arī nepiekrītu, ka jau en-to reizi depresiju salīdzina ar gripām, klepu, iesnām, vīrusiem. Ja depresija ir slimība, tad tās ir nesalīdzināmas slimības. Depresija nav vīruss. Tā tomēr paliek mentāla lieta.
27.04.2018 08:17 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Protams, jauki, ka patīk pēcnācēju radīšanas filozofija.. bet realitāte ir nedaudz savādāka. Antidepresanti nav visiem jālieto visu mūžu.. tas ir mīts. Protams, ir cilvēki, kuri nespēj bez tiem. Antidepresanti ir dažādi.. un ne vienmēr tos uzreiz dod.
Tikpat labi var pārstāt ārstēt jebkādu slimību, jo,lūk, vēsture rāda, ka medicīna pieļāvusi kļūdas :)
Par apendicitu es rakstotvairāk domāju pieaugušo terapiju... :)
27.04.2018 08:27 |
 
Reitings 803
Reģ: 21.09.2015
:-D:-D:-D
kas te vakarā tik nav noticis. Iesnas nevajag ārstēt un vēzis ir izdomājums gandrīz vai un vēl citi pasaules brīnumi .
27.04.2018 08:43 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Cormeum
Te jau nav runa par galējībām- uzlabot stāvokli ar antidepresantiem depresijas pacientiem vai neko neārstēt.
Ar depresiju ir tāpat kā ar neirozēm bērniem. Kamēr vecāki būs emocionāli vai fiziski vardarbīgi, vai absolūti vienaldzīgi pret bērnu, tikmēr bērnu var zāļot cik grib, ilgstoša efekta nebūs. Ir jāmaina apstākļi.
27.04.2018 09:04 |
 
Reitings 19
Reģ: 18.01.2017
Interesanti, ka lielākā daļa "gudro spriedelētāju" droši vien nekad paši nav sakārušies ar depresiju vai jelkādu citu mentālas saslimšanas gadījumiem un izpausmēm. Pamēģiniet paskatīties kā cilvēks, piemēram, ar bipolāriem afektīviem traucējumiem tiks galā bez zālēm, tad kad ir mānijas fāzē.....ja kas tāds notiktu ar Jums tuvu cilvēku, Jūs būtu pirmie kas skrietu pie daktera pēc zālēm, jo pats cilvēks, kuram ir mānija mierīgi var dzīvot šādā hiperstāvoklī.....
Jā, depresijas slimniekiem ir svarīgi uzlabot vidi, dzīvot veselīgu dzīvesveidu, mainīt domāšanu, bet tas diemžēl nav izdarāms apsēžoties un sakot - ok, tagad es bušu ar dzīvi apmierināts un man vairs nebūs depresija....tas viss ir daudz komplicētāk...neviens jau nesaka ka zāles ir panaceja, bet tas viennozīmīgi palīdz izlīst no zemākā punkta un uz visu skatīties citam acīm....
Pareiz Cormeum saka, antidepresanti ir daudz un dažādi un ne visiem tie tiek izrakstīti. Pie tam ārsts piemēro katram atbilstošu kursu, kas parasti ir vismaz pāris mēneši, jo antidepresanti reāli sāk darboties pēc apmēram 3 nedēļam. Protams Xanax, piemēram, iedarbosies 30 minūšu laikā....
27.04.2018 10:18 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Mario, nepareizi, ir dažādas lietas, paņēmi vienkārši notrulinošo versiju, lai maltu tālāk tekstus. Tie paši ad ir ļoti dažādi, ne tikai šeit tavi un "viedās" minkas aprunātie. Tā kā tieši tas liecina par to, ka cilvēks, kas par to runā, galīgi nav izglītots šajā jautājumā. Tāpat kā ar narkotisko iedarbības vielām ļoti līdzīgām ārstē joprojām, ja kas, ne spriedelēt par vēsturi, kura turpinās. Un tad jau visiem, kuri ir bez partnera, būtu jābūt depresijām un pa pilnam citām lietām, kā gan tas nākas, ka tā nav, ja jau tikai to iedomāto pēcnācēju jautājumu vajag sakārtot?
27.04.2018 10:31 |
 
Reitings 228
Reģ: 14.12.2017
Duujaa, lūdzu pamato sakarīgos teikumos kas tieši, tavuprāt, ir nepareizi, ko esmu pateicis? Šķiet, ka Tev ir beigušies antidepresanti. Ļoti slikti var saprast tevis rakstīto
27.04.2018 12:07 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Mario, oho, būs laikam jāmeklē kāds ārsts un jāsaka, ka man kaut kas ir beidzies, jo mario tā izpirda. :D Diez vai esi lasījis un zini cilvēkus, kuri lieto/ir lietojuši. Drīzāk gan viņi to slēpj. Tad arī zinātu, ka preparāti ir ļoti dažādi, ar dažādām iedarbībām, ja tos vispār nozīmē. Tālāk bija "viedās" minkas murgi.
27.04.2018 12:23 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
jolly roger, neesi apsvēris domu sev iešaut kājā un izbeigt te dēt?

Kludains adresats. Jauniem, simpatiska dupsa, ipasnieciniem jadodas uz baznicu:)
27.04.2018 12:29 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
tādi džoillī rodžersi ir truliķi augstākā pakāpē

Paldies ;-)
27.04.2018 12:31 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Duujaa, lūdzu pamato sakarīgos teikumos kas tieši, tavuprāt, ir nepareizi, ko esmu pateicis? Šķiet, ka Tev ir beigušies antidepresanti. Ļoti slikti var saprast tevis rakstīto

Piemiligs noverojums, bet ir mazticams. Sliecos domat, ka tas varetu but "tuksas glazites sindroms".
27.04.2018 12:34 |
 
Reitings 228
Reģ: 14.12.2017
Duujaa, antidepresanti ir dažādi, jā, bet lielākā daļa strādā pēc viena mehānisma atšķirās aktīvā viela un vielas stiprums.
27.04.2018 12:39 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
dažādi, jā, bet lielākā daļa strādā pēc viena mehānisma atšķirās aktīvā viela un vielas stiprums.

Nu bet tieši tā, tu esi veidojis aptauju par to, ko kurš lieto, kuriem tas ir vajadzīgs? ''Lielākā daļa'', tad varbūt cilvēki lieto to mazāko daļu? Dažādas vielas un devas, stiprums, tad varbūt neliekam visu vienā kulē, ja tomēr ir būtiskas atšķirības? Kaut kāda empātija tev vispār ir? Par jolly un ''viedo'' skaidrs, ka nav, tāpat kā izpratnes par šo lietu, bet nu tev tomēr.
27.04.2018 12:52 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits