Dzīvesvietas pirkšanas un remonta beztēma

 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Sveikas!
Neatradu lilit kvalitatīvu un aktuālu tēmu par dzīvokļu vai māju iegādi, būvniecību, remontu. Tikai vecas tēmas uz dažām lpp. Tā kā pašai ir aktuāls šis jautājums, aicinu diskutēt par visām ar nekustamo īpašumu saistītām lietām, sākot ar dzīvokļa projekta izvēli, beidzot ar durvju rokturiem.
Pašai šobrīd aktuāla tieši dzīvokļa iegāde Rīgā, viss ar to saistītais process, kā arī, protams, tam sekojošais remonts.
Noderīgs links par projektu veidiem Rīgā:
https://m.cityreal.lv/info/dzivoklu-projekti/?no_cache=1
Te koncentrētāka info: http://www.dzivenotiek.lv/lv/vai-zini-kada-maja-tu-dzivo-celvedis-serijveida-daudzdzivoklu-maju-projektos/
Un ALTUM programmas, kas ļauj veikt pirmo iemaksu tikai 5% apmērā no īpašuma vērtības.
Ar bērniem: https://www.altum.lv/lv/pakalpojumi/iedzivotajiem/majoklu-garantiju-programma/par-programmu/
Jaunajiem speciālistiem: https://www.altum.lv/lv/pakalpojumi/iedzivotajiem/majoklu-garantiju-programma-jaunajiem-speicalistiem/par-majoklu-garantiju-programmu/
19.03.2018 11:24 |
 
Reitings 2039
Reģ: 21.02.2015
Manis pēc, lai dzer litriem Hektoru, lai tik darbu izdara kārtīgi (un ir arī tādi eksemplāri). Ja rokas aug no pakaļas, tad ne vienmēr Hektors vainīgs.
23.03.2018 11:40 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Par to jau ir stāsts, izdari darbus laicīgi un kvalitatīvi, un manis pēc kaut nagus krāso objektā, kaut kandžu dzer.
23.03.2018 11:48 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Nuuu, savā mājā es neļautu strādniekiem dzert (par laimi, tas vēl nevienam nav ienācis prātā) un pīpēt drīkst tikai ārā. Un savākt aiz sevis arī vajag. Viņiem tas var būt tikai objekts, man tās ir mājas.
23.03.2018 13:09 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Lasīju vairākas reizes un.. Tā arī nesapratu, kas Daenerys1 rakstītajā varētu likties nepareizi. Vai tiešām var likties, ka tukšas Hektora pudeles darba vietā ir pieņemami?

A ļoti vienkārši. Vienkārši ir tādas lietotājas, kas ieraugot citu lietotāju, par spīti ierakstīs kādas muļķības tikai aiz spīta, jo nepatīk konkrēta lietotāja. Tālu nebija jāmeklē, otrā vaukšķe arī klāt :)
23.03.2018 13:30 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Tās lietotājas, vienkārši sēž kādā objektā un nevis špaktelē sienas (kas viņām būtu jādara), bet gan dzer Hektoru un komentē lilit :D
Neviena neņemiet ļaunā :) Bet, jā, man arī alkohola lietošana no meistaru puses nav pieļaujama.
23.03.2018 14:18 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Haha man nav tādas sajūtas, ka ar alkoholu tiek apgānītas manas mājas. :-D Būtībā runa ir par iekļaušanos norunātajos termiņos un par to, par ko tad īsti pienākas darba samaksa - par flīzēšanu vai arī sanāk, ka pasūtītājs apmaksā dzeršanas laiku? Piemērs par Hektoru tik tā, nez kāpēc zaļais pūķis bieži vien iet ķepu ķepā ar kavētu termiņu. Savādi gan.
23.03.2018 14:29 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Man nešķistu normāli, ja manis algotie darbinieki ietusētu manā mājā, galvenais tak, ka darbs izdarīts :-D
Tas nav par "apgānīšanu ar alkoholu", man nav nekas pretī, ka draugi dzer pie manis tusiņā :-D
23.03.2018 14:39 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Un maksāju es vienmēr par kvadrātmetriem, nevis par laiku. Laiks ir ļoti subjektīva mēraukla.
23.03.2018 14:41 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Cik nu draugu, radu, paziņu lokā dzirdēts, tad meistari ir visādi- tādi, kas aizdzeras uzreiz pēc pirmā avansa un pazūd uz mēnesi, tādi, kas nozog materiālus un pazūd, tādi, kas sabojā materiālus veicot nekvalitatīvi darbus, tādi, kuru paviršais darbs atklājas vēlāk, rodoties problēmām, kam nebūtu jābūt. Neesmu dzirdējusi no pazīstamiem cilvēkiem ne par vienu labu meistaru.
Tagad veikalos ir visādi bukleti, kuros detalizēti aprakstīts, ko, kā un ar ko lietot, ir izdota arī literatūra, kur aprakstīta darbu teorija. Ja rokas no pareizās vietas aug un remonts nav ļoti steidzams, kvalitatīvāk un lētāk ir darīt pašu spēkiem. Remontdarbi nav sarežģītāki par zupas vārīšanu- mazliet teorijas un aiziet!
23.03.2018 14:49 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Un maksāju es vienmēr par kvadrātmetriem, nevis par laiku. Laiks ir ļoti subjektīva mēraukla.

Jā, protams, bet ir starpība, vai Tev x kvadrātmetrus liek 2 dienas vai 2 nedēļas. Jo laiks = nauda. Piemēram, ja ģimene īrē dzīvokli, tad nopērk savu, bet neremontētu ar domu izremontēt - uz remonta laiku jāpaliek īres dzīvoklī. Draudzene no mazpilsētas šo manu domu arī neuztvēra, pirms pāris dienām runājām. Jo var taču padzīvot to laiku pie vecākiem vai arī paīrēt (mazpilsētā, kur īre ir 50 eiro mēnesī). Es saku - jā, bet Rīgā katrs meistara kavētais mēnesis ģimenei izmaksā papildus 400-500 eiro.
23.03.2018 15:03 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Daenerys, mēs laikam runājam par dažādiem konceptiem, maksāšana par kvadrātmetriem nevis stundām tieši stimulē meistaru izdarīt max daudz max īsā laikā un laist uz nākamo objektu. Tavā gadījumā līgumam par darba apjomiem jāpievieno arī nodošanas termiņš un soda nauda par katru kavēto dienu.
23.03.2018 15:49 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
maksāšana par kvadrātmetriem nevis stundām tieši stimulē meistaru izdarīt max daudz max īsā laikā un laist uz nākamo objektu.

.... jā, teorijā. :-) Ja Tev ir bijusi šāda pozitīva pieredze reālajā dzīvē un Rīgā, priecātos saņemt meistara kontaktus privāti. Man tas drīz var būt aktuāli.
23.03.2018 16:23 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Es nezinu, kā tev ir praksē, maksa ir par darba apjomu. Visiem. Tā nav laika darba alga :-D Flīzēt maksā x eur par kv.m., krāsot y eur utt. Ja liels darba apjoms, tiek sastādīta tāme, jā, par kvadrātmetriem un "gabaldarbs", tiek norunāts nodošanas termiņš un sodanauda par kavēšanu (arī normāla prakse btw), sorry, ka atkārtojos.
Jā, dzīvē man ir pieredze, labiekārtojam māju no pelēkās apdares. Maksājam reizi nedēļā par padarīto, tādi Hektori izlidotu kā korķi. Bet mums termiņi nav saspiesti, meistars strādā ātrāk nekā paspējam izdomāt apdari. Atnāk, izdara un prom uz nākamo objektu.
Ja vajag ātri kapitālo remontu, iesaku kārtot oficiāli caur firmu. Un skaidri zināt, ko gribat :-)
23.03.2018 17:16 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es vēl 100% nezinu, ko nopirkšu, bet drīzāk interesē kosmētiskais remonts, ne kapitālais. Sienu taisnošana, špaktelēšana, krāsošana, vienkārša grīdas seguma ieklāšana, griestu līdzināšana, krāsošana (agrāk saucās balsināšana?), santehnikas demontāža/montāža, iekšdurvju nomaiņa, sienu un grīdas flīzēšana.
Donata, man prieks, ka Tev ir tik laba pieredze, un, ja tas ir Rīgā, tiešām priecātos par kontaktiem. Pašai personīgi par savu naudu nav gadījies neko remontēt, bet cik esmu prasījusi atsauksmes no radiem, draugiem paziņām, tik man ir kā Viedajai Minkai:
Neesmu dzirdējusi no pazīstamiem cilvēkiem ne par vienu labu meistaru.

Teorētiski vīram ir viens draugs, kurš taisa remontus, bet praktiski arī par viņu atsauksmes ir... ļoti atšķirīgas.
23.03.2018 18:23 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Mēs esam mājas celšanas procesā un tas, ko varu pateikt, no mūsu pieredzes - viss ir krietni dārgāk, ilgāk un sarežģītāk, nekā sākumā plānots. Turklāt dzīvojot nepabeigtā mājā darbi daudz lēnāk iet uz priekšu. Par laimi mums nav bijusi saskarsme ar celtniekiem-dzērājiem, jo bija pazīstami cilvēki, kuri strādā ļoti kvalitatīvi, taču diez gan lēnām - bet nu ilgtermiņā, protams, šādi ir labāk, nekā ātri un pa roku galam.
Un iet gadi un kaut kādā brīdī Tu saproti, ka visi brīvie līdzekļi tiek ieguldīti mājā, jo labas lietas dārgi maksā, turklāt, mājai, atšķirībā no dzīvokļa, ir arī pagalms, kurš jāiekārto - tas prasa līdzekļus, laiku un motivāciju. Ja gribas smuku zālāju visriņķī, tad uzreiz jānopērk kārtīgs zāles pļāvējs. Ja nopērk kārtīgu zāles pļāvēju, tad uzreiz vajag, kur viņu glabāt (šķūnis/saimniecības ēka). Kaut kā tā.
Nē, es nekādā ziņā nenožēloju šo lēmumu par māju, esmu ļoti laimīga, ka man ir sava māja, savs pagalms, savs meža pleķītis, taču gribu tikai padalīties pieredzē, ka māja - tas nav ne viegli, ne ātri, ne lēti.
23.03.2018 20:36 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Daenerys, tādiem darbiem termiņi nav gari. Ja vien procesa laikā neatklājās, ka kaut ko kapitālāku nepieciešams paveikt (kas bieži vien notiek, piemēram, atlauž grīdu un saprot, ka jālej jauna, vai elektroinstalāciju vajag pilnībā nomainīt) tāpēc es uzreiz rēķinātos ar papildus mēnesi, neatkarīgi no meistaru izveicības.
Mums pašiem mēģināt kaut ko darīt nesanāk ne ātrāk, ne lētāk, kur nu vēl kvalitatīvāk. Arī kolēģim esmu ieteikusi beigt muļķoties un noalgot meistarus, viņš ir ļoti apmierināts - daudz mazāk stresa un beidzot viss izdarīts. Mums arī ir bijusi pieredze ar sliktiem meistariem, bet tādus nav jāpiecieš ne dienu, meistari Rīgā nav deficīts, tiešām. Un nekādu avansu.
P.S. Kad lasu par "īstiem vīriešiem", kuri paskatās Youtube un paši savām rokām uzbūvē māju no pamatiem līdz beigu apdarei divos gados, paralēli strādājot citur, man nāk smiekli. Teorijā daudz ko var mācēt, praksē jo šaurāks speciālists, jo labāk. Santehniku mums liek santehniķis, elektrību elektriķis, bruģi bruģēšanas firma ar savu tehniku utt. Viņi gadiem ilgi dara vienu lietu, viņiem ir visi nepieciešamie instrumenti un zināšanas, lai bez defektiem un pārtaisīšanas uzreiz visu ātri izdarīt.
24.03.2018 09:07 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Donata
meistari Rīgā nav deficīts, tiešām.
Nopietni? Es nekad neesmu sapratusi kur un kā viņus meklēt, teiksim, elektriķus, santehniķus, flīzētājus utt. Caur googli?
24.03.2018 09:35 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es varu padalīties ar to kā meklēju santehniķi. Darbs gan bija gaužām vienkāršs, nomainīt WC podam skalojamo mehānismu, bet es tad dzīvoju viena un man bija šausmīgi bail, ka ieradīsies kaut kāds pohains tēviņš un mani izvaros. (t)
Vienkāršs filtrs - iegāju ss.lv, uzspiedu uz santehniķiem, atradu sludinājumus bez gramatikas kļūdām, un zvanīju meistariem pirmdien 9.00. Kurš pacēla un sarunas laikā likās normāls, to arī izvēlējos. Var jau būt, ka man tikai paveicās, bet neko sliktu nevaru teikt, visu normāli izdarīja.
24.03.2018 09:45 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
ss.lv baigā laimes spēle. Meklēju, kas izved veco dīvānu, manā pilsētā bija 6 sludinājumi. Kādu vairākas dienas nevarēja sazvanīt, viens bija tur ielicis sava sagrabējušā busa bildi kopā ar sevi- trenuškas kājās, 2 pirksti gaisā, bezzobainā mute vaļā, tam nezvanīju. Vienam pacēla mamma un teica, ka dēla telefons, bet dēls jau pāris dienas neesot manīts, laikam kur pie draugiem dzerot. Vēl viens solīja, ka jā, sadabūšot savu kolēģi un aizvedīs, pēc vairākām dienām pateica, ka tomēr nevar, buss kolēģa, bet kolēģis uzkāpis uz korķa un nevar braukt.
Beigās uz pēdējo, sesto sludinājumu gadījās normāli puiši. Bet kopējais iespaids baiss, negribas tur ko meklēt.
24.03.2018 09:59 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Nikola. Tieši tā, piemēram bruģētājus mēs atradām tieši caur googli. Viņi atbrauca, parunājām, visu sarunājām. Kolēģis savu meistaru brigādi atrada tieši caur ss.lv.
Grīdas likšanu organizēja veikals, kas to parketu mums pārdeva, ar garantiju. Daudz ko vispār organizē tirdzniecības vietas. Piemēram, Attels.r var pasūtīt mēbeles ar furnitūru pēc saviem rasējumiem.
Mēs googlejam, ejam uz izstādēm (nesen bija Māja Ķīpsalā) runājam, vācam kontaktus. Nenoliegšu, pāris meistari ir ģimenes paziņas. Bet piemēram iebūvētās mēbeles mums daudz labāk uztaisīja "random" firma no interneta, nekā paziņu ieteiktais. No viņa gan bija grūti tikt vaļā, jo bijām samaksājuši par materiāliem.
Un vēl jātceras, ka skopais maksā divreiz. Labs meistars nestrādās par sviestmaizi (vai polšu). Mans sapnis vispār būtu varēt atļauties aiziet uz dizaina firmu, viņi visu organizē, pašiem atliek tikai bakstīt ar pirkstu katalogos un teikt patīk/nepatīk.
Un runājot par mājas celšanu kā zupas vārīšanu, cik daudziem ar pirmo reizi zupa sanāk tiešām garšīga?
24.03.2018 10:12 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits