Dzīvesvietas pirkšanas un remonta beztēma

 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Sveikas!
Neatradu lilit kvalitatīvu un aktuālu tēmu par dzīvokļu vai māju iegādi, būvniecību, remontu. Tikai vecas tēmas uz dažām lpp. Tā kā pašai ir aktuāls šis jautājums, aicinu diskutēt par visām ar nekustamo īpašumu saistītām lietām, sākot ar dzīvokļa projekta izvēli, beidzot ar durvju rokturiem.
Pašai šobrīd aktuāla tieši dzīvokļa iegāde Rīgā, viss ar to saistītais process, kā arī, protams, tam sekojošais remonts.
Noderīgs links par projektu veidiem Rīgā:
https://m.cityreal.lv/info/dzivoklu-projekti/?no_cache=1
Te koncentrētāka info: http://www.dzivenotiek.lv/lv/vai-zini-kada-maja-tu-dzivo-celvedis-serijveida-daudzdzivoklu-maju-projektos/
Un ALTUM programmas, kas ļauj veikt pirmo iemaksu tikai 5% apmērā no īpašuma vērtības.
Ar bērniem: https://www.altum.lv/lv/pakalpojumi/iedzivotajiem/majoklu-garantiju-programma/par-programmu/
Jaunajiem speciālistiem: https://www.altum.lv/lv/pakalpojumi/iedzivotajiem/majoklu-garantiju-programma-jaunajiem-speicalistiem/par-majoklu-garantiju-programmu/
19.03.2018 11:24 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Pirms vairakiem gadiem pirku dzivokli Rigas klusaja centra (pec informacijas pieteikuma varetu but Stalina laika maja). Nedaudz parbuvets projekts - studio tipa virtuve + edamzona + viesistaba, gulamistaba, tualate ar vannu kopa, neliels koridors - par izvietojumu sudzubu nav, viss tiesi ta, ka es gribeju (zinu, ka daudziem nepatik virtuve kopa ar viesistabu, bet sakotneja projekta bija siena un parasts divistabu dzivoklis). Par remontu - dzivoklis bija balta kastite, bez mebelem, bez nekadas vajadzibas pec remonta. Ilgi domaju par to vai labak pirkt gatavu dzivokli vai ari pasai iekartot no a-z, bet man par to bija 0 saprasanas, nav ari attiecigie kontakti, kuri varetu visu pa draugam sataisit utt., ka ari gribejas pec iespejas atrak pasai ievakties. Minusi - stavvietas trukums un aukstums, ziema vajadzeja daudz papildus lidzeklus, lai apsilditu, tacu, cik runaju ar kaiminiem, bija tadi, kas pasi remontejusi dzivokli, iebuvejusi apsildes sistemu un viniem tad ari nekadu problemu nebija.
Turpmako gadu laika planoju iegadaties vel vienu ipasumu, tas nebus Latvija, tapec te laikam iesaistities nav jegas, bet soreiz laikam gribetos visu no sakuma lidz beigam pasai, pat ja tas prasis vairak laiku un lidzeklus.
19.03.2018 13:46 |
 
Reitings 80
Reģ: 17.12.2017
Jau mazliet vairāk kā gadu, tiesa ne ļoti aktīvi, bet arī esmu dzīvokļa iegādes meklējumos. Pārsvarā skatos uz piedāvājumiem klusajā centrā un Mārupē. Varu tikai piekrist iepriekšējiem komentāriem, cenas nesamērīgi augstas, arī īpašumiem uz izsoli.
Jau esmu sevi gandrīz pārliecinājusi, ka laiks aizmirst par dzīvokļa iegādi, bet gan pagaidīt vēl pāris gadus un samierinaties ar īrēto dzīvokli, un domāt par mājas būvēšanu no pašiem pamatiem.
19.03.2018 14:09 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Ja dzīvokli, tad es arī labāk dzīvotu Ķekavā, nekā Purčika betona mūros.
Bet jautājums tām, kas tagad dzīvo pirmskara dzīvokļos? Jums dzīvoklis normāli ventilējas, elpo? Ziemā, īpaši apkures sezonā gaiss tik spiedīgs tik sauss, liekas, ka māja izkaltusi un kaltē arī pašus. Bet logi koka - elpojoši, gaisu mitrinām un nevar saprast, kāpēc tik smagi elpot.
19.03.2018 14:21 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Zinas tante, īrēju dzīvokli pirmskara mājā, man viss pelē un nekas neelpo. Pārbūves rezultātā ir izjaukta dabiskā gaisa ventilācija dzīvoklī, kā to arhitekts sākotnēji ir paredzēts. Šī ir problēma visiem pārbūvētajiem pirmskara dzīvokļiem, kā arī nepareizi renovētiem (siltinātiem). Protams, ir kam paveicas kā Echinacea, bet nu cik esmu bijusi skatīties pirmskara dzīvokļos, pārsvarā visiem ir šī problēma.
19.03.2018 14:26 |
 
Reitings 207
Reģ: 04.01.2018
Dzīvoju privātmājā Pierīgas rajonā. Man ļoti patīk, sabiedriskais transports vienīgi ir sāpe, jo pagaidām savas mašīnas nav un uz Rīgu no mana gala iet viens autobuss 2x stundā, gandrīz stundu ceļā jāpavada.
Man ļoti nepatīk, ka pašvaldība sāks būvēt vēl vienu privātmāju rajonu mums tuvumā, jo tad jāsāk domāt par teritorijas apžogošanu. Bet dzīvot privātmājā Pierīgā, man personīgi labāk patīk nekā dzīvoklī Rīgā, te ir skaisti, daba, klusums. Nav jāuztraucas par kaimiņu trokšņiem, kad eju gulēt vai kulinārijas šedevriem, vai kā ar bērnu ratiņiem tikt liftā/augšā pa kāpnēm.
19.03.2018 17:12 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Mēs gan nopirkām vairāk kā gadu atpakaļ. Meklējām ilgi. Arī gaidījām, ka cenas kritīs, bet sapratām, ka ilgi laikam būs jāgaida, tāpēc, kad ieraudzījām ņemamu variantu, pirkām. Un nenožēlojam, jo tagad cenas ļoti uzkāpušas. Pat par 10 000 augstākas.
--
Mēs zinājām, ka jauno projektu negribam, jo nav ticamības, ka tas varētu atmaksāties, jo ļoti bieži dzirdēts no paziņām, ka nekas tur nav. Un cenas daudz aaugstākas par veco projektu cenām.
--
Skatījāmies tikai tos dzīvokļus, kur zeme ir īpašumā, jo pašlaik tas ir ļoti nesakārtots jautājums un nākotnē var radīt tikai liekas klapatas. Jārēķinās, ka tas gan ļoti samazinās izvēles iespējas, jo vairumā gadījumu zeme zem mājas pieder kādam citam.
--
Papīru kārtošanai algojām juristu, jo tie 100 vai nedaudz vairāk noteikti atsver visas klapatas, ko varētu sagādāt pareiza pirkuma līguma, nodošanas - pieņemšanas akta sastādīšana. Viņi visu noskaidro, vai viss tiešām ir kārtībā ar papīriem, nokārto visu pie notāra un Zemesgrāmatā.
19.03.2018 17:14 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Ziemā, īpaši apkures sezonā gaiss tik spiedīgs tik sauss, liekas, ka māja izkaltusi un kaltē arī pašus. Bet logi koka - elpojoši, gaisu mitrinām un nevar saprast, kāpēc tik smagi elpot.

Koka vai PVC logi, nav nekāda starpība, tikai dizains. Koks ir imprignēts tā ka tur vairs nekas neealpo.
Agrāk zem logiem bija iestrādāti ventilācijas kanāli, caur kuriem aukstais gaiss nāca iekšā un sajaucās ar radiatoru sildīto gaisu. Tā bija gandrīz visās PSR celtās mājās.
Kad bija logu maiņa, tad liekot pakešlogus, tos kanālus ar putām aiztaisīja ciet un viss ir hermētiski noslēgts.
Risinājums ir regulāri vēdināt telpas un vismaz dažas reizes nedēļā uztaisīt caurvēju visās telpās, lai gaiss pilnība nomainas.
Pat daudzās privātmājās nav nekādas ventilācijas sistēmas, ierīkot ir to ir dārgi un sarežģīti.
19.03.2018 17:29 |
 
Reitings 408
Reģ: 21.12.2017
Dzīvoju privātmājā Pierīgas rajonā. Man ļoti patīk, sabiedriskais transports vienīgi ir sāpe, jo pagaidām savas mašīnas nav un uz Rīgu no mana gala iet viens autobuss 2x stundā, gandrīz stundu ceļā jāpavada.

Izklausās, ka dzīvojam vienā Pierīgā :-D
Gribētu dzirdēt tās meitenes , kuras mājā dzīvo, jo šobrīd aktuāla ir tieši mājas iegāde.

Pozitīvais:klusums, svaigs gaiss, mierīga atmosfēra, salīdzinoši "viss pa rokai", mežšs, ezers, privāta zeme/teritorija dari ko un kad vēlies, māju būvē kādu vēlies, , vieta bērniem droši komunicēt ar apkārtējiem-vienmēr, zini, kur sīkie atrodas, iespēja turēt dzīvniekus lielāka.
Mīnuss: NEKAD, NEKAS NEBŪS PABEIGTS :-Dun nē, es tevi nebaidu. Pat ja esi bagāta un visu saved kārtībā, nepārtraukti kaut kas saplīst, ir jāmaina, jālabo, jāsakopj utt. Dzīvoklim šīs problemas ir daudz neizteiktākas.
Labāk dzīvotu dzīvokli Rīgas sirdī! Bet līdz tam, gaidu, kad cenas kļūs pieejamākas.
19.03.2018 17:48 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Man viss notiek ļoti līdzīgi kā Annie.
Nekustamo īpašumu cenas būtiski nekritīs vismaz līdz aptuveni 2023.-2024. gadam, tikai kāps. Es par to esmu diezgan droša, būšu ļoti pārsteigta, ja burbulis plīsīs ātrāk.
Šobrīd esmu uztaisījusi vērtējumu vienam dzīvoklim, kuru vēlos pirkt. Zemesgrāmatā var redzēt, ka bija reģistrēta ķīla. 2005. gadā ņemts kredīts šim dzīvoklim, cena toreiz latos bija tāda pati kā šobrīd gribu pirkt eiro.
Dzīvokli skatos no 2013. gada, bija gan pirmā iemaksa, gan banka deva zaļo gaismu, pa šiem gadiem gan ir pieaugušas prasības. 2013-2014. gadā atceros, ka ss.lv bija pilnīgi tukšs, nebija, ko pirkt. Šobrīd jau kaut kas parādās. Piekrītu, ka jaunajiem projektiem un labām pirmskara mājām cenas ir ļoti augstas, bet neceriet, ka pēc nākamā burbuļa plīšanas tos Piņķu jaunos projektus vai Skanstes virsotnes kāds tirgos par 30 000 - nu nebūs tā.
19.03.2018 18:03 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Protams, ka par brīvu neatdos, bet "viena tante lilit teica, ka viņai tā rādās" nav konkurētspējīgi ar nozares profesionāļiem, kas iesaka saprātīgākos variantus.
19.03.2018 19:01 |
 
Reitings 50
Reģ: 09.12.2016
Meitenes, vai te ir kāda, kas ir ņēmusi kredītu tieši mājas būvniecībai?
19.03.2018 21:03 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Lieliska tēma!
Līdz šim esmu bijusi skatīties vienu dzīvokli, jo cenas un kvalitātes attiecība lielākoties ir galīgi garām, vispār neko nevar atrast, ja ir konkrētas vēlmes. Es gan vairāk skatos labos vecos projektus, ne jaunos, kuri mani tiešām pārsteidza - 2 istabu dzīvoklis 30 kvadrātmetri, 3 istabu 40-50 un tā ļoti daudzi. Sanāk tādas mazas, mazas kastītes, kur teju apgriezties nav kur. Lielāki labās vietās jau maksā neadekvāti daudz... Ļoti patīk projekts Māras Dārzi Liepājas ielā, bet 3 istabu dzīvoklis 200k... nesanāk vēl :-D
Kas ir jūsu obligātās prasības, ko meklējat dzīvoklī? Piemēram, Annie minēja par zemi īpašumā. Stāvu skaits, apsaimniekotājs (piemēram, Rīgas namu apsaimniekotājs vai pašu biedrība), stāvvieta (pazemes, uz ielas utt)?
19.03.2018 21:26 |
 
Reitings 136
Reģ: 22.07.2015
Čau, meitenes! Vai kāda nav saskārusies ar gatavo māju projektiem? Piemēram, kā labamaja.lv?Kad visu izdara attiecīgā firma - no zemes iegādes līdz gatavai mājai. Mani uzrunā tās cenas, bet gribētu dzirdēt reālu pieredzi. Saprotu, protams, ka zeme+komunikācijas+papīri vēl būs klāt kādi 30tūkst., bet māju cenas uzrunā. Piemēram, šī:
http://www.labamaja.lv/projekti-lv/m-ja-ar-57-lv.html&C=EUR&PRICERANGE=10165;317656
19.03.2018 21:42 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Diversija, es meklēju value for money. Būtu gatava nopirkt arī "nepopulāru" dzīvokli, ja pārdotu par sviestmaizi. JO es nemekēju dzīvokli, kurā pēc 60 gadiem nomirt, dzīves apstākļi var mainīties. Es meklēju izdevīgu pirkumu.
Bet tas, kas man šķiet svarīgi dzīvokļa iegādē:
- zeme īpašumā
- vismaz 50m2 platība dzīvoklim (zinu gadījumus, kad 50m2 2-istabu dzīvoklis ir daudz komfortablāks nekā 65m2 3-istabu dzīvoklis, piemēram)
- vanna vai vieta vannai, mikro vannasistabas ar mikro duškabīni nebūs man
- vēlama lodžija vai balkons, jābūt izcili izdevīgam piedāvājumam pusparvelti, lai atteiktos no šīs "ekstras". ja nu vienīgi iekšpagalms to spētu atsvērt.
- kaut kāda autostāvvieta, vienalga, ielas malā, pagalmā, maksas, ja ne pārāk dārga. Resp. dzīvoklis Vecrīgā nebūtu man.
- blakus jābūt kādam parkam, mežam, kaut kam zaļam. Pļavnieku 602.sērijas masīvos, kur līdz tuvākajam zaļumam jāiet pusotrs kilometrs, neizskatu.
-dzīvoklim obligāti jābūt Rīgā, Daugavas labajā krastā, Pārdaugavu neizskatu vispār kā variantu, pat par velti neņemtu, ņemot vērā gan vīra, gan manu darba vietu.
- nu protams, neņemtu dzīvokli koka mājā, mazģimeņu mājā, pagrabstāvā utml. dīvainos objektos.
19.03.2018 22:16 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Tiešām forša tēma. Piesekoju, man arī mazliet aktuāli.
19.03.2018 22:22 |
 
Reitings 259
Reģ: 06.03.2010
Skatoties dzivoklu cenas un atrasanas vietas, nolemam pirkt zemi un pasi buvet maju. Cena sanak tada pati, ka jaunajam projektam kaut kur ellē rata vai centra. Ta ka mums ir berni, pasiem patiksvaigs gaiss un labs transports ar centru, tad nonacam pie lemuma -zeme.
19.03.2018 22:43 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Mums arī šī šobrīd aktuāla tēma un kā reiz tik tikko sākusies jaunā Altum programma. Drīzumā iesim uz banku saprast, kas un kā. Varbūt vēl kāda jau ir bijusi un plāno šo izmantot? Baidos, ka kamēr atradīsim priekš sevis piemērotu īpašumu, nauda jau būs beigusies:-D Padalieties ar atsauksmēm:-)
Plānojam pirkt māju Pierīgā. Neredzu jēgu par tādu pašu naudu pirkt dzīvokli Rīgā.
19.03.2018 23:01 |
 
Reitings 619
Reģ: 01.02.2015
Pagājušajā gadā nopirkām 3 istabu dzīvokli Āgenskalnā, parastā sērijveida ēkā. Cena uz to brīdi bija zema, aptuveni 2012-2013. gadu līmenī. Aktīvi čekoju dzīvokļu piedāvājumus katru dienu un biju viena no pirmajām, kas sazvanīja īpašnieku.
No izmaksām.. logi un radiatori bija jau nomainīti, vannas istaba bija vislabākais, kas bija sākotnēji dzīvoklī (praktiski jauna), līdz ar to dzīvokļa remonts neizmaksāja dārgi. Paši veicām visus apdares darbus (sienas visas līdzinājām, krāsojām), likām laminātu. Remontējām tiešām intensīvi - mēneša laikā viss tika pabeigts. Paveicās, ka vīrs agrāk strādāja par celtnieku, visu prata parādīt/izdarīt, man tikai bija jāpalīdz, ko es arī darīju. Bet nu tā mantu staipīšana bija interesanta. Visu laiku vajadzēja pārvākties no istabas uz istabu ar visām mantām - un to bija daudz :-D. Putekļu arī bija daudz, īpaši sienu slīpēšanas procesā. Bet ar to visu jārēķinās. Čekus visus krāju kaudzītē..
Iegādājāmies ar SEB bankas starpniecību (gājām uz vairākām, SEB deva viszemāko procentu likmi - 2.4%, bija pirmā iemaksa ap 9 tūkst., dokumenti izmaksāja ap 2 tūkst., remonts zem 2 tūkst., mēbeles iepirkām pamazām - tām mums naudas remonta noslēgumā vairs diži nebija. Tagad jau viss ir izmēbelēts. Iebūvējamais skapis bija visdārgākais laikam, ap 800 eiro, gultu (ap 400 eiro) uzdāvināja vecāki. Pārējās salīdzinoši mazās mēbeles (tv skapis, galds ar krēsliem, žurnālgalds utt..) nekādu robu divās algās neatstāja.
Tagad krājam virtuves iekārtai (ap 2 tūkst. vajadzīgi), vecā nav slikta (nav gluži padomju laiku), bet gribas moderno :-)
Ko es pamanīju, ieradums skatīties dzīvokļus un čekot cenas/salīdzināt (aha, šis ātri aizies.. šim cena kosmosā stāvēs ilgi), ir palikusi :-D un mēdzu to darīt arī tagad :-D
Mīnusi - plānas sienas, var dzirdēt kaimiņus (man dzirde ir ļoooti jūtīga, ja tā var teikt), ja vīrs vai draugi, kas atnākuši ciemos, kaimiņus praktiski nedzird, es tajā pat laikā dzirdu visu. Guļu ar ausu aizbāžņiem :-D. Nav balkona, riteņi stāv vienā no 3 istabām. Nepatīk tas variants, bet neko citu nevar darīt.. tas būcenis, kas mums ir atvēlēts pagrabā - tur es riteņus noteikti neturētu :-D RNP kā apsaimniekotājs - komunālo rēķini tiešām milzīgi. Ieradumam liels spēks. Iepriekš īrējām Dzīk apsaimniekotajā dzīvoklī un komunālie bija uz pusi lētāki... un apsaimniekošanas kvalitāte augstāka. Sētniece katru dienu tīrīja mājas apkārtni, šeit atkal sētnieci pa visu šo laiku esmu redzējusi labi ja 3 reizes :-D
20.03.2018 08:42 |
 
Reitings 619
Reģ: 01.02.2015
Ziemas periodā noteikti pārbaudiet, cik silti ir radiatori un arī pateciniet ūdeni no krāna - mēdz būt, ka tas nav pārāk karsts. Es to pirmo pārbaudīju visos dzīvokļos, kurus skatījos.
Svarīgs, manuprāt, ir arī logu izvietojums, uz kuru debespusi tie iziet, lai nav jādzīvo mūžīgā ēnas pusē. Protams, jājautā arī komunālo rēķini iepriekšējie, neiesaku uzticēties vārdiem vai sludinājumā rakstītajam.
20.03.2018 08:46 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
leni, kādā projektā Tev ir dzīvoklis? Nu tur 602.sērija, 119.? Cita?
Man 2,4% likme šķiet paliela, principā 2,4% ir tā, ar kuru visas bankas sāk ar mani sarunu, un tālāk jau aizejam uz 2,3%, 2,2%.... Bet jāskatās arī citi izdevumi. Praktiski visas bankas prasa, lai pie viņiem būtu algas konts. Nav jēga ietaupīt 2 eiro mēnesī uz hipo kredītu smieklīgi zemākas % likmes dēļ, ja tai pat laikā par 3 eiro vairāk samaksā par kredītkarti vai kontu apkalpošanu, piemēram.
20.03.2018 08:57 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits