Meitas vārds.

 
Reitings 8
Reģ: 09.04.2014
Sveikas! Diezgan stulbi jautāt,bet vēlos neatkarīgu viedokli dzirdēt. Esmu meitiņas gaidībās un protams priekšā grūtā izvēle par bērna vārdu. Gribās kaut ko oriģinālu, un no prāta neiziet vārds - Ģertrūde.. Tad nu mans jautājums ir tāds - kā jums liekas šis vārds ir ok, vai tāds jocīgs un varētu būt, ka citi padomā - ārprāts kā tādu vārdu var bērnam ielikt, jo ir dzirdēti visādi šausminoši vārdi bērnam kā Rubenis, Žikivators, Pistinija utt :D Kas vienam ptīk, citam lieks vriesmīgi, begribētos to sēriju, ka bērnam jāraud par savu vārdu :D
18.02.2018 00:52 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
Ģertrūde normāls vārds. Pazīstu 2 Ģertrūdes un abas ir ļoti foršas, sirsnīgas un jautras :-)
Elzas, Adrianas, Arianas, Adrijas gan nepatīk.
19.02.2018 10:48 |
 
Reitings 174
Reģ: 16.04.2016
Man līdzīgi nāk prātā filma Jersey Girl, kur mazā meitene bija ar tādu vārdu, filmā jauka, pozitīva meitene. Bet savam bērnam neliktu šādu vārdu, jo liekas tāds smagnējs.
18.02.2018 22:27 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Par Elzām - man tas vienmēr saistās ar omītēm, jo tā sauc tiešām vecu kaimiņieni .. un bērnībā zināju vēl vienu omes draudzeni - Elzu .. kad nāca tā mode likt meitenītēm šo vārdu, ar nesapratu .. likās, kā tādām omēm (tas, ka pastaigājot pa kapiem, ir ļoti daudz Elzas ir tiesa) .. bet pirms pāris gadiem atkal nāca tas vārds “topā” .. man pašai ar laiku tas vārds sācis pat iepatikties, he (s)
18.02.2018 22:20 |
 
10 gadi
Reitings 2326
Reģ: 14.07.2011
Nav gan, jau agrāk tas kļuva populārs!
Vārda "Elza" popularitāte mūsdienās ir saistīta ar multeni Frozen

Pārāk daudz zinu cilvēkus, kuru raksturi un pat reliģiozā piederība neatbilst vārdiem. Vārds ir vairāk saistīts ar kultūru un attiecīgo valsti, kur dzimis, un mēdz būt pat bieži maldinošs.
ir kristiešu vārdi, kuros iekļautas ciešanas. «Tie ir vārdi ar mērogu, ne visi tos var panest. Salīdzināšu ar skolu – bērns nav izmācījies, sēž sarāvies, grib būt nemanāms, bet skolotāja izsauc klases priekšā. Arī Elizabetei jāatrodas priekšā, jābūt varenai, lielai, bet cilvēks varbūt tā nejūtas, viņam pēc dzimšanas datiem, pēc horoskopa nav dota tāda kapacitāte. Tad viņam ir uzlikuši nastu ar ķieģeļiem un pateikuši:
18.02.2018 20:34 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Frozen iznāca 2013. gada beigās, bet Elzas nāca modē ātrāk, jau pēc 2000.
Tādā ziņā Ģertrūde labs vārds - nav pārāk eksotisks kā tā pati pieminētā Gonoreja vai, nezinu, kaut kāda Pārvatī, piemēram, bet toties klasē nebūs 3 Ģertrūdes (bet ir varbūtība, ka būs vairākas Elzas, Danielas, Esteres, Gabrielas, Adrianas).
18.02.2018 19:05 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Ģertrūde normāls vārds, bet neviens saīsinājums man gan nepatīk. Ģerta - ķerta (kā jau te minēja), un Trūdija man asociējas ar trūdēšanu... :-/
18.02.2018 19:05 |
 
Reitings 1180
Reģ: 03.06.2017
Vārda "Elza" popularitāte mūsdienās ir saistīta ar multeni Frozen(t)
18.02.2018 19:01 |
 
Reitings 137
Reģ: 05.01.2018
ir kristiešu vārdi, kuros iekļautas ciešanas. «Tie ir vārdi ar mērogu, ne visi tos var panest. Salīdzināšu ar skolu – bērns nav izmācījies, sēž sarāvies, grib būt nemanāms, bet skolotāja izsauc klases priekšā. Arī Elizabetei jāatrodas priekšā, jābūt varenai, lielai, bet cilvēks varbūt tā nejūtas, viņam pēc dzimšanas datiem, pēc horoskopa nav dota tāda kapacitāte. Tad viņam ir uzlikuši nastu ar ķieģeļiem un pateikuši:

Kas par murgainu tumsonību, vārds nemaina cilvēka smadzeņu spējas vai ķermena funkcijas, zinu kaudzi cilvēku ar tādiem vārdiem , kas neatbilst tavam horoskopa skaidrojumam.
18.02.2018 18:58 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Nu un kad viņi bija modē, ja pat pati atzīsti, ka nu tas vairs nav aktuāli (tas, ka veciem tikai tādi vārdi bija), jo tas ir pagājis. Nu varbūt vēl paskaties četras, piecas paaudzes atpakaļ, varbūt tur daudz Lienes, Ilzes, Annas, tad nu arī kādus dīvainus spriedumus varētu paust. Tieši daudz tagad jauniem tādi vārdi, kāda starpība. Vīram ar to saistās, ja viņam tāda tante bijusi. Tāpat man kāds vārds, kurš vairāk bijis konkrētā apgabalā var ar kaut ko saistīties, bet nu kāda razņica, tāda sajūta, ka mēs dzīvotu pirms 100 gadiem.
18.02.2018 18:53 |
 
Reitings 79
Reģ: 11.03.2017
Nepatīk, neliktu... skan dikti smagnēji,
Man jau patīk vieglie meiteņu vārdi- lai ir skanīgi un viegli..
Ar Ģertrūdi asociējas miesās brangs, ar dzīvi neapmieriņāts tantuks:)
18.02.2018 18:52 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Patīk Ģertrūde, neko dīvainu nesaskatu, arī ar ielu nesaistu. Man vārds neliekas ne smags, ne vecmodīgs. Drīzāk klasisks. Būtu forši sastapties ar mazu Ģertūdi :-) Stiprs vārds.
18.02.2018 18:46 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Jā, bet Baiba un Elza nav jaunvārdi, tie IR seni vārdi, un loģiski, ka ne pirmo reizi modē. Elza man arī patīk, bet manam vīram arī saistās ar vecu tantu vārdu, jo viņa bērnībā bija veca tante Elza. Ja neticat man, pastaigājiet pa kapiem un paskatieties 19.gs. beigās dzimušu cilvēku vārdus, Baibas neesmu manījusi, bet Elzas ir daudz. Loģiski, ka mums tas nesaistās ar vecu tantu vārdu, ja tās vecās tantes bija vecas manas vecmammas bērnībā, tad jau sen ir mirušas.
18.02.2018 18:38 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Tad jau jāsalasās ezotēriķu raksti un pēc tā jāieliek vārds, kurš, piemēram, ir viskaraliskākais (lai ko tas arī nozīmētu), tad ar to audzināšanu nu kā sanāks, galvenais, ka vārds, lai gan gribēja likt citu un vecāka intuīcija deva signālus tomēr par labu citam vārdam. Tāpat kā, ja vairāki varianti, tad pēc dzimšanas bieži vien izvēlas to īsto, uz sajūtām, pēc kā izskatās, kā jūt, kas piemērotāks. Tāpat nekad nevar zināt un nekad nevarēs zināt, kā konkrētā persona jutīsies ar to vārdu, tas arī viss, ne jau kaut kādi zvaigznēs ierakstīti nolemtie varianti.
18.02.2018 18:36 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Es zinu daudzas Baibas mana vecuma un uz pusi jaunakas, isteniba sava laika modens jaunietem vards
18.02.2018 18:29 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Nezinu, kas tev ta vecmammu , Bet Elza nav nekāds veceņu vārds par agrākos laikos nebija kā arī vēl divi vecmammas nosauktie vārdi nav bijuši vecenes vārdi. Dīvaina tev tā vecmamma
18.02.2018 16:59
Elza tagad meitenitem populars vards un loti feins;-)
18.02.2018 18:28 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Par pazīstamajām Annām nevaru nepiekrist.
Tikai es to pagrieztu ne tik daudz uz horoskopu un astroloģisko karti, cik uz audzināšanu. Nevar nosaukt meitu par Katrīnu Annu Elizabeti un tad audzināt sev kalponīti-pelnrušķīti, kuras funkcija ir pienest ūdensglāzi.

Ahahahaah, šitas ir bomba. :D Tad jau citas var tā audzināt, ja ieliek citu vārdu? :D Un arī par citiem vārdiem neatbilst, tā ir tīrākā sakritība un tas, vai to, ko uzraksta horoskopi, astrologi, mēs vienkārši spējam pievilkt klāt kā atbilstošu konkrētajai personai - bieži vien izlasi un tad domā, jā, nu tā jau it kā varētu būt. Iedotu citu skaidrojumu, domātu to pašu. Sakne ir audzināšanā - nu labi Gonoreju neglābs vārdiski arī tas, jo nu gonoreja ir gonoreja, bet par absolūti normāliem vārdiem šīs lietas jau sen kā dzīvē apgāztas.
18.02.2018 18:26 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Jebkuru vārdu var izķengāt, ja labi grib, ticiet man!
Anna - panna, vanna, Ilze - milze, Ieva - rieva, Līga - stīga, Alma - palma, utt. Uz to var neskatīties.
Atradu interesantu rakstu: http://nra.lv/horoskopi/164351-astrologija-nenovertetais-varda-speks.htm
Protams, tīrākā ezotērika, bet kaut kas tur ir.
Katrīna, Anna, Elizabete, Krists ir kristiešu vārdi, kuros iekļautas ciešanas. «Tie ir vārdi ar mērogu, ne visi tos var panest. Salīdzināšu ar skolu – bērns nav izmācījies, sēž sarāvies, grib būt nemanāms, bet skolotāja izsauc klases priekšā. Arī Elizabetei jāatrodas priekšā, jābūt varenai, lielai, bet cilvēks varbūt tā nejūtas, viņam pēc dzimšanas datiem, pēc horoskopa nav dota tāda kapacitāte. Tad viņam ir uzlikuši nastu ar ķieģeļiem un pateikuši: nes nu, bērniņ, visu dzīvi. Elizabete (44/8) ir viens no vārdiem, par kuru varu pateikt: domā, kam to liec. Anna (8) ir ļoti karalisks vārds – vai nu staigās ar kroni, vai nu zem jūga,» analizē Kristaps Baņķis.

Par pazīstamajām Annām nevaru nepiekrist.
Tikai es to pagrieztu ne tik daudz uz horoskopu un astroloģisko karti, cik uz audzināšanu. Nevar nosaukt meitu par Katrīnu Annu Elizabeti un tad audzināt sev kalponīti-pelnrušķīti, kuras funkcija ir pienest ūdensglāzi.
18.02.2018 18:18 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Nezinu, kas tev ta vecmammu , Bet Elza nav nekāds veceņu vārds par agrākos laikos nebija kā arī vēl divi vecmammas nosauktie vārdi nav bijuši vecenes vārdi. Dīvaina tev tā vecmamma

Visi radi un draugi tur tajā dae šaikā ar jautriem uzskatiem, nav ko brīnīties.
18.02.2018 17:05 |
 
Reitings 429
Reģ: 03.01.2017
Daenerys1 Nezinu, kas tev ta vecmammu , Bet Elza nav nekāds veceņu vārds par agrākos laikos nebija kā arī vēl divi vecmammas nosauktie vārdi nav bijuši vecenes vārdi. Dīvaina tev tā vecmamma
18.02.2018 16:59 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits