Vai ar bērnu 2istabu dzīvoklī dzīvot ir ērti?

 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
Sveikas,
vēlos dzirdēt viedokļus, pieredzes, ieteikumus mājokļa jautājumā! :-)
Ar kung plānojam iegādāties dzīvokli. Resursi ir ierobežoti, piesaistīsim banku.
Dzīvokli pērkam, jo vēlamies ģimenes pieaugumu (1 bērnu, šobrīd 0), bet īrētos dzīvokļos ar bērnu dzīvot nevēlos.
Tad nu esam pārdomu priekšā. Sākotnēji vēlējāmies 3 istabu dzīvokli. Mūsu finanšu iespējam un plānojuma gaimei +/- atbilst 602. un 467. sērijas tipveida padomju mājas. Lielākoties dzīvokļiem nepieciešams kosmētiskais remonts kā minimums, bet toties tās ir trīs istabas - mums un bērnam katram sava guļamistaba. Ir arī balkons, kas mums ir ļoti svarīgi.
Bet ne mazāk saistoši estētiski, emocionāli un visādi citādi ir jaunie projekti. Viens no galvenajiem faktoriem ir kaimiņi! Tādos projektos gan varam atļauties vien divistabu dzīvokli, turklāt plānojumā dominē stulbais "virtuve apvienota ar viesistabu". Tādēļ sanāks, ka principā mēs dzīvosim virtuvē, bet bērns savā istabā. Meklējam tādu plānojumu, lai istabas vismaz nav caurstaigājamas vai var uztaisīt kā izolētas telpas. Šādi dzīvokļi ir savus 10-18K EUR dārgāki kā tipveida 3istabnieki, ko noskatījām, un attiecīgi lielāki ikmēneša maksājumi.
Jautājums jums - vai labāk ir mazāks, bet jauns vai tomēr lielāks, bet vecais projekts? Ja iepriekš rēķinājāmies ar ~60m2 platību 3 istabām, tad tagad platība sarūk uz 40-45m2 divu istabu dzīvokļos jaunajā projektā, ko varētu atļauties. Ne visos variantos ir arī balkoni
Man emocionāli saista jaunie projekti, bet vai mums būs vieta tik mazā dzīvoklī visiem trīs? :-/ Bet vecās mājās - vai viņas izturēs vēl vismaz 20 gadus?
09.04.2018 09:54 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
Par to ASV ietekmi uz to, ka bērnam vajag savu istabu... nu es visu mūžu sapņoju par savu istabu, kas man nebūtu jādala ar omi. Un tas pats ir kungam. Pirmos pāris gadus bērns noteikti tieksies pie vecākiem, un tā arī būs ērtāk - kopā. Bet laiks skrien ātri, turklāt arī mums pašiem vajag savu telpu. Kad gribēsim būt divatā. Kaut vai brīžos, kad atnāk ciemiņi. Mēs esam tāda draugu kompānija, visiem ir bērni, bet visi ļoti mīl regulāri tikties, un tam vajag vietu. Bet kā jau te iepriekš minēja - jaunā projekta 2st es varēšu aizmirst par savu gultu, jo izvelkamais dīvāns būs vienīgā opcija. Bet emocionāli vecajā projektā man viss šķiet vecs. Un atkal - kā te jau rakstīja iepriekš - taisi savu dzīvokli, kādu gribi, bet atveras dzīvokļa durvis uz kāpņutelpu, un tur PSRS šausmas. Labākajā gadījumā sienas ir kaut kad bijušas piekrāsotas. Bet lielos vilcienos viss tāpat jau ir nolietojies. Galvenokārt visas tās mājas ir būvētas 60-70. gados. Vecie specprojekti, čehu projekti utt. arī 80. gados. Lai kā vecās mājas nebūtu uzturētas, tur nevar izsist laukā to vecumu. Bet šādās mājās dzīvokļi sniegtu man to, ko tik ļoti vēlējos - savas telpas par cenu, ko varu atļauties. Kurā pirkstā kost?
10.04.2018 09:25 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Cik tad proporcionāli sava laika Tu taisies tajā kāpņu telpā pavadīt?
10.04.2018 09:54 |
 
Reitings 2041
Reģ: 21.02.2015
Riry, varbūt ir vērts paskatīties kaut ko ārpus Rīgas? Pierīgā cenas NĪ ir jūtami zemākas (ar izņēmumiem, protams, piemēram, Mārupe). Domāju, ka noteikti izdosies atrast lielāku platību par to pašu cenu, kā plānojat šobrīd. Un nevajag baidīties - 30 min vilcienā līdz Origo ir tas pats, kas 30 min no Teikas ar trolejbusu līdz centram + bērnam būs iespēja elpot svaigāku gaisu kā Rīgā. :-)
10.04.2018 09:56 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Tagad taču daudzas tās vecās mājas ir atjaunotas un izskatās pat ļoti sakarīgi, arī kāpņu telpas.
Šaurība mani baiditu vairāk nekā kaut kāda kāpņu telpa kur tiešām uzturies tik cauri izejot :D
Pat brīžiem pētot sludinājumus var manīt, kā itkā normāla izremontētā dzīvoklī ir ar kko piebāzts, bērnu mantas visos stūros un lielā bērna gulta tieši blakus vecāku gultai, cik tad gados jūsuprāt bērnam vajag savu istabu? Man neliekas tāda situācija diez ko normāla, ka bērns kas bezmazvai tulīt skolā sāks iet, vēl guļ kopā ar vecākiem, vai tas ka pašiem vecākiem nav nekādas savas privātās telpas, viss dzīvoklis izskatās pēc bērnu dārza jo vienkārši tām bērna mantām nekur īsti nav vietas. Savu guļamistabu ar par bērnistabu negribētu pārvērst. Visi tie skati ir drausmīgi.
10.04.2018 10:10 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
Nē, Pierīga man nav aktuāla. Sākotnēji izvērtējām dažādas pilsētas, bet rezultātā paliekam tikai pie Rīgas. Es nevēlos, lai maniem vecākiem ir apgrūtināti pie manis atbraukt. Draugus arī nelikšu kratīties pie manis pa pus Latviju, un pati arī nevēlos. Bankas arī izteicās, ka šādus dzīvokļus nealkts kreditēt. Turklāt cena nemaz nav krietni mazākas. Jau rakstīju - ilgtermiņā transporta izdevumi būs lieli, un dzīvoklis vairs nemaz tik "lēts" nesanāk. Kaut arī es tagad neredzu, ka tur ir kaut kas lēti. Šobrīd man līdz pilsētas centram ir 4km.
Par kāpņutelpu - vietā, kur šobrīd dzīvoju, kāpņutelpu ar visādiem lamuvārdiem aprakstījuši un ar sērkiciņiem griestus padedzināja kaimiņu dzīvokļa huligānbērni un viņu pretīgie drauģeļi, kas te regulāri sēž un telefonā klausās krievu repu, kaut kāds dzīvoklis izlicis savu veco, saplēsto klubkrēslu, kurš tagad aizņem vietu un izskatās atbaidoši. Nesen gandrīz nokritu, jo kāpnēm pakāpienam apdares materiālam gabals izplīsa. Var jau uz to visu pievērt acis un izlikties, ka tā nav. Bet tā ir. ;-) Un sakārtoti vecie projekti ir izņēmums nevis ierasta prakse. Tāpēc, meklējot dzīvokli, arī kopējo vidi ņemam vērā. Tās taču būs manas mājas.
10.04.2018 10:15 |
 
Reitings 553
Reģ: 23.03.2016
Bet kā jau te iepriekš minēja - jaunā projekta 2st es varēšu aizmirst par savu gultu, jo izvelkamais dīvāns būs vienīgā opcija. Bet emocionāli vecajā projektā man viss šķiet vecs.

bet tu pati diskusijas sākumā man stāstīji, ka tā tev nav problēma un esat pieraduši pie mazas platības. :D
katrā gadījumā - es tev ieteiktu pabraukāt apkārt un papētīt vecās mājas. protams, neiesaku Pļavnieku, Purvciema, Bolderājas u.c. blokmājas - tur tuvākajos būs šausmas,kad nolidos saucamais "pirmais panelis" un tad mājas pakāpeniski sabruks, tas jau notiek Krievijā. Tādā neieteiktu pirkt. :D
Bet kā jau minēju no sava piemēra, kur šobrīd īrēju - brīnišķīga pirmskara mūra māja, ar lielu un plašu kāpņutelpu, māja skaitās kultūrvēstures mantojums - ir gaišs, koka grīdas un varējām arī iekārtot kā vēlamies. Viss atkarīgs no jums pašiem. ;) Neviena jau te tavā vietā nedzīvos un dzīvokli nenopirks, bet iespējas ir. + saistībā ar ABLV un citām ofšoru bankām, cenas šobrīd ir nokritušās (viņu valdījuma īpašumiem). ;)
10.04.2018 10:20 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
Turklāt esmu ievērojusi - tiklīdz vecā māja ir kaut nedaudz uzfrišināt, pat ja tā ir minimālas izmaiņas (kāpņutelpai ielikts jauns kods vai pastkastītes), kas drastisku lomu nespēlē, dzīvokļa cena uzkāpj tik katastrofāli, kaut arī pašā dzīvoklī darīts nekas nav kopš mājas uzcelšanas laikiem :-D Vai arī norāde "ar remontu" un tu skaties un domā: "Tur viss ir jādemolē nost, kā var dzīvot ar tādu "remontu"?" :-D Kur viena istaba ir salātzaļa, cita istaba ir balta, vienā istabā dzeltena koka krāsas grīda, blakus istabai kaut kāds sarkankoka linolejs :-D Un par to remontu prasa papildu naudu.
Sarežģīti tas viss ir. Jau tik ilgi meklējam, un jo vairāk skatos, jo vairāk riebjas :-D
10.04.2018 10:21 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Riry, ir arī vecās daudzdzīvokļu mājas, kur kāpnūtelpas ir izremontētas un izskatās tikpat labi, kā jaunie projekti. Tikai tādu vēl jāatrod.
...
Sophie, apkārtnei ir nozīme.
10.04.2018 10:48 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Es nelasīju visus komentārus, tādēļ nezinu, vai manas domas/jautājumi kaut kādus viedokļus jau nedublēs, bet, arī mēs (es + vīrs + bērns) šobrīd esam kaut kādā zemā starta pozīcījā attiecībā uz mājokļa maiņu, bet tā arī nekur tālāk netiekam...
.
Noteikti zinām, ka vēlamies dzīvojamo platību, kas ir vismaz 70 m2 un, ja dzīvoklis - tad vecajā mājā (ar veco saprotu visu to, kas celts pirms kariem) un noteikti ne jaunajos projektos. Pārsvarā nav problēma platībā, bet gan tieši kvalitātes un cenas attiecībā... kas nozīmē ierobežotas iespējas spēt apmaksāt kredītu iegādei + civilizētam remontam, jo veco māju dzīvokļi ir tiesām DRAMATISKĀ vizuālaja un bieži vien arī tehniskajā stāvoklī.
.
Par dzīvojamo istabu, kas apvienota ar virtuvi manā skatījumā ir plusi un mīnusi. Piemēram:
+ ja nāk viesi, tad ir forši, ka rosoties pa virtuvi vari būt tur pat notikumu epicentrā, nevis esi kaut kur citā telpā un neko ne redzi, ne dzirdi (īpaši, ja plānojums ir tāds, kur virtuve nav ne blakus, ne pretī viesistabai;
- ja kāds paliek pa nakti, tad virtuves (un biezi vien arī labierīcību) brīva izmantošana naktī/vakarā vai gari no rīta ir ierobežota, lai netraucētu miegu tiem, kuri nakšņo uz dīvāna. Šo, protams, atrisina variants, ja ir atsevišķa "viesu istaba", bet būsim reāli - cik mazgabarīta dzīvokļos tāda vispār ir iespējama? Tikai mājā, vai lielā dzīvoklī, kas savukārt nebūs budžeta variants).
.
Dzīve divistabu dzīvoklī ar bērnu nav neiespējama, bet viss jau atkarīgs no tā, kāds ir plānojums un kādas ir pašu sajūtas par to. Es arī pārstāvu to grupu, kas ir auguši dzīvoklī, kur viesistaba bija arī vecaku guļamistaba, bet bērniem bija atsevišķa istaba. Pati ar savu bērnu tā dzīvot negribētu... ja nebūtu citu iespēju, protams, var dzīvot arī vienistabas dzīvoklī 5 cilvēki, tomēr, ja ir iespēja nodrosinat sev plašāku telpu, tad labāk iespringt uz to, varbūt ietaupīt uz kaut kādiem bezjēdzīgākiem tēriņiem un tad tā šo realizēt.
10.04.2018 11:05 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
Aether
ierobežotas iespējas spēt apmaksāt kredītu iegādei + civilizētam remontam, jo veco māju dzīvokļi ir tiesām DRAMATISKĀ vizuālaja un bieži vien arī tehniskajā stāvoklī.

Pilnīgi piekrītu! Paskaitot, cik jāiegulda kārtīgā remontā, summa sanāk milzīga. FB regulāri viena remontu firma reklamējas, kuri taisa kapitālos remontus (visa komunikāciju nomaiņa, pārplānošana, balkonu restaurācija, iebūvētās mēbeles, sienu izlīdzināšana, grīgu izlīdzināšana utt). Tur nelieliem dzīvokļiem remonta izmaksas sastāda pa 20K+ EUR. Un pa to laiku ir vēl jādzīvo kaut kur citur, tātad - papildu īres izdevumi. Visai drausmīgi cipari sanāk. Un nervi, laiks, lai visu izdomātu, izvēlētos.
Vecajos projektos stāvvadi, elektrokomunikācijas ir vājprātīgā stāvoklī. Mammai hruščova dzīvoklī - ja virtuvē darbojas veļasmašīna un gribas uzlikt tējkannu vārīties, korķus izsit pusei dzīvokļa :-D. Man, ja kaimiņi augšā vai apakšā mazgājas vai darbina veļasmašīnu - es par normālu dušu varu aizmirst, jo ūdens spiediens regulāri mainās, un vai nu man nāk tikai karstais vai tikai aukstais ūdens! :-D. Tas ir lietuviešu vecais projekts.
Bet jo vairāk domāju, jo vairāk saprotu, ka 2st neizklausās pēc varianta vairs. Lai arī jaunais projekts šķiet tik saistošs.
10.04.2018 11:28 |
 
Reitings 231
Reģ: 19.01.2015
Stopiņu novada piedāvājumus esat skatījušies? :) Dzidriņas, Ulbroka.. Skaistas vietas, nav gluži vecas tās ēkas, un cenas 3-istabu dzīvokļiem nesliktas. Nav arī tālu no Rīgas centra, līdz Ulbrokai brauc Rīgas Satiksme, citi autobusi kursē regulāri, praktiski mīnusus neredzu. Dreiliņi gan ir dārgi, bet viss aiz Dreiliņiem ir supercenās
10.04.2018 11:31 |
 
Reitings 231
Reģ: 19.01.2015
Es, personīgi, jūsu situācijā noteikti meklētu trīsistabu dzīvokli :) Negribētu dzīvot saspiesti.
10.04.2018 11:32 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
Par balkoniem - tas vispār atsevišķs stāsts. Pagājušajā svētdienā devos vientuļā pastaigā ar Spotify un austiņām ausīs pa rajonu, lai pētītu mājas. Vnk skatītos, kā izskatās. Un es kopumā ievēroju, cik bīstami visi tie balkoni izskatās. Es vnk apstājos pie vienas mājas (ķieģeļu hruščova), un pētīju balkonus. Tur pilnīgi visiem balkoniem bija noplīsuši gabali, plaisas. Lai gan pie kāpņu telpām glaunas mašīnas, logos skaisti aizkari, smuki puķupodiņi un resni ruņči uz palodzēm, kas vēro putniņus. It kā mietpilsoniska, jauka, klusa māja. Bet, kad ielūkojies detaļās, rodas tāda nemiera sajūta par visu to ēku
No savas pieredzes - ir reāli "kūl", kad no augšstāva balkona uz tavu tikko izmazgāto veļu krīt sūnas un betona gabali :-D
10.04.2018 11:37 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Riry, ak, es lasu Tavus ierakstus un pilnīgi jūtu, ka Tava sāpe ir tāda pati kā manējā. Es tiešām no sirds novēlu, lai jums izdodas atrast jauku dzīvokli piemērotā vietā.
Par to kāpņu telpu es biju domājusi vairāk tādā ziņā, ka varbūt var atrast kompromisu - protams, ka ja remonts nav veikts kopš uzcelšanas, tur būs paaudžu paaudzēs krāts kultūrslānis uz sienām, bet varbūt vismaz šobrīd tā kāpņu telpa ir tīra. Nu, nezinu. Jo vairāk lasu, jo vairāk man sāk šķist, ka es dzīvoju "siltumnīcas" nosacījumos. Priekš manis labākais variants tiešām būtu atrast dzīvokli savā pašreizējā mājā.
Kā arī, man šķiet, ka mājas kontingents atkarīgs ne tik daudz no rajona, bet konkrēta "kvartāla". Cik tālu tā māja atrodas no kaut kādiem bāriem, "pritoniem", "točkām" (nu, par "točkām" laikam ir grūti iepriekš uzzināt).
10.04.2018 11:37 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Es šajā gadījumā meklētu lielāku 2istabu, ko var pārveidot par 3 istabu, vai arī mazu trīsistabu.
Un skatītos jaunos/atjaunotos projektus. Es kaut kā neesmu redzējusi vecos projektus ar labām kāpņu telpām. Ok, jā, nokrāsotas sienas ir, slēdzama kāpņu telpa, varbūt jaunie logi ielikti, bet tāpat vecās kāpnes, vecie lifti ( vai vispār lifts nav ) , daudzi smēķē, iekļūst iekšā nepiederošas personas utt.
Un ārpus Rīgas man nebūtu variants. Cosmo nekad to nesaprot, tikai maļ savu, ka no Teikas līdz centram tikpat tālu, kā līdz kādai pilsētai/ciemam 50km attālumā. Nu nav tā.
Tev jau pašai jāizvērtē savas prioritātes, te domas dalīsies, tas nu ir skaidrs. Es tavā vietā apskatītu vismaz 10 jaunos un 10 vecos projektus un tad tīri emocionāli izlemtu drošivien. Un es par savu samaksātu labāk vairāk, un dzīvotu sev vēlamos apstākļos, tagad daudz iespējas visādas, altum projekti pirmajai iemaksai, varbūt vecāki/radi var aizdot, vai kādas citas iespējas. Mēs arī sākumā domājām pirkt ko lētāku, bet esmu priecīga, ka beigās banka iedeva lielāku kredītu, kā plānots. Jā, nav jāuzturās kāpņu telpā, bet vairākas reizes dienā jāiet tai cauri, man tas ir pietiekoši svarīgi, turklāt tā nav vairs īre, tas ir pirkums uz ilgiem gadiem.
10.04.2018 11:40 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Nu mūsu māja ir ok, ja neskaita to, ka dažu pensionāru dēļ vēl joprojām mūsu kāpņutelpai nav ieliktas jaunās durvis ar kodu (vajadzīgi paraksti no visiem dzīvokļiem un 2 nedod!). Kāpņu telpai arī derētu kosmētisks remonts. Toties atrašanās vietas ziņā jūtos baigi labi, jo blakus ir tikai 2 daudzdzīvokļu mājas un tās atrodas salīdzinoši patālu no lielajām ielām (līdz vienai no tām ar kājām 10 minūtes). Blakus mazdārziņi un privātmājas. No rītiem modina gailis :D :D :D Un kontingents ir ok, nekādi bomži vai dzērāji nav. Miers un klusums, pensionāri netraucē - izņemot to, ka 2 atsakās parakstīt par to durvju nomaiņu. Rajons drošs, cilvēki pat ārā karina veļu žāvēties un nekas ar to nenotiek. Es gan negrasos to darīt, bet nu, lai gan tā ir Rīga, tomēr sajūta kā mazpilsētā.
10.04.2018 11:51 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Nākamo dzīvokli labprāt gribētu Ulbrokā, kā jau te minēja.
10.04.2018 11:52 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
No "jaunajiem"projektiem lētākie ir tie, kas ir kaut kādu kopmītņu vai citu ēku renovētie. Mājas, kas iepriekš nav bijušas dzīvokļu mājas un nav speciāli celtas kā dzīvokļu mājas. Tie projekti man liekas tādi jocīgi, nenopietni. Šķiet Raven pāris lpp atpakaļ lika bildes un prasīja, kāpēc tik lēti. Jā it kā viss jauns un tīrs, bet tās kāpņu telpas, koridori, durvis atsit tādu kopmītńu, viesnīcu stilu.
10.04.2018 11:53 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
Es arī nesaprotu, kā citiem sanāk Pierīgā dzīvojot līdz pilsētas centram nokļūt tik pat ātri kā man no tuvējā rajona. Varbūt tiek domāts, ka, piebraucot pie zīmes "Rīga", tas aizņem tik pat ilgu laiku. Bet izbraukt vēl vajag pašu Rīgu! Es nestādos priekšā, ja godīgi. Reizēm braucot ar auto uz vasarnīcu, kas atrodas 45km attālumā, man šķiet, ka esmu ceļā pusi dienas pavadījusi. Savukārt, iekāpjot 23/18. trolejbusā, centrā rīta stundā esmu 15min laikā. Ar mikriņu var pat pa 10 min atbraukt. Mans rekords ar mikriņu - no C. stacijas ar līdz mājām ar visu iešanu no pieturas tiku galā 7min! Diez vai tas ir reāli, dzīvojot ārpus Rīgas ;-)
10.04.2018 12:19 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Riry, ja pērc dzīvokli, tad tas ir uz ilgāku laiku. Protams, ka var uz 5 gadiem, bet tad jau labāk ir īrēt, jo lēti neko labu atrast nesanāks. Un pēctam būs atkal jāmeklē lielāka dzīvesvieta, kas tāpat būs dārgāka. Ja dzīvokli gribat iegādāties ar ilgretmiņa plāniem, tad vienīgais risinājums ir iegādāties tādu, kur viss apmierina - vide, mājas, dzīvokļa stāvoklis, bet budžets tad jāplāno attiecīgi.
Ieteiktu plānoto summu palielināt. Vēl ir iespēja kaulēties par cenu - piedāvāt nedaudz zemāku. Bet, ja dzīvoklis būs labs un labā vietā, tad tā cena pārsniegs jūsu plānotās izmanksas.
https://www.city24.lv/lv/nekustamais-ipasums/pardod-dzivokli/Riga-Centrs/2067755?selectedTabMenu=list
https://www.city24.lv/lv/nekustamais-ipasums/pardod-dzivokli/Riga-Centrs/1822353?selectedTabMenu=list#_gallery-group-01
10.04.2018 12:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits