Laucinieki

 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
Jums arī tā ir un vai tas ir normāli?
Katreiz kad atbraucu ciemos pie vecākiem uz laukiem liek strādāt. Man nav īsti saprotama tā loģika kad''el laucinieki apņemas mūždien tik daudz darbus ka paši itkā netiek galā un tad jaeksplotē gandrīz katrs kas atbrauc paciemoties.
Tas būtu apmēram ka paaicinātu ciemos draugus un kad ierodas liktu tiem tīrīt manu dzīvokli jo redz man pa daudz darāmā :-D
Tas viss noved tikai pie tā, ka man vairs nav vēlme apciemot vecākus, jo nav baigā luste pēc 5 darbadienu darba nedēļas un 2,5h ceļa ciemos vēl brīvdiena spavadīt strāadājot.
Ir bijis pat tā, ka ierodos ciemos, pie galda paēdam un uzreiz jaauj zābaki kāja;š jo reddz ir ats un tas jāpadara
23.02.2018 10:15 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Normāli palīdzēt saviem vecākiem - tāpat kā rakstīts, paēdat, parunājat un tad dodaties kaut ko darīt, nav jau katorga, ka bez apstājas, bez ūdens tik vien tas būtu nepārtraukti jādara.
23.02.2018 15:21 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Un vecāki taču kaut kur arī vēl strādā darbā, ne? Vai arī nav dārzs tikai sev, bet tik liela saimniecība, ka tā ir viņu iztika? Jebkurā gadījumā domāju, ka ir ko turēt.
23.02.2018 15:29 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Starp citu, daudz kur laukos vispār nav neviena, kuru paprasīt palīgā, jo daļa nodzērušies, daļa veci un nespējīgi, bet spējīgā daļa - ārzemēs vai Rīgā.

Tieši tā!
23.02.2018 15:32 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Protams, ka palīdzēt vecākiem ir normāli.
.
Bet nu, ir arī tāda lieta kā izdegšana - ja cilvēks ir nostrādājies tās 5 dienas nedēļā, tad viņam ir vajadzīga arī atpūta - garīgu darbu strādājošam varbūt tiešām pēcpusdiena kartupeļu laukā būs brīnišķīgs veids atslēgties, bet atkal jau - ne obligāti.
.
Arī tad, ja vecākiem saimniecība ir reāls iztikas avots un nevis vienkārši dzīvesveids, ir jāspēj saprast, vai gadījumā nebūs labāk iedot vecākiem naudas summu X, lai noalgo kaimiņu dzērāju Juri tos kartupeļus izrakt, vai tomēr tiešām jābrauc pašam.
.
Darbs ir forši un labi, bet ir brīži un situācijas, kad ir darbs darba pēc, nevis kaut kādas pievienotās vērtības pēc. Ir redzētas ļoti dažādas ģimenes un situācijas, tā ka viena atbilde visām nederēs.
23.02.2018 15:33 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Tā ir neizglītotība (elementāra neprasme rēķināt), sagrābties milzīgu saimniecību un nespēt ar to tikt galā.
2010.gada statistika par produktu vidējo patēriņu gadā LV un bioloģiski audzēto produktu cenas:
Kartupeļi 87kg/gadāx0.40eur/kg=34.8 eur/gadā
Kāposti 7.4kg/gadāx 0.30eur/kg=2.22eur/gadā
Olas 197gab/gadāx0.25eur/gab=49.25eur/gadā
Pilnpiens 40litri/gadāx2,5eur/litrā=60eur/gadā
Gaļa, mājputnu 11kg/gadāx13.55eur/kg= 149eur/gadā
Gaļa, cūkgaļa 22kg/gadāx3.5eur/kg=77eur/gadā
Tātad 372.27eur/gadā izmaksā bioloģiski audzēti lauku labumi vienam cilvēkam. Ņemot vērā mazo burkānu, biešu u.tml.produktu patēriņu un zemo cenu, kā arī sezonālos produktus (ogas, gurķi, tomāti) un to zemās sezonas cenas, tad aptuveni var pieņemt, ka lauku labumu groza vērtība ir ap 400eur/gadā. Tātad 33.3eur/ mēn. Ja vecāki ir divi, tad varbūt pilsētnieces var piemest vecākiem 66.6eur/ mēn un nebūs jāvergo laukos? :D Jo tieši tāda ir lauku labumu vērtība.
23.02.2018 16:37 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
bet ir forši, ja bērnu audzina ar kopības un abpusēja atbalsta sajūtu.

Pilnīgi piekrītu, bet, manuprāt, tas tā var darboties tikai, ja tas tiešām ir abpusēji (uzsvars uz abpusējā atbalsta sajūtu).
Paldies dievam, man ģimenei lauku darbi nav nevienam jādara (man tiešām nenormāli nepatīk dārza darbi, un, nē, tas nenozīmē, ka nekad nevienam nepalīdzu nekādā darbā), bet esmu bijusi lieciniece lïdzīgām situācijām, kādu aprakstīja Profesore par savu ex, pat otru pusīti bērnam mēģināja piemeklēt pēc principa “izskatās, ka varēs laukos labi strādāt”.
Vēl atceros, ka vienā ģimenē (precīzāk ģimenes tēvam) bija plāns uzsākt saimniecību laukos, jo tak ir bērni un radi, kas varēs braukt un strādāt, un nevajadzēs nevienam maksāt (tā arī visiem tika lepni stāstīts). Plāns gan nerealizējās, bet liekas diezgan egoistiski tieši no tās puses, kura sevi pozicionēja par “atbalstāmajiem”.
23.02.2018 16:43 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Ja laucinieki būtu izglītoti, tad nevis kartupeļus, burkānus, sīpolus, u.tml. audzētu (kas maksā kapeikas), bet sparģeļus, šitaki sēnes, utt. Visu to, kas veikalā dārgs.
23.02.2018 16:49 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Ja vecāki ir divi, tad varbūt pilsētnieces var piemest vecākiem 66.6eur/ mēn un nebūs jāvergo laukos?

A Tu pamēģini iestāstīt. Jebkāda saruna ar manu vecmammu beidzas ar argumentu: "bet ja būs kā 1989., kad cukurs bija uz taloniem un veikalos nekā nebūs, jo visi domās kā tu, un neko neaudzēs?" :-D
23.02.2018 16:56 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Manai mammai ir dārzs. Dzīvo dzīvoklī, bet turpat pilsētā ir dārzs. Audzē zemenes, puķes, gurķus, tomātus, ķirbjus, kabačus, utt. Mēs ar māsām dzīvojam ~250+ km attālumā (tuvākais). Mamma gribētu, lai mēs braucam viņai palīdzēt to dārzu uzturēt, jo kaimiņienei bērni brauc palīdzēt - uzrakt, palaistīt, utt. Problēma tāda, ka viņas bērni dzīvo ap 20 km attālumā, nevis 250. Brīvdienas arī ir tik, cik ir, un ar autobusu vienā virzienā jāpavada ap 4.5 stundām.
Bet ne par to ir runa - es vispār neredzu iemeslu, kāpēc mammai tas dārzs tur būtu vajadzīgs. Tā vietā, lai viņa dusmotos, ka mēs nebraucam palīdzēt viņai to dārzu uzturēt, viņai ir piedāvāts , ka mēs vienkārši nopērkam un atvedam no tirgus tos tomātus un gurķus, lai var salikt marinētos salātus ziemai. Sev var izaudzēt tikai tik, cik uzreiz var apēst, ja ļoti gribas audzēt savus vasarā. Tas sanāktu gan lētāk, gan izdevīgāk visiem mums. Mammai ir problēmas ar muguru, bet tāpat iet un visu to dara tajos apmēros - nu tas ir hobijs/ietiepība. Tāpēc es neuzskatu, ka mums vajadzētu braukt un kopt to dārzu, ja reāli tā ir tikai ietiepība, ka tas ir vajadzīgs. Labāk aizbraucam ciemos un atvedam vajadzīgos dārzeņus un mamma var atpūsties. Tas nav iztikas jautājums. Bet nē - vajag audzēt savus. Un lielos apmēros, pie tam - tad marinē salātus ziemai, u.c. un pārmet, ka neēdam, nav kur likt. Bet nākamajā vasarā atkal tas pats tiek darīts. Man, piemēram, marinējumi vispār negaršo, neēdu - ja atved burciņas, tad tā viņas tur arī stāv. Es neredzu jēgu tik daudz ieguldīt darba, ja nav pēc tam ēdāju, kur tās burciņas likt.
Es saprotu, ka mammai tas ir hobijs un patīk to darīt. Ļoti labi! Bet varētu ieklausīties bērnos un samazināt to apjomu vismaz reizes 4, un visiem no tā būtu tikai labāk! Viņai pirmajām kārtām! Bet diemžēl grūti ar to ieklausīšanos.
23.02.2018 17:16 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017

A Tu pamēģini iestāstīt. Jebkāda saruna ar manu vecmammu beidzas ar argumentu: "bet ja būs kā 1989., kad cukurs bija uz taloniem un veikalos nekā nebūs, jo visi domās kā tu, un neko neaudzēs?"

Oi, šitais gan ir aktuāli. Ar lielu atkārtošanu un neatlaidību tikai var iestāstīt, ka vairs tā nav un nebūs.
23.02.2018 18:33 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Tā ir pēckara cilvēku domāšana. Viņiem asinīs ir vajadzība nodrošināties nebaltai dienai, būt neatkarīgiem visos laikmetu griežos un katastrofās.
23.02.2018 20:19 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011

A Tu pamēģini iestāstīt. Jebkāda saruna ar manu vecmammu beidzas ar argumentu: "bet ja būs kā 1989., kad cukurs bija uz taloniem un veikalos nekā nebūs, jo visi domās kā tu, un neko neaudzēs?"

Daenerys
Nevajag pārveidot veco domāšanu. Katrreiz atbraucot uz strādāšanas piedāvājumu atbildēt, ka naudu reizi mēnesī esi nolikusi, bet darboties, ja patīk, lai darbojas paši. :D
24.02.2018 11:07 |
 
Reitings 197
Reģ: 29.10.2016
Ir atšķirība, kāda attieksme ir no tiem cilvēkiem laukos. Nu jau gadiem nebraucu palīgā uz laukiem, kur zinu, ka no rīta līdz vakaram varēšu rukāt un par atpūtu nesapņot, jo visi taču strādā, kā es varu iedomāties nogurt un pēc tam klausīties tikai to, cik viss ir grūti, cik daudz darba, zinot, ka varētu iztikt arī bez tiem darbiem un normāli tur cilvēki dzīvot.
Bet ar prieku braucu uz citiem laukiem, tā ir kā ciemošanās ar darbiņiem pa vidu, daru it kā tās pašas lietas, bet neviens nespiež darīt tādos apmēros, ja nogurst, var atlaisties lauka malā, neviens par to nepārmet. Otrajā variantā ir patīkami, neviens negaida katru nedēļas nogali, ne vienmēr ir jāstrādā, var arī garāmbraucot ieskriet ķiršus/zemenes/ābolus paēst un cilvēki priecāsies, nemeklēs, ko ātri iedot padarīt.
24.02.2018 14:00 |
 
Reitings 31
Reģ: 12.07.2015
Gintucis, Daenerys1 !
Cienījamās dāmas!
Ko nozīmē es gribu atpūsties no darba-kas ta Jums par darbiem tādiem?Nu neticu, ka Jūs Rīgā kaut ko smagu (apkopēja, pavārs, sētnieks,pārdevējs)Strādājat, droši vien augsta kabinetā vai biroja , kur tikai jākustina mēlīte un dibentiņš!Man ar darbā dažas jaunās , kuras neko fiziski negrib darīt, darbs nez cik reizes jāpārdara un visu dienu tik čīkst cik smagi strādā, kaut gan vecās ļoti labi visu dara!Un vai darbiņā dažreiz nenogurstat, kad nav ko darīt tad galva sāp un žāvas nāk????!!!!!Kaut kāds stulbums lielas sievietes, bet nevar vecākiem palīdzēt!Tādas sliņķes!Nu tad prasāt vecākiem naudu par darba veikšanu ta būs godīgi! Un ja vecāki ir muļķi , kas strādā (tas ir forši, ka strādā (tagad tak tehnika ir, nekādām rokām nekas nemokās, un vēl sakat , ka riebjas pabalstu prasītāji, strādā vecāki slikti-raujas un nemāk dzīvot pilnu krūti, kā Eiropas pensionāri, nestrādā atkal slikti nevar bērniem mašīnas, dzīvokļus, izglītību sapirkt!) un tā riebjas tas darbs , tad iesaku nebraukt uz gadu uz laukiem , tik uz bērēm viņu un ielikt pansionātā!Tad būs super !Tak lai strādā , ātrāk nomirs un bērniem tiks mantojums par ko varēs dzīvokli Rīga nopirkt, ja jau tā riebjas!Un nav visi vecāki muļķi ,kuri tik sitas, daudzi dzīvo ar visiem darbiem labi un skaisti!Un aizbraukt 1 x mēnesī palīdzēt vecākiem nav nekāda kapu trāgēdija, rokas vai kājas Jums dāmītes neatkritīs, interesanti vai Jūs savām vīramātēm ar palīdzat (es gan pieļauju , ka viņas ir pilsētas dāmas, un bagātas un šarmantas un dzīvo villās, bet vai tad tiešām nekas nav jāpalīdz, kad aizbraucat, kaut vai galds uzklāt?Pieļauju, ka tur gan Jūs braucat katru nedēļu!)Tātad pie vecākiem laika nav aizbraukt 1x gadā un tā riebjas darbs par ko nemaksā , bet uz kino, ceļojumiem, fitnesu Jūs katru nedēļu ejat un nenogurstat un nauda atrodas?! Vai ne slinkuma maisi!Pilnībā riebjas šīs jaunās meičas, kuras vairāk neko nezin kā nagus lakot un dirsu ar tiem pat nevar pakasīt, kur nu vēl ravēt vai kartupeļus lasīt, un neko fizisku nevar padarīt,paņem slotu rokās jau mugurkaulā diski izslīd un uz operāciju jāiet!Kur vēl mūžs tādam!Ja uz Sibīriju izsūtīti, ko tad?Tur jau tikai strādātāji izdzīvoja!
24.02.2018 19:54 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
burdensity, diezgan labi atspoguļoja situāciju. :D
24.02.2018 20:34 |
 
Reitings 31
Reģ: 12.07.2015
Un vēl man darbā kolēģi strādā 2 darbos?Un tāpat Rīgā ir cilvēki , kas strādā maiņās, brīvdienās un naktīs.Vai tad tie nav laika zagļi?Ja jau cilvēki būtu tik veiksmīgi kāpēc daudzi strādā 2 darbos , nekad nav mājās, nav mašīnas (jābrauc ar transportu vai jākratās kājām), ir kredīts dzīvoklim un daudz kam citam, nevar atļauties ceļojumus un daudzas izklaides lietas un tas viss ar to , ka viņi nedzīvo laukos, nav dārgu, mājdzīvnieku, tad jau dzīvei būtu jābūt ideālai , taču nav jāstrādā?Un es neteiktu, ka viņi ir totālākie luņi vai neveiksminieki!Parasti normāli cilvēki!Padomājiet kādi ir jūsu laika zagļi,jo redz laucinieciņš tik strādā un strādā.Un Daenery te muldēja, ka vecāki stulbi sitas ar rokām , jo nav tehnikas, bet kāpēc tu nepalīdzi vecākiem , tak sapērc tehniku, lai nesitas,ko nepalīdzi, tad tev arī tur nevajadzēs strādāt visu izdarīs tehnika, vai arī tev vecāki tevī vecāki to visu ieguldījuši un tagad sēž bez tehnikas?!KO?Ja jau vecāki tādi muļķi tad nodrošiniet viņiem pilsētas dzīvi nopērciet jūs dzīvokli, vediet ceļojumos, un kāpēc vecs cilvēks būtu jāpārveido, kā viņam labāk , tā tikai viņa darīšana.Zinu, ka daudzus veci cilvēki iegrūsti pansionātā atri nomirst, jo izjauc viņu dzīvi, ierasto vidi. Jūs nestrādājat , bet tāpat esat noguruši.Atņemat laiku bērniem , vīram , izklaidēm un tajā pašā laikā cipa jūsu vecāki tik 2.00 iet gulēt un 4.00 ceļas.Nu neticu, ka cilvēks ar 2 darbiem ir spējīgs vakara seksam, bērnus kārtīgi apskatīt, mājasdarbus pildīt un spēlēties, pat puķes apliet!Un OK jūs sakat , ka brīvdienās atpūšaties, tātad cilvēks , kurš strādā 2 darbos un nekad nav mājās, tad jau sanāk ka māja nekopta un ja jums ir ģimene vai tad 6, 7 dien nav māja jākārto, bērniem jāpalīdz, veļa jāmazgā , ēst jātaisa?Vai tad tā guļat vāveri ,sorry.,izgāzušas, ja jums ir ģimenei un OK ja jums vecāki, vīra vecāki Rīgā vai tad neaizbraucat apciemot??Un vēl ja jums ir ģimene, un tik ļoti nepatīk tas lauku darbs, tad lieciet bērniem pastrādāt vai tad vadziņu nevar paravēt, odziņas palasīt,puķes apliet,vistiņas pabarot vai arī jūs teiksiet , ka labāk ,lai visus 3 vasaras mēnešus guļ līdz 14.00 un sēž planšetos, ēd un sekso?!Un nedod Dievs mīļās čkitas, ka jūs vecumā savus vecākus liksiet pansionātos, jo tam jau arī atradīsies mūsdienīgas atrunas, nav laika, maisās, veci muļķi, mums daudz darba jāstrādā un jāatpūšās, nav laika te jūsus kopt.Padomājiet, ka jūsu bērni pret jums tā darīs , ko tad teiksiet?Nu neticu ka kādam gribas nomirt pansionātā , man personīgi ne!
24.02.2018 22:29 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Oi, es jau gaidīju komentārus, no sērijas, ka tu nevari justies slikti/nogurusi,jo kaut kur, kāds strādā vairāk/trākākos apstākļos. Tieši tas pats,ka nevaram ne par ko sūdzēties, jo Āfrikā ir daudz trakāk.
:-D
25.02.2018 12:00 |
 
Reitings 203
Reģ: 23.08.2017
Kaut ko tik izcili stulbu kā burdensity komentāru ilgi neesmu lasījusi.
25.02.2018 12:11 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Man atkal šis tas no burdensity teiktā uzrunā :)
25.02.2018 12:14 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Bet par kādu strādāšanas biežumu mēs runājam? Tas ir katru nedēļu? Tu katru nedēļu brauc uz laukiem un katru nedēļu pieliek pie darba? Ko ziemā liek darīt?
25.02.2018 12:15 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits