Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Krievu valoda.

 
Reitings 512
Reģ: 04.03.2016
Tā vien arvien vairākos un vairākos darbos (it īpaši Rīgā) tiek likti sludinājumi, kur jābūt perfektām angļu valodas, krievu un latviešu valodas zināšanām. Apmēram, ja nezini krievu valodu, Tev darbs nespīd. Tad nu vēršos pie jums, kā jūs iemācījāties krievu valodu? Es perfekti runāju angliski un latviešu valoda ir mana dzimtā valoda, taču ar krievu valodu es galīgi netieku galā, putrojos un ļoti daudz vārdu nezinu.
Esmu izmisumā, reāli, gribu labu darbu, bet tieši tie, kuri mani piesaista prasa no manis ļoti labu krievu valodu, kas pat ir saprotami, jo tā ir apkalpojošā sfēra.
14.03.2018 10:52 |
 
Reitings 318
Reģ: 29.01.2009
Krievu valodu iemācījos bērnībā - pagalmā:-D Pēc tam skolā sāka mācīt krievu valodu. Ikdienā sanāk katru dienu pielietot darba vajadzībām. Ja nezinātu, ietu kursos, skatītos krievu filmas..u.t.t
14.03.2018 11:03 |
 
Reitings 624
Reģ: 29.01.2009
Krievu valodas nezinaashana ir viens no galvenajiem iemesliem kaadeelj es neatgriezhos uz dziivi Latvijaa.
Ja krievu valoda nebuutu taaaada nepiecieshamiiba, es jau sen buutu atpakalj .
Biezhi vien par to aizdomaajos un paliek skumji :'-(
14.03.2018 11:05 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Man, kā Padomju Savienībā dzimušam cilvēkam, krievu valoda bija apkārt visu bērnību - gan tv, gan pagalmā. Runāt un saprast sāku jau kādu 3-4 gadu vecumā. Visu mūžu skatos filmas un seriālus arī krieviski, skolā mācījos. Arī ikdienā ļoti bieži pielietoju. Mazliet gan klibo rakstība, jo ļoti sen neesmu rakstījusi krieviski, bet saprotu un runāju teicami! Pat krievi ir teikuši, ka akcents tikpat kā nav.
14.03.2018 11:09 |
 
Moderators
Reitings 3681
Reģ: 13.11.2016
Man līdzīgi kā Zakjis*. Filmas un seriālus krieviski gan sen jau kā neskatos.
14.03.2018 11:12 |
 
Reitings 512
Reģ: 04.03.2016
Man tieši dēļ šīs krievu valodas nezināšanas ir vēlme doties uz ārzemēm.
Man bērnībā arī kaimiņi bija krievu puikas ar kuriem dauzījos pa āru, taču tas neko nemainīja, skolā sāku mācīties krievu valodu, bet pilnīgi tāda sajūta, ka visu iemācīto esmu izmetusi no galvas, jo pa galvu maļās tikai angļu valoda, pat domāju angliski, līdz ar to es nekādīgi nevaru atbildēt cilvēkam, kas man kaut ko jautā krieviski, uzreiz sāku domāt angliski.
14.03.2018 11:13 |
 
Moderators
Reitings 3681
Reģ: 13.11.2016
Vai tiešām darbu jāmeklē tikai klientu apkalpošanā ? Iespaidu par milzīgo krievu valodas pieprasījumu darba tirgū lielā mērā rada tas, ka liela daļa darbu klientu apkalpošanā ir zemu atalgoti, tajos ir liela kadru mainība, un tā nu darba devēji - mazo algu maksātāji, vēlas arvien jaunu un jaunus cilvēkus ar krievu valodas zināšanām.
14.03.2018 11:17 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Mana pirmā draudzene bija krieviete , sākām draudzēties kad man bija 5 gadi.
Principā krieviski runāju tik pat labi cik latviski, skolā mācījos 2 gadus , jo salasīja ar vācu valodas skolotāju un lepni paceltu galvu , 11 KL aizgāju mācīties krievu valodu. Man vispār valodas viegli padodas.
14.03.2018 11:18 |
 
Moderators
Reitings 3681
Reģ: 13.11.2016
Turklāt, ja skatāmies ilgtermiņā, tad Rīgā noteikti daudzviet ir samazinājies līmenis, kādā darba devēji pieprasa darbiniekiem zināt krievu valodu. Esmu pamanījusi, ka, piemēram, Rimi ir diezgan daudz pārdevēju, kuru krievu valodas zināšanas ir gaužām vājas. Lielveikals, protams, vispār nav tā iekārojamākā darba vieta, bet es šeit vairāk runāju par tendencēm.
14.03.2018 11:21 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Es krievu valodu iemācījos (ne perfekti) pirmajā darba vietā. Tur nekas cits neatlika kā mācīties, jo kādi 70% klientu bija krievi. Sāku ar to, ka es kladē pierakstīju visu preču tulkojumus krieviski :-D un tad centos runāt. Un tā kaut kā aizgāja. Ar katru darba vietu palika labāk un labāk, vairāk atraisījos un centos daudz runāt, pat, ja nebija perfekti.
Tagad kādu laiku nav nācies izmantot krievu valodu. Vienreiz lidostā runāju ar lietuvietēm krieviski un tad sapratu, ka esmu ierūsējusi.
14.03.2018 11:26 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
+ skatos filmas krievu valodā.
14.03.2018 11:27 |
 
Reitings 1082
Reģ: 13.06.2015
Krievu valodu iemācījos tā dabiski, jo vienmēr apkārt bijuši arī krievu bērni. Bet tagad mans draugs ir krievs, tā kā problēmu nav :-D
Bet runājot par krievu valodu darba tirgū, tāda sajūta, ka tas ir kāds aizvainojums, ka krievu valodu prasa darba tirgū, jo kādēļ neviens nebrēc, ka angļu valoda nu jau arī ir kā prasība vismaz sarunvalodas līmenī?
Tāda ir mūsu vēsture un jo vairāk valodas Tu zināsi, jo bagātāks būsi - neatkarīgi no valodas :-)
14.03.2018 11:34 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Pamatskolā krievu valodu zināju diezgan labi, cik nu skolā māca, bet vidusskolā man tādas nebija (es jau apzinājos, ka tā būs problēma, bet ļoti gribēju uz to skolu). Piekrītu, ka darbā var ļoti daudz iemācīties, tad arī nav izvēles, ja nepieciešamība spiež!
Tagad skatos diezgan daudz filmas un seriālus krieviski ar draugu, bet neteiktu, ka tas man palīdz runāšanai. Saprast un lasīt, jā. Bet nu nav man šobrīd arī, kur praktizēt to runāšanu.
14.03.2018 11:38 |
 
Moderators
Reitings 3681
Reģ: 13.11.2016
Nesen klases salidojumā pļāpājām par to, cik krievu valoda mums vajadzīga darbā. Jāpiebilst, ka pirms padsmit gadiem esam beiguši vienu labu Rīgas skolu, visi diezgan labi zinām krievu valodu, un šobrīd visi strādājam gana labos darbos, vairāk nekā 90% gadījumu - privātajā sektorā. Labie darbi, protams, nav klientu apkalpošana. Izrādījās, ka gandrīz nevienam krievu valoda darbā nav vajadzīga, toties lielai daļai labi jāzina angļu valoda.
14.03.2018 11:42 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Es tāpat kā unique pirmajos darbos visnepieciešamāko pierakstīju un tad vienkārši centos runāt. Citi krievvalodīgie klienti pat pārgāja uz latviešu valodu, redzot ka man neiet gludi. Man jau liekas, ka to klientu, kuri vispār nesaprot latviešu valodu nav nemaz tik daudz. Pārsvarā strādāja variants es runāju latviski, klients krieviski. Un viss ok! Jo es sapratu jau tad labi, tikai runāju slikti.
Ja izjustu ļoti lielu nepieciešamību, lai vispār dabūtu darbu, tad ietu pie privātskolotājas.
14.03.2018 11:42 |
 
Reitings 30
Reģ: 25.02.2018
Saprotu visu.
Ko runā, seriālus skatos un filmas pilnībā saprotu.
Visādas tēmas par krievu radio saprotu pilnībā,. Visu ko zyoutubē rāda šovus, kriminaļnikus.
Tik nerunāju, nemāku rakstīt. Ar lasīšanu ir problēmas, jāsasprindzina prāts!!!
14.03.2018 11:46 |
 
Reitings 30
Reģ: 25.02.2018
Saprotu visu.
Ko runā, seriālus skatos un filmas pilnībā saprotu.
Visādas tēmas par krievu radio saprotu pilnībā,. Visu ko zyoutubē rāda šovus, kriminaļnikus.
Tik nerunāju, nemāku rakstīt. Ar lasīšanu ir problēmas, jāsasprindzina prāts!!!
14.03.2018 11:48 |
 
Moderators
Reitings 3681
Reģ: 13.11.2016
Ja reiz ir krievu valodas priekšzināšanas, tad labs variants, kā meitenes te raksta, ir sākt strādāt tādu darbu, kur tevi ņem ar esošo zināšanu līmeni. Piemēram, vienai manai paziņai esot strauji uzlabojušās krievu valodas zināšanas, strādājot vienā no policijas iecirkņiem Rīgā :-D
14.03.2018 11:50 |
 
Reitings 30
Reģ: 25.02.2018
Tas jau normāli, ka latvieši ir minoritāte savā zemē.
Pašlepnuma nekāda.
14.03.2018 11:50 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Man atkal otrādi, ja jāatbild kādam, angliski, nāk laukā vien krievu valoda..bet man pilsētā vismaz 60 % krievu, darbā daudz runāju rus
14.03.2018 12:06 |
 
10 gadi
Reitings 2485
Reģ: 29.01.2009
Bet runājot par krievu valodu darba tirgū, tāda sajūta, ka tas ir kāds aizvainojums, ka krievu valodu prasa darba tirgū, jo kādēļ neviens nebrēc, ka angļu valoda nu jau arī ir kā prasība vismaz sarunvalodas līmenī?

Kā vispār var salīdzināt krievu un angļu valodu? Angļu valoda ir starptautiska un visiem saprotama, tāpēc ir normāli to prasīt zināt. Kā tad apkalpojošā sfērā sazināsies ar ārzemniekiem, ja ne angliski? A kāpēc krievu valoda būtu jāzina? Vai gadījumā ne tāpēc, ka liela daļa gan krievu, gan latviešu krievu valodu uzskata gandrīz kā otru valsts valodu? Tāpēc jā, man tas ir aizvainojoši.
Un kāpēc citu valodu zināšana tiek uzskatīta par bagātību tikai latviešiem vai cittautiešiem, tikai ne krieviem? Viņi ir tik stulbi, ka nejēdz iemācīties vispār nevienu svešvalodu? Pat ne angļu? Jo ja viņi zina angļu, tad kāpēc mēs nevarētu ar krieviem sazināties angliski? Un tādā gadījumā bez krievu valodas var iztikt. Bet, ja nē, tad sanāk, ka jūs, krievu valodas aizstāves, uzskatāt krievus par ne īpaši gudriem cilvēkiem, kam mācīšanās sagādā lielas grūtības.
14.03.2018 12:24 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits