"Sēdēšana uz vīrieša kakla"

 
Reitings 11
Reģ: 13.03.2018
Labvakar!
Sieviete rūpējas par mājām un vīrietis nes naudu mājās.
Kāds viedoklis Jums ir par šādu attiecību modeli?
13.03.2018 23:53 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Bija laiks, kad sēdēju mājās. Gāju kursos, kas lai arī tikai 2x nedēļā, bet nebija apvienojami ar darbu. Ar laiku sāka apnikt, ideāli būtu, ja varētu atrādāt pusslodzi vai vismaz savā pilsētā. Esmu audzinātāja b/d un tās garās stundas prom no mājām nenormāli nokauj, plus vēl laiks ceļā. Sajūta, ka neesmu mājās vispār, brīvdienās vēl skola. Ja nebūtu man tie bērni mīļi, ietu prom un meklētu darbu te pat, bet ar šiem bērniem gribas iet līdz skolai un tad iet prom :-D Tie būtu vēl gadi 4.
Būtu, ko darīt arī mājās sēžot, hobijs paņem gana daudz laika, diemžēl arī finanses tāpēc jebkurā gadījumā nāktos strādāt vismaz pusslodzi.
14.03.2018 22:05 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Sieviete rūpējas par mājām un vīrietis nes naudu mājās.
Kāds viedoklis Jums ir par šādu attiecību modeli?

Mans viedoklis ir diezgan vienkāršs - ja abi pārī ir apmierināti ar šādu modeli, tad tas ir labs un derīgs konkrétajam pārim. Līdzīgi kā ar citiem modeļiem.
Man pašai šis modelis vismaz pagaidām nav saistošs, jo pašas profesija tiešām patīk. Ja uzrastos finanses, kuras tiešām atļautu neraizēties par sadzīviskiem jautājumiem, visticamāk turpinātu strādāt, vienīgi sāktu atrādāt kā pašnodarbinātā, kas, savukārt, atļautu vairāk laika pavadīt ar bērnu. Man arī patīk finansiālā neatkarība, bet tajā pašā laikā negribētos domāt, ka, ja pēkšñi zaudētu darbu, otrs man liktu kaut kā īpaši prasīt naudu (ja nu tā izrādītos, nedomāju, ka spētu turpināt kopdzīvi).
14.03.2018 23:06 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
Viena lieta, kas abiem pieņemams, pavisam cita realitāte. Proti, statika saka, ka katra 2. laulība tiek šķirta (noteikti nepatīkami, ja vīrs 50 gadu vecumā aiziet pie citas -ne pati vairs pieprasīta, ne kaut kādas darba iemaņas) un sieviešu sagaidāmais dzīves ilgums ir garāks nekā vīriešiem (neiztēlojos kā pārdzīvot vīru bez iztikas līdzekļiem pat piecus gadus). Savukārt attiecībā uz vīriešiem nesaprotu, kā viņi izšķiras laist bērnus pasaulē ar šādu uz kakla sēdētāju. Atliek veci sabraukt trolebusam, lai viņa bērniem nekas cits neatliktu, kā stāvēt rindā pēc pārtikas pakām.
14.03.2018 23:08 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
A kas ta par stulbu iedomu ja sievietei 50 it un paliek viena tad nedrikst gribet dzivot viena bet obligati nakamais jamekke? Un js gribes piem.milako sieviete ari 60 it gados mierigi atradis!
14.03.2018 23:12 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
Dzīvot ta var, bet dzīve arī kaut ko maksā. Vai arī visiem tiem cilvēkiem, kuri ik rītu dodas uz darbu pelnīt iztiku, vienkārši neviens nav pateicis, ka var arī dzīvot nestrādājot?:)
14.03.2018 23:21 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Nesaprotu, kāpēc raksta, ka sieviete paliks uzreiz uz ielas? Būs stulbs piemērs, bet Desperate Housewives Gabija aizveda meitu uz zupas virtuvi parādīt ka ir nabadzīgi cilvēki un satika tur paziņu, kas no bagātnieces bija kļuvusi par bezpajumtnieci. Un beigās arī Gabija viņai pateica, ka par spīti visam viņa cīnījās un nepalika ne uz ielas, ne bez mājas, kaut vai vīrs bija palicis akls un 2 meitas. Tā bija atšķirība viņām, ka viena cīnījās un labklājību atguva, bet otra palika uz ielas. Domājiet dzīvē tā nav?
14.03.2018 23:23 |
 
Reitings 169
Reģ: 23.02.2018
A kas ta par stulbu iedomu ja sievietei 50 it un paliek viena tad nedrikst gribet dzivot viena bet obligati nakamais jamekke? Un js gribes piem.milako sieviete ari 60 it gados mierigi atradis!

+++ Tieši tā!
14.03.2018 23:27 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Un kaapeec nevareetu buut taada versija,kad ir kas arii iekraats,noveeleets utt.
14.03.2018 23:33 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
es sviedrus liedama raujos uz lielāku algu un augstāku amatu, lai tikai mums viss būtu. Viņš pateica, ka viņš neko netaisās mainīt savā darbā un viss viņu apmierina, jo izaugsmes iespējas Latvijā tjipa neredz. Vai Jūs tādam viedoklim piekristu?

TokyoDream Tu neminēji kādā sfērā strādā Tavs puisis, jo tā jau ir grūti pateikt, iespējams tiešām viņam ar tam karjeras iespējām ir kā ir. :-/
14.03.2018 23:38 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
Blin, vienā jaukā dienā ienākumi vīra algas veidā līdz ar viņa nāvi izbeidzas, bet pati nav strādājusi pēdējos 35 gadus. Paliek tikai rēķini. Nu tad no šīs vietas sāciet ar savām versijām. Pirmā jau ir -vecis ne tikai spējis visu mūžu uzturēt uz kalku sēdošu sievu, izskolot bērnus, bet vēl iekrāt, lai atraitnei pietiktu bezrūpīgai dzīvei kādiem gadiem 10-20!:)Kā noprotu, kopējais visām versijām varētu būt, ka sliktās lietas notiek tikai ar kaimiņu Anniņu, savukārt pašai dzīve sagatavojusi tikai labas lietas.
14.03.2018 23:56 |
 
Reitings 120
Reģ: 27.02.2018
amsterdama, šis, diemžēl, mūsdienās ir scenārijs, kurš var atgadīties ar jebkuru no mums, neatkarīgi no tā vai visa mūža garumā strādāts vai nē. Ja runā par Latviju, tad arī visu savu apzinīgo mūžu cītīgi strādājot, beigās vari attapties pie sasistas siles, jo pensija ir smieklīga un, ja vien nav bērni, izpalīdzīgi radi un draugi, ar visu to, ka dzīvi esi pavadījis strādādams vaiga sviedros, paliksi ne ar ko. Es pati nekad neesmu dzīvojusi kādam uz kakla, taču arī strādājusi oficiāli neesmu tikpat kā nemaz, jo pārsvarā sanācis strādāt pie īslaicīgiem projektiem. Labi, es nedzīvoju LV, taču, ja dzīvotu, zinot to, ka neesmu strādājusi, raudamies vaiga sviedros, bet, tā vietā, ja gribu izklausīties šikāk, nodarbojusies ar mākslu, man pensija nebūtu vispār. Par īpašumiem nemaz nerunājot. Tā ka, diemžēl, mūsdienās (īpaši, ja dzīvo Latvijā, kur cilvēks, kurš nostrādājis 50 gadus, saņem 300eur lielu pensiju) arī cītīga strādāšana mūža garumā negarantē to, ka vecumdienās nepaliksi bez jebkādiem ienākumiem.
15.03.2018 00:21 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Amsterdama
Turpmākie scenāriji atkarīgi no mājsaimnieces hobijiem. Ja viņai izglītība sociālo zinību sfērā un prieka pēc apguvusi eksotiskas valodas- ķīniešu, japāņu, korejiešu utt, viņa var izrādīties starptautiskos uzņēmumos ļoti vērtīgs darbinieks, kuru ar prieku pieņems neskatoties uz to, ka nav strādājusi 35 gadus. Vai varbūt savam priekam apguvusi datordizainu un ja vēl ir mākslinieciskās dotības, tad nevienu neinteresēs, ka ilgi nav strādājusi. Tādu piemēru var būt daudz.
15.03.2018 01:19 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
http://jauns.lv/raksts/izklaide/242894-miljonara-saknisa-atraitne-evija-iztiku-pelna-stradajot-veikala viens no realiem piemeriem.
http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/496455-trucigas_personas_statuss_bijusajai_miljonarei_pieskirts_likumigi savukart te madama ex miljinare kad visu pazaude, ka tas LV biezi notiek neiet stradat bet skrien uz sociem pec maznodrosinata statusa.
15.03.2018 07:29 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
http://nra.lv/vakara-zinas/trakas-lietas/67062-bijusi-miljonare-daugule-padarita-par-trukumcieteju.htm ari uznemeja... nevis sedeja uz vira kakla, bet ka nepatiskanas...ta cuss vien ir
15.03.2018 07:32 |
 
Reitings 999
Reģ: 05.12.2016
xanax Precīzu kvalifikāciju nepateikšu, bet ķīmijas sfērā.
15.03.2018 08:52 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
cītīga strādāšana mūža garumā negarantē to, ka vecumdienās nepaliksi bez jebkādiem ienākumiem.

Vispār ir mums valstī darbojas sociālās apdrošināšanas sistēma.
15.03.2018 09:13 |
 
Moderators
Reitings 3698
Reģ: 13.11.2016
cītīga strādāšana mūža garumā negarantē to, ka vecumdienās nepaliksi bez jebkādiem ienākumiem.

Starp citu, daudzi "gudrinieki" dažos citos forumos tā rakstīja arī pirms 10+ gadiem, ar ieteikumiem, ka "nav vērts maksāt nodokļus", turklāt, to nereti ieteica cilvēkiem, kuriem līdz pensijai ir vien kādi padsmit gadi.
Turpretī, tas ko es redzu no daudziem piemēriem - tiem, kuri šobrīd pensionējas un visus gadus līdz pensijai ir godīgi maksājuši nodokļus, praktiski jebkuram ir pensija par kārtu virs vidējās. Zināmajos piemēros, kur gadiem ilgi ir ļoti daudz maksājuši nodokļos, šobrīd pensionējoties, ir ļoti labas pensijas.
15.03.2018 09:57 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Turpretī, tas ko es redzu no daudziem piemēriem - tiem, kuri šobrīd pensionējas un visus gadus līdz pensijai ir godīgi maksājuši nodokļus, praktiski jebkuram ir pensija par kārtu virs vidējās. Zināmajos piemēros, kur gadiem ilgi ir ļoti daudz maksājuši nodokļos, šobrīd pensionējoties, ir ļoti labas pensijas.

Sociālās iemaksu uzkrājumu, kas ir pensijas izmaksām, kontrolē VSAA
Ja visu mūžu ir maksāti nodokļi, tad pēc pensiju izmaksu sistēmas cilvēkam uzkrājums pietiktu ja viņš dzīvotu 120 gadus.
Vidējais dzīves ilgums ir 70/80 gadi, pārējo atlikušo pensijas uzkrājumu valsts savāc sev. Cik tas ir godīgi ja cilvēks visu mūžu ir maksājis nodokļus ?
Cilvēks var būt drošāks tikai par privāto pensijas fondu kur viss paliek pašam vai mantiniekam.
15.03.2018 10:24 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Cilvēks var būt drošāks tikai par privāto pensijas fondu kur viss paliek pašam vai mantiniekam

Tas, ja pasaulē notikumi ies mērenu gaitu un nākamajos 30+ gados nekas smags nenotiks.
Man dziļas aizdomas, ja pēkšņi visa kapitālistiskā ekonomika bruks, kur viena pēc otras nobruks arī fondu turētājas, tad valdība tik noplātīs rokas un pateiks, ka tā ir visā pasaulē un katrs ieguldītais eiro izčābēs kā nebijis. Vai arī eiro vērtība drastiski samazināsies, kas nav neiespējami tik mākslīgi uztaisītā finanšu telpā. Bet ne par šo šī tēma :D
15.03.2018 10:37 |
 
Reitings 304
Reģ: 09.01.2018
dzīvojam kopā nepilnu mēnesi un visas degvielas izmaksas vidēji tika aprēķinātas un sadalītas. Arī par to viņš vienu dienu pateica, ka tagad man jādod mistiski lielāku summu. Ne jau mazliet, bet tiešām daudz lielāku.

Šādi teksti liek man novērtēt, ka esmu viena. Ko nozīmē "Tev ir JĀDOD?" Kā Tu tādu puiku vari cienīt? :-D
15.03.2018 10:44 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!