Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Meitas vārds.

 
Reitings 8
Reģ: 09.04.2014
Sveikas! Diezgan stulbi jautāt,bet vēlos neatkarīgu viedokli dzirdēt. Esmu meitiņas gaidībās un protams priekšā grūtā izvēle par bērna vārdu. Gribās kaut ko oriģinālu, un no prāta neiziet vārds - Ģertrūde.. Tad nu mans jautājums ir tāds - kā jums liekas šis vārds ir ok, vai tāds jocīgs un varētu būt, ka citi padomā - ārprāts kā tādu vārdu var bērnam ielikt, jo ir dzirdēti visādi šausminoši vārdi bērnam kā Rubenis, Žikivators, Pistinija utt :D Kas vienam ptīk, citam lieks vriesmīgi, begribētos to sēriju, ka bērnam jāraud par savu vārdu :D
18.02.2018 00:52 |
 
Reitings 50
Reģ: 19.01.2018
asterete,
Lai nu tā būtu. Tikai viena piebilde - sviestu labāk nedzen pati, jo vārdus baigi riebjas izdomāji tu un nevis es.
21.02.2018 23:14 |
 
Reitings 665
Reģ: 17.08.2017
Pretējs iemīļotam vārdam vien ir, ko minēji.
21.02.2018 23:16 |
 
Reitings 50
Reģ: 19.01.2018
Par muguras smadzenēm laikam ierakstīju lieki, piekrītu.
+Prieks, ka Profesorei laba pieredze.
21.02.2018 23:18 |
 
Reitings 50
Reģ: 19.01.2018
asterete,
Tie bija citēti Saule22 vārdi.
21.02.2018 23:20 |
 
Reitings 665
Reģ: 17.08.2017
Ne gluži, jo izrauti no teikuma. Tāpat visi vārdi mums nepatīk vienādi, būs trīs, četri bērni, tad jau vismaz pusei visu mūžu jābūt pazeminātā vietā vārda izvēles dēļ. Viņa nav arī teikusi, ka ielika briesmīgu vārdu, tikai to, ka visi komentēja un tas vārds joprojām liekas labs, lai gan citiem nepatika. Neko tādu nenormālu, kas izpaustos uz bērniem, vai uz ko citu neredzu. :-)
21.02.2018 23:25 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Tas vārds ko ieliku bērnam man tāpat patīk un nav tā ka riebjās nebūt ne, bet vienkārši nav tik tuvs sirdij kā tas ko biju ilgu laiku domājusi un pat sapnī redzējusi..
Vai tad arī obligāti tik paceltā līmenī vispār būtu jāpaziņo, ka netika iedots trako radu dēļ tas vārds? Priekš kam!

Nu gluži jau tā ka es tagad ar naidu stāstītu, ka redz tev tāds vārds, jo sliktie radi mani mēnešiem apstrādāja (nu tā jau nu nebūtu protams, bet ja bērns prasīs kā viņš tika pie vārda, tad es izstāstīšu visu stāstu bez liekām emocijām, neredzu iemeslu kādēļ ko slēpt)
.
.
.
Nedomāju, ka mans bērns būs bēdīgs par savu vārdu, tā vai tā gozējas topu virsotnēs uz doto brīdi un spēcīgs, skanīgs un galvenais kas man bija būtiski puikam R burts vārdā..
.
.
.
Bet ironiski ir tas, ka mana māte bija izdomājusi vārdu man, bet viņas mammai nepatika un viņa pat pēc manas dzimšanas uzstāja uz manu pašreizējo vārdu, mamma piekrita un ielika man manu pašreizējo vārdu un pusaudžu gados man tik ļoti gribējās, lai man būtu mammas izdomātais vārds un kaut kādā ziņā pat pārmetu mammai, jo man tāds vecvārds tika ielikts un tas būtu modernāks utt.. bet ar gadiem un laikam ejot manas domas mainijās un mans vārds tagad labāk pat patīk.. :-D
21.02.2018 23:36 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Un protams katram vārdam ir emocionālais fons un droši vārda izvēle par 0,000001% ietekmē arī bērna būtību un raksturu, bet es nemūžam neliktu vārdu savam bērnam, kurš man riebtos vienkārši cits patīk vairāk un cits mazāk..
Bet neticu tam pārmērīgi piedēvētajam vārda spēkam, ka redz vārds ietekmēs visu bērna likteni utt
Un savu bērnu es dievinu vairāk par visu pasaulē un pasarg die's , ka mans bērns kaut brīdi izjutīs uz sevi no manis negācijas tikai vārda dēl ( nu neticu) :-)
21.02.2018 23:42 |
 
Reitings 50
Reģ: 19.01.2018
asterete,
Tu no viņas teksta kā galveno domu nolasīji šo:
Viņa uzsvēra, ka jāklausa sev, ne tam, ko te vispār svešas sadrukā, tā bija galvenā doma.

,bet es pēc viņas nožēloju, diemžēl un " :'-( " uztvēru pamatā to, ka viņa domās joprojām aktīvi salīdzina abus personvārdus un nejūtas apmierināta ar situāciju.
Tas man liekas neveselīgi un tāpec ierakstīju savu viedokli, balstoties uz iepriekšējo personīgo pieņēmumu, ka viņa diezgan daudz salīdzina un nožēlo. Ja nesalīdzina un nenožēlo - ļoti labi.
Beigu beigās, te notiek viedokļu apmaiņa un nekur neesmu teikusi, ka paužu vienīgo iespējamo patiesību.
21.02.2018 23:47 |
 
Reitings 50
Reģ: 19.01.2018
Un savu bērnu es dievinu vairāk par visu pasaulē un pasarg die's , ka mans bērns kaut brīdi izjutīs uz sevi no manis negācijas tikai vārda dēl ( nu neticu )

Lasot šo, saprotam, ka viss ir kārtībā :-) , Saule22 situāciju ar vārdu ņem viegli un varam atgriezties pie pamattēmas :-)
21.02.2018 23:52 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Nedomāju, ka mans bērns būs bēdīgs par savu vārdu, tā vai tā gozējas topu virsotnēs uz doto brīdi

Pie reizes gribētu pajautāt, kas tur foršs, ka vārds tiek bieži likts arī citiem? Es redzu tendenci, ka vecāki priecājas, ka bērna vārds iekļuvis biežāk doto topā, it kā tas būtu kaut kāds konkurss. Man tas nav saprotams, jo es tos topus uztveru kā rekomendējošus tieši nelikt tos vārdus, jo būs pilns ar tādiem. Bet laikam jau cilvēkiem patīk kaut kādā veidā iekļauties barā. Konformisms!
21.02.2018 23:57 |
 
Reitings 77
Reģ: 23.01.2018
Man patīk vārds Ģertrūde. Bet nu man vispār ir specifiska gaume uz vārdiem, jo nepatīk visi tradicionālie un izteikti latviskie vārdi. Ja par sieviešu vārdiem, tad patīk tādi vārdi kā Šarlote, Regīna, Emīlija, Odrija. Ļoti patīk arī vārds Ksenija. Vīriešiem - Regnārs. Bērnus neplānoju, bet dažreiz, domājot par to, ka nebūs kam šos vārdus dot, pilnīgi žēl. :D
22.02.2018 00:05 |
 
Reitings 934
Reģ: 08.09.2015
Kā populāra vārda nēsātāja, varu teikt, ka nebūt nav foršākā situācija, kā man vienu brīdi izveidojās - dalījām darbā vienu kabinetu 4 meitenes, 3 no tām sauca vienādi, (jokojām, ka 4. jāmaina vārds). Klasē bijām 2 ar tādu vārdu, universitātes kurā laikam 5 (bet kurss bija ap 100 cilvēki). Ļoti nepatīk, ja mani sauc uzvārdā, bet pusi dzīves mani praktisku apsvērumu pēc tajā sauc. Nav forši, ja nekad nezini, vai uzrunā tevi vai kādu citu, kura sēž tev blakus vai bišku tālāk.
Tā ka traumas var nest visi vārdi, atkārtojos. Kam trauma, ka skolā nav neviena ar tatvu vārdu, kam, ka tevi jāsauc uzvārdā, lai saprastu kura no entajām esi.
22.02.2018 11:41 |
 
Reitings 683
Reģ: 22.01.2013
Pats par sevi vārds Ģertrūde mani nesaista, man vairāk tīk Keita, Nameda, un pēdējā laikā no prāta neiziet Emīlija Emma. Bet Tev iesaku skatīties pēc sajūtām, ja jūti , ka tas vārds ir īstais, tad uz priekšu. Par bērna raudāšanu par viņa vārdu, galīgi nav, ko satraukties, bērni katram vārdam atradīs par, ko piesieties un pasmieties, ja to gribēs. Protams, ja Tu taisītos bērnu saukt par kādu Hosē antonio vai Gabrielitu vai vēl sazin kādiem ziepeņu vārdiem, tad gan būtu jāsatraucas par bērna asarām nākotnē. Zinu vienu puisēnu vārdā Semīrs, nu neteikšu, ka viņam būtu viegla dzīve skolā!
22.02.2018 23:48 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Ziemina, nu tu gan nereāli pārspīlē! Pastāv variants, ka bērnam tieši savs vārds patiks daudz vairāk nekā tas, ko gribēja sākotnēji likt. Un nav jau bērnam no mazotnes jāborē - vot to foršo, smuko, ideālo vārdinju gribēju likt tev, bet mani atrunāja, un tu dabūji tizlu vārdu. Situāciju var pasniegt normāli, uzsverot, ka arī vinja vārds ir foršs un mīljsh. Nav jau tikai galējības pasaulē.
Es priecājos, ka man neielika vārdu, kas tika plānots, man tas vārds nepatīk, es nekādīgi nevaru iedomāties, ka mani tā sauktu! Esmu laimīga, ka kāds palīdzēja vecākiem pārdomāt, un man vienalga, ka man nav vārda dienas (ir, bet tādā datumā, ka var teikt nav) labāk tā, nekā es būtu Renāte
23.02.2018 21:47 |
 
Reitings 20
Reģ: 22.02.2018
Es savu sauktu par LiLī (l)
23.02.2018 22:50 |
 
Reitings 275
Reģ: 19.02.2013
Krokolīds, un dēlu par Donu?
23.02.2018 23:04 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Filmas Paradīze 89 vienai no aktrisēm, mazai meitenei īstais vārds ir Marta Ģertrūde. Manuprāt, forši - gan viens parastāks vārds, gan neparastāks un izklausās skaisti.
25.02.2018 00:58 |
 
Reitings 1304
Reģ: 29.01.2009
Ieteiktu neprasīt citu cilvēku viedokli bērnu vārdu izvēlē, tas tomēr var ļoti ietekmēt, mums katram ir citas asociācijas, pieredze ar cilvēkiem, kas veido viedokli. Apspriedies ar partneri un ja patīk vārds, tad lieciet.
27.02.2018 07:03 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits