Dzīvesvietas pirkšanas un remonta beztēma

 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Sveikas!
Neatradu lilit kvalitatīvu un aktuālu tēmu par dzīvokļu vai māju iegādi, būvniecību, remontu. Tikai vecas tēmas uz dažām lpp. Tā kā pašai ir aktuāls šis jautājums, aicinu diskutēt par visām ar nekustamo īpašumu saistītām lietām, sākot ar dzīvokļa projekta izvēli, beidzot ar durvju rokturiem.
Pašai šobrīd aktuāla tieši dzīvokļa iegāde Rīgā, viss ar to saistītais process, kā arī, protams, tam sekojošais remonts.
Noderīgs links par projektu veidiem Rīgā:
https://m.cityreal.lv/info/dzivoklu-projekti/?no_cache=1
Te koncentrētāka info: http://www.dzivenotiek.lv/lv/vai-zini-kada-maja-tu-dzivo-celvedis-serijveida-daudzdzivoklu-maju-projektos/
Un ALTUM programmas, kas ļauj veikt pirmo iemaksu tikai 5% apmērā no īpašuma vērtības.
Ar bērniem: https://www.altum.lv/lv/pakalpojumi/iedzivotajiem/majoklu-garantiju-programma/par-programmu/
Jaunajiem speciālistiem: https://www.altum.lv/lv/pakalpojumi/iedzivotajiem/majoklu-garantiju-programma-jaunajiem-speicalistiem/par-majoklu-garantiju-programmu/
19.03.2018 11:24 |
 
Reitings 109
Reģ: 29.10.2017
Ieteiktu uzreiz ņemt dizaineru, sākot mājās būvniecību vai dzīvokļa remontu. Ietaupās laiks, nervi, kā arī tas ir cilvēks, kurš saprot, ko dara. Man ļoti palīdzēja. Galvenais ir atrast tādu, ar kuru plus, mīnus sakrīt gaume un redzējums. :-)
24.03.2018 22:43 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Dzīvokli nopirkām pirms nu jau gandrīz 4 gadiem ( kā laiks skrien ), liekas vēl nesen tepat Cosmo par to pļāpājām ar meitenēm. Esmu apmierināta ar savu izvēli. Apzināti skatījāmies jaunos / renovētos projektus , jo negribēju dzīvot vecā projektā ar smirdīgu kāpņu telpu.
Beigās izvēlējāmies renovētu māju, platība gan varēja būt nedaudz lielāka, bet pagaidām ir ok. 65kvm divistabu dzīvoklis ar tādu plānojumu, ka uztaisīsim mazu trešo istabu bērnam ar laiku.
Cena toreiz bija ar atlaidi 89tk, no tiem bija jāiemaksā 15% pirmā iemaksa un kādi 2tk maksāja visu papīru nokārtošana. Tagad ikmēneša maksājums ir 400eur + komunālie.
Pirm tam dzīvojām īrētos dzīvokļos, krājām, par īri maksājām līdz 200eur. Par īrētu rokas necēlās maksāt vairāk, savs tomēr ir savs. Tagad cenas ir cēlušās un lielākā daļa dzīvokļu arī jau izpārdoti mūsu mājā, palikuši tādi ap 150-200tk lieli dzīvokļi.
Tā arī nav radusies pagaidām vēlme pēc mājas, varbūt pēc 5 vai 10 gadiem domāšu savādāk, bet pašlaik dzīvoklis apmierina pilnībā. Esmu diezgan bailīga un paranoiska, nesen vecāki palūdza palikt viņu mājā, jo brauca uz ārzemēm, pus nakti negulēju, man bija bailīgi, un viņiem vēl māja galīgi nav meža vidū. Esmu baigi saradusi ar drošību savā dzīvoklī, dzīvo apsardzi un kamerām visās malās. Man tas ir svarīgi. Kaimiņi man netraucē. Vienīgi tad tās 5 reizes gadā, kad izdomā mājas terasē pasēdēt, pačillot , pacept gaļu, jā, tas ir forši, to mēs darām vecāku mājās vasarās, bet nu tās ir tikai 5 siltās nedēļas nogales uz visa pārējā gada fona, kad ir jāgrābj lapas rudenī, jātīra sniegs ziemā un jādomā par dārza kopšanu pavasarī. Tas viss galīgi nav man. Būtībā es īpaši daudz plusus mājai pašlaik neredzu , kā tikai lielāka platība, divas vannasistabas ( bērniem sava ) un siltās vasaras terasē. Arī savā bērnībā vairāk atceros dažādus izbraucienus pa LV vai ārzemēm ar vecākiem, kā tusēšanu mājas pagalmā. Tāpēc kaut kā īsti neredzu lielu vajadzību pēc mājas. Man daudz svarīgāka ir ikdiena, drošība savā miteklī, tā atrašanās vieta, negribu katru dienu dzīties uz Pierīgu un tērēt tam laiku, patīk, ka 15min var nokļūt visur, kur man vajag, no sava dzīvokļa atrašanās vietas.
25.03.2018 10:11 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Ar mājas būvniecību pašai pieredzes nav nekādas, arī remontiem nē, jo nopirkām gatavu dzīvokli.
Bet, jā, esmu dzirdējusi, ka tas ir sarežģīts un dārgs process. Es domāju, ka bez 100tk tur vispār nav ko sākt, un pašam būtu jābūt vismaz kādiem 20-30tk no tā + zeme.
Man vecākiem bija labi, zeme dāvanā labā vietā un mājas būvniecība ar firmu toreiz pirms gadiem 20 maksāja vien 30 tūkstošus, tika cauri bez kredītiem. Kādus 5 gadus gan dzīvojām nepabeigtā mājā, cik atceros. Viss notika pamazām. Arī atceros strādniekus dzērājus un tamlīdzīgas problēmas :D
25.03.2018 10:15 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
P.S. Kad lasu par "īstiem vīriešiem", kuri paskatās Youtube un paši savām rokām uzbūvē māju no pamatiem līdz beigu apdarei divos gados, paralēli strādājot citur, man nāk smiekli. Teorijā daudz ko var mācēt, praksē jo šaurāks speciālists, jo labāk.

Ja nepieciešams uzkopt māju vai pagatavot ēst, arī var izsaukt speciālistu, kas to vien tik dara un izdarīs labāk. Lielākā daļa cilvēku gan iemācās darīt to paši.
Tas pats ir ar remontdarbiem, santehniku un elektrību, nu nav tā ķirurģiska operācija, kur vajag daudz gadus mācīties un vel daudzus gadus apgūt praksi. Visu var izdarīt un viss darbosies.
Un ja kaut kas sabojājas, pil, vai nedarbojas, var ātri pats visu novērst.
25.03.2018 11:53 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Dyonysus, mums kaut kā nebija ne iespējas, ne laika iemācīties pašiem uzbūvēt māju ar visām komunikācijām.
Salabot pilošu krānu ir drusku cits līmenis, salīdzināms ar mājas uzkopšanu.
25.03.2018 12:05 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
Daenerys1 Stāsts nav par to vai Tavi apgalvojumi ir pareizi vai ne, bet gan par pārliecību, ka spēj vadīt cilvēkus un pieņemt tūkstošiem vērtus lēmumus nozarē, no kuras neko nesaproti. Rezultātā Tu uzrausies uz tādiem pašiem nejēgām, kuriem kompetents cilvēks ietu ar līkumu.Padomā par šādas situācijas par cenu -viņi Tev nenāks un nelabos neko (daudzās situācijās tas pat teorētiski nav iespējams), vai zaudējumus nesegs. Nauda būs iztērēta, kredīts kaklā, rezultāts nekāds.
25.03.2018 13:00 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Ļoti interesanti. Īrēju, dārgi sanāk, bet neplānoju palikt Latvijā un pirkt kādu īpašumu, kuru atstāt šeit uz īri un tad atkal ieguldīt - nav priekš manis laikam, nezinu.
Māju savu vairs negribu. Ja būs māja, tad maksāšu pļāvējam, sētniekam, kopējam utt. Sanāk visu savu laiku ieguldīt mājai, kamēr dzīvokļa uzturēšana un kopšana aizņem labi ja kādas 2 stundas nedēļā (tādu super dziļu tīrīšanu veicot).
Mana lielā vēlme ir divstāvīgs dzīvoklis un tāds noteikti arī būs manā īpašumā. It īpaši tādēļ, ka tie parasti ir pēdējā stāvā. Ja nu tomēr palikšu šeit, tad skatīšos Rīgu; pierīga vēl aizvien ir nē, nē.
Un cenas aug ne tikai pārdošanas īpašumiem, bet arī īrei!
25.03.2018 17:55 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Jums labāk patiktu nopirkt visu gatavu, nu tikai ielikt savus traukus, ziedu vāzi un rāmīti pie sienas, piemēram, vai tomēr sākt no grīdas seguma izvēles, sienām, lustrām utt.?
25.03.2018 22:07 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10480
Reģ: 29.01.2009
Duujaa, tas atkarīgs no tā kā paveicas. Var ieraudzīt gatavu un saprast - jā, mans, var būt, ka dzīvokļa daļa, kas svaigi izremontēta, atbilst vēlmēm un tad tik pārējās telpas jāuzprišina. Tāpat var gadīties, ka lokācija, telpu izvietojums ir uz 100, cena lēta un atliek ieguldīt vispārējā apdarē.
25.03.2018 22:24 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Jums labāk patiktu nopirkt visu gatavu, nu tikai ielikt savus traukus, ziedu vāzi un rāmīti pie sienas, piemēram, vai tomēr sākt no grīdas seguma izvēles, sienām, lustrām utt.?

Ja varētu, pie tagadējā dzīves ritma, gribētu nopirkt visu gatavu, bet atrast to, kas patīk un sakrīt ar budžetu liekas neiespējamā misija. Nepatīk un nogurdina mani būvniecība un remonti, bet, visticamāk nevarēšu izvairīties.
25.03.2018 22:54 |
 
Reitings 775
Reģ: 09.10.2010
Kādai ir pieredze ar koka moduļa mājām, varbūt kādam draugam ir šāda māja?
26.03.2018 10:29 |
 
Reitings 147
Reģ: 15.01.2013
freya, varbūt, ka vari padalīties ar info cik m2 lielu māju celiet un kādas ir aptuvenās izmaksas!? Pladies!
26.03.2018 11:55 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Tas pats ir ar remontdarbiem, santehniku un elektrību, nu nav tā ķirurģiska operācija, kur vajag daudz gadus mācīties un vel daudzus gadus apgūt praksi. Visu var izdarīt un viss darbosies. [/quote
mans virs tapat domaja un es uzticejos- uz elektribas vilksanu! 1) kad ta lieta nav pamatdarbs, tad viss iet daudz lenak, no materialu izveles saprasanas, lidz piesaut roku reali izdarit kaut ko un vispar saporast ko darit! Virs paredzeja, ka tris dienas paspes izvilkt elektribu dzivoklim, ralitate, tris dienas paspeja knapi tris istabas, bet man meistari taisit griestus ciet jau bija sarunati, tad nu pa galvu pa kaklu sestdiena dabuju meklet elektriki kurs var konkreti dienas laika papbeigt dzivokli!! 2) viena bridi peksni vairs nav elektriba! izsaucam meistaru, tas izskatijas visu un atrada problemu- vira vilktaja istaba kaut kads savienojums nebija pietiekami nostiprinats... esmu pateiciga visiem svetajiem, ka sienas vel nebija aiztaisitas!
rezume- kad virs tagad piesakas pats kaut ko darit: "atlauju" tikai to, kas nav baigi svarigi vai darigi, ja pasam nesanak! nopietnas lietas, lai dara profesionali, ja pats grib stavet balakus un ar pirkstu bakstit ok, bet lai atbildiba paliek profesionaliem!!
26.03.2018 12:06 |
 
Reitings 197
Reģ: 29.10.2016
Vai šeit neviena neinteresējas par tiny house? Amerikā, Austrālijā salīdzinoši populāri, bet neesmu dzirdējusi, ka pie mums tādas būtu.
26.03.2018 13:41 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Dyonysus, mums kaut kā nebija ne iespējas, ne laika iemācīties pašiem uzbūvēt māju ar visām komunikācijām.
Salabot pilošu krānu ir drusku cits līmenis, salīdzināms ar mājas uzkopšanu.

Nu kaut kas jau jāsaprot ir un pirmo reizi kļūdas un ķibeles var gadīties jebkuram.
Arī laiku tas prasa, bet ja visu saplāno, sagatavojas, tad var izdarīt.
Ir lietas ko meistari neizdara, lai tikai darbi ātrāk iet uz priekšu, jo viņiem maksā par padarīto.
Varbūt tie ir sīkumi, bez kuriem var iztikt, bet ilgtermiņā tie var sagādāt problēmas.
Ja taisa sev, tad 3x visu pārbaudīs un izdarīs rūpīgāk.
26.03.2018 14:21 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Tas pats ir ar remontdarbiem, santehniku un elektrību, nu nav tā ķirurģiska operācija, kur vajag daudz gadus mācīties un vel daudzus gadus apgūt praksi. Visu var izdarīt un viss darbosies.

Pirmkārt, tas būs lēnak. Un otrkārt, var pieļaut kļūdas, kā rezultāts, piemēram, elektrības jautājumā, var būt ugunsgrēks.
Nu kaut kas jau jāsaprot ir un pirmo reizi kļūdas un ķibeles var gadīties jebkuram.

Njā.. pēc tām kļūdām un ķibelēm izdevumi labošanai būs vēl lielāki. Tas labākajā gadījumā - ja nenodedzināsi māju.
26.03.2018 14:31 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Vai šeit neviena neinteresējas par tiny house? Amerikā, Austrālijā salīdzinoši populāri, bet neesmu dzirdējusi, ka pie mums tādas būtu.

esmu interesejusies, ir dzivots lidzigi, bet... mums ir majdzivnieki un man prasas telpu kur apgriesties, joprojam apsveram iespeju, ja maja maza, tad darzam jabut plasam un sliktakaja gadijuma var maju, vismaz dzivojamo telpu parbuvet un pavilkt uz prieksu, ja zeme atlauj!
tiny house- tas ir dzives stils.
26.03.2018 14:52 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Pirmkārt, tas būs lēnak. Un otrkārt, var pieļaut kļūdas, kā rezultāts, piemēram, elektrības jautājumā, var būt ugunsgrēks.

Lēnāk, tas ir pirmo reizi. Pašam darot jau ātri viss ir skaidrs un turpmāk viss notiek diezgan raiti un ātri.
Pirmkārt, tas būs lēnak. Un otrkārt, var pieļaut kļūdas, kā rezultāts, piemēram, elektrības jautājumā, var būt ugunsgrēks.

Lai izsargātos no riskiem, savām mājām es līdzekļus un laiku nežēlošu. Var izmantot labāku aizsardzību un izolāciju, lai viss būtu droši. Meistars ieliks standartu, pats var ielikt labāku, jo riskē ar savu īpašumu nevis svešu.
Riski nodedzināt māju vai noliet kaimiņus apakšā ir mazāki, ja visu dara apdomu un savas ģimenes, nevis svešam.
+ sveši cilvēki nevazājās pa mājām.
26.03.2018 14:54 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Katram cilvēkam jau ir kaut kādas stiprās un vājās puses. Piemēram, ja vajadzētu salīmēt tapetes, es to mierīgi varētu izdarīt, arī pēc raksta, jo tapetes esmu līmējusi neskaitāmas reizes savā dzīvē. Bet vai vajag? Es slinks cilvēks, ja var pasaukt kādu no malas, pasauktu un samaksātu. Ja gribētu ietaupīt, pati salīmētu ne sliktāk.
Runājot par elektrības ievilkšanu/pārvilkšanu - nevaru iztēloties cilvēku, kas to izdarītu labāk par manu vīru.
Bet, piemēram, liet pamatus, mūrēt sienas - nuuuu, man pašai to darīt būtu bail, ka nesabrūk māja. :-D
26.03.2018 15:29 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Ja nu jāpiesiež sevi darīt, tad labāk gan nedarīt.
Man patīk visi praktiskie un fiziskie darbi, jo darba dienās ir biroja darbs ar smadzenēm un brīvdienās rokas niez kaut ko padarīt vai pameisterot.
Man sieva arī baidījās, kā viss būs, vai sanāks, labāk kāds cits to izdarīs utt.
Bet kad ir gatavs un citiem parāda, ar vārdiem - to visu mēs paši, tad gandarījums par paveikto ir tā vērts.
26.03.2018 16:30 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits