Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Darbs uz Tallink

 
10 gadi
Reitings 2563
Reģ: 29.01.2009
Hey jautājums nekādā sakarā ar mani, bet interesē saistībā ar ģimenē esošu personu.
Situācija tāda, meitene līdz šim strādājusi visādās mazās kafeijnīciņās par pavāra palīgu, protams, nemaksāja nodokļus un bez DG, naudu saņēma uz rokas. Tagad beidzot atrada darbu uz Tallink arī visticamāk pavāra palīgs, strādā tur jau aptuveni gadu, protams plāno mazuli, meitene tāda, ka nekad neiedziļinās dokumentācijas lietās, jo neinteresē un nedomāju, ka kautko saprot no tā.
Bet vienreiz man izspēra, ka uz jūras strādājot maksā mazākus nodokļus, visticamāk, ka tā arī ir, jo tur mazliet atšķirās nodokļu politika par cik darbs uz kuģa. Bet jautājums tāds, vai vispār viņa saņems normālas bērnu naudas kopjot bērnu? Ne jau pilnā algas apmērā kā tas ir maksājot pilnus nodokļus??
Pastāstiet/padalaties kāda vispār tur ir nodokļu politika, vai atmaksājas tā pati slimības lapa?
Meitene jau pilnā pārliecībā, ka viss viņai čotka, liekas ka turās tikai tur jo zin ka plāno mazo, jo nu kā izskatās šis ir kārtējais darbs, kas ātri apnicis esot.
26.03.2018 13:00 |
 
Reitings 237
Reģ: 17.03.2018
Par jūras lietām nezināšu, bet visas naudas, ko valsts maksā sakarā ar bērna piedzimšanu un pirmo pusotru gadu tiek aprēķinātas pēc bruto peļņas +/- pēdējos 10 mēnešus pirms bērna piedzimšanas. Tã kā mans minējums, ka nav svarīgi, cik viņa maksā nodokļus, bet cik oficiāli uzrādas bruto peļņa. Ja neko uz rokas nemaksā, tad visam vajadzētu būt ok...
26.03.2018 14:20 |
 
10 gadi
Reitings 2563
Reģ: 29.01.2009
Vasja to gan jau varētu redzēt arī viņas eds sistēmā?
27.03.2018 08:32 |
 
Reitings 237
Reģ: 17.03.2018
Nemāku atbildēt. Visi mani ar to eds jau nobeiguši šomēness.
28.03.2018 01:47 |
 
Reitings 237
Reģ: 17.03.2018
Saku tikai, ka ja alga ir oficiāla, nodokļi (vienalga cik) maksāti Latvijai, tad ar bērnu naudām viss būs labi. Jā uztraucas visiem, kas pelna neoficiāli, tējas naudas, saņem uz rokas. Jo valsts tad gribēdama nevar aprēķinā iekļaut katru nopelnīto centu...
28.03.2018 01:50 |
 
10 gadi
Reitings 71
Reģ: 01.03.2011
Cik es zinu ļoti atšķiras nodokļi, jo pazīstamā strādāja uz kuģa un slimības labas bija baisi ņemt, jo sanāca bez naudas dzīvot. Cik maksāti nodokļi jau var Latvija.lv redzēt un arī uz VSAA aiziet pakonsultēties un saņemt provizorisko pabalsta apmēru arī var.
28.03.2018 09:42 |
 
Reitings 237
Reģ: 17.03.2018
Bāc, nu kāda starpība, cik maksāts nodokļos, ja visus pabalstus bērna piedzimšanas sakarā aprēķina pēc bruto ieņēmumiem...
28.03.2018 15:37 |
 
10 gadi
Reitings 71
Reģ: 01.03.2011
Vasja
maksā no veiktajām sociālajām iemaksām. Ja tu teiksim strādā mikrouzņemumā un pelni 1000EUR vai vienkārši darbā kur tev ir alga 1000EUR pabalsta apmērs atšķirsies, jo mikro nemaksā sociālo nodokli tādā apmērā. Tas pats uz jūrniekiem attiecas..
29.03.2018 11:54 |
 
10 gadi
Reitings 2563
Reģ: 29.01.2009
Piekrītu klaidonie, viss atkarīgs no iemaksām
29.03.2018 11:58 |
 
Reitings 237
Reģ: 17.03.2018
Jūs mani pilnīgi azartā iedzināt. Varbūt kļūdos. Bet mans viedoklis ir balstīts uz 2 faktiem. Uz maternitātes maternitātes pabalstiem attiecīgā persona pretendē, jo IR sociāli apdrošināta. Un pabalstu piešķir 80 % apmērā no pabalsta pieprasītājas vidējās apdrošināšanas iemaksu algas. Bruto algas lielums tiek ņemts vērā, nevis maksāto nodokļu apmērs. Būtu lieliski, ja kāds viestu skaidrību šajā interesantajā jautājumā...
29.03.2018 13:31 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
pēc iemaksāto nodokļu apmēra izrēķina, cik alga liela, un attiecīgi tā arī izmaksā, ne?
29.03.2018 16:26 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
elatvijā skatoties sociālās iemaksas ir arī ailīte-iemaksu objekts vai kas tāds. Ne visiem tas sakritīs ar algu, piemēram, mikrouzņēmuma darbiniekam nē.
Maternitātes pabalstu piešķir 80 % apmērā no pabalsta pieprasītājas vidējās apdrošināšanas iemaksu algas.
Vecāku pabalsts-Dota iespēja izvēlēties pabalsta saņemšanas ilgumu un atkarībā no izvēlētā pabalsta saņemšanas ilguma tiek noteikts pabalsta apmērs:
līdz bērna 1 gada vecuma sasniegšanai - 60% apmērā no pabalsta saņēmēja vidējās apdrošināšanas iemaksu algas vai
līdz bērna pusotra gada vecumam - 43,75 % apmērā no pabalsta saņēmēja vidējās apdrošināšanas iemaksu algas.
Tātad atliek tikai ieiet elatvijā un visu noskaidrot.
29.03.2018 16:35 |
 
Reitings 237
Reģ: 17.03.2018
Zinas tante, rēķina no bruto algas. Nevis no nodokļiem. Algu nerēķina. Alga ir tāda, kāda ir. Paņem piemēram, to noteikto deviņu mēnešu algas sapluso kopā, izdala no nostrādātajām darba dienām un tad tas ir tas vidējais, ko reizina attiecīgi ar visām tām dekrēta dienām, katram periodam atsevišķi. Man rēķināja tā. Nodokļus maksāju kā parasts mirstīgais darba ņēmējs, bet viņu lielumu neņem vērā, vnk faktu, ka tādi bija.
Mazliet paraku tālāk. Kā jau teicu, kļuva mega interesanti. Tātad - viss atkarīgs, zem kuras valsts karoga reģistrëts kuģis. Ļoti atkarīgs, kāds attiecīgajai valstij ir līgums ar Latviju. Piemēram, Norvēģijas kuģi maksā soc.nod. par Latvijas jūrnieku Latvijai. Maltas nē. Utt. Ja kuģis reģistrēts ārvalstīs, bet datba devēja kantoris Latvijā, tad soc.nod. tiek maksāts Latvijai. Tas arī pirmais jānoskaidro. Un tad visu varēs saprast...
29.03.2018 17:13 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits