Vai ar bērnu 2istabu dzīvoklī dzīvot ir ērti?

 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
Sveikas,
vēlos dzirdēt viedokļus, pieredzes, ieteikumus mājokļa jautājumā! :-)
Ar kung plānojam iegādāties dzīvokli. Resursi ir ierobežoti, piesaistīsim banku.
Dzīvokli pērkam, jo vēlamies ģimenes pieaugumu (1 bērnu, šobrīd 0), bet īrētos dzīvokļos ar bērnu dzīvot nevēlos.
Tad nu esam pārdomu priekšā. Sākotnēji vēlējāmies 3 istabu dzīvokli. Mūsu finanšu iespējam un plānojuma gaimei +/- atbilst 602. un 467. sērijas tipveida padomju mājas. Lielākoties dzīvokļiem nepieciešams kosmētiskais remonts kā minimums, bet toties tās ir trīs istabas - mums un bērnam katram sava guļamistaba. Ir arī balkons, kas mums ir ļoti svarīgi.
Bet ne mazāk saistoši estētiski, emocionāli un visādi citādi ir jaunie projekti. Viens no galvenajiem faktoriem ir kaimiņi! Tādos projektos gan varam atļauties vien divistabu dzīvokli, turklāt plānojumā dominē stulbais "virtuve apvienota ar viesistabu". Tādēļ sanāks, ka principā mēs dzīvosim virtuvē, bet bērns savā istabā. Meklējam tādu plānojumu, lai istabas vismaz nav caurstaigājamas vai var uztaisīt kā izolētas telpas. Šādi dzīvokļi ir savus 10-18K EUR dārgāki kā tipveida 3istabnieki, ko noskatījām, un attiecīgi lielāki ikmēneša maksājumi.
Jautājums jums - vai labāk ir mazāks, bet jauns vai tomēr lielāks, bet vecais projekts? Ja iepriekš rēķinājāmies ar ~60m2 platību 3 istabām, tad tagad platība sarūk uz 40-45m2 divu istabu dzīvokļos jaunajā projektā, ko varētu atļauties. Ne visos variantos ir arī balkoni
Man emocionāli saista jaunie projekti, bet vai mums būs vieta tik mazā dzīvoklī visiem trīs? :-/ Bet vecās mājās - vai viņas izturēs vēl vismaz 20 gadus?
09.04.2018 09:54 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
Bordo - ar privātmājām ir cits stāsts, un tādēļ izcēlu vārdu "dzīvokļi". Vai paziņas pirka dzīvokļus jaunajos, vai vecajos projektos? Tas arī ir no svara, jo bankām kopumā vecie projekti patīk mazāk. piemēram, vienā no bankām (neatceros, negribu samelot, kura, SEB man liekas, bet es varbūt jaucu ar Luminoru) skaidroja, ka bankas izvērtēšanas komisija jaunajiem projektiem var piemērot pat 1,9% pamatlikmi, savukārt vecajiem projektiem likme būs tie paši vidējie 2,4-2,7%. Tādēļ, ja Pierīgā pirkti jaunie projekti, tad varētu būt, ka bankas uz tādiem skatās ar draudzīgāku aci. Vai arī bijušas lielas pirmās iemaksas (30-50%), kas arī maina situāciju. Dažādas nianses.
10.04.2018 15:39 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Bet tā ir tāda latviešu domāšana - labāk gadiem ilgi lāpīt bedres, nevis uztaisīt labu ceļu. Tāda pati pieeja ir visam.

raven, dziedi vien veco dziesmu tālāk.
Pierīgā jau dažādi projekti, gana daudz arī jaunie saradušies, jo daudzi redz, kas ir izdevīgāk un labāk. Citādi jau stāvētu kā stāvēdamas vecās mājas, jaunas nebūtu un tās pašas netiktu renovētas pamatīgi.
10.04.2018 16:19 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Pierīgā jau dažādi projekti, gana daudz arī jaunie saradušies, jo daudzi redz, kas ir izdevīgāk un labāk.

Es esmu strādājusi firmā, kas dabuj tos projektus un ceļ mājas. Esmu redzējusi, kā ņem apakšfirmas, kas darbā ņem alkoholiķus un izbijušus noziedziniekus. Kvalitāte briesmīga. Būvdarbu vadītājs praktiski nakad neatrodas objektā.
Nav ko brīnīties par jauno projektu kvalitāti.
10.04.2018 16:51 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Par transportiem no Pierīgas, lūk, daži reāli piemēri:
1) Salaspils stacija - Origo- vidēji 25 min vilcienā
2) Ikšķiles stacija - Origo- vidēji 30 min vilcienā
3) Ikšķile - Vecrīga rīta stundās (8.00) un vakarā (18.00) ar auto vidēji 40 min
4) Jelgava - Origo - vidēji 50 min vilcienā
Savukārt Rīgas centrs - Teika trolejbusā pēc plkst.17.00 man ir aizņēmusi arī vairāk par stundu.

Netiek ņemts vērā laiks, kas jāpavada uz dzelzceļa staciju un biļešu cena. Tāpat- vai tad vilcieni kursē katras 5 min- kā ej, tā brauc? Vai tomēr jāgaida savas 20-40min? Nesaprotu, kāpēc par Rīgu tiek uzskatīts Origo. Katru rītu sākt tajā burzmā, bomžu apsēstajā un piemīztajā Rīgas daļā? Galvenais trūkums citām pilsētām, visi transporti brauc uz Origo vai autoostu. Bet centrs ir liels. Lai nokļūtu kaut vai uz Nacionālo teātri, vajag tramvaju vai papildus 15-20 min. Dzīvojot mikrorajonos visur var nokļūt ātrāk, jo nav jābrauc uz Origo un tad vajadzīgajā virzienā. Var pa tiešo. Tas pats ar sastrēgumiem, salūzušiem transportlīdzekļiem. Var izkāpt, paiet 5 min uz blakus paralēlo ielu un turpināt citā sab.tr.ceļu. Var braukt ar taksi- nav dārgi. Bet kas notiek, ja sniegputeņa, viltus bumbas dzelzceļa stacijā vai avārijas dēļ vilciena satiksmi aptur? Netiec nekur.
10.04.2018 16:57 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Vēl jau nepieminēju velo iespējas. Vasarā var pa Rīgu braukt ar velo- vispār bez maksas. Vai no mazpilsētas ir reāli ar velo izbraukāt? Ja nu vienīgi ar vilcienu un tad ar velo :D
10.04.2018 16:59 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Diskusijas rezumē:
* vecie projekti ir uz sabrukšanas robežas, saplaisājuši, ar smirdīgām, nekoptām kāpņu telpām;
* jaunie projekti ir pavirši būvēti ar nezināmu kalpošanas laiku un dārgi.
:D
Patiesība ir tāda, ka ir forši gan jaunie, gan vecie projekti, tāpat kā ir drausmīgi gan vecie, gan jaunie.
Vai drošību nodrošina videokameras? Diez vai, re tiko bija ziņās, ka viesnīcā viesim nebija nekādu problēmu nožņaugt dzīvesbiedri- nelīdzēja ne apsardze, ne administratori.
10.04.2018 17:06 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Ja budžets ir tik ierobežots, tad jāsamierinās ar realitāti :)
10.04.2018 17:30 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Es nojūgtos, ja man rītā un vakarā ik dienu būtu jāiet cauri bomžu un dzērāju midzenim Origo. Pēdējo reizi tur biju pirms gadiem 5 laikam :D
Un kā ar teātri, operu, ballīti Vecrīgā, kino vakara seansu? Tad arī baigi forši kratīties 50km vēlu vakarā kaut kur, tā vietā, lai varētu paņemt taksi un ātri būt mājās.
Nē, nu katram savas prioritātes un izpratne par laimīgu dzīvi, tā nu tas ir.
Protams, es arī esmu savulaik dzīvojusi visādi, īpaši studentu gados apstākļi nav bijuši tie labākie, bet nu savus dzīvokļus parasti pērk cilvēki, kas plāno ģimeni un ir nostabilizējuši savu finansiālo pusi, attiecīgi kratīties ar vilcienu caur Origo katru dienu diezvai kādam var būt labs un iesakāms variants.
10.04.2018 18:27 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Varbūt kāda var iemest linku uz kādu veco projektu, 3 istabas, ar normālu kāpņu telpu, Rīgā, sakarīgā vietā ( bez Ulbrokām un tml čuhņām ) , cena līdz teiksim 65tk? Man tiešām būtu interesanti redzēt, kad mēs meklējām, tad tādus nepamanīju :)
10.04.2018 18:30 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
Viedā Minka
es varētu izdrukāt visu Tevis sarakstīto un piekrītoši parakstīties zem katra vārda!
Cena līdz teiksim 65tk? Man tiešām būtu interesanti redzēt, kad mēs meklējām, tad tādus nepamanīju

Jā, es arī laikam nepareizi meklēju. :-)
Un par to samierināšanos ar to, kas ir. Nu, var samierināties, var cītīgi meklēt, izvērtēt variantus. Mēs šobrīd to otro variantu piekopjam. Samitrināties ir viegli, bet tas vieglais ceļš nez vai aizvedīs līdz labam rezultātam :-)
10.04.2018 19:54 |
 
Reitings 142
Reģ: 22.07.2013
Mītiskā vienradža Sakoptas vecās mājas meklējumos, es ieteiktu skatīties uz mājām, ko apsaimnieko īpašnieku biedrība, kooperatīvs vai kāda cita kolektīva pārvaldes forma. Ja iedzīvotāji bija gana aktīvi, lai uz to saorganizētos, lielāka iespēja, ka saorganizēsies arī uz remontdarbiem.
10.04.2018 19:57 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Izlasīju visus komentārus, un savā ziņā varu piekrist katram no tiem .. neapskaužu autori, jo tiešām - jāizvēlas “mazākais ļaunums” :-/
Es arī ļoti labprāt dzīvotu jaunajā projektā, BET meitenēm taisnība, ka virtuve + viesistaba nav forši, ja ir bērns (ok, pirmos divus, trīs gadus tā var dzīvot, bet pēc tam gan paliks pa šauru, turklāt negribētu gulēt tur, kur gatavoju vai uzņemu viesus :-( Noteikti ņemtu 3 istabu dzīvokli, lai ir viesistaba un divas atsevišķas, tā viesistaba tad droši var būt apvienota ar virtuvi (mums ir māja, kur virtuve ir kopā ar viesistabu - ja ir mazs bērns un nāk ciemiņi, tad tiešām tas ir ērti) .. un tad nu vnk skatītos daudz maz normālā stāvoklī lai ir kāpņu telpa, apkārtne ..
Lai gan ja man pašai būtu jāizvēlas starp šiem diviem - meklētu dzīvokli tālāk no Rīgas (kaut Sigulda, Ogre un tam līdzīgā attālumā) - domāju, ka tur var savienot gan jaunu projektu, gan 3 istabas par norādīto cenu :) Bet nu tā esamu es, autorei tas neder .. pati dzīvoju pierīgā un ideālāku variantu tiešām iedomāties nevaru - blakus Daugava, meži, bet Rīga (centrs, nevis pilsētas zīme) ar auto 15 min attālumā un ar sabiedrisko max 20 min :)
10.04.2018 21:21 |
 
Reitings 1
Reģ: 10.04.2018
Piereģistrējos, lai pateiktu vienu alternatīvu jaunajam projektam - sērijveida projekta mājas dzīvoklis, kura māju laidīs uz renovāciju (vismaz veikts audits un izstrādāts projekts-1līdz 1.5 gadi līdz renovācijai). Bieži vien izīrētāji negrib ielitk naudu un tirgo nost dzīvokļus.
10.04.2018 23:16 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Es pat neizskatītu variantu par 2istabu dzīvokli plānojot bērnu.
11.04.2018 00:17 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Tēmas pieteikumā minētajās sērijās ir gan TAS kontingents, gan briesmīgas kāpņu telpas. Iesaku skatīties renovētas mājas vai piecstāvenes. Dzīvokļi būs mazliet dārgāki, bet dzīvot- patīkamāk.
11.04.2018 07:20 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Mani vecāki dzīvo Ķengaragā, jaunajā lietuviešu projektā, lai nu par ko, bet par kāpņutelpu sūdzēties nevar, abas ārdurvis nomainītas, logi nomainīti, pastkastes jaunas, radiatori jauni, nu tiešām sataisīts tīri tā neko! Es pati vienu laiku pirms daudz gadiem dzīvoju Ziepniekkalnā, kas tur tie par projektiem, mums bija 2 balkoni un ap 90kvm dzīvoklis. Projekts labu labais, bet kāpņu telpa bija kaut kas :D Es pilnīgi saprotu autores nostāju šajā ziņā, Somijā dzīvojot vispār esmu atradusi no padomijas smakas, tad nu šobrīd nespēju iedomāties tādā dzīvojam.
Aa, par bērniem vēl viens faktors, kur ratus likt, daudziem jaunajiem projektiem ir ratu telpa vai var atstāt tos kāpņutelpā. Tas var likties nebūtisks faktors, bet rati nāk ar netīrumiem, aizņem vietu un jātīra pēc katras pastaigas.. un tā 2-3 gadus :D Tad vēl bērnam liekas, ka jāaplaiza ratu riepas utml atrakcijas :D nu es dzīvoklī ratus negribētu.
11.04.2018 08:24 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Mūsu mājā arī ratus tur lejā pie pastkastēm, tur ir plaša telpa. Laikam nebaidās (par šo gan es arī kādu brīdi brīnījos). Kādu brīdi kaimiņiene bija tur telpaugus salikusi, tad laikam bija kāds aiznesis (varbūt padomāja, ka kādam nav mājās vajadzīgs), bet viņa izlika vēlreiz, uzrakstīja, ka visiem būs patīkamāk un mājīgāk - tagad stāv, neviens neaiztiek.
11.04.2018 09:04 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
sērijveida projekta mājas dzīvoklis, kura māju laidīs uz renovāciju (vismaz veikts audits un izstrādāts projekts-1līdz 1.5 gadi līdz renovācijai

Vai ir kāda vieta, kur šādu informāciju var noskaidrot - kuras ir tās mājas?
11.04.2018 09:30 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Riry
Informāciju par māju vari uzzināt pie apsaimniekotāja (pārdevējs vai īpašnieks to pateiks). Pie reizes varēsi uzzināt, vai mājai nav lieli parādi par siltumu- ir tādas mājas, kur parādu dēļ draud atslēgt apkuri :D
11.04.2018 14:58 |
 
10 gadi
Reitings 370
Reģ: 21.01.2013
Man komentārs un personīgā pieredze par braukāšanu no Pierīgas. Dzīvoju Salaspilī darbs Juglā (pa taisno no Salaspils uz Juglu transports neiet). Tad nu 30 min ar vilcienu vai 50 min ar autobusu. No stacijas līdz 6.tramvajam un, tad aptuveni vēl 30 min, un tad ar kājām kādas 10 min. Un tas pats atpakaļ. No mājas izgāju 7, darbā biju 9, vakarā tas pats no darba izgāju 17:30, mājās biju 19:30. Tā katru darba dienu četras stundas. Tagad ar auto tās ir 30-40 min ceļā ar visiem sastrēgumiem. Ja darbs ir centrā netālu no stacijas, tad jau forši un ātri, tad gan varētu būt ātrāk ar vilcienu.
Par Salaspili runājot ir jaunie projekti, pat nesen uzcēla jaunu dzīvokļu māju, bet par kvalitāti nemāku neko teikt. Un jā kredītus cik zinu arī dod.
Salaspils viens no jaunākajiem projektiem
https://www.ss.com/msg/lv/real-estate/flats/riga-region/salaspils/bnfed.html
Zinu, ka viņi turpat netālu vēl cels mājas.
11.04.2018 15:01 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!