Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bērni ar mazu gadu starpību

 
Reitings 9
Reģ: 10.06.2016
Sveikas.
Visu internetu izmeklēju, taču tikai loti vecas ziñas tikai atradu.
Jautājums tām māmiñām kurām ir bērni ar mazu starpību.
Tagad esmu bka un mazajam ir 1g 2 men ,bet kad piedzims otrs, bērnam būs 1g7m, un nemaz nesanāk iet atpakal strādāt. Gribēju zināt, kā būs ar pabalstiem ? Vai visu sañemšu tāpat kā līdz šim?? Itkā bija jābūt atpakal darbā maija vidū, taču nakamajā dekrētā jau stāšos ar aprīli.
Tagad esmu pilnīgā nesaprašanā.
Un vēlējos zināt, ja ir tik maza starpība, vai ir labāk iegādāties tandēmratus? Pagaidām bērnam loti patīk sēdēt ratos, nezinu gan kā būs vēlāk ..
Ja par labu tandēmratiem, tad kādiem? Vis piemērotākie škiet bugaboo donkey pagaidām. Citi liekas pārāk šauri, tie,kas ir viens aiz otra! :-|
03.02.2018 15:14 |
 
Reitings 235
Reģ: 18.01.2018
Līdz 2 gadiem viss ar pabalstiem ar otro ir tāpat. Man meitām ir gandrīz 1.8 starpība, un mums bija tandēmrati - icandy , taču jau pirmajai meitiņai icandy tika pirkti ar nodomu, ka tie labi noderēs nākotnē arī 2 bērniem, ja būs vajadzība :) LV esmu manījusi tikai lietotus pārdošanā andelē.. mēs savējos pirkām UK, ne mirkli nenožēloju
03.02.2018 15:42 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Pabalsti buus taadi pashi.
...
Mees gribeetu beernus ar mazu gadu starpiibu, bet veseliibas probleemu deelj, shii starpiiba buus nedaudz lielaaka - ceram uz aptuveni divu ar pus gadu starpiibu.
Man tie bugaboo donkey shkjiet ljoti jauki. Negribeetos, lai vienam no beerniem visu laiku jaaskataas tikai uz otra ratu muguru, taapeec shie rati ir perfekti. Tie nav arii paarlieku plati. Kad paaugas viens beerns, tad vienu ratu vietaa var ielikt pirkumu grozu.
03.02.2018 16:07 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Man arī bugaboo donkey liekas ideāli tādiem bērniem, vienīgi cena jauniem ir milzīga.
03.02.2018 16:23 |
 
10 gadi
Reitings 214
Reģ: 13.05.2011
Man ap septembri gaidāms otrais mazais, lielajai tad būs 1,7 g.
Tā kā tas viss mums sanāca neplānoti, tad tikai tagad -pēc 1,5 nēdēļas pēc fakta par grūtniecības uzzināšanas, esmu apradusi ar šo domu. Kādus pāris mēnešus beidzot varu kārtīgi izgulēties, atpūsties, iedzert kādu vīnu glāzi:-D, bet reku še tev- atkal viens brīnums būs klāt. Bet nu esmu ļoti priecīga, iespējams vēlāk būtu grūtāk saņemties otrajam bērniņam.
Par pabalstiem ir tā, ka paliek viss tāpat kā ejot iepriekšējā atvaļinājumā.Šito gribēja ar 2018. gadu nogriezt, gribēja atstāt minimālās algas griestus gadījumā, ja BKA laikā piesakās otrais mazulis(ja nemaldos par minimālās algas griestiem), taču pēdējā brīdī atcēla, līdz ar to ar naudiņām šogad vismaz vēl viss būs ok. ;-)
Kaut gan laikam nedaudz par ātru, es arī domāju par tandēmratu iegādi. Bet nu tā kā doma ir laist vecāko dārziņā ar septembri, kad mazākais dzims, tad domāju, ka pirkšu ratus tikai tad, kad reāli sapratīšu, cik tas ir aktuāli.
03.02.2018 17:17 |
 
10 gadi
Reitings 1503
Reģ: 11.03.2010

mums ir liidziigi shiem.
muusu beerniem ir pusotragada starpiiba. kad pirkaam dviinju ratus, likaas, ka izmantosim vairaak, nekaa patiesiibaa izmantojam. mums abi beerni gulj parastajos ratos, un kad izbraucam no maajas vai nu njemam tikai parastos ratus, vai vispaaar neko, jo, piemeeram, veikalaa siikaa seezh iepirkuma ratos un lielaakais iet pats.
man liekas, ka taadi rati ir vairaaak nice to have nevis must have :)
03.02.2018 17:36 |
 
Reitings 235
Reģ: 18.01.2018
Mums must-have bija pirmos 6 mēneśus, kad bija garās gulēśanas pastaigas, pēc tam jau sākās dārziņś un rati tika izmantoti tikai mazākajai :)
un man arī nepatika varianti, kur bēbim jāskatās uz ratu muguras, tāpēc priecājos,ka icandy bija arī dažādi varianti saliekami, bugaboo variants arī patīk, emmaljungai arī līdzīgs piedāvājums
03.02.2018 18:05 |
 
Reitings 9
Reģ: 10.06.2016
Liels paldies Jums dāmas par atsaucību. :-)
Par tiem ratiem runājot, vasaras mēnešus nāksies ar abiem bērniem dzīvot pa māju,tad noteikti tos ratus vajadzēs, jo domāju , ka lielākais bērns baigos gabalus nevarēs vēl noiet. Bet dārziñam sākoties gan vairs baigā vajadzība nebūs.
Vēl arī baida tas, kā lielākais bērns pieñems mazāko.. vai nebūs greizsirdīgs, ka mazākam tiek vairāk uzmanība?! Kā jūsu lielākie bērni pieñēma mazo???!
03.02.2018 18:34 |
 
10 gadi
Reitings 214
Reģ: 13.05.2011
Meitenes,
Vai Jums nenāca virsū ilgas pēc sabiedrības/ darba šajā periodā, kad audzinājāt 2 mazus bērnus? Man vienkārši nedaudz baida tas, ka tik ilgi sēdešu mājās, un man profesija tāda, ka visu laiku vajag būt uz strīpas ar zināšanām.
Vai pirmajā gadā nebija dikti grūti gan fiziski/gan emocionāli ar diviem maziem bērniem?
Man laikam vajag, lai kāds pasaka, ka kādu gadu ir riktīgi sūdīgi, bet tad jau paliek vienkāršāk:-D Puķu stāstus laikam manā gadījumā nav lietderīgi stāstīt :)
03.02.2018 19:01 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10480
Reģ: 29.01.2009
vēlāk būtu grūtāk saņemties otrajam bērniņam.

Šķiet, ka tieši tā arī ir (gan fiziski, gan darba apritē raustīties nav visai ērti), turklāt visa veida mantas nav jāuzglabā vai jāiegādājas no jauna, bet uzreiz jau noder otram.
03.02.2018 19:25 |
 
Reitings 235
Reģ: 18.01.2018
Vai Jums nenāca virsū ilgas pēc sabiedrības/ darba šajā periodā, kad audzinājāt 2 mazus bērnus?

Protams, ka naaca! Jau pēc dažiem mēneśiem gribējās strādāt. Atceros, ka arī sanāca vienu dienu un tad pārgāja gribēśana :D Mēs visi kopā tikāmies ar draugiem, rīkojām braucienus kopā, iepazinos ar mammām, baigi neizjutu tās ilgas. Bet ar laiku noteikti paliek vieglāk, lai arī šķiet, ka nekas nemainas :D
30.03.2018 22:39 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Apbrīnoju tādas mammas. Manai 1.4 un es jau esmu pilnīgi nojūgusies :D un otram vēl ilgi nevarēšu sañemties.
30.03.2018 23:03 |
 
Reitings 528
Reģ: 10.08.2009
Jautājums par bērnu dārziem- kāpēc daudzas mammas, kurām maza vecuma starpības mazajiem, izvēlas vecāko uz pus otru/ diviem gadiem laist bērnu dārzā? Jo mamma jau paliek mājā ar otru bērnu.
30.03.2018 23:07 |
 
Reitings 235
Reģ: 18.01.2018
Peekaboo1, pieredzes dēļ ar bērnu nevarēsi sanemties? Vai kas par vainu? :)
kāpēc daudzas mammas, kurām maza vecuma starpības mazajiem, izvēlas vecāko uz pus otru/ diviem gadiem laist bērnu dārzā? Jo mamma jau paliek mājā ar otru bērnu.

Bērnam mamma un mazā māsa/brālis nav tas pats,kas citi bērni. Bērnudārzā bērni taču neiet tāpat vien ;) Man galvenokārt bija svarīgi, ka lielākais bērns nepavada vienveidīgu ikdienu, jo esot mājās ar zīdaini,man bija ļoti grūti darboties pilnvērtīgi ar vecāko, tādējādi attīstot dažādas prasmes ;) Neredzēju īsti iemeslus pret dārziņu, jo sākot iet dārziņā meita kļuva drośāka, patstāvīgāka, apguva, pilnveidoja prasmes, bija kopā ar citiem bērniem utt utt :) Ja saslima, palika ar mums mājās, nebija nevienam jādomā par slimības lapām.. bija dienas, kad vienkārśi palika mājās, jo jutu, kad "darba nedēļa" jau ir pietiekami un kad vienkārśi vajag dienas kopā :) Mums pozitīva pieredze
30.03.2018 23:36 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Pirmkārt, grūti, kas, protams, nav pats svarīgākais, bet viens no aspektiem! Ar vienu vieglāk!
Otrkārt, man bija vēls rudens un ziema - nevarēju nodrošināt pilnvērtīgas dienas un pastaigas lielajam, kurš dikti aktīvs - vai nu nesakrita laiki ar mazo, kā arī dzīvoju 5stāvu mājas 5tā stāvā. grūti vienai!
Treškārt, nevarēju nodrošināt arī pilnvērtīgu dienu - ēdienreizes/dienas ritmu/pastaigas.
Ceturkārt, pienāca rinda valsts dārziņā, kāpēc, lai laistu garām?
Pietkārt, man aktīvs un sabiedrisks puika, aizgāja uz b.d 1.8 un nekādu lielu problēmu!
Esmu pie tiem, kas uzskata, jo bd ātrāk, jo labāk! Labāk līdz 2 gadi nekā no 3!
Protams, ar visu to, ka sēdēju mājās, biežāk viņam devu brīvdienas, ātri savācu no dārziņa un tā kaut kā.
30.03.2018 23:40 |
 
Reitings 237
Reģ: 17.03.2018
Pikaboo, ļoti siltu iesaku aziet uz Diānas Zandes lekciju par otra bērna ienakšanu ģimenē, tur arī pievēršas tam, ka ta harmoniskām abus mazos salaist kopā. Ļoti labas atsauksmes. Pati arī plānoju kaut kad līdz rudenim aiziet. Vispār Māmiņu Kluba lekcijas, cik esmu staigājusi, visas likušās ļoti noderīgas visos šajos bērnu jautājumos...
31.03.2018 05:43 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits