Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mutvārdu daļa latv val 9klase

 
Sveiki, gribēju lūgt Jūsu palīdzību
Man jārunā eksāmenā mutvārdu daļa par manis pašas izvēlētu tēmu 5-7(?) min, bet varbūt kāds var ieteikt kādu labu domu? gribu labu tēmu, jo zinu, ka esmu spējīga dabūt maksimālo un pēc tā arī tiecos....
+/- kas mani saista- mūzika, grāmatas, sports, ģimene, dziesmu un deju svētki, patriotisms, lv 100, vai kas tamlīdzīgs... bet nevaru saprast, ko un kā.
Vai kāds kaut ko var ieteikt ? ;-)
04.04.2018 00:07 | saite
 
Dziesmu svētki vienmēr ir laba tēma, tai vari pieplusot arī patriotismu un to, kā tas vieno latviešus visā pasaulē. Pagājušonedēļ man bija iespēja rakstīt pamatskolas līmeņa darbu par Dziesmu svētkiem un to vēsturi - tur bija limits - viena lapa. Es tajā lapā knapi iespiedos ar pa virsu parautu vēsturi un plānu šā gada Dziesmu svētkiem. Tur vel ir garš un plašs stāsts par to, kā dziesmu svētku apģērbs no ikdienas drēbēm kļuva par īpašu apģērbu un vēlāk ieviesa atpakaļ klasiskos tautu tērpus - ja Tevi tas interesē - tur ir vairāk, kā 7 minūtes par ko runāt.
04.04.2018 00:15 | saite
 
Ja tev ir brīva izvēle tēmai, neiesaku runāt par pasaulē/Latvijā zināmiem cilvēkiem vai tēmām, kuras skolotājas varētu labi pārzināt. Runā par to, kur ir mazāk faktu un vairāk tavs viedoklis un domas, tā tu varēsi runāt ilgi un nebūs jāiegaumē gadaskaitļi, neko nesajauksi un nepareizu nepateiksi. Ja nemaldos, mana tēma bija "Agresivitāte jauniešu vidū", dabūju maksimālo punktu skaitu. Veiksmi tev! (l)
17.04.2018 16:37 | saite
 
Tad, kad man bija jāraksta sacerējums par sevis izvēlēto tēmu (nevis jārunā, bet doma jau skaidra, tāpat sākumā jāizliek uz papīra), tad runāju par grāmatu, kura mani satricināja un deva vielu pārdomām.. es rakstīju par Kadijas grāmatu "Izkropļotā", turpinot tēmu par sieviešu izkropļošanu, pielietoto vardarbību, izvēles brīvības atņemšanu, sasaistīju toreiz šo stāstu ar citu izlasītu grāmatu par sieviešu dzīvi Saūda Arābijā, kur stāsts gāja par dižciltīgajām sievietēm, kas piederēja pie karaļa nama, kā viņas, pat dižciltīgās izcelsmes būdamas, cīnījās par savām sieviešu tiesībām, jo viņām, kā jau sievietēm, tādu tiesību gandrīz vai nebija... Protams, paturpināju un paplašināju tēmu par paražām, kas ir dažādās valstīs.. ka dzīvojam 21. gs., bet dažās valstīs ir tik barbariskas paražas un tradīcijas, kas lielākoties vērstas pret sievietes būtību.. vienvārdsakot, vārījos par tēmām, kas interesēja, jo tad var mierīgi arī atbildēt uz jautājumiem, pamatot savu viedokli un justies gandarītai par savu atbildi
17.04.2018 16:46 | saite
 
 
Pirms 3 gadiem, kad pati rakstīju latv. val. eksāmenu, mutvārdu daļa bija 3-5 min. Ja bija ilgāk, vērtētājs pateica "paldies" un neļāva pabeigt līdz galam, tāpēc ar laiku esi uzmanīga.
No pieredzes saku, ka īstajā brīdī nebūs tas pats laiks, kas mēģinājumā, parasti sanāk norunāt ātrāk. :)
Veiksmi eksāmenos! ;)
18.04.2018 17:48 | saite
 
Atstāsti lilit tēmu "Liels kauns!", visus stāstus stāstot itkā no savas pieredzes. :D Skolotāja būs gar zemi :D
18.04.2018 17:59 | saite
 
Atceros, ka 9.klasē bija jārunā 3-5minūtes. Par ko es runāju? Par ģimeni, tas bija vienkārši un es ieguvu maksimālos punktus. Noteikti pievērs uzmanību tam kā veidot jautājumus. Latviešu valodas eksāmenā runājamā daļā nedrīkst sākt jautājumu ar vārdu]Vai.;-)
18.04.2018 18:18 | saite
 
Es runāju par izglītības iespējām pēc 9.klases - parastā vidusskola vai profesionālā. Plusi un mīnusi. Jā, varbūt nav baigi aizraujoši, bet strukturēti + savs viedoklis. Un max.punkti. :-)
18.04.2018 18:19 | saite
 
9.klase bija tik sen, ka neatceros cik punktus dabūju.. bet atceros, ka runāju par Globālo sasilšanu. Neteiktu, ka baigi laba izvēle. Tev iesaku runāt par jebko, kas pašai tiešām interesē un aizrauj.
18.04.2018 18:49 | saite
 
Es runāju kaut ko par velosipēdiem. Tagad nav ne jausmas, ko es tur varēju runāt. :D
18.04.2018 18:56 | saite
 
Pastāsti, ka Cosmo forums labāk par Tevi zin, kas Tev vairāk interesē. Iepin vēl visus šos komentārus un uzliec virsrakstu "Sabiedriskās domas ietekme uz cilvēka personību". :D
18.04.2018 19:36 | saite
 
Mana tēma 9.klasē bija mobings jeb vardarbība ikdienā. Sīki un smalki stāstīju par vardarbības veidiem, kur tie izpaužas(skolā, darbā, mājās), kādi ir vardarbības veidi, kā atpazīt vardarbību un kā rīkoties šādās situācijās. :) Man patika, jo ja gadījumā aizmirsu runājamo, tad varēju piedomāt klāt uz vietas.:-D:-)
18.04.2018 20:10 | saite
 
*Bella*, ō, Tu laikam esi speciālists šai jomā. :D
18.04.2018 20:16 | saite
 
Es 9. klasē runāju par Raiņa daiļrades nozīmi manā dzīvē. :-D Kā reiz iekrita Raiņa 150. gadadiena, skolotājiem patika. :-D
18.04.2018 23:38 | saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
vairāk

Aptauja

 
Vai forumā vajag ieviest iespēju labot savu ierakstu pēc tā publicēšanas?
  • Jā, 5 minūšu laikā
  • Jā, 10 minūšu laikā
  • Nē, nevajag
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk

Lietotāji online (4)