Meitas vārds.

 
Reitings 8
Reģ: 09.04.2014
Sveikas! Diezgan stulbi jautāt,bet vēlos neatkarīgu viedokli dzirdēt. Esmu meitiņas gaidībās un protams priekšā grūtā izvēle par bērna vārdu. Gribās kaut ko oriģinālu, un no prāta neiziet vārds - Ģertrūde.. Tad nu mans jautājums ir tāds - kā jums liekas šis vārds ir ok, vai tāds jocīgs un varētu būt, ka citi padomā - ārprāts kā tādu vārdu var bērnam ielikt, jo ir dzirdēti visādi šausminoši vārdi bērnam kā Rubenis, Žikivators, Pistinija utt :D Kas vienam ptīk, citam lieks vriesmīgi, begribētos to sēriju, ka bērnam jāraud par savu vārdu :D
18.02.2018 00:52 |
 
Reitings 203
Reģ: 23.08.2017
Jealous niks laikam atspoguļo Tavu būtību. :D
Man ir ļoti populārs vārds gan Latvijā, gan pasaulē, bet - ne jau šo vārdu es sev izvēlējos, bet mani vecāki. Tāpēc Tavs komentārs neiztur kritiku - ne jau visas Lienes, Kristīnes un Elīnas izdomāja, ka viņas tā tagad sauks un nekā savādāk. Te cilvēks jautā asociācijas ar vārdu, kuru grib likt - atbildi, es domāju, ka saņēma.
Mani neietekmē tas kā citi sauc savus bērnus, bet, ja pajautā manu viedokli - es uzskatu, ka man ir tiesības to izteikt, lai arī cik pozitīvs/negatīvs tas nebūtu.
21.02.2018 13:24 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Piekrītu:
Man ir ļoti populārs vārds gan Latvijā, gan pasaulē, bet - ne jau šo vārdu es sev izvēlējos, bet mani vecāki. Tāpēc Tavs komentārs neiztur kritiku - ne jau visas Lienes, Kristīnes un Elīnas izdomāja, ka viņas tā tagad sauks un nekā savādāk.

Liekot bērnam vārdu, jāatcerās, ka pēc šī vārda spriedīs nevis par bērnu, bet gan par tā vecākiem.
21.02.2018 14:14 |
 
10 gadi
Reitings 4261
Reģ: 03.08.2009
Normāls vārds. Es varbūt pati savai meitai neliktu, bet neko arī nepadomātu. Man patīk ja ieliek ka'du nedaudz neparastāku vārdu. Riebjas visi amerikāņu vārdi.
21.02.2018 15:11 |
 
Reitings 268
Reģ: 22.07.2014
Neviens par nevienu nespriedīs, kāds vārds ir dots tāds ir dots, protams, nerunāju par Gonorejām, Žikivatoriem un Naukām, bet gan par normāliem cilvēku vārdiem. Ne jau vārds ir tas svarīgākais, galvenais lai esi foršs, patīkams un labsirdīgs cilvēks, nav nozīmes tam vai Tevi sauc Laila, Dina vai Jana.
Ja kādam Ģertrūde asociējas ar ielas nosaukumu, tad tā ir viņa problēma, bet cilvēkiem ir mode to izstāstīt - Zini, man Tavs vārds asociējas ar ielas nosaukumu un tā tas cilvēks nodzīvos savu mūžu domājot, ka nosaukts/a kā iela, nevis iela nosaukta par godu viņa vārdam.
21.02.2018 15:15 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Piemēram, man Liene asociējas a
Ar krustmati Lieniti, dziedoso bernudarzu Marupes un tv raidijmus muzikalos mana berniba
http://www.tvnet.lv/izklaide/tv_radio/553489-ltv_raidijums_satiktie_par_laikmetu_un_cilvekiem_krustmate_lienite(l)(l)(l)(l)(l)
21.02.2018 15:27 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Tad jau Elizabetei arī jāasociējas ar ielu.
Starp citu, Rīgā ir arī Dainas iela, Alīses iela, Ata iela, Rūdolfa iela, Martas iela, Annas iela, Terēzes iela, Kaspara iela, Šarlotes iela un gan jau varētu atrast vēl...
21.02.2018 15:33 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
ad jau Elizabetei arī jāasociējas ar ielu.
Ne ar karalieni Elizabeti 1 kas uzveica neuzvaramo spanu armadu, uzcela no pelniem Angliju, un nekautrejas likt uz savas kleitas piratu atvestus dargakmenus.Un ja uz vians lauriem joprojam Uk dzivo..bez vinas..vini nebutu nekas. Izcila sieviete!
21.02.2018 15:38 |
 
Reitings 284
Reģ: 25.07.2012
Manuprāt, vārdam nav ne vainas. Jā, savam bērnam šādu vārdu neliktu, jo pašai citi vārdiņi tuvāki, taču neredzu iemeslu, kādēļ lai meitai neliktu šādu vārdu, ja Tev un bērna tēvam vārds patīk. Vārds kā vārds - nav ne dīvains, ne nepieklājīgas asociācijas raisošs, turklāt uz nto Luīžu, Elzu, Amēliju, Ketiju, Betiju un pārējo tamlīdzīgo populāro vārdu fona atmiņā paliekošs un atšķirīgs.
Nezinu, cik intelektuāli apdāvinātam jābūt, lai teiktu, ka Ģertrūdes vārds radies par godu ielas nosaukumam (t) Daudzas ielas nosauktas personvārdos. Tāpat kā daudziem personvārdiem var izdomāt iesaukas ar atskaņām.
Arī arguments, ka vārds asociējas ar vecām tantēm, neiztur kritiku. Arī Elīnas, Santas, Ievas, Patrīcijas & co kādreiz būs vecas tantes. Pēc šādas argumentācijas tad jau dīvaināk bērnu nosaukt par Ieviņu, Lienīti, Džesiku, Ketiju un tamlīdzīgi, jo arī mazā princesīte izaugs un kļūs veca. Manuprāt, 80 gadīga Džesika Latvijas ietvaros izklausīsies daudz dīvaināk, nekā maza Ģertrūde.
Tā ka, autore, ja abiem vecākiem vārds patīk - kāpēc gan nelikt :-)
21.02.2018 15:50 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Manuprāt, 80 gadīga Džesika Latvijas ietvaros izklausīsies daudz dīvaināk, nekā maza Ģertrūde.

Laikam jau Džesikām nav paredzēts dzīvot ilgāk par 40 gadiem :D
21.02.2018 16:39 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Ģertrūde liekas neparasts vārds un ja godīgi nebūt ne ļoti latvisks salīdzinājumā ar Līgām, Gundegām un Jāņiem un Pēteriem. Nezinu vai liktu meitai, bet ja tiešām iekristu sirsniņā tad liktu. Tagad pēc pirmā bērna man ir pieredze, ka nevienai mammai, radiem utt nevienam neteikšu vairs izdomāto vārdiņu bērnam (līdz nebūs viss noformēts), jo tad sākas sava viedokļa izteikšanas (viedoklis kā pakaļa visiem viņš ir un ne vienmēr smaržo). Ieliku citu vārdu, jo bērna vecmāmiņas sev nolika par pienākumu aktīvi izteikt savu viedokli un vīrs pavilkās uz to.. ieliku bērnam citu, bet tagad nožēloju, ka neieliku to kuru gribēju, jo sirsniņā man viņš vēl ir.. (kad būs otrs tad tam ielikšu tādu vārdiņu) :-P
Man pašai ir vārds, kurš bija populārs 1955 - 1960 gados un tad kad es piedzimu ne tuvu nebija populārs, pusaudžu gados nepatika, jo pārsvarā tikai vecmāmiņas staigāja ar manu vārdu un pa visu skolu nebija nevienas meitenes ar tādu vārdu kā man un gribējās mainīt un likās nu kādēļ citu nevarēja ielikt vecāki, bet tagad man ļoti patīk un citu pat nevarētu iedomāties sev manuprāt pat ļoti spēcīgs un man piemērots vārds!:-)
Nevajag klausīties citus un ja tas vārds patīk tad jāliek, lai nesanāk nožēlot..
21.02.2018 20:33 |
 
Reitings 50
Reģ: 19.01.2018
Saule22,
Tu nedomā, ka tavam pirmajam bērnam nebūs bēdīgi? Kad augs un uzzinās, ka tu savu iemīļoto vārdu viņam neieliki, bet māsai vai brālim gan?
Lai arī saprotu tavu stāstu, man liekas, ka 1. bērns varētu justies ļoti nelaimīgs, tādu dzirdot.
21.02.2018 20:52 |
 
Reitings 50
Reģ: 19.01.2018
Par tēmu: es vārdu, kas sākas ar Ģ, neliktu, neuzrunā. Dzīvē nevienu Ģertrūdi nepazīstu. Ja vecākiem ļoti, ļoti, ļoti patīk, tad ir jāliek, jo bērns vecāku mīlestību uz viņa vārdu var just un tas ir galvenais:-)
21.02.2018 20:56 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
ziemina, diemžēl, gaidot pirmo bērnu bija tik daudz kas un vispār jutos gan fiziski gan garā vāja un tad nedomāju, ka atklājot izdomāto vārdu var izraisīties tāda ažiotāža un mani vairāku mēnešu garumā centīsies atrunāt..
Negribu atklāt, bet tas bija normāls vārds un citiem patika citiem nē, bet bērna vecmātes jo īpaši kā sazvērējušās ka nē un viss.. :'-(
Varētu tā būt jā, ka bērnam būs skumji, ka neieliku tieši to vārdiņu, bet ieliku piemēram brālim (it īpaši ja viņam savs vārds liksies so so un tas vārds liksies ļoti foršs), bet diemžēl tagad vairs neko nevaru mainīt.. (tikai pateikt piedod, bet tavi radinieki bija stiprāki par mani..) :-D
Un tādēļ saku, ja patīg Ģertrūde tad ir jāliek tas vārds, jo pēc tam var sanākt kā man, ka jau rit trešais gads un domā par to cik skaists tas vārds ir un vai man būs vēl iespēja to vārdu ielikt savam bērnam..
Jau esmu sev nozvērējusies , ka gaidot nākamo bērnu būšu kā lauvene!
21.02.2018 21:04 |
 
Reitings 50
Reģ: 19.01.2018
it īpaši ja viņam savs vārds liksies so so

Zini, kāpēc viņam savs vārds pieaugot liksies so so? Tāpēc, ka viņš(a) katru dienu ar muguras smadzenēm jutīs, ka tev viņa vārds liekas so so. Salīdzinājumā ar brāļa, māsas vārdu.
:-|
21.02.2018 21:26 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
ziemina, manuprāt, Tu dramatizē. Mana māsa tika pie vārda, ko vecāki sākumā gribēja man, bet tika atrunāti. Un man no tā ne silts, ne auksts, ar savu vārdu izcili sadzīvoju.
21.02.2018 21:46 |
 
Reitings 665
Reģ: 17.08.2017
Vai tad arī obligāti tik paceltā līmenī vispār būtu jāpaziņo, ka netika iedots trako radu dēļ tas vārds? Priekš kam!
21.02.2018 21:55 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
ziemina, manuprāt, Tu dramatizē

+1
21.02.2018 22:08 |
 
Reitings 50
Reģ: 19.01.2018
Varbūt pārspīlēju, bet Saule22 tekstā vairākkārt un dažādiem vārdiem atkārto, ka nožēlo... Tas lika padomāt, ka emocijas joprojām ir diezgan sakāpinātas. Ceru, ka kļūdos.
21.02.2018 22:48 |
 
Reitings 665
Reģ: 17.08.2017
Nu un ka nožēlo, tāpēc jau nevajag dzīt tādu sviestu no tā, kas vispār viņai nebija rakstīts. Viņa uzsvēra, ka jāklausa sev, ne tam, ko te vispār svešas sadrukā, tā bija galvenā doma. Tas, ka pati beigās ielikusi citu vārdu, nu un, tas neiznīcina bērna dzīvi tāpēc un viņš no zila gaisa jutīs, ka mammai baigi riebjas (kā pat nav) viņa vārds, kādām vēl muguras smadzenēm, wtf?
21.02.2018 22:59 |
 
Reitings 665
Reģ: 17.08.2017
Tad jau ja pirmam bērnam būtu bijis tas vārds, tad otrais justu no debesīm zīmes, ka tas viņa vārds tā starp citu, jo labākais jau atdots? :D
21.02.2018 23:00 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits