Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

UK studiju kredīti!

 
Reitings 44
Reģ: 15.08.2017
Sveiki! :) Ilgu laiku nebiju rādījusies forumā, bet nu ir radusies problēma/jautājums, kuru neviens no man pazīstamajiem nevar atrisināt? Šogad nosūtīju pieteikumu caur UCAS pāris UK universitātēm, saņēmu piedāvājumus, izdarīju izvēles... Tik tālu viss būtu skaisti. Marta beigās saņēmu e-pastu, ka ir laiks pieteikties studiju kredītam. Mana galvenās izvēles universitāte atrodas Velsā. Devos uz attiecīgo mājaslapu, sāku aizpildīt pieteikumu, bet tur prasa UK bankas konta nr un insurance number. Negaidīju, ka to vajadzēs jau kārtot uzreiz, pirms vispār esmu bijusi UK. Kuru banku izvēlēties? Kā tieši notiek tā insurance number iegūšana un cik ilgu laiku tas aizņem? Vai kāds, kas ir pieteicies studiju kredītam UK, varētu sīkāk par to pastāstīt? :-| UCAS pieteikumu bija salīdzinoši viegli izpildīt, bet šis process jau iet grūtāk un esmu drusku apjukusi. Pilnīgi nožēloju, ka nepieteicos caur BalticCouncil vai ko tādu un tagad man ar visu pašai jātiek galā, jo pieteikumu universitātēm nenosūtīju caur viņiem.
No vecākiem palīdzību tikpat kā nevaru saņemt, viņi par šo visu maz zina, angļu valodu neprot. Skolas karjeras konsultants arī ne visai derīgs konkrētajā lietā izrādījās... Lūdzu palīdziet.:-(
12.04.2018 22:14 |
 
Reitings 2182
Reģ: 18.05.2017
kalba.lv diezgan daudz zina un nodarbojas ar studiju iespējām ārzemēs, vari mēģināt aizrakstīt viņiem ;-)
12.04.2018 22:36 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Insurance number iegūst aptuveni mēneša laikā. Bet tev ir jābūt UK, jābrauc uz pārrunām un jābūt arī adresei, kurai to numuru piesaistīt.
Ar kontiem arī var nebūt nemaz tik viegli. Es izvēlējos Lloyds banku, jo tur konts toreiz bija arī vienam ģimenes loceklim. Un tāpat es nemaz tik viegli to kontu nedabūju. Vajadzēja teikt, ka augstskolas vajadzībām, vajadzēja izziņu no skolas, ka tur mācos (es tajā laikā nestrādāju. Ja būtu bijis darbs, būtu varējusi dabūt kontu uzreiz.)
13.04.2018 07:08 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Bet es vispār neatceros, kā ar pieteikumu bija man, jo tas bija gandrīz piecus gadus atpakaļ... Es ieteiktu sazināties ar konkrēto iestādi. Man līdz šim ir bijuši atsaucīgi cilvēki. Pat caur twitter...
13.04.2018 07:10 |
 
Reitings 44
Reģ: 15.08.2017
Icebreath , paldies. Uzrakstīju viņiem, vēl neesmu saņēmusi atbildi.
13.04.2018 16:46 |
 
Reitings 44
Reģ: 15.08.2017
MoonLady , diemžēl konkrētā universitāte man vienkārši atsūtīja linku, kurā rakstīts par to, bet arī visai nepilnīgi un nebija aprakstīts kā vispār tas pieteikšanās process priekš insurance number notiek.
13.04.2018 16:57 |
 
Reitings 142
Reģ: 22.07.2013
Bez pastāvīgas UK adreses tev neviens bankas kontu un NI number nedos. Izklausās, ka tu mēģini pildīt pieteikumu "kā vietējā" nevis kā EU studente. Bankas kontu viņi prasa priekš maintenance loan, kas (ja mani atmiņa neviļ) tev nepienākas, ja vien nedzīvo UK jau vairākus gadus.
Ja tava universitāte atrodas Velsā, man liekas, ka tev jāskatās šeit http://www.studentfinancewales.co.uk/eu/how-and-when-to-apply.aspx#.WtC_3YjwY2w
13.04.2018 17:37 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Izklausās, ka tu mēģini pildīt pieteikumu "kā vietējā" nevis kā EU studente. Bankas kontu viņi prasa priekš maintenance loan, kas (ja mani atmiņa neviļ) tev nepienākas, ja vien nedzīvo UK jau vairākus gadus.

++ Es arī par to iedomājos.
Kad es pieteicos, man kontu un IN uzreiz nevajadzēja.
13.04.2018 19:52 |
 
Reitings 228
Reģ: 08.04.2016
uz priekšdienām neiesaku Lloyds banku. Pirms pus gada, kad taisīju sev karti man tas aizņema trīs mēnešus. Neviens dokuments no darba nederēja, jo viņiem galvenais ir uzrādīt patreizējo dzīves vietu. Tajā laikā tikko biju ievākusies jaunā dzīvokli un council tax’a vēstuli gaidīju visus tos 3 mēnešus. Tikai pēc tam man apstiprināja, ka varu atvērt kontu. Pat tad darbiniece kopēdama manu pasi, nokopēja tikai vienu pusi un pēc nedēļas atnāca man vēstule, ka jāiet uz banku atkal ar visiem dokumentiem. Pēc divām nedēļām atnāca karte un bez jebkāda iemesla man pēc mēneša nobloķēja kontu. Gāju uz banku skaidroties jau kādu sesto reizi un neviens man īsti atbildēt nevarēja kāpēc tā. (t) Tāpēc uz priekšdienām labāk skaties citas bankas.
14.04.2018 07:40 |
 
Reitings 267
Reģ: 05.02.2018
Barclays ir ļoti pretimnākoša, bet par Lloyds piekrītu, nekad nav bijis sakars, bet negribētu tur iegriezties.
14.04.2018 09:01 |
 
Reitings 228
Reģ: 08.04.2016
Jā, daudzi man ir teikuši, ka Barclays ir viena no labākajām bankām :)
14.04.2018 12:45 |
 
Reitings 519
Reģ: 10.02.2009
Kad es kartoju studiju kreditu UK pirs kadiem 5 gadiem ne reizi nebiju bijusi Anglija, man nebija ne konta, ne NI. Kreditu man iedeva vel LV dzivojot un vini ne reizi nebija mani redzejusi. Varbut tagad kas mainijies...
14.04.2018 17:39 |
 
Reitings 63
Reģ: 02.10.2017
Par studiju kredītiem nezināšu neko.
Bet par NI nr- kad es pieteicos, tad sistēma bija šāda- zvanīju uz konkrētu telefona nr, kur pateicu savus datus ieskaitot UK adresi- man noteica apmeklējuma laiku un kurā Jobcenter jābūt, kur devos ar savu pasi un atbildēju uz vairākiem jautājumiem, kas apliecina identitāti. NI numuru iegūšanai nevajag nekādus papīrus ar adresi- bet tev ir jāzin kāda adrese ko nosaukt un arī pats NI numurs tiks sūtīts pa pastu uz šo adresi. Tā kā ja tev ir jau kāds draugs UK, tad šo posmu vari pat sarunāt ar šo cilvēku, lai ļauj uzrādīt savu adresi un pēc tam saglabā vēstuli. Pa pastu NI numuru atsūta aptuveni mēneša laikā pēc klātienes intervijas.
Par bankas kontu- tas ir krietni sarežģītāk reizēm- bankas prasa ID un proof of adress- tev ir nepieciešams kāda viņu atzīta vēstule uz kuras ir tava adrese Uk un tavs vārds. Un šo papīru saraksts, ko viņi pieņem ir diezgan ierobežots. Tur der council tax rēķini, citu anglijas bankas kontu izraksti, komunālo rēķini- man tas prasīja gandrīz gadu, kamēr atvēru kontu Barclays, jo piemēram īres līgumu viņi neakceptēja. Un ja īrē atsevišķu istabu mājā, komunālo rēķinus ir pagrūti iegūt. Bet, kad atver vienu kontu, nākamos atvērt ir vienkāršak par vienkāršu :-D Esmu izmēģinājusi gan Natwest, gan Halifax, gan Lloyds, gan Barclays- Barclays manā uztverē ir viennozīmīgi vislabākā- nekad nav bijušas problēmas, ērta telefona aplikācija, viss vajadzīgais vienmēr atsūtīts.
14.04.2018 20:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits