Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pašdisciplīna

 
Reitings 64
Reģ: 25.10.2016
Sveikas!
Kā jūs piekopjat pašdisciplīnu ikdienā?
Proti, nedot sev pārāk daudz nevajadzīgas `atlaides` atpūsties, tādējādi atliekot darāmo uz vēlāku..
Un papildus jautājums tām, kas strādā no mājām- kā jums tas izdodas, tiešām apsēsties un koncentrēties uz darbu? Dzīvoju tālu no centra un doties uz kafejnīcām vai bibliotēkām ir diezgan laikietilpīgs process, tomēr mājās varu nokūkot visu dienu un attapties pašā vakarā, ka nekas jēdzīgs tā arī nav izdarīts (t)
11.02.2018 21:16 |
 
Reitings 196
Reģ: 27.09.2016
Man arī derētu kāds padoms šajā sakarā.
11.02.2018 21:18 |
 
Reitings 54
Reģ: 13.01.2018
Vistīrāko teoriju sniedzu ne pēc sava piemēra protams : :-D
1. no rīta vai iepriekšējā vakarā sarakstīt darāmo darbu sarakstu un salikt pa provizoriskiem laikiem un katru izdarīto izsvītrot (esmu ik pa laikam tā darijusi, bet jādod pašai sev pendele, lai darītu)
2. Slinkuma brīžos pierunāt sevi un sev dot spērienu pa pakaļu ej un dari un iet un darīt!
man sanāk īstermiņā, bet ilgtermiņā vēl neznu kā sevi piespiest.
Es pat sev gribētu , lai būtu man OCD tā roku mazgāšana un visa tīrīšana kā tajā angļu šovā :-D
11.02.2018 21:28 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Nepatīk likt sevi rāmjos vai vadīties pēc kaut kādiem striktiem plāniem. Ļoti bieži darba lietas daru mājās, tad nu vados pēc sajūtām - kad ir iedvesma - daru, kad nav - nedaru. Ja termiņi spiež, tad nu daru pat tad, ja galīgi negribās.
Kas palīdz pašdisciplinēt? Apziņa, ka darbs ir jāizdara. Tas ir tāpat kā apziņa, ka no rīta jāceļās un jābrauc uz darbu.
11.02.2018 21:39 |
 
Reitings 51
Reģ: 31.01.2018
Es dzīvoju pēc principa, ka daru to, kas man sagādā prieku (izņemot darbs, jo tas sniedz naudu, kas sagādā prieku). Es gribētu ieviest vairāk nodarbju un pašdisciplīnas savā dzīvē (sports, vairāk izglītot sevi), bet tai pašā laikā es nesaprotu cilvēkus, kas visu laiku kaut ko dara. Man ļoti patīk atpūsties, tostarp vienkārši gulēt, sēdēt internetā, lasīt grāmatu, skatīties TV. Mēs dzīvojam vienreiz, kāpēc sevi nodarbināt kā zirgu, ja vien nav tāda konkrētā, spēcīgā mērķa kļūt par kaut ko, piemēram, premjerministru.
Skolas darbus rakstot motivācija bija pēdējais brīdis, kā arī pārvarēt pirmo, otro reizi aizbraukt uz bibliotēku vai mājās mācīties. Kad sāc darīt kaut ko, tad vieglāk turpināt. Uz mani bieži iedarbojas teiciens - acis darba izbijās, rokas darba nebijās.
Bet vispār esmu slinka un disciplīnu varbūt vajag. A varbūt nevajag.
11.02.2018 21:39 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Plānotājā katru vakaru sarakstu, kas ir nākamajā dienā jāizdara, un to arī daru, bez atlaidēm.
Sevi katra projekta beigās palutinu, apsolu kādu vērtīgu dāvanu.
Kas mani visvairāk motivē strādāt? Protams, nauda un atbildība pret pasūtītāju.
11.02.2018 21:39 |
 
Reitings 51
Reģ: 31.01.2018
Man nekad nav derejusi saraksti. Telefonā ir Google keep, kaut kādas ašās idejas ir OK, bet tādus plānu sarakstus nekad neesmu izpildījusi. Savā ziņā apbrīnoju tos cilvēkus, kas aizpilda, nosvitro.
11.02.2018 21:51 |
 
Reitings 408
Reģ: 21.12.2017
Es varu nogrēkot dienām ilgi, pat nejūtot to slikto pašpārmetumu sajūtu, jo ļoti labi apzinos, ka tad kad vajadzēs spēšu sakoncentrēties pa visiem 100.
Tā tas periodiski notiek, brīžam esmu flegmatiska slinkotāja, brīžam sacīšu zirgs.
11.02.2018 21:51 |
 
Reitings 211
Reģ: 29.11.2015
Man palīdz apziņa, ka pilnīgi bezjēdzīgi nositu laiku, ko nekad nedabūšu atpakaļ. Labāk ir darīt kaut ko lietderīgu nevis vienkārši palaist lielu daļu dzīves vējā. Saraksti palīdz, it sevišķi iepriekšējā vakarā sastādīti. Bez konkrēta plāna man bieži mēdz ieilgt brokastis, ieilgt kaut kādas blakuslietas, tad vēl kaut kas...
11.02.2018 21:56 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Pašdisciplīna nav mana problēma, jo jūtos atbildīga par apsolīto, nevēlos nevienu pievilt.:) Kad strādāju no mājām sākumā man patika, tiešām piesēdos un ātri izdarīju, beigās bija piespiedu brīvais režīms, tad gan stundām atliku darāmo. Vismaz man ir svarīgi nodalīt darbu no mājām, tad visu varu ātri paveikt.
11.02.2018 22:01 |
 
Reitings 54
Reģ: 13.01.2018
Man personīgi neiet runa par darbu un obligātajiem darbiem, bet gan sevi piespiest uz neobligātajām aktivitātēm.. un tad sākās nu davai sākšu ar pirmdienu ar jauno gadu ar jauno mēnesi utt.. ari mājās nu varbūt to var vēlāk vai rīt izdarīt utt..
11.02.2018 22:06 |
 
Reitings 50
Reģ: 19.01.2018
"acis darba izbijās, rokas darba nebijās" arī uz mani iedarbojas visefektīvāk, JA paveicas to atcerēties vajadzīgajā brīdī.
11.02.2018 22:29 |
 
Reitings 575
Reģ: 20.11.2015
Atkarībā no termiņiem mēdzu veidot sarakstu ar darāmajām lietām, tas palīdz arī labāk atcerēties un ja ir uzrakstīts uz lapas, tad arī grūtāk ir izvairīties :-D Un man patīk tā sajūta, kad vienā brīdī ir tik daudz jāizdara un tad nākamajā viss no saraksta ir izdarīts (l)
Grūtāk ir ar tām lietām, kam tādi baigie termiņi nav.
Pagājušogad vēl visu rakstīju gan uz sienas kalendāra, gan plānotājā. Un varu teikt, ka ar visu to, ka darbs bija pa 24h maiņās, tad brīvo laiku tiešām esmu pavadījusi lietderīgi, bet daļu es centos atgulēties pēc maiņas un tad ja nekas nebija ieplānots, tad varēju arī gulšņāt līdz bezgalībai.
Šogad tikai plānotājs, kurā dienām varu pat neieskatīties
12.02.2018 09:29 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)