Pēcdzemdību depresija?

 
Reitings 147
Reģ: 28.08.2012
Sveikas!
Zinu, ka šis nav māmiņu forums, bet sadaļa jaunajām māmiņām te gan ir :D
Tik ļoti gribas izrunāties!
Nesaprotu kas ar mani notiek. Esmu cilvēks, kas ik pa laikam iekrīt kaut kādā bezdibenī, bet, pēdējos gadus viss bija lieliski. Kāzas, sapņu darbs, bērniņa piedzimšana. Un tad....atkal bezdibenis.
Nejūtu prieku vairs par neko, esmu agresīva, vīrs bēg no mājām, jo nespēj izturēt manu mūžīgo garstāvokļa maiņu (turklāt tas nav - labs/slikts garstāvoklis, tas ir - agresīvs/raudamais garstāvoklis (uz maiņām)). Es riebjos pati sev, reizēm šķiet, ka gribētu nomirt. Bet man ir mazs burvīgs pusgadu vecs bērniņš, kuram arī daru pāri ar savu uzvedību...nepadomājiet, es viņu nesitu, bet manā izprantē emocionālā vardarbība ir 10000000x sliktāka par fizisko. Bērns visu laiku čīkst, es nezinu kas tas ir, zobi nāk vai jūt manu noskaņojumu, es aizsvilstos katru reizi, ka nevaru viņai palīdzēt, nezinu kā!!! Un tik ļoti riebjos sev tādā situācijā. Varu bērnam uzkliegt, atstāt viņu raudot, ar varu uzvilkt kombinezonu, kad bērns ļodzās kā dēle un neļaujas. :'-(:'-(:'-( esmu briesmīga māte......iekšā ir divejādas sajūtas - no vienas puses esmu gatava uzspridzināt visu pasauli ar savu naidu, no otras ienīstu sevi, ka esmu tāda!!! Gribu pasargāt bērnu un atdot viņu baby box, lai viņai ir labāka mamma. Jo es neesmu normāla. Protams, apzinos, ka to nekad neizdarīšu, bet domas šaudās visādas pa galvu.
Liekas, ka kliedzu pēc atbalsta, palīdzības, bet mani neviens nedzird! Kaimiņiene rakstīja vēstuli, kā man iet, es atzinos, ka reizēm gribu izlēkt pa logu, viņa man neatbildēja. Ak Dievs, es tiešām neesmu normāla... Mammai visu laiku dodu mājienus, ka man ir grūti, jūku prātā, reakcijas nekādas......māsas lūdzu atbraukt ciemos kādreiz, saku, ka man vientuļi, atbilde tikai - ok,ok,ok...bet neviens tā arī neatbrauc. Nu, nespēju es pateikt tieši! Vienīgais vīrs visu zina, bet katru centienu palīdzēt es norauju saknē, jo viņaprāt man ir jāizvēdina galva, reāli pusgadu 4 sienās ar bērnu, bet tas nav iespējams, jo bērns ēd tikai un vienīgi mani!!!!! No cita ēdiena atsakās.
Nezinu ko gribu ar šo tēmu. Varbūt šāvienu pa pakaļu. Varbūt, lai mani pažēlo. Ārprāts, kā es riebjos sev.
08.03.2018 14:36 |
 
Reitings 259
Reģ: 06.03.2010
Paskrien ar ratiem, izladejies. Tagad pa sniegu gruti, tas vel labak ...var uz sniegu dusmoties. Man dubultie rati, jau stumt gruti pa mezu. Tad esmu nosvidusi, piekususi, bet sajutas labas galvu izvedinat. Citreiz vakara pec 20:00 kad viens aizmieg aizbraucu uz baseinu, solariju, apskrienu ap kvartalu. Tas aiznem 30- 80min! Manejais saka cikstet kadu menesi pirms izlida zobs.
Man otrais berns, ar pirmo biju pargurusi, tagad ar diviem vairs ne :) ( maza vecuma starpiba).
Ja varetu palidzet ...
08.03.2018 15:54 |
 
Reitings 2041
Reģ: 21.02.2015
Paskatījos, ka autore jau 2012.gadā cīnījās ar agresijas lēkmēm (bija diskusija). Uzskatu, ka šeit bez psihiatra konsultācijas neiztikt. Ceru, ka bērna tēvs pats to saprot, jo man, godīgi sakot, viņa vietā būtu bail atstāt bērnu ar cilvēku, kuram ir riktīga melnā strīpa. Tā jau drīz dusmās vairs ne kombinzonu vilksi bērnam var varu, bet pa galvu gāzīsi. :-/
Šobrīd labākais tev, bērnam, tavai ģimenei un sabiedrībai kopumā ir ārsts!
08.03.2018 15:54 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Grib kaut ko, bet nevar dabūt - raud. Es neļauju rozetēs līst - raud.

Atkal jau, es neesmu nekāds bērnu eksperts, bet visi (VISI!!!) man pazīstamie jaunie vecāki šo problēmu risina, piemēram, iebāžot rozetēs tos bērnudrošos puļķīšus vai arī novācot prom no acīm "interesējošo" objektu, kuru nedrīkst aiztikt, nevis, piemēram, tur uz galda skaistu vāzi un kušina raudošu bērnu, kuram vajadzīga šī vāze, kas kā kārdinājums visu laiku ir acu priekšā.
Man vismaz liekas, ka Tu daudz ko sarežģī pati, pati esi ļoti emocionāla un apmeklēt speciālistu nav slikta ideja.
Vēl mierinājumam - viņi izaug. :-D Reiz šausminājos, ka 3gadnieki čurā biksēs, neprot iet uz poda, draudzene pateica: nekas! Līdz 18 gadiem visi iemācās!
08.03.2018 15:57 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Man ir 8 mēnešus vecs mazulis un Es varu pateikt, ka ar Tevi viss ir kārtībā. Katra ir izgājusi tam cauri.Dzīvē ir sācies pilnībā jauns posms un Tas ir normāli, ka nāk dažādas emocijas netikai laime un prieks.
Es arī neko nezināju par zīdainīšiem un ar visu tikām galā divatā ar vīru. Kad mazajam palika pusgads Es atsāku strādāt uz pusslodzi, kur paspēju izvēdināt galvu un vienkārši atpūsties no mammas lomas.
Tātad ko ar to gribu pateikt, ja tev pat ir apkārt, kas varētu palīdzēt, Tad nepalaujies uz to, jo acīm redzot Tas vēl vairāk var uzvedināt uz sliktajām emocijām un rodas papildus aizkaitinājums.Tomēr mazais ir piedzimis Jums ar vīru, nevis mammai vai māsām.
Mainieties ar vīru, nekas nenotiks ja iziesi no mājām uz pāris h. Atslauc pienu un ja bērns bús izsalcis vins ēdīs.
Atceries atpūtusies laimīga mamma, tad arī bērns un vīrs laimīgs.
Un mazie ir dažādi kāds varbūt raudulīgāks un kāds ne tik loti, vairāk vajag mīljot uz žēlot.
08.03.2018 16:00 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Mazajam līdz gadam galvenais ēdiens ir piens. Sešos mēnešod jau var dot “pirkstinjēdienus, lai spēlējas ja grib, nevar no mazulja gaidīt paklausīgu ēšanu no karotes.
08.03.2018 16:04 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Lasot citas autores diskusijas, tiešām liekas, ka speciālistu vajadzēja meklēt jau sen, dažus gadus atpakaļ, bērns tikai pasliktinājis psiholoģisko stāvokli.
08.03.2018 16:05 |
 
10 gadi
Reitings 383
Reģ: 27.03.2014
Es nezinu, vai tas ir vai ne. Bet es ar savu mazo pa mazitinam ieviesu rezimu. Uz 6 menesiem bija 2 diendusas. Un pielagoju ari barosanu ik pa 4 stundam. Uz nakti tas neattiecas, baroju, kad pamodas. Atzistos, devu veikala putras. Un veikala auglu biezenisus, ta ta lieta aizgaja. Neviens mazulis nesak est uzreiz. Viss ar laiku, pierod pie garsam..
08.03.2018 16:22 |
 
10 gadi
Reitings 383
Reģ: 27.03.2014
* nezinu vai tas ir pareizi
08.03.2018 16:23 |
 
Reitings 999
Reģ: 05.12.2016
sola1 man nav bērnu, bet ļoti interesē - tās veikala putras un biezeņi ir tiešām tik slikti?
08.03.2018 16:25 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Tev ir jāiet pie ārsta. Nevis rīt, parīt vai pēc mēneša, bet tagad un tūlīt jāzvana, jāpiesaka vizīte. Sazinies ar krīzes centru, izrunājies, varbūt ko ieteiks. Tā nav pēcdzemdību depresija. Es neesmu ārsts un nevaru uzstādīt diagnozi, bet tā lieta ir nopietna.
Tu sevi mierini un žēlo, tā atgaiņājot problēmu un noniecinot tās nopietnību. Bet viss jau ir noticis un pusi Tu nemaz nestāsti un nestāstīsi. Uz to, protams, Tev ir tiesības. Tāpat bērnam ir tiesības uz veselu un laimīgu māti. Sāc rīkoties kamēr neesi panākusi piespiedu izolēšanu no bērna vai vēl ļaunāk.
08.03.2018 16:26 |
 
10 gadi
Reitings 383
Reģ: 27.03.2014
Es uzskatu, ka ja butu tik slikti, neviens, ko tadu netirgotu. Ari tie augli un darzeni kadi nu mums ir veikalos.. Ja audze pats visu varbut tas ir labak. Bet nemot vera ka ta piebarosana sakas ar vienu karotiti, un cik tur vel ari nonak vedera.. Es saku ar veikala biezenisiem. Ap ap 8-9 menesiem jau kko saku gatavot. Vai reizes, kad bijam arpus majas, biezenisi, bebju jogurtini.
08.03.2018 16:34 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Man tas neizklausās pēc depresijas. Arī terapijai liela jēga nebūs, jo ko līdz parunāšanās, ja problēmas cēloni nenovērš.
Izklausās, ka autore ir pamesta viena ar zīdaini- māte, māsas neliekas ne zinis, bērna tēvs bēg prom. Izturēt vienai pašai divvientulību ar zīdaini ir neiedomājami grūti. Vai naktīs bērns labi guļ? Varbūt esi arī neizgulējusies? Pārgurusi, neizgulējusies jaunā mamma bez atbalsta cilvēkiem agri vai vēlu sāks "jukt prātā".
Tev vajag atpūsties! Un iziet cilvēkos.
Ja tev ir draudzenes, aizejat kaut kur kopā, bet zīdaini lai pieskata bērna tēvs, piemēram pastaigājoties ar bērnu ratos 15-20 min gājiena attālumā no vietas, kur jūs tiekaties.
Darbdienās darba laikā sāc apmeklēt bēbīšu skoliņas- tur satiksi citas mammas, mēģini sadraudzēties. Būs ar ko parunāties.
Pie māsām, mammas ciemos ej pati ar visu savu bērnu. Regulāri-vismaz 1-2 reizes mēnesī.
Ieliec sludinājumus FB, Cālī, Lilit- ka meklē kādu jauno māmiņu ar līdzīga vecuma bērnu tavas dzīvesvietas tuvumā kopīgām pastaigām.
Kad bērna tēvam nav jāstrādā (brīvdienās), dodieties visi izklaidēties- ieteikt kaut ko konkrēti grūti, nezinot intereses. Varbūt ciemos pie draugiem, bērna tēva vecākiem. Zīdīt bērnu zem lakata var jebkur.
Ievies rituālu, ka katru darbdienas vakaru tu dodies pastaigā vienatnē uz 1h. Ja bērns jābaro ik pa 2h, tad tas ir izdarāms.
Ja visu ieviesīsi un joprojām "juksi prātā", tad var domāt par terapiju.Saskarsmē ar citiem nevajag lietot tik sulīgus epitetus- gribu izlēkt pa logu, utt. Tas cilvēkus no tevis atgrūdīs. Saki visiem, ka jūties nogurusi un ļoti vientuļa. Saki katram to, kā tieši var palīdzēt, piemēram, māsām/ mammai nevis kādreiz atbraukt, bet pajautā, kurā dienā šajā nedēļā viņām būtu pie tevis ērti atbraukt. Savam vīrietim- konkrētus uzdevumus nevis vispārīgus pārmetumus. Utt.
08.03.2018 16:36 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Un jā runājot par to ēšanu, ja baro ik pēc divām stundām, tātad mazajam tava krūts bez maz vai visu laiku ir mutē. Līdz ar to pat nav jābrīnās, ka negrib to piebarojumu apēst vairāk kā tikai pagaršojot.
P.s. Man izskatās, ka autore ir vienkārši emocionāls cilvēks, kas visu uzreiz uztver saasināti un domā, ka pienācis pasaules gals, kaut arī viss nav nemaz tik slikti.
Šeit ir izteikti redzams palīgā sauciens pēc komunikācijas, nevis prasība pēc diagnozes uzstādīšanas. Droši vien apkārtējie ir tik ļoti aizņemti, ka nav laika priekš "tavām problēmām". Un jā lieku pēdiņās, jo varbūt viņiem tā izskatās no malas un viņi jau Tevi vairāk zina kāda Tu esi.
08.03.2018 16:37 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Tokiyodream
Veikala putras/biezeņi ir visādi. Protams, tajos, kur daudz cukurs, ir slikti. Bet tajos, kas no bioloģiski audzētiem produktiem un bez cukura- nekā slikta tur nav.
08.03.2018 16:40 |
 
10 gadi
Reitings 383
Reģ: 27.03.2014
Par barosanu ir japakonsultejas ar pediatru. Jo man tiesam liekas,ka 6 menesos bernu nevajag barot ik pa 2 stundam. Vajag paildzinat to laiku, noversot uzmanibu, ar piebarojumu. Un viss bus labi.
08.03.2018 16:41 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Sola1
Šis būtu visnepiemērotākais brīdis ieviest jaunu režīmu. Bērns protestēs, čīkstēs, bet autores psihiskais stāvoklis tam nav piemērots- aizies pa gaisu. Lai atpūšas, iziet cilvēkos, nomierina nervu sistēmu un tad mazpamazām sāk kaut ko mainīt. Ja tas vēl būs aktuāli, jo bērni paši mainās.
08.03.2018 16:57 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Mellene1, tu neej ārā? Kā ar pastaigām? Svaigs gaiss varētu palīdzēt. Satikties ar kādu draudzeni vai jebkuru ārpus mājas, padzert tēju, paēst ēdienu, ko pati neesi gatavojusi, parunāties. Tas nekas, ka bērns ēd tikai pienu - tu esi tādā stāvoklī, ka labāk paciest citu cilvēku nepatiku pret krūtsbarošanu publiskā vietā, ja tas palīdzēs tev kļūt emocionāli mierīgākai.
08.03.2018 16:58 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Piesaki vizīti pie psihoterapeita ar steigu!
08.03.2018 17:00 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Problēmas izskatās kur dziļāk. Vēl liekas, ka nemāki ar bērnu tikt galā, kaut ko ne tā dari, daudz ko nezini. Šis viss izskatās tikai tagad kā putukrējums uzkrāvies pa virsu kam lielam lielam citam. Izdkatās, ka pārspīlē savas emocijas pilnīgi lieki, tas noteikti bijis jau pirms tam, pat ja nemanīji. Vēl kādas rmocionālas problēmas un tad nu tagad ar bērnu loģiski, ka ir ko turēt, jo viss uz ūsiņu nesanāk visādu iemeslu dēļ. Tiešām derētu kāds speciālists, kas saliktu tevī pa plauktiņiem to visu un ieraudzītu, ka tur, kur sev lieki sataisi problēmas, varbūt nemaz tādu nav un visu var izdarīt mierīgi. Nezinu gan vai psihiatrs, ieraudzīs histēriju, vēl bērns, uzsēdinās uz zālēm. Bērnam apātisku mammu nevajag arī. Tad kāda terapija drīzāk, darbs ar sevi, metodes, kā dusmas, vilšanos, neveiksmes atpazīt un kā reaģēt. Lai ir ārsts, kas ir ieinteresēts palīdzēt, ne uzzināt trīs faktus un drošības pēc iebliezt diagnozi.
08.03.2018 17:50 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Lai tagad bērns un vīrs kļūst par to motivātoru, kāpēc tikt ar sevi galā beidzot!
08.03.2018 17:53 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits