ĀRSTA PALĪGS

 
Reitings 2182
Reģ: 18.05.2017
Sveiki. Jau iepriekš ceru uz jūsu atbildēm, kaut kā iepriekš, rakstot šai forumā, man neviens diži nav atbildējis. :D
Tātad. Mācos 12.klasē, eksāmeni un skolas beigas nav aiz kalniem. Jau kopš 2.klases zinu, ka savu nākotni saistīšu ar medicīnu, jo jūtu, ka tas patiešām ir tas, kas drausmīgi saista un aizrauj. Skolā man ir padziļināta ķīmija + bio, eju jauno ķīmiķu skolā, rsu sagatavošanas kursos ce bioloģijā,esmu bijusi brīvprātīgā slimnīcā bērnu nodaļā. Mana pamatprioritāte, protams, ir ārsta profesija,konkrētāk pediatrs / ģimenes ārsts ( pediatrs ir ģim ārsts, kas strādā tikai ar bērniem). Tomēr dzirdēts, ka šogad būs draaaausmīgi liels konkurss uz ārstiem (lektora teiktais, balstoties uz sagatavošanas kursu CE apmeklētāju skaitu).
Līdz ar to man rezerves alternatīva ir ārsta palīgs. Uz ārzemēm neplānoju doties, līdz ar to fakts, ka šīs specialitātes diploms ir atzīts tikai Latvijā, mani nebaida. Zinu, ka nav labi pāragri par to domāt, piesaukšu vēl nelaimi, bet, jo tuvāk man nāk eksāmeni, jo lielākas bailes un šaubas par to, ka tikšu ārstos. Ar mammu par to runājot, bija noprotams, ka viņai šāda mana izvēle neliekas īsti patīkama.
Un tieši tāpēc ļoti gribētos zināt, kā ir tiem, kas studē / izstudējuši ārsta palīgus. Kā tur ir? Cik grūti / viegli ir? Kā ir ar darbu pēc tam? Un gadījumam, ja pēc studijām ir vēlme/vajadzība, cik ilgi jāmācās par māsu? Viss no jauna?
Ļoti ceru uz kādu atbildi, paldies jau iepriekš :-)
20.02.2018 20:36 |
 
Reitings 403
Reģ: 30.08.2014
nenene, es domāju tieši par to, ka ir grupiņa, kur ir jaunie topošie pediatri, citā - ģim.ārsti, citā ginekologi utt. visi mācās vienu sākumā, bet es domāju, ka no sākuma jau tu esi iedalīts konkrēti kaut kur

Pēc 6. kursa arī varēsi domāt, kur iet tālāk. Turklāt pēc tam ir gana liels konkurss uz rezidentūru, tāpēc, ja atzīmes nebūs pašas labākās, ir iespēja arī netikt, kur gribēsi.
Un lu farmācijā ķīmijas eksāmenu nevajag, bet rēķinies, ka lu budžets nav garantēts uz visu mācību laiku, tur ir rotācija..
21.02.2018 09:40 |
 
Reitings 339
Reģ: 04.08.2013
nenene, es domāju tieši par to, ka ir grupiņa, kur ir jaunie topošie pediatri, citā - ģim.ārsti,

uz pediatru grupu var pāriet pēc 2.kursa, citām specialitātēm gan tā nav. bet tas, ka kāds mācās pediatros, nenozīmē, ka nevar pēc tam izvēli mainīt
21.02.2018 14:47 |
 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
Par ārstiem nemācēšu neko pateikt, bet mana māsa ir beigusi LU PSK, Jūrmalā. Ārsta palīgus. 3 gadi mācības + 1 gads sertifikācija(kas it kā nav obligāta, bet vēlama). Kā arī mana krustmāte ir beigusi ārsta palīgus Daugavpils medicīnas koledžā jau ļoti sen un darba iespēju nav trūcis. Šobrīd strādā 3 darbos. Nejau tādēļ, ka trūkst naudas, bet vienkārši, kāpēc ne? :D Darbs ir, jo strādāt var NMPD, ārstu praksēs, dažādās iestādēs kā mediķis (cietumi, psihiatriskās slimnīcas, dažādi kursi utt.) Iespējas ļoti plašas. Jo visi mediķi tāpat regulāri iet kursos, liek eksāmenus un teikšu godīgi, ka ir ārsta palīgi, kuri ir gudrāki par pašu ārstu. Atšķirība ir algā, nervos un slodzē :)
Un, ja es pareizi atceros (varu arī samelot), ka pēc ārsta palīga profesijas iegūšanas var iestāties māsās un tad jāmācas 1 gads, lai iegūtu māsas profesiju, bet par šo galvot nevaru un tagad līst lapās un meklēt arī negribas. Bet kaut ko tādu es nez kāpēc atceros ;) Jebkurā gadījumā, veiksmi izvēlē :)
21.02.2018 15:02 |
 
Reitings 2182
Reģ: 18.05.2017
Un lu farmācijā ķīmijas eksāmenu nevajag, bet rēķinies, ka lu budžets nav garantēts uz visu mācību laiku, tur ir rotācija.

visur ir rotācija ;)
Darbs ir, jo strādāt var NMPD, ārstu praksēs, dažādās iestādēs kā mediķis
ko ārsta palīgs dara ārstu praksēs? to pašu, ko māsiņa?
pēc ārsta palīga profesijas iegūšanas var iestāties māsās un tad jāmācas 1 gads, lai iegūtu māsas profesiju
o, tas arī ir labi, paldies! :)
21.02.2018 19:04 |
 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
Jā, palīgs ārstu praksēs dara to pašu, principā.
Bet par to 1 gadu un māsas profesiju 100% nezinu, bet varu uzjautāt, ja interesē :)
21.02.2018 19:50 |
 
Reitings 1609
Reģ: 03.03.2013
Man draudzene pabeidza ārsta palīgus - strādā uz ātrajiem un paralēli asistē ķirurgam operācijās (jā,to arī ārsta palīgs var darīt,ja atrod vietu).Tomēr,ja ārsti ir tavs mērķis - ej uz to.
21.02.2018 20:33 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
Piekrītu, Tev ir jāredz uzņemšanas nodaļa, neiroloģijas, ķirurģijas, tad būs plašāks skats uz medicīnu. Mans sapnis bija pediatra profesija, nodaļā viss likās rožaini un forši, bet lai tiktu līdz tam, ir jāredz arī kkas cits kam būs jāiet cauri.
Jebkurā gadījumā veiksmi!!! Ja vēlies būt ārste, tiecies uz to :)
21.02.2018 21:29 |
 
10 gadi
Reitings 922
Reģ: 03.08.2011
visur ir rotācija

Tieši kopš kura laika RSU Medicīnā ir rotācija?   
21.02.2018 21:31 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
RSU ja atmiņa neviļ nebija rotācija, bet LU toč bij.
21.02.2018 21:34 |
 
Reitings 2182
Reģ: 18.05.2017
varu uzjautāt, ja interesē
noderētu, ja var :)
Tieši kopš kura laika RSU Medicīnā ir rotācija?
nav? es dzirdēju, ka tieši tur ir :O
21.02.2018 22:13 |
 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
Pēc man sniegtā info ir tā, ka, ja beidz LUPSK ārsta palīgus un uzreiz, bez starplaika iestājies tajā pašā LUPSK uz māsām, tad māsas jāmācās 1 gads. :) Ja iestājies, piemēram, pēc gada, tad pilnais laiks jāmācās :) Bet, ja interesē, tad ieteiktu pameklēt vairāk info par to :) Par citām skolām nepateikšu, vai ir tāda iespēja.
21.02.2018 22:28 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Nu tomēr izpēti mājas lapas, tur ir informācija par rotāciju utt.
21.02.2018 22:49 |
 
Reitings 39
Reģ: 06.04.2012
Sveika! Es pati mācījos vienu gadu par ĀP. Ar otro kursu pārgāju uz māsām. Teikšu atklāti, ĀP mācās un dara daudz vairāk kā māsas, ĀP darbs vairāk intesīvs, stresaināks. Ja māsām ir nereāli plašas iespējas strādāt gan LV, gan ārzemēs, tad ĀP arī Latvijā ir ļoti pieprasīta profesija, darba vietas ir daudz,skolas biedriem, kas arī strādā pēc tamuz ātrajiem daudz labu atsauksmju, tāpat uzņemšanās un traumpunktos ĀP nepieciešami. Darbs ir interesants. Pozitīvi ir tas, ka mācību laikā mierīgi vari jau sākt strādāt kādā slimnīcā kā māsu palīgs, var savienot ar skolu un praksēm, un tur var redzēt šo "patieso" medicīnu, redzēt visu kas notiek, kā izmeklē, ārstē un aprūpē pacientus.
..TAČU noteikti iesaku Tev iet uz ārstiem. Pati tagad strādāju kā palīgs slimnīcas NMP nodaļā, 80% no palīgiem ir studenti un apmēram 60% no tiem ir studenti, kas mācās par ārstiem. Paspēj gan studēt, gan piestrādāt un redzēt daudz, piedalīties pacienta aprūpē utt. Lai arī netiktu pirmajā kursā budžetā, par to nevajag satraukties, samaksāsi, bet tālāk, ja esi normāli mācīsies,mierīgi tiksi budžetā, jo jau studiju sākumā liela daļa studentu atbirst :):-)
21.02.2018 23:14 |
 
Reitings 39
Reģ: 06.04.2012
Steigā rakstot, esmu pieļāvusi kļūdas,bet cerams domu saprati :-)
21.02.2018 23:17 |
 
Reitings 2182
Reģ: 18.05.2017
Ar otro kursu pārgāju uz māsām.

Drīkst uzzināt, kādēļ tā?
Bet, ja interesē, tad ieteiktu pameklēt vairāk info par to

mēģināšu ko atrast, paldies :)
22.02.2018 23:53 |
 
Reitings 2182
Reģ: 18.05.2017
vai tiešām tas atalgojums ir tik ļoti švaks, kā saka?sanāca runa ar vecākiem par nākotnes iespējamajām alternatīvām, no viņu teiktā sapratu,ka ārsta palīgiem ir ļoti zems atalgojums,ka nepietiekot pat normālai izdzīvošanai:-/
25.02.2018 11:10 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Arī ārstiem, kas strādā valsts iestādēs, atalgojums nav nekāds skaistais, bet no gada sākuma, laikam, to paaugstināja?!
Man draudzene studē medicīnu. Skolas laikā viņai sekmes bija ok, un RSU tika budžetā. RSU rotācija nav, tā kā visus 6 gadus nav jāuztraucās par studiju maksu, var nodoties kārtīgi mācībām. Par konkrēto novirzienu vari domāt līdz pat 6. kursa beigām, tiesa, lai tiktu pēc tam rezidentūrā, jābūt izstrādātam kādam labam pētījuma darbiņam tajā nozarē, jāpiedalās konferencēs, lai krātu sev bonusiņus tikšanai budžetā rezidentūrai un tikšanai kā tādai, jo vietu skaits visur ir ierobežots. Ar to gribēju teikt, ka Tev jau vajadētu konkrēto virzienu zināt 6.kursa sākumā.
Ja esi domājusi par ārsta profesiju, es tomér neieteiktu iet uz palīgiem, jo, kāpēc gan pačakarēt vairākus gadus? Ej tad, ja netiec ārstos. Stājies gan RSU, gan LU (tur ir rotācija), gan jau vienā tiksi. Tikai padomā kārtīgi vēl, jo ārsts vairāk vai mazāk ir sirds darbs un studijas būs grūtas, bieži gribēsi padoties, tāpēc, lai izturētu visus tos +/- 10 studiju gadus, Tev jābūt pārliecinātai par savu izvēli.
25.02.2018 12:06 |
 
Reitings 2182
Reģ: 18.05.2017
Ej tad, ja netiec ārstos. Stājies gan RSU, gan LU (tur ir rotācija), gan jau vienā tiksi.

tieši tā arī darīšu. :)
Tikai padomā kārtīgi vēl, jo ārsts vairāk vai mazāk ir sirds darbs un studijas būs grūtas, bieži gribēsi padoties, tāpēc, lai izturētu visus tos +/- 10 studiju gadus, Tev jābūt pārliecinātai par savu izvēli.
Kopš 2.klases zinu, ka gribu būt ārsts un neviena cita profesija mani nesaista tik ļoti kā medicīna.
25.02.2018 19:04 |
 
Reitings 107
Reģ: 05.09.2014
Ja par medicīnas studijām, tad gan labāk ieteiktu LU, bijusī klasesbiedrene aizgāja uz LU, savukārt klasesbiedrs uz RSU. Abi mocās un abiem ir ļoti grūti, bet klasesbiedrs no RSU nožēlo savu izvēli, jo tur ir nu tāaads konveijers, LU saņemsi daaudz patīkamāku attieksmi no pasniedzējiem, vienīgais, kas stradiņos ir līmenī ir ķīmija, bet LU histoloģija un anatomija( jo kolikviji tiek pieņemti mutiski un nav testa veidā, muskuļi tiek mācīti uz līķiem, ne tā kā stradiņos). Un milzīgs + ir jaunā medicīnas fakultātes ēka, kura šobrīd tiek celta un būs gatava rudenī.. tā kā ieteiktu izvērtēt kārtīgi savu izvēli un nevadīties pēc kaut kādiem veciem standartiem par šīm abām skolām, jo domāju, ka tuvākajos gados darba vietas vieglāk būs saņemt LU studentiem sakarā ar modernākām tehnoloģijām, telpām un patīkamākiem pasniedzējiem. Un jā, pēdējos gados RSU pasniedzēji maina savas darba vietas tieši uz LU. Ja kaut kas sīkāk interesē par studijām pm nodošu tev klasesbiedru kontaktus :)
25.02.2018 23:03 |
 
Reitings 2182
Reģ: 18.05.2017
jo tur ir nu tāaads konveijers

ļoti stingri spiež uz teoriju?
Ja kaut kas sīkāk interesē par studijām pm nodošu tev klasesbiedru kontaktus

būtu super, ja varētu! :)
26.02.2018 01:34 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits