Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pašnodarbināta persona

 
Reitings 16
Reģ: 25.04.2012
Sveiki, ceru ka kāda/s varēs izpalīdzēt ar atbildi uz pāris maniem jautājumiem. Vēlos reggistrēties kā pašnodarbināta persona, bet īsti nesaprotu to, ja piemēram tirgoju savu produkciju caur facebook. Situācija- cilvēks uzraksta ka grib pirkt no manis produktu, kā man jārīkojas tālāk? Vai jāsagaravo rēkkins? Vai vnk jāiedod saimnieciskås darbības konts uz kuru pārskaitīt naudu un pēctam kārtojot grāmatvedību man vnk jāpievieno bankas izraksts un žurnālā jāraksta persona un sańemtā preces summa?
Apmeklēju semināru, bet par tieši šo lietu tā arī netiku skaidrībā.
24.01.2018 11:57 |
 
10 gadi
Reitings 551
Reģ: 30.08.2010
Izraksti rēķinu un pēc tam reģistrē žurnālā darījumu.
24.01.2018 12:32 |
 
10 gadi
Reitings 611
Reģ: 15.04.2010
Atver konkrēti kontu bankā, kas ir attiecināms tikai uz pašnodarbinātā ieņēmumiem, izdevumiem, un kārto visus darījumus caur šo kontu, tad varēsi konta kopsummas pārnest uz saimnieciskās darbības uzskaites žurnālu, tas no šī gada ir jaunums, ka viss kontz izraksts viens pret vienu nav jāpārdukā žurnālā. Un jā konta izraksts par periodu jāpievieno kā pielikums, žurnālam.
Tikai atceries, ka no šī gada pašnodarbinātajam jāveic sociālās iemaksas 5% apmērā no (ieņēmumiem mīnus izdevumiem), ja summa nepārsniedz minimālo mēnešalgu, ja pārsniedz, tad jau nākamais "levels" un jāmaksā vēl vairāk.
24.01.2018 14:58 |
 
Reitings 16
Reģ: 25.04.2012
Tas nozīmē ka man nav jāizraksta nekādi tur rēkkini un pavadzes? ( respektīvi ja viss notiek caur interneta starpniecību- cilvēks pārskaita naudu par preci, pēctam es to izsūtu ar pastu vai omniva). Vnk apjuku jo prasot vid, vińi man atbildēja ka neko nevajag, galvenais vajagot bankas izrakstus. Sāku domāt kasctad tos rēkkinis izmanto? Sia? Visu laiku bija licies ka ir tā kā AMsterdama rakstīja. (t)
24.01.2018 15:19 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
summer, ja pārdotu savu preci uzņēmumiem, viņi noteikti prasītu rēķinus - to vajag viņu grāmatvedībai. Tavai grāmatvedībai vajag konta izrakstu. Ja Tavi darījumi ir ar privātpersonām, tad vari nerakstīt rēķinus.
24.01.2018 15:28 |
 
Reitings 16
Reģ: 25.04.2012
Liels paldies par atbildēm! :-)
Sophie, tu izskaidroji daudz vienkāršāk cilvēku valodā :-Dun vismaz saprotami nevis kā vid ar savām gudrībām.
24.01.2018 15:46 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits