Laucinieki

 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
Jums arī tā ir un vai tas ir normāli?
Katreiz kad atbraucu ciemos pie vecākiem uz laukiem liek strādāt. Man nav īsti saprotama tā loģika kad''el laucinieki apņemas mūždien tik daudz darbus ka paši itkā netiek galā un tad jaeksplotē gandrīz katrs kas atbrauc paciemoties.
Tas būtu apmēram ka paaicinātu ciemos draugus un kad ierodas liktu tiem tīrīt manu dzīvokli jo redz man pa daudz darāmā :-D
Tas viss noved tikai pie tā, ka man vairs nav vēlme apciemot vecākus, jo nav baigā luste pēc 5 darbadienu darba nedēļas un 2,5h ceļa ciemos vēl brīvdiena spavadīt strāadājot.
Ir bijis pat tā, ka ierodos ciemos, pie galda paēdam un uzreiz jaauj zābaki kāja;š jo reddz ir ats un tas jāpadara
23.02.2018 10:15 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Mūs nevar piespiest darīt to ,ko mēs nevēlamies!
Zinu arī tādus cilvēkus. Pieliks pat pie darba tādu cilvēku ,kurš vispār 1x atbraucis ciemos, apzvanīs visus tuvākos ,tālākos radus, paziņas un aicinās uz talku, vai arī vnk ,tāpat pastrādāt. Kā atlīdzība būs lauku labumi, bet nu patiešām ne visiem ir aktuāli brīvajā laikā strādāt, ne visiem vajag tos lauku labumus un kā jau te teica- aiziet ,nopirkt veikalā ,tirgū bieži vien maksā daudz lētāk nekā pašam audzēt, veltīt tam laiku ,pirkt barību utt.
Palīdzēšanai jābūt brīvprātīgai neviss obligātai un ar pārliecināšanu .
Es uz tādām vietām braucu tad ,kad patiešām ir vēlme palīdzēt , bet tas nebūs bieži ,regulāri.
23.02.2018 11:20 |
 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
Moon
Nu bet kur problema ja pasi netiek gala tos darbus samazinat? Nu nokauj paris lopus, apsēj mazāku platību laukus utt. Nestāsti muļķības ka laukos darbus nevar normēt pēc paša izvēles. Cita lieta ja tas cik ir - ir arī minimālais iztikas apjoms. Bret piedošanu ko tad laukos dara ja pat ar saviems pēkiem iztukt vairs nevar
23.02.2018 11:21 |
 
Reitings 21
Reģ: 01.02.2018
Gintuci, vai esi vecākiem to teikusi? ja netiekat galā, tad varbūt vajadzētu ko samazināt? vai meklēt kādus strādniekus?
23.02.2018 11:24 |
 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
Es viņu izvēlē neiejaucos, Esu teikusi tiaki to ka mani neapmierina fakts ka braucot ciemos jāstrādā, ka amn pietiek ar darbadienu darbu un brīvdienās vēlos atpūsties. Turklāt man ikdienas darbs nav sēdošs bet gana kustīgs. Neteikšu ka ned''ela snogalēs esu pārgurusi bet mini nogurumu tomēr 6dienās jūt.
Mna būtu pilnībā pieņemami ja tiešām retos gadījumos tur sos variants laukos ka iet bojā raža un ātri vajag palīdzību - ok tad jā. Bet nejau nonstopā kā ciemso tā piemeklē ik reiz ko padarīt.
23.02.2018 11:28 |
 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
ar sos variantu biju domājusi neparedzētu stihiju piemēram nevis ka iet bojā razā jo paši vienkarsi netiek gala ar darba apjomu
23.02.2018 11:30 |
 
Reitings 668
Reģ: 04.05.2009
Jocīga, pašai problēmas(vecāki liek strādāt, vecākiem darba pāri kaklam), bet brauc virsū Moonam. Visas diskusijas čīkstīgās(t)(t)
23.02.2018 11:31 |
 
10 gadi
Reitings 212
Reģ: 14.05.2011
Vecāki arī paliek vecāki un spēki mazāk. Pēdējo gadu laikā tēvam ir parādijušās muguras problēmas. Protams ka daļa darbu tiek nomesti, bet kaut vai tās pašas govis ir tik cik vajag, lai būtu piens pašiem, pietiktu arī suņu barošanai, pietiktu piekš piena produktu pagatavošanas, kā piemēram siera, kurus arī tad pārdod tirgū kopā ar siltumnīcas gurķiem, tomātiem, utt.
Ar to kartupeļu talku arī ir tā, ka mēs sezonā ziedojam vienas savas brīvdienas, retu reizi varbūt divas un nosēžam tās divas/četras dienas uz lauka nostrādājušies vācot kartupeļus, bet tad mums uz pilsētu dod līdzi lielo maisu ar kartupeļiem katru reizi kad braucam ciemos. Tad mums iedod lauku pienu, olas, dārzeņus un arī to pašu gardo lauku pienu.
Problēma tur ir nevis tajā, ka par daudz uzņēmušies, bet vienkārši pēdējo 5 gadu laikā darba rokas ir palikušas mazāk.
Un viņi tiešām arī domā līdzi, un nestāda vairāk nekā vajag, tikai kartupeļi ir vairāk, viss pārējais tiek sagādās tā lai pietiktu līdz nākamajai sezonai.
Papildus visam nosauktajam ir jau arī vienkārši sadzīviski darbi kā malkas sagādāšana, jumtu maiņa kūtij/ mājaim, mašīnu remonti kur mums arī nāk par labu jo tur varam mašīnu taisīt ja ir nepieciešams, traktoru uzturēšana, graudu novācēja sagatavošana sezonai, utt..
Laukos vienkārši nekad netrūkst darbi, pat ja visu samazina. Darīt tur būs vienmēr ko, bet mūs ar varu tur nedzen, mēs paši braucam un apzinamies to ka var nākties vairāk strādāt.
Bet man nekas neatsit to foršo sajūtu kad darbi ir padarīti un vakarā visi var forši atlaist un uzrīkot lauku tusiņu vai vienkārši arī iet nopeldēties ezerā, nakšņot zem zvaigznēm netālu teltī, izdragāt lauku ceļus un visādus pigorus darīt kas paliks atmiņā. Tā ir pilnīgi cita vide nekā pilsētā kas vismaz man ļoti patīk.
Un kā es saku, ja ir grūta darba nedēļa bijusi, tad mēs vienkārši nebraucam. Mūs ar varu neviens nedzen tur, bet retu reizi palūdz atbraukt drīzumā, ja tiešām ļoti vajag.
23.02.2018 11:34 |
 
10 gadi
Reitings 212
Reģ: 14.05.2011
dārzeņus un arī to pašu gardo lauku pienu.

sieru.
23.02.2018 11:36 |
 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
Moon
Tad sanāk ka paši ar saviem spekiem vairs sevi nespej pat uzturet? - tad jau pilsetas pensionariem ir zelta dzive.. nav jastrada vispaar un kautka aju iztiek bez ta visa kas laukos
Darba rokas mazāk- attiecigi ari mazak ar ko dalities razaa
23.02.2018 11:38 |
 
10 gadi
Reitings 212
Reģ: 14.05.2011
Ja dzīvo uz vietas tās darba rokas tad ikdienā tie izdevumi diži ko neatšķiras. Es pat domātu, ka mums atbraucot un ņemot tos kartupeļus uz pilsētu varētu būt lielāks patēriņš jo ņemam sev un arī manai ģimenei.
Nolikt malā to arī nevar jo tā ir viņu vienīgā iztika, eiropas fondi atbalsta saimniecību, lopi un pārtika pabaro līdz nākamajai sezonai. Ja viņiem būtu vel papildus iespējas strādāt un nopelnīt, tad iespējams tas tiktu darīts, bet tur nekurienes vidū iespējas ir ļoti mazas un izdevīgāk tad ir iet mežā laiku pa laikam pastrādāt un nopelnīt papildus iztikai, bet tur arī diemžēl pietrūkst darba rokas.
Vienkārši citi bērni palīdz ar naudām, bet citi palīdz strādājot.
Galu galā var arī būt cilvēki kam ar visu sirdi lauki patīk un tajā pašā laikā ir cilvēki kam tas ir galīgi nē. Tu tad būtu tas kam tie darbi neiet pie sirds un negribi darīt, es tad labāk eju un daru.
Ja tā būtu mana saimniecība, tad es tur dažas lietas darītu pilnīgi savādāk un dzītu uz attīstību, bet tur man nav teikšana un vecāki vienkārši tam jau paliek par vecu.
23.02.2018 11:49 |
 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
Tad sanāk paši sevi uzturēt vairs nespēj tajos laukos un izdzīvo tiaki ar palīdzīgiem?
Bet kamdēļ tad bērniem, ciemi;niem utt savā ziņā jāsponsorē vecāku var teikt hobijs ņemtie spa laukiem ja var dzīvot pilsētā kur abi pa savām pensijām dzīvojot 1istabas dzīvoklī mierīgi vius apmaksātu un paēstu?
Tā ir sava veida izvirtība ko sponsorē vis pārējei palīgi.
Jā amn arī pie sirds ietu dzīvot savrupmājā ezera krastā bet es tā nedzīvoju jo nevaru atļauties bet ja viis pazinas palīdzētu ar naudu vai paadrot mana sentas halturas tad jau varetu pat pavilkt :-D.. neskiet smieklīgi savā ziņā?
23.02.2018 11:55 |
 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
Turklat ja ta patik dzivot laukos.. ir tak irespejas tur dzivot bez jebkadas saaimniecibas.. maja un maurins viss... ej starada kautvai taipasa mezistrade vai kur citur algotu darbu..
Musdienas ja nav centrala apkure var tak kautvai citus varainstu atarst pakurei vienalga kur dzivo ka nav pat malka jagadaa
23.02.2018 11:58 |
 
10 gadi
Reitings 212
Reģ: 14.05.2011
Ja tu visu dzīvi esi bijis laukos un lielāko daļu dzīves tur strādājis un uzturējis, tad ir drusku pagrūti cilvēkiem vienkārši iet darīt ko citu un dzīvot dzīvoklī. Un samaksa ar tur ir tāda kāda ir par darbiem, mirkļiem kauns to darba devēju vietā ka tā var maksāt.
Neviens nesponsorē neko. Ja mēs nebrauktu, tad paši tiktu galā arī, bet mēs braucam, lai atvieglotu ikdienas dzīvi viņiem un palīdzētu. Arī ja kāds pazīstams brauc palīgā, tad vienmēr tas tiek atmaksāts var lauku pārtiku, naudu vai vienkārši iespēju braukt un tur pavadīt laiku kur ir pilnīgi cita gaisotne nekā pilsētā. Reizi gadā kartupeļu talka arī nav mirstama kaite jaunam cilvēkam.
Un vispār, mums nav problēmas laukos, mēs palīdzam, dabūjam normālu fizisku slodzi kas nemaz nav tik slikti priekš ikdienas pilsētas dzīves un palīdzam ģimenei kas mums arī rada prieku un par padarīto darbu arī ļoti daudz mums iedod un palīdz kad nepieciešams.
Ja tev neapmierina tavas ģimenes dzīve laukos tad lūdzu ej un arī viņiem stāsti šos variantus par dzīvošanu dzīvoklī un tad redzēsim ko viņi teiks. Bet dienas beigās, tev nav jābrauc uz tiem laukiem un nav jāpalīdz, bet ja tomēr brauc tad tu apzinies ka tur būs jāstrādā. Ja negribi strādāt, tad vienkārši brauc retāk un miers.
23.02.2018 12:07 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Ir cilvēki, kuriem patīk dzīvot laukos, patīk lauku darbi, patīk dārzs. Piemēram, mana mamma tāda ir, viņa pilnīgi, pilnīgi visas brīvdienas pavada laukos, reizēm pat atprasās no darba, audzē milzīgas puķu plantācijas (neko no tā nepārdod), jo kaifo no tā procesa. Un viņa NESAPROT, ka citiem tas nepatīk! Tas taču ir tik forši! Tik relaksējoši! Tik interesanti! Kā var nepatikt! Nepatīk, jo cilvēki ir slinki, jo tas taču ir tik skaisti, kad tev ir hektārs ar puķēm. Es atkal esmu pilnīgi vienaldzīga pret to visu. Bet par palīdzību runājot, var jau tā būt, ka ārkārtīgi patīk visu iekopt un darīt, bet lūk kaut kādi darbi X tomēr ir par smagu (īpaši sievietei) un gribas, lai kāds palīdz.
23.02.2018 12:08 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
sauc draugu un viņa brāli visu laiku vasarā strādāt, saimniecība ir pelnoša

Protams, nav mana darīšana, bet ---
.
Ja drauga un drauga brāļa "palīdzēšanas" stundas tiktu saskaitītas un sarēķinātas naudas izteiksmē kā 2 eur/h (ap valstī noteikto minimālo PĒC nodokļiem), vai saimniecība joprojām uz papīra būtu pelnoša?
.
Tā ir problēma laukos, traktora īri un lopbarību izmaksās ierēķina, bet savu darbu bieži vien nē.
23.02.2018 12:10 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Manuprāt, tās ir kaut kādas iesīkstējušas tradīcijas, kas velkas līdzi. Autorei daudz kur piekrītu tai ziņā, ka nav korekti likt citiem palīdzēt savā saimniecībā, kuras apmērus pats esi izvēlējies. Visstulbāk tiešām ir prasīt, lai palīdz jebkuri ciemiņi, kas ierodas. Kā tad bez viņiem tiktu galā? Tas vienkārši skaitās labais tonsi laukos palīdzēt, bet mūsdienās galīgi neiederas.
23.02.2018 12:12 |
 
Reitings 259
Reģ: 06.03.2010
Uiii... dzirdēta problēma. Vīra tēvs viens dzīvo laukos. Ir govs, stāda kartupelus. Vīrs uz talkām aizbrauc palīdzēt, bet arī saka, ka nesaprot to veco cilvēku darba kultu. Kartupelus ēdam 2x mēnesī, pērkam tirgū, burkānus arī, lauku piena produkti mums negaršo. Māja vinam kā elle, blusas, suns, kakis, putekli - sava kārtība! Iet ārā ar mulkibām nodarbojas. Iedeva maisu ar kartupeliem, puse iekspuse sapuvuši no mitrās sezonas, dala man sažūst, jo nepatērējsm tik dsudz...
Katrā gadījumā māk atbaidīt cieminus!
23.02.2018 12:14 |
 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
Es ka bijušā darba devēja un biznesmene varu teikt vienu ka Es tajā visa b;udaama iekšā un apzistot vel vaairaaklus uznemejus NEKAD navainotu vai ka tamlidzigi darba devejus ka maksa tik mazas algas.. jo vairakuma gadijumu darba deveji ir ta nospiesti ar nodokliem utt ka nav realu iespeju maksat pienacigas algas un maksajot mazas algas (cik vispar var atlauties) ir vieniga iespeja ari viniem izdzivot..
23.02.2018 12:17 |
 
10 gadi
Reitings 212
Reģ: 14.05.2011
Ne visi darba devēji ir godīgi cilvēki.
23.02.2018 12:25 |
 
10 gadi
Reitings 2493
Reģ: 29.01.2009
Es arī nesaprotu, kādēļ tik bieži laukos cilvēki sevi tā nostrādina pilnīgi bez iemesla. Tikai tādēļ, ka dzīvo laukos, jāstrādā no rīta līdz vakaram bez neviena atpūtas mirkļa? Ja vēl tam būtu kāds ekonomisks pamatojums. Bet tik un tā tas ir mazohistiski.
Mani vecāki arī dzīvo laukos, bet abi strādā algotu darbu pilsētā. Protams, ko darīt vienmēr var atrast, izņemot ziemā, bet pārstrādājušies nav. Principā galvenie darbi ir dārzā - sēšana, stādīšana, ravēšana, ražas novākšana un malkas sagādāšana un vēl zāles pļaušana. Nekas tāds, ko nevarētu izdarīt strādājot ne vairāk kā pāris dienas nedēļā.
23.02.2018 12:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits