Krievu valoda.

 
Reitings 512
Reģ: 04.03.2016
Tā vien arvien vairākos un vairākos darbos (it īpaši Rīgā) tiek likti sludinājumi, kur jābūt perfektām angļu valodas, krievu un latviešu valodas zināšanām. Apmēram, ja nezini krievu valodu, Tev darbs nespīd. Tad nu vēršos pie jums, kā jūs iemācījāties krievu valodu? Es perfekti runāju angliski un latviešu valoda ir mana dzimtā valoda, taču ar krievu valodu es galīgi netieku galā, putrojos un ļoti daudz vārdu nezinu.
Esmu izmisumā, reāli, gribu labu darbu, bet tieši tie, kuri mani piesaista prasa no manis ļoti labu krievu valodu, kas pat ir saprotami, jo tā ir apkalpojošā sfēra.
14.03.2018 10:52 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Valoda nav nekāds okupantu atbalsta žests.. bet gan saziņas līdzeklis. Krievu valodas zināšanas (cik nu tās man ir) ārzemes man nudien noderējušas. Forši, ka var kopīgu valodu atrast ar cilvēkiem no Azerbaidžānas, Uzbekistānas utt.
03.04.2018 07:14 |
 
Reitings 230
Reģ: 26.09.2017
Es principā saprotu krievu valodu, bet kaut kādās specifiskās darba nozarēs man būtu sarežģīti runāt.
Es arī agrāk biju tik kategoriski pret krievu valodu, ka uzkundzējušies krievi utt, bet tas jau sen ir pieļauts un tagad jau neko mēs tur neizmainīsim. Tas, ka Latvieši kaut ko bubina zem deguna, tas viņiem neko neizsaka, diemžēl.
UN! Jo vairāk valodas zinam jo labāk! Pasaule taču ir atvērta, jaunas prasmes un iemaņas! Pašizaugsme!!
03.04.2018 08:54 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Es nezinu, kā var būt grūti iemācīties krievu valodu Latvijā. Cik es atceros no skolas laikiem, krievu valodu nemācēja tie, kuri bija ar attieksmi "nahuj man šo valodu" un kuri arī citos priekšmetos, tsk latviešu valodā, īsti nevilka līdzi teicamniekiem.

Nerunā par Rīgu, Daugavpili un Liepāju kā visu Latviju, ja?
Es piemēram nāku no izteikti latviskas pilsētas un var teikt, ka īstu, dzīvu krievu komunikācijā ieraudzīju pirmoreiz tikai ap 15-16 gadu vecumu. TV? Nu-Pogoģi neskatījos, mani kretinēja ārā tas kurčījošais vilks, tā ka mācīšanās no TV arī atkrita. Skolā līdz 7. klasei nekas vairāk par alfabētu un skaitīšanu līdz 10 nebija iemācīts, vēlāk, kad nomainījās skolotāja, viņa lika visiem sēdēt un lasīt dzejoļus, kamēr pati nagus vīlē.
Kā var būt grūti iemācīties krievu, bet ne angļu? Kā va salīdzināt divus pilnīgi dažādus valodu atzarus ar dažādām gramatikām, rakstību, izrunu pat nepieminot.
Kā var būt tik šaura piere, lai salīdzinātu kartupeļus ar āboliem? |-)
03.04.2018 09:54 |
 
Reitings 48
Reģ: 02.04.2018
Es nezinu, kā var būt grūti iemācīties krievu valodu Latvijā. Cik es atceros no skolas laikiem, krievu valodu nemācēja tie, kuri bija ar attieksmi "nahuj man šo valodu" un kuri arī citos priekšmetos, tsk latviešu valodā, īsti nevilka līdzi teicamniekiem.

Nu ne jau visi latvieši kontaktējas ar krieviem. Daudzi ar viņiem nerunā principa pēc, un daudzie ir savas latviskās kompānijas. Tie, kas nedzīvo kaut kādos krievu maskačkas rajonos vai pilsētās, arī nemācās krievu valodu, jo tā viņiem ir pilnīgi sveša. Pazīstu cilvēkus, kuri pat saka, ka krievu filmas esot ļoti neinteresantas un zemas kvalitātes, kā arī ar krieviem viņi nedraudzējas, jo uzskatas tos par vairumā nekulturāliem cilvēkiem, tādēļ nav brīnums, ka tā valoda ir pilnīgi sveša.
04.04.2018 03:51 |
 
Reitings 741
Reģ: 11.08.2015
Rīdziniece, neapsaukājies.. Gribētu redzēt, kā tu iemācītos sarunvalodā runāt šeit (franču valoda) pāris gadu laikā, tikai dzirdot un redzot valodu..
10.04.2018 12:49 |
 
Reitings 2573
Reģ: 14.08.2013
Nerunā par Rīgu, Daugavpili un Liepāju kā visu Latviju, ja?
Es piemēram nāku no izteikti latviskas pilsētas un var teikt, ka īstu, dzīvu krievu komunikācijā ieraudzīju pirmoreiz tikai ap 15-16 gadu vecumu. TV? Nu-Pogoģi neskatījos, mani kretinēja ārā tas kurčījošais vilks, tā ka mācīšanās no TV arī atkrita. Skolā līdz 7. klasei nekas vairāk par alfabētu un skaitīšanu līdz 10 nebija iemācīts, vēlāk, kad nomainījās skolotāja, viņa lika visiem sēdēt un lasīt dzejoļus, kamēr pati nagus vīlē.

Gluži kā rakstīts par mani. Krievu valodu dzirdēju vien no tūristiem pilsētā, bet tie svešvārdi krievu valodā bija vienā katlā metami ar citu tūristu - vācu, poļu utt. runāto. Vecāki bērnībā runāja krievu valodā, lai es nesaprastu. Un nesapratu arī.
10.04.2018 13:30 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Var būt, ka man ir izcili paveicies ar visiem skolotājiem manā un manu draugu lokā, bet no manu, draugu skolas pieredzes - te cilvēki, kuri mācījās krievu valodu skolā, bet to nesaprata, vienkārši luņoja apkārt stundas laikā burtiski bastojot vai tēlaini izsakoties sēžot stundā, bet neko sakarīgu nedarot. Sliktākajā gadījumā tam arī nāca attieksme apmēram, kāpēc tu man vispār pieprasi, lai es kaut ko zinātu.
Krievu valodas stundas ir pielāgotas jauniņajiem krievu valodā, cilvēkiem ar ļoti labām priekšzināšanām tur ir garlaicīgi. Diemžēl iesācēji nevēlas mācīties, skolotāja attiecīgi pievēršas tiem, kas grib viņu saklausīt, bet pēc tam tie jauniņie sāk apvainot skolotājas un skolas sistēmu par to, ka slikti mācīja. Ja jūs kaut pieliktu 25% tās centības, ko pielikāt mācoties angļu valodu (kaut vai filmu skatīšanos krieviski, ne tikai angliski), tad arī prastu krievu valodu. Problēma ir vnk cilvēku slinkumā un attieksmē pret konkrēto valodu.
10.04.2018 15:58 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Cheese, tu saki - daudzi latvieši ar krieviem nerunā principa dēļ, tāpēc nedzird krievu valodu bieži. Bet tieši tā! To es arī saku! Ka ja cilvēks ir atvērts zināšanām, viņam ir ļoti, ļoti viegli iemācīties šo valodu šeit - uz ielas, darbā, skolā, hobijos noteikti būs kāds krievvalodīgs, filmas, grāmatas utt. Problēma ir tajā, ka latviešiem ir princips būt PRET šo valodu, nu tad lai jau dzīvo ar šo aprobežotu principu un zina mazāk, man jau nav žēl, tikai izsaku savu viedokli - personīgi man patīk plašāk domājoši cilvēki.
10.04.2018 16:01 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!