Anglu val.

 
Reitings 66
Reģ: 13.01.2018
Sveiki. E zinu ka man ir jamacas anglu val. Ka viss labak var iemacities? Gribetu dzirdet viedoklus
29.03.2018 22:25 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
tad meklē kaut ko citu. Kādu seriālu, kas patīk, vai kadu multeni, kas patīk. Un iesaku ņemt pieaugušo auditorijai paredzētu materiālu, citādi ar peppa pig tālāk par plāksteriem un varavīksnēm netiksi. Nokačā jebkuru seriālu, vai arī netflixā skaties un vienkārši unliec subtitles. Un nopietni - liec angļu subtitrus, lai redzi uzreiz, kā vārds izklausās un kā rakstās. Kur beidzas viens vārds, kur sākas nākamais, kurš ir saliktenis utt. Runā lidzi un tulko pati.
Es nespēju iedomāties, cik grūta būtu mana dzīve bez angļu valodas. Pie datora vispār liekas, ka varētu tikai draugos, cosmo un tvneta komentāros sēdēt...
31.03.2018 14:09 |
 
Reitings 120
Reģ: 27.02.2018
Es nespēju iedomāties, cik grūta būtu mana dzīve bez angļu valodas. Pie datora vispār liekas, ka varētu tikai draugos, cosmo un tvneta komentāros sēdēt...

+++
Nebiju par šo nekad tā domājusi, bet tiešām... Manā gadījumā bez angļu valodas mana dzīve patiešām būtu pelēka un neizteiksmīga, jo angļu valoda ar mani kopā ir ikdienā - saziņā ar draugiem, saziņā ar citiem cilvēkiem dažādās domubiedru, interešu grupās. Angļu valoda vajadzīga darbam, angļu valodā skatos filmas, klausos intervijas, mūziku. Reāli visa dzīve rotē ap šo vienu valodu un nespēju iedomāties cik tas būtu drausmīgi, ja vairāk par latviešu valodu nezinātu.
Jāsaka gan, ka, neskatoties uz to, ka skolā mācījos gan krievu, gan angļu valodu, tā pa īstam šīs valodas apguvu tikai pēc skolas beigšanas. Klāt visiem tiem padomiem, kuri te jau ir doti, vēl gribu piebilst, ka, apgūstot valodu, nevajag baidīties runāt skaļi kaut vai pašai ar sevi. Man tas ļoti palīdzēja. Pirmkārt, nekaunēties runāt skaļi. Ortkārt, tas ļāva dzirdēt savu balsi, savu izrunu. Ikdienā, darot, piemēram, dažādus darbus pa mājām, skaļi runājot, pati ar sevi veidoju dialogus, runāju par dažādām tēmām. Ideāli, ja ir iespēja parunāt ar kādu cilvēku, kurš labi runā angļu valodā, jo, manuprāt, iekalt valodu ir viena lieta, bet, ja reāli tajā netiek runāts, ir grūti iemācīties veidot teikumus un apgūt valodu tādā līmenī, lai tiešām var ar angliski runājošu cilvēku uzturēt sarunu.
31.03.2018 23:27 |
 
10 gadi
Reitings 1746
Reģ: 18.11.2009
bet jums nav valodas barjera nekad? :D es zinu labi valodu, bet tāpat ne īpaši patīk runāt, jo liekas, ka kaut kā tizli izklausos :D
01.04.2018 01:24 |
 
Reitings 648
Reģ: 18.01.2010
Varbut problematiski ir tas, kad jau ir zinamas vairakas valodas un peksni 4, 5 vienkarsi nesanak, kaut ta ir barjera, kuru ir iespejams parvaret :-)
01.04.2018 06:29 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
apšulapa, ir! bet tad, kad jārunā, tad aizmirstas, ka ir :-D
01.04.2018 07:44 |
 
Reitings 237
Reģ: 17.03.2018
Nav barjera. Pieredze liecina, ka tikai pilnīgi bez kauna runāt kā nu sanāk, sanāk vislabāk. Un ziniet, kam vēl nav valodas barjera?! Bērniem. Viņiem vispār pofig. To barjeru iemāca ar laiku pieaugušie, kā jau visas citas irracionālās sabiedrības normas un nekam nederīgās bailes.
01.04.2018 08:13 |
 
Reitings 154
Reģ: 13.09.2012
Ja no nulles, tad jāsāk tikai ar kursiem! Tur Tev vismaz pamatu ieliks.
01.04.2018 09:09 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Apgūstu nedaudz eksotisku valodu, kam gramatika, teikumu veidošana ir krietni savādāka nekā ierastajām angļu, vācu, skandināvu. Pagaidām teikumus lēnam veidoju, lieku kopā kā tādu puzli.. viegli nav bet cerības lielas :D
Iesācējam iesaku kursus vai profesionālu privātskolotāju, lai ieliek pamatus izprast, kas tā valoda ir par zvēru :) Vispār apgūstot valodu, jādala uzmanība gan uz gramatiku, gan arī lasīšanu, klausīšanos, rakstīšanu un runāšanu :)
01.04.2018 09:43 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Nopietni? Es angliski iemaacijos 8 gadu vecumaa nemaz nepuloties. Tolaik skaitijos filmas multenes bez jebkadien subtitriem un visu sapratu. Varbut gramatiku un visas pagatnes formas boja jaapamaacas. Skolas laikaa atceros ka anglu val pat pildiju aiz garlaicibas savu teksta burtnicu uz prieksu. Ar krievu gan gaja sliktaak del rakstibas mikstinaajumiem. Vel arvien isti nerunaaju. Vacau valodu maacijos pasmaacibaa taapat kaa niderlandiesu gada laikaa jau pa lielam visu niderlandieski saprotu un vaacu ar uzlaboju. Tikai ar taam pasaam app youtube un kontaktu ar cilvekiem. Ja esi starp cilveekiem kas paarvalda valodu tad ir vieglaak. Vienkaarsi jaatrenejas. Nu grmaatiku niderlandiski vel jaaplielabo. Tagad ari paraeli maavos spaanu un daanu . Vot daanu valoda teiksim liekas gruta. So to automaatiski iemaacos bet izruna ir traka. Kaut vai tai pasaa google translate vari maacities fraazes vai teikunus kas noder vai velies pajautaat apkartejiem. Es domaaju tas kaa kuram ari. Citiem valodas nepadodas. Man piemeram patik valodas maacities. Labraat gribeetu rinaat kaadas 8 un spaanu valoda patik tapec domaaju ari italu var iemacities un zinot vienu skandinaavu var saprast ati pareejas. Bet ja nopietni ir sevi drusku jaapiespiez. Nezinu gan vai youtube lidzes sajaa gadijumaa jo parsvaraa visaam valodaam ir titri no anglu uz citaam. Man aplikaacijas ir jau no niderlandiesu uz spaanu un niderlandiesu uz daanu, bet tralums ka juuk kopaa ja maacies 2 dazaakas.
02.04.2018 21:53 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits