Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Finanses.

 
Reitings 86
Reģ: 22.06.2017
Kā ir ar finanšu speciālistiem Latvijā? Jautāju, jo tās kas darbojas tajā jomā droši vien daudz ko saprot no tā.
Sākumā nezināju, kurā jomā, lai mācos un strādaju. Esmu bijusi daudz vizītēs pie karjeras konsultantiem un pildījusi visu ko vien var izpildīt :-D Pašai patīk ļoti matemātika, skaitļi un viss pārejais kas saistīts ar to.
Par grāmatvedi nākotnē arī netaisos strādāt, jo tas ir vienveidīgs darbs, bet gribētos izpausties visur citur.
Tātad vēlējos noskaidrot, vai ir jēga studēt finanses, ekonomiku? Vai ir pieprasīti šobrīd speciālisti? Kādas algas?
27.02.2018 16:37 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10492
Reģ: 29.01.2009
Mūsdienu pasaulē daudz kas kļūst skaitliskā izteiksmē mērāms, tik to nu jau pieprot vairāk programmas (programmētāji), kā cilvēks ar kalkulatoru, bet mūsu vecumā (20-35) domāju, ka ir jēga studēt finanšu vadību, piemēram, lai kļūtu par finanšu analītiķi.
27.02.2018 17:13 |
 
Reitings 86
Reģ: 22.06.2017
Esmu skatījusies RTU finanšu inženieriju pēc tam tu esi finanšu analītīķis, bet diemžēl tikai 21 budžeta vieta. :-/
27.02.2018 17:18 |
 
Reitings 90
Reģ: 13.12.2017
21 budžeta vieta ir daudz...
27.02.2018 19:04 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10492
Reģ: 29.01.2009
Man patīk paruna "Viss notiek tā, kā tam jānotiek". Ja netiksi budžetā, savas vēlmes stiprību sapratīsi pēc tā, vai esi gatava maksāt, lai studētu. Vēl lūgums, ja tomēr tiec budžetā, nesacūko vietu un studē, nevis haļavas (lasīt - vieglā iekļūšana studenta kārtā) dēļ pamet studijas pusratā.
27.02.2018 19:11 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Man ir izglītība uzņēmējdarbības vadībā un finanšu vadībā.
Vidusskolā biju ļoti netipiska jauniete, nebiju aizrāvusies ar romantiskām domām par rožainu nākotni, bet, par cik nācu no ne pārāk turīgas ģimenes, domāju reālistiski - kas man patīk un kur var nopelnīt? Patika man cipari. Inženierzinātnes atmetu kā variantu, jo toreiz likās, ka tur maz maksā. Mazliet nožēloju, ka neizvēlējos IT. Lai nu kā, izvēlējos finanšu/ekonomikas virzienu.
Teikšu tā, izglītība uzņēmējdarbības vadībā ļoti paplašināja redzesloku, palīdzēja iegūt pirmo darba pieredzi, plašu kontaktu loku un vispār izpratni par to, kā darbojas tirgus, kas tajā notiek. Bet izdevīgus darba piedāvājumus esmu saņēmusi savas finanšu izglītības dēļ. Viss atkarīgs no tā, uz ko tu specializēsies, bet pašlaik strādājot savā jomā, redzu, ka trūkst darbinieku un arī man pašai ir nākuši personīgi darba piedāvājumi šādās jomās:
- investīciju finanšu projektu vadītājs
- finanšu analītiķis (īpaši ražošanas uzņēmumos)
- CFO
Tām lilit dāmām, kurām katrā diskusijā gribas pabļaut no sērijas "kur tad ir tie visi darba piedāvājumi?" - varu teikt, ka tie ir, un daudz, tikai arī prasības ir ļoti augstas, random meitene ar tikko pabeigtu LU ekonomikas fakultāti tādos amatos netiks, protams, ka ir jābūt specifiskai pieredzei konkrētā jomā. Ko nozīmē iegūt pieredzi? To, ka nāksies vairākus gadus par samērā zemu algu strādāt finanšu projektu vadītāja asistenta vai analītiķa asistenta amatā, apsveicama ir arī prakse grāmatvedībā vai bankā. Gudrākie to sāk darīt jau studiju laikā, kad vēl prasības pret dzīves kvalitāti nav tik augstas un ir atbalsts no vecākiem. Ja kāds meklē pirmo darba pieredzi tikai pēc augstskolas un jau, iespējams, ar plāniem uz bērniem, hipotekārajiem kredītiem un eksotiskiem ceļojumiem - man ļoti žēl, bet asistenta vai jaunākā finanšu analītiķa alga ir kādi 500-600 eiro par pilnu slodzi. :-D
27.02.2018 19:21 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Bet, ja grāmatveža darbs autorei liekas vienveidīgs, analītiķa darbs nebūs baigi labāks.
27.02.2018 19:24 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Neizklausās pēc tava virziena.
27.02.2018 19:27 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Daudz viņu, ne pārāk labi, ja tā maigi jāsaka, un tāpēc diezgan maz var atļauties maksāt.
27.02.2018 19:29 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Bet, ja grāmatveža darbs autorei liekas vienveidīgs, analītiķa darbs nebūs baigi labāks.

Nepiekrītu, parastais grāmatvedis, kas nav vecākais grāmatvedis un nepilda CFO funkcijas, vienkārši grāmato rēķinus, kas (manuprāt) ir diezgan garlaicīgi. Savs šarms tur, protams, ir, bet nu diezgan monotons darbs. Savukārt finanšu analītiķa uzdevums lielākoties ir ne tikai izvilkt atskaites dažādos griezumos, kur būtu tikai pliki cipari, bet arī tos analizēt. Piemēram, pirms mēneša izērējām X eiro mārketingam, šonedēļ produkta A ieņēmumi būtiski palielinājās. Tas ir daudz interesantāk.
Esmu apsvērusi domu strādāt par finanšu analītiķi, nekad neesmu apsvērusi domu strādāt par grāmatvedi, lai gan grāmatvedību savam uzņēmumam esmu kārtojusi.
27.02.2018 19:31 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Vari papētīt, piemēram, aktuālos darba piedāvājumus, lai aptuveni gūtu priekšstatu, kas ir pieprasīts:
https://www.cv.lv/darba-sludinajumi/finanses-gramatvediba?sort=inserted&dir=desc
Ja studēsi 4 gadus, protams, pa šiem gadiem notiks kaut kādas izmaiņas darba tirgū, bet nu to diemžēl ir grūti prognozēt.
27.02.2018 19:36 |
 
Reitings 47
Reģ: 12.02.2018
Studējot finanses, var strādāt arī par auditoru. Tas tiešām nav vienveidīgs darbs, ļoti daudz dod profesionāli, paplašina redzesloku, lielisks ieraksts CV, kā arī iespēja ar darba apmaksātu ACCA.
27.02.2018 21:49 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Piekrītu Beige, pašai gan nav pieredzes, bet draugiem ir. Darbs auditā lielajā četriniekā un ACCA ir ļoti laba perspektīva. Pati briestu ACCA, lai gan darbs nav saistīts ar auditu.
27.02.2018 21:56 |
 
Reitings 86
Reģ: 22.06.2017
LU bija iespējas studēt auditu, kādas atsauksmes? Es noprotu, ka var darboties arī auditā, ja neesi speciāli to macījies, bet galvenais ir studēt tās finanses.
27.02.2018 22:03 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Es noprotu, ka var darboties arī auditā, ja neesi speciāli to macījies, bet galvenais ir studēt tās finanses.

Sievietes viedoklis, kurs jau daudz gadus strādā šajā jomā, darījusi dažādus darbus, ka labāk specializēties konkrētā jomā. Ja audits kopā ar finansēm, tad der, ne vienkārši uz ekonomistiem, kur beigās fufļo no visa pa iesākumam, nekādu pamatu un tad nākot tādi studenti, kuri jāatšujot.
27.02.2018 22:16 |
 
10 gadi
Reitings 861
Reģ: 01.12.2009
Ha, tēma manā lauciņā.
Esmu gan studējusi RTU finanšu inženierīju un strādājusi kādu laiku lielā četrinieka audita kompānijā, tagad strādāju par analītķi.
Runājot par studiju programmu, noteikti neieteiktu iet tik abstraktā lauciņā, kā ekonomika un ļoti izvērtēt arī pašu augstskolu un studiju priekšmetus ko mācies. Kaut ari mana studiju programma atšķirās no citām Latvijā piedāvātajām programmām un kopumā liekas ka esmu ieguvēju, atkārtoti tur nestudētu un izvēlētos Banku augstskolu.
Par darbu runājot, ne visi grāmatveži, ne visi analītiķi ir metami vienā katlā. Savā karjerā esmu satikusi grāmatvežus, kas ir dziļi iekšā biznesā, ne tikai grāmatojot skaitļus, gan grāmatvežus, kuri tikai zin kur ir debita, kur kredita puse iegrāmatota. Tā pat analītiķi ir dažādi, šobrīd man kā analītiķim pat ir iedota salīdzinoši liela atbildība, ne tikai "vilkt atskaites" .
Algas... nu auditā pirmajos kados, tā nav pielīdzināma darba un stresa apjomam, tur Tu ej dēļ pieredzes vai velmes sisties līdz augšai (būt gatavai "rukāt" 24/7 visu atlikušo mūžu). Finanses vispār ir viens no Latvijas labāk apmsaksātajiem lauciņiem, bet arī ar vislielāko konkurenci..
27.02.2018 22:32 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Kā ir ar finanšu speciālistiem Latvijā?

Vismaz Ekonomikas, Finanšu un Labklājības ministrijas saka ka valstī ir izteikta finanšu/ekonomistu pārprodukcija.
Esmu bijusi daudz vizītēs pie karjeras konsultantiem un pildījusi visu ko vien var izpildīt

Šajā te frāzē arī slēpjas atbilde. Ja reiz esi pildījusi tos karjeras testus, tad tiem testiem arī jāpasaka kādās nozarēs Tu varētu darboties. Paņem tos testus un pārlasi iegūtos rezultātus.
Daenerys1
Vidusskolā biju ļoti netipiska jauniete, nebiju aizrāvusies ar romantiskām domām par rožainu nākotni

Hm, man liekas ka ar to neviens neaizraujas, tikai narkomāni.
Mazliet nožēloju, ka neizvēlējos IT.

Pirmkārt, ar šādi pieeju:
domāju reālistiski - kas man patīk un kur var nopelnīt

IT nav iespējas tikt.
Otrkārt, IT/Elektronikā/Elektrotehnikā nav iespējams tikt vienkārši pēc 12.klases izdomājot ka vot ir jāizstudē augstskolā, tas vai nu ir asinīs vai nav, to nevar vienkārši iemācīties. Ja jau skolas laikā cilvēks neņemās ar tehnoloģijām, tad vēlāk jau ir drusku par vēlu.
Treškārt, nenožēlo, IT ir vēl drastiskāka nozare, nekā Tava finanšu joma.
"kur tad ir tie visi darba piedāvājumi?" - varu teikt, ka tie ir, un daudz, tikai arī prasības ir ļoti augstas, random meitene ar tikko pabeigtu LU ekonomikas fakultāti tādos amatos netiks, protams, ka ir jābūt specifiskai pieredzei konkrētā jomā.

Laikam būšu netipisks un nebļaušu. Labi izklāstīji, ka labi jāstudē, tad ilgi jāvērgo par "kapeikām" un tikai tad kaut kad būs laba alga un "rožaina" nākotne. Problēma ir mūsu sabiedrībā, masu mēdijos, tāpat uzņēmējos, kuri bļauj ka vot trūkst speciālistu un tāpēc jauniešu barus jādzen augstskolās, protams gļēvi noklusējot to jauko faktu, ka starp augstskolu un labu algu/labu amatu ir jābūt dažiem vērgošanas gadiem par "kapeikām".
man ļoti žēl, bet asistenta vai jaunākā finanšu analītiķa alga ir kādi 500-600 eiro par pilnu slodzi.

Nu, drusku mazāka, nekā vidējā alga valstī.
28.02.2018 00:28 |
 
10 gadi
Reitings 3152
Reģ: 29.01.2009
Tātad vēlējos noskaidrot, vai ir jēga studēt finanses, ekonomiku? Vai ir pieprasīti šobrīd speciālisti? Kādas algas?

Long story short:
Jā, ir pieprasīti. Bet labi speciālisti.
Algas: kā nu kurā pozīcijā. Bet, ja esi gudrs, dinamisks, entuziastisks, tad algas, manuprāt, ir pat ļoti ok. Protams, tas nekrīt no gaisa- ir pāris gadus jāsitas, jo no vienas augstskolas izglītības neko nepanāksi (būsim atklāti- tas ko iemāca augstskolā ir viens, praktiski pielietot ir jāiemācās darbā).
28.02.2018 01:08 |
 
10 gadi
Reitings 505
Reģ: 29.01.2009
man ir izglītība finanšu analīzē un auditā. Tikai neesmu strādājusi tajā jomā,par finanšu analītiķi ir skaidrs ko viņš dara,bet kā izpaužas auditora darbs?Ļoti labi padevās audits,pasniedzēja pat teica,ka tas ir mans lauciņš,bet viens ir uzdevumi augstskolā,otrs reāli darbā. saprotu,ka ir dažādi auditi:iekšējais,ārējais,kvalitātes utt,bet reāli kādi apmēram ir darba pienākumi?
28.02.2018 14:57 |
 
Reitings 80
Reģ: 10.12.2016
auditā strādāju, var padot PM, ja interese.
ko cilvēki šeit saka par ABLV ietekmi uz finanšu vakancēm ?
tieši pēdējās nedēļas bija nākuši darba piedāvājumi (kas man izbrīnīja un lika domāt, ka tiešām švaki ar tiem darbiniekiem šajā jomā) un likās nu tik būs, nu tik varēšu šaut kur pagadās ar labu algu un labu vietu ar vidēju pieredzi utt. bet tagad gan domāju, ka ABLV armija sāks meklēt darba vietas, tad īstermiņā būs ko pasvīst, lai dabūtu labu vietiņu, ne ? :D
28.02.2018 21:53 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Nu, dēļ ABLV kādu brīdi būs banku speciālistu "pārprodukcija" un tie cilvēki meklēs darbu, bet es neticu, ka tas būtiski ietekmēs citas finanšu apakšnozares. Jā, kaut kāda daļa var pārkvalificēties, bet teiksim neticu, ka viņi visi masveidā tagad pieteiksies uz ražošanas uzņēmumu CFO vai finanšu analītiķu amatu, tā tomēr ir baigā specifika.
28.02.2018 21:56 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits