ĀRSTA PALĪGS

 
Reitings 2182
Reģ: 18.05.2017
Sveiki. Jau iepriekš ceru uz jūsu atbildēm, kaut kā iepriekš, rakstot šai forumā, man neviens diži nav atbildējis. :D
Tātad. Mācos 12.klasē, eksāmeni un skolas beigas nav aiz kalniem. Jau kopš 2.klases zinu, ka savu nākotni saistīšu ar medicīnu, jo jūtu, ka tas patiešām ir tas, kas drausmīgi saista un aizrauj. Skolā man ir padziļināta ķīmija + bio, eju jauno ķīmiķu skolā, rsu sagatavošanas kursos ce bioloģijā,esmu bijusi brīvprātīgā slimnīcā bērnu nodaļā. Mana pamatprioritāte, protams, ir ārsta profesija,konkrētāk pediatrs / ģimenes ārsts ( pediatrs ir ģim ārsts, kas strādā tikai ar bērniem). Tomēr dzirdēts, ka šogad būs draaaausmīgi liels konkurss uz ārstiem (lektora teiktais, balstoties uz sagatavošanas kursu CE apmeklētāju skaitu).
Līdz ar to man rezerves alternatīva ir ārsta palīgs. Uz ārzemēm neplānoju doties, līdz ar to fakts, ka šīs specialitātes diploms ir atzīts tikai Latvijā, mani nebaida. Zinu, ka nav labi pāragri par to domāt, piesaukšu vēl nelaimi, bet, jo tuvāk man nāk eksāmeni, jo lielākas bailes un šaubas par to, ka tikšu ārstos. Ar mammu par to runājot, bija noprotams, ka viņai šāda mana izvēle neliekas īsti patīkama.
Un tieši tāpēc ļoti gribētos zināt, kā ir tiem, kas studē / izstudējuši ārsta palīgus. Kā tur ir? Cik grūti / viegli ir? Kā ir ar darbu pēc tam? Un gadījumam, ja pēc studijām ir vēlme/vajadzība, cik ilgi jāmācās par māsu? Viss no jauna?
Ļoti ceru uz kādu atbildi, paldies jau iepriekš :-)
20.02.2018 20:36 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Katram darbam sava garoziņa.
1) Lai iegūtu pediatra specialitāti, būs jāstudē 10 (!!!) gadus. Pirmos gadus, ja gribēsi kaut ko iemācīties ne tikai izvilkt četriniekus, nāksies ļoti daudz laika pavadīt mācoties un zubroties. Pašai savi ienākumi būs ierobežoti, vajadzēs vecāku finansiālu atbalstu. Nevarēsi veidot ģimeni kā tobrīd vēlēsies, jo teorētiski BKA varēsi ņemt, bet praktiski atsākt studijas pēc gada vai pusotra būs ļoti grūti, jo īpaši, ar mazu bērnu mājās. Tagad tev tas nav aktuāli, bet procesā domas var mainīties.
2) Pediatra darbs nebūt nav tik rožains kā šķiet, jo jāstrādā ne tikai ar bērniem, bet arī viņu vecākiem. Vecāki ir visādi. Mums Latvijā ir ļoti daudz vardarbības ģimenēs, ir daudz vecāku, kas ir nolaidīgi pret saviem bērniem (un tādi ir visos sociālajos slāņos). Psiholoģiski būs grūti strādāt, jo vecākiem patīk apšaubīt ārsta kompetenci (interneta laikmets), rekomendācijas uztvert ar agresiju (zinot kā konkrētais vecāks ēdina atvasi, pamēģini tik iepīkstēties, lai nedod ar gastrītu slimam bērnam čipsus, kolu, burgerus :D ).
3) Ārstu algas valsts slimnīcās nav lielākas par algām, ko saņem cilvēki, kas studējuši 3x īsāku laiku. Ārsti normāli saņem tikai privātpraksēs. Bet ne vairāk kā citu nozaru pārstāvji. Bagāta nekļūsi.
4) Privātpraksē strādāt būs grūti, jo interneta laikmetā katra tava kļūda, neveiksme tiks publiskota kā atsauksme par dr.icebreath. Jāsaprot, ka neviens nav perfekts, visi kļūdās, arī ārsti ar lielu stāžu, jo diagnozes uzstāda pēc varbūtības, t.i., jebkurš vienkāršs simptoms var izrādīties reta, smaga, nopietna slimība. Visām slimībām nav skrīnings, visas nevar pārbaudīt ātri un lēti, bet katram simptomam magnētisko rezonansi neieteiksi. Tā tās kļūdas rodas. Tāpat gadās, ka pacients nepareizi sniedz anamnēzi- vienreiz saka tā, otrreiz- pilnīgi savādāk.
Mana kolēģe, dedzīga pediatre, kam darbs sirds aicinājums, 20 gadu laikā "izdega"- nav vairs nekāda prieka par darbu.
28.02.2018 00:36 |
 
Reitings 2182
Reģ: 18.05.2017

1) Lai iegūtu pediatra specialitāti, būs jāstudē 10 (!!!) gadus.
Tas ir ne tikai pediatram, arī pārējiem ir 6 + rezidentūra. Tomēr esmu uz to gatava, kaut pēdējā laikā vairāk sliecos uz ģimenes ārstiem, jo plašāks pacientu loks. Vienlaikus vairāk zināšanu jāpatur prātā.
Ārstu algas valsts slimnīcās nav lielākas par algām, ko saņem cilvēki, kas studējuši 3x īsāku laiku
Pēc šādas loģikas sanāk, ka ārstam un māsai/ārsta palīgam algas ir vienā līmenī. Kaut kā negribētos tam ticēt. :(
Jāsaprot, ka neviens nav perfekts, visi kļūdās
Ne par velti ir teiciens "Skolotāja kļūdas staigā pa pasauli, ārsta - zem zemes.
04.03.2018 00:47 |
 
Reitings 212
Reģ: 12.11.2017
Ja ir interese, tad aizliegtajam paņēmienam bija sērija veltīta Ģimenes ārstiem un tur bija runa par kritērijiem un kādas algas ĢĀ saņem. Nu kā tā alga veidojās.
04.03.2018 07:21 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 23.03.2013
Stājies uz ārstiem! Viss būs kārtībā. Ja netiec budžetā ej uz LU, jo tur pēc puss semestra noteikti tiksi, ja labi mācīsies, kā nekā puss kurss sākumā vienmēr atkrīt. Bet diemžēl vislabāk, protams, stradiņi. Tikai tur- ja maksā, tad maksāsi visus 6 gadus. Un summa beigās būs UJUJUJ.
04.03.2018 07:33 |
 
Reitings 212
Reģ: 12.11.2017
ToBeFree
Ar 6 gadiem jau nekas nebeigsies. Ja netiek valsts apmaksātā rezidenturā, tad summa jau paliek utopiska.
6x2800 = 16.800 eiro. Par tādu naudu jauns dzīvoklis sanāk. :D
04.03.2018 08:13 |
 
Reitings 365
Reģ: 27.07.2017
Tikai tur- ja maksā, tad maksāsi visus 6 gadus.

tiešām ir tik skumji, cik šis skanēja? tātad, ja iestājoties izvēlos pirmo, teiksim, gadu maksāt, tad man faktiski nav iespējas pēc tam tikt budžetā?
04.03.2018 08:44 |
 
Reitings 30
Reģ: 27.06.2017
Tā ir tiesa, ka LU nav tik ļoti stingra tā mācīšana kā LU jeb tās ir tikai baumu līmenī palaistas ziņas?
Tās ir ļoti lielas un nepatiesas baumas. LU ir stingri un ir pat priekšmeti, kas ir stipri grūtāki kā RSU.
04.03.2018 09:03 |
 
Reitings 30
Reģ: 27.06.2017
Neaizmirsti to, ka RSU aizejot uz pediatrijas grupu tev tāpat būs jāiet pediatrija rezidentūrā, tu pabeidzot pediatra grupu dabū papildus divus KP. Mājas lapā šis nav rakstīts, tur teikts tā, ka var saprast, ka uzreiz tiec pie pediatra diploma. Apskaidroju, ja nu kādam, kas lasa bai tev rodas jautājumi.
Ja vēlies vari uzrakstīt man PM. Kad būs laiks, atbildēšu.
04.03.2018 09:11 |
 
Reitings 30
Reģ: 27.06.2017
Arī RSU maksas studenti var tikt budžetā, tikai viņiem tā rotācijas shēma ir nedaudz savādāka, bet var tikt.
04.03.2018 09:12 |
 
Reitings 2182
Reģ: 18.05.2017
6x2800 = 16.800 eiro. Par tādu naudu jauns dzīvoklis sanāk.

Zobārstiem ir 11.500 gadā. 6x11500=69000, par to kādi 4 dzīvokļi un vēl iPhone sanāk. :D
Ja netiec budžetā ej uz LU
ļoti ceru, ka tikšu vienā no abām universitātēm budžetā, jo finansiālie apstākļi diemžēl ir tādi, ka maksas studijas nepavilkt :(
Ja ir interese, tad aizliegtajam paņēmienam bija sērija veltīta Ģimenes ārstiem un tur bija runa par kritērijiem un kādas algas ĢĀ saņem. Nu kā tā alga veidojās.
paldies, pameklēšu!
Neaizmirsti to, ka RSU aizejot uz pediatrijas grupu tev tāpat būs jāiet pediatrija rezidentūrā,
zinu, zinu :)
04.03.2018 14:37 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits