"Sēdēšana uz vīrieša kakla"

 
Reitings 11
Reģ: 13.03.2018
Labvakar!
Sieviete rūpējas par mājām un vīrietis nes naudu mājās.
Kāds viedoklis Jums ir par šādu attiecību modeli?
13.03.2018 23:53 |
 
Reitings 27
Reģ: 13.03.2018
Kā saka, ir aitas, ir cirpēji. Ja ir iespēja sēdēt džekam uz kakla - sēdi.
Man būtu bail. Pirmkārt jau, bail būt atkarīgai. Šodien vīrietis ir, rīt pazaudē darbu, saslimst, nomirst, aiziet pie citas... A tev ne darba stāža jau gadiem ilgi, nekā, ko ierakstīt CV. Un spiesta strādāt pirmo, kas patrāpās pa rokai. Nē, tas nav priekš manis.
Protams, uzskatu, ka vīrietim ir jānes ģimenei naudu, nevis jāpelna graši, kamēr normālu naudu nes sieva (no kuras vakarā, pēc darba, gaida vēl siltas vakariņas!), vīrietim jābūt gatavam uzturēt sievu īslaicīgi (vai mazums, bez darba paliek sieviete), bet visu laiku sēdēt uz kakla un būt atkarīgai... No way! :-)
15.03.2018 11:13 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Ja paliek bez darba, valsts maksā normālu pabalstu vairākus mēnešus, ja strādājoša sieviete iet dekrētā, arī labs pabalsts, pat ja 2 bērni viens pēc otra, ja slimības lapa, pat ilgstoša, arī normāls pabalsts. Protams, ja nodokļu maksājumi nav minimāli. Pensija arī ir diezgan sakarīga tiem, kam bija labas algas. Neminēšu 3. pensiju līmeni. Man jau šķiet, ka ir daudz mazāka iespēja, ka sabruks valsts iekārta un eiro, nekā ja vīrs pametīs vai nomirs. Ja izvēlas nestrādāt vispār, pašai jādomā par nopietniem uzkrājumiem, saviem īpašumiem un pasīviem ienākumiem. Bet katrs dzīvo pēc saviem uzskatiem.
15.03.2018 11:47 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Nē, nekad. Nav pat runa par naudu, bet par slinkumu un degradēšanos. Es jau BKA laikā jutos krietni degradējusies, kad it kā man bija ko mājās darīt, bet tā vienkārši būt mājās diendienā? Nē. Vajag socializēšanos, smadzeņu lietošanu, situāciju risināšanu. Tām, kas te saka, ka kasieres vai cita vienkāršā darba darītājas tikpat labi varētu sēdēt mājās - nepiekrītu. Jebkurš darbs liek cilvēkam uzņemties atbildību par savu rīcību, lēmumiem, spēju pielāgoties situācijām, socializēties utt. Jā, mājsaimnieces var izglītoties kursos, skolās, bet pēc tam iegūtās zināšanas tik un tā kaut kur ir jāliek lietā, nevis jāmācās "pa tukšo".
15.03.2018 12:04 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Es arī nesaprotu, kāda jēga no fancy izglītības, ja to nepielieto. Turklāt praktiski visās jomās zināšanas arvien straujāk noveco, vajag regulāri "apdeitoties" un valodu zināšanas bez pielietošanas ātri vien izkūp.
Praksē nevienam nav vajadzīgs pirms 20 gadiem iegūts diploms bez pieredzes, tas ir gandrīz tas pats, kas būt vispār bez izglītības.
15.03.2018 12:15 |
 
Reitings 304
Reģ: 09.01.2018
Es pati negribētu, lai vīrietis ir vienīgais pelnītājs. Man patīk sava nauda un man patīk, ka man nav jāatskaitās, kur un kāpēc es to tērēju. Man patīk, ka es nomaksāju nodokļus, kuri man nodrošina pensiju un pabalstu, ja tas kādreiz būtu nepieciešams. Jo mazāk es izeju sabiedrībā, jo grūtāk man ir komunicēt ar cilvēkiem, tādēļ es gribu katru dienu būt cilvēkos. Gribu sajust gandarījumu par labi paveiktu darbu. Gribu izmantot savu prātu, loģisko domāšanu, jo, ja to neizmanto, tā ierūsē. Gribu arī nedaudz pakāpt pa karjeras kāpnēm nevis tāpēc, ka esmu karjeriste, bet tāpēc, ka varu iemācīties atkal jaunas lietas. Negribu, lai vīrietis no rīta no manis atvadās un vakarā, atnākot mājās, atkal mani redz turpat tupam mājās kā alā - tad es pati sev justos garlaicīga. Man patīk arī pucēties, izejot no mājas. Neredzētu motivāciju to darīt mājās. Kursi ir forši, bet tie ir tikai dažas reizes nedēļā. Ko es darītu pārējā laikā? Tīrītu māju? Es tīru māju 1 x nedēļā un tas aizņem apmēram 3 h.
15.03.2018 12:28 |
 
Reitings 1972
Reģ: 06.11.2013
Sieviete rūpējas par mājām un vīrietis nes naudu mājās.
Kāds viedoklis Jums ir par šādu attiecību modeli?

Man tas nebūtu pieņemami. Ja vīrs būtu vienīgais pelnītājs, tad es justos mazāk vērtīga (ņeviens man neko tādu nav teicis un nav devis mājienu - tie ir tikai mani tarakāni :D). Un vispār man būtu neērti, ja mani uzturētu :D Man tomēr patīk tā sava veida neatkarība :)
15.03.2018 13:20 |
 
Reitings 199
Reģ: 24.12.2017
es neuzskatu ka sievietei obligāti jāstrādā un japelna nauda, bet noteikti tad ir ar kaut ko jānodarbojas, piemēŗam adīšana, gleznošana, zīmēšana, sportzāles apmeklēšana vai kas tamlīdzīgs. Ja sieviete tupētu mājāš un tikai dzīvotos pa mājām bez nekādiem hobijiem, man tāda sieviete apniktu jau pēc mēneša :D Un visa tā tā kārtība un vakarinas, cmon es piemēram neesmu pedants man tas nav tik būtiski un kaut vai pelmeņus uzcept vai rīsus uzvārīt es pats protu, tapēc man svarīgāk būtu lai sieviete ir interesanta lai ir kāda nopietna nodarbošanās kurai veltītu loti daudz laika vai labakajā gadijuma vairākas.
15.03.2018 13:35 |
 
Reitings 477
Reģ: 03.09.2016
Viedā minka, tu tā kā pēc grāmatas. Skan jau skaisti, iemācīties ķīniešu valodu sēžot mājās un pēc tam, hops, bez nekādas darba pieredzes atrast darbu starptautiska kompānija... Tu doma starp strādājošiem cilvēkiem nav neviena, kas to izmācījies, bet arī ar normālu darba pieredzi? Par grafisko dizainu vispār neizteikšos, drausmīga konkurence, bet nu, tavuprāt, paņems mājsaimnieci bez pieredzes? Seriosly?
15.03.2018 16:17 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Darbs ar mākslu, māklsiniecēm, attiecīgi jāreģistrē, lai būtu kāda garantija. No rokas uz roku nekur tādas nav.
Tāpat šie specifiskie ķīniešu valodas zinātāji specializējas uz vietas, tas jāsaprot, ka jau strādājošs tur cilvēks un tamlīdzīgi, ne jau kaut kādu iesācēju mājās sēdētāju normālā vietā atplestām rokām sauks. Meklē cilvēkus, ar pievienoto vērtību, ne tikai to, kurš, mājās sēžot, atvēris ķīniešu gramatikas grāmatu.
15.03.2018 16:38 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Duuja, Choker
Jūs esat jaunas meitenes, man negribas ar jums strīdēties. Pēc gadiem 10, 20 arī jums izmainīsies skatījums uz lietām. Lielākajā daļā darbu izaugsme ir ilūzija. Reāli cilvēks veic gadiem šauru funkciju. Vienīgā vērtība- ja cilvēks šo šauro funkciju veic visus 10-20-30-40 gadus. Reāli, ja cilvēkam apniks rutīna un gribēsies kaut ko mazliet citu tajā pašā nozarē, būs jāmācās jauna šaura funkcija. Līdz ar to jūs pārspīlējat darba pieredzes nozīmīgumu. Latvijā nav daudz cilvēku, kas brīvi pārvalda eksotiskas valodas- darba devējam būs vienalga, ko šis cilvēks darījis iepriekšējos 35 gadus, ja vien ir šīs reti sastopamās prasmes.
Jā, datordizaineru daudz, bet izcilu, ar mākslinieciskām dotībām- maz. Kamēr "konkurenti" taisa pasūtījumus, mājsaimniece var iziet 101 datordizaina kursus, izlasīt visas jaunākās grāmatas, publikcijas par un ap dizainu, izkopt māksliniecisko gaumi, veidot pati savus dizainus, slīpēt līdz perfektumam, kamēr "konkurenti" pilda masveida pasūtījumus un viņiem nav laiks slīpēt prasmes. Piekrītu jums, ka realitātē mājsaimnieču ar tādām pašmotivācijas prasmēm nav daudz. ŠOpings, saloni, SPA aizrauj vairāk.
15.03.2018 18:10 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Man personīgi nav pieņemams tāds modelis. Uzskatu, ka abiem ģimenē jādod vienāds pienesums.
Mēs abi pelnām, abi taisām ēst, abi tīram māju, izmaksas dalām līdzīgi. Viņam tehniskā puse, auto dzīvoklis, man pārtika, saimniecības lietas utt. Arī kad būs bērni, uzskatu, ka abiem vienādi jāpiedalās audzināšanā, bet pie modeļa viens rukā, otrs urbina degunu, bērnu audzināt kopā nav iespējams.
Jā, es uzskatu, ka mājsaimnieces Latvijā urbina degunu, jo katru dienu māja nav jāberž un uztaisīt ēst nav nekāda lielā māksla, veļu arī katru dienu nevajag mazgāt un gludināt zeķes un apenes. Cita lieta, ja bariņš ar bērniem dažādos vecumos. Tad vēl daļēji saprotu.
Vienmēr likušies smieklīgas tās memes par mājsaimniecēm no sērijas, es tikai gludinu veļu, tīru māju, taisu ēst, esmu skolotāja, aukle, pavāre, mājkalpotāja utt. UN ES sēžu mājās un neko nedaru??? Tā tāda sevis mierināšana.
Ja nemāk savu laiku organizēt, tad tā varbūt liekas. Jāmāk sevi disciplinēt, jo laika pietiek visam un vienmēr.
15.03.2018 18:37 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Selena- kā grūtniecības pēdējos mēnešus un dzemdības sadalīsiet?
15.03.2018 19:04 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Kad tāda situācija, tad domāsim. :D Bet katrā ziņā tā nebūs ikdiena, bet tikai daži mēneši.
Un loģiski, ka ir situācijas, kad nevar visu darīt vienlīdzīgi, piemēram, slimība, kaut vai tā pati grūtniecība, grūtības darbā utt. tieši tāpēc tās ir attiecības, lai grūtos brīžos varētu viens otram palīdzēt un pārciest visu kopā, kaut vai morāli atbalstot.
Bet parastā ikdienā, es uzskatu, ka visu jādara kopā.
15.03.2018 19:14 |
 
Reitings 477
Reģ: 03.09.2016
Viedā Minka, es to redzu pēc savu draudzeņu un pazīstamo sieviešu pieredzes. Ir trīs sievietes jau gados, kas godīgi atzinušas, ka vīrs vienmēr krapis( man, piemēram, tas nu galīgi nebutu ok). Ir meitenes, kas līdz 30 ir baudījušas dzīvi un tagad attopas, ka darba tirgu nevienam nav vajadzīgas.. Es sevi novērtēju pietiekami augstu un zinu, ka pati varu nopelnīt naudu un būt brīva un neatkarīga. Ja rit mans vīrs mani nokraps( da kaut vai MAN apniks) es varu jebkura brīdi aiziet prom, jo ar savu algu mierīgi varu iztikt. A ko darīt mājsaimniecei? Protams, var jau dzīvot ar rozā brillēm, ka ar mani jau nekad, nekad tā nenotiks, bet nu statistika par šķirtajām laulībām tiešām ir cita.
15.03.2018 20:22 |
 
Reitings 477
Reģ: 03.09.2016
Protams, es nerunāju par situāciju, kad sieviete ir gaidības vai dekrētā, tad vīrietim protams ir jāuzņemas mamuta nesēja loma, lai bērnam un mātei nekā netrūktu..
15.03.2018 20:24 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Choker, palasi diskusiju "meitenēm ap 30" un uzzini, ko par tevi liecinās tas, ka aiziesi Tu vai aizies no Tevis.
15.03.2018 20:25 |
 
Reitings 352
Reģ: 23.07.2016
Nezinu, cik vīrietim ir mūsdienās jāpelna, lai uzturētu sievu, sevi un, ja vēl ir bērni ar vienu algu (ap 2000 EUR/mēn?). Mūsdienās retā sieviete var atļauties nestrādāt un dzīvot no vīra algas. Nav algas tik lielas Latvijā, lai pelnītājs būtu tikai vīrietis. Protams var jau būt tāds nestrādāšanas posms, bet gadiem vai 10tiem gadu nestrādāt es neriskētu (kaut vai pabalsti, sociālā apdrošināšana utt.), ir patīkami, kad tomēr ir sava nopelnītā nauda. Protams, ja vīrs pelna 3000+ un sieva ap 600, var jau arī sieva nestrādāt, ja abi tādu dzīves modeli izvēlas. Pārsvarā jau mūsdienās lielākā daļa sieviešu strādā + bērni + vēl ir mājsaimnieces, bet vīrietis tikai strādā un mājas lietas neattiecas uz viņu, šo modeli gan es negribētu, kā darba zirgs, kalpone, māte, vīra izklaidētāja utt.
15.03.2018 21:04 |
 
Reitings 879
Reģ: 23.04.2014
Pasapņot jau var :D Realitātē neko tādu atļauties mēs nevarētu, vīrs nepelna tik daudz. Kad biju bērna kopšanas atvaļinājumā un man maksāja normālu pabalstu,tāpat nepatika kaut kas. Mājassoli uztvēru kā darbu, jutos vainīga par netīro trauku kaudzi. Piekam man riebjas ēst gatavošana un es gribu strādāt kaut vai tāpēc, lai man būtu visas tiesības pateikt: es neko negatavošu,jo esmu piekususi. Un nejustos par to slikti.
un piekritu Selenei: Vienmēr likušies smieklīgas tās memes par mājsaimniecēm no sērijas, es tikai gludinu veļu, tīru māju, taisu ēst, esmu skolotāja, aukle, pavāre, mājkalpotāja utt. UN ES sēžu mājās un neko nedaru??? Tā tāda sevis mierināšana.
Varētu domāt,ka strādājošām sievietēm nav ne ēst jāgatavo, ne māja jātīra. Smieklīgi.
15.03.2018 22:53 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
es tikai nesaprotu vienu, kāpēc dažas uzskata, ka obligāti sievietei ir jārukā kā minimums 8 stundas dienā? vai nu darbā vai mājās? ja nestrādā, tad, lūdzu, ko Tu dari visas tās stundas mājā?! nerukā nonstop? sliņķe tāda! :D :D :D
ir, kas grib parukāt mājās un tad atpūsties, pievērsties saviem hobijiem... un arī vīru priecīgas mājās vēl piedevām sagaidīt. tur ir kaut kas slikts? :D galvenais taču, ka vīrieti tas apmierina. bet kaut kā daudzas grib piemērīt pēc savas mērauklas, "ja es darbā + no un uz darbu pavadu kopā 10 stundas, kāpēc lai tā tur, mājsaimniece, tā slaistītos, ko a?! :D"
16.03.2018 01:51 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Varētu domāt,ka strādājošām sievietēm nav ne ēst jāgatavo, ne māja jātīra.

Varētu domāt, ka vīrietim roku nav.
16.03.2018 04:07 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)