Kāpēc es atteicos no gaļas.

 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Šis gads ir iestājies ar pavisam citu domāšanu un savu sajūtu apstiprināšanu.
Runa būs par to ko mēs ēdam un tieši par gaļu.
Cik sevi atceros man gaļa nav īpašu sajūsmu radījusi, kā jau kārtīgā latviešu ģimene, neiztikām bez gaļas celšanas galda nevienu dienu. Pat ja tu jūti, ka Tev negribas, Tev bija jāēd, jo tā taču vajag. Kotlešu smarža šķebināja,vienīgais, kas likās ēdami bija vistas karbonāde, apcepta vista un vistas šašliks, viss tas bija izmērcēts garšvielās, olā, miltos, līdz ar to garšas kārpiņām pieņemami.
Gadiem ejot un uzsākot dzīvot atsevišķi es pati par sevi nepirku un negatavoju, vienīgais tik kā ēdu, kad atbraucu ciemos, jo kā gan neēdīsi ko Tava mamma ar mīlestību ir taisījusi.
Šobrīd esmu atteikusies pavisam, es vairs nevaru sevi iedomāties ka ēdu gaļu, man gaļa liekas pretīga. Esmu lasījusi daudz informācijas, lai saprastu vai viss ir pareizi un cilvēks var iztikt bez gaļas, un jā viņš var. Daudzi gaļēdāji teiks, ka cilvēks ir visēdājs un tā ir dabā iekārtots, ka mums ir gaļa jāēd. Te būs nedaudz info salīdzināšanai ar dzīvnieku pasauli.
Gaļas ēdāji: asi, gari nagi plēšanai
Zālēdāji: nav nagu plēšanai
Cilvēki: nav nagu plēšanai
-
Gaļas ēdāji: nav ādas poras un svīst ar mēli
Zālēdāji: svīst caur ādas porām
Cilvēki: svīst caur ādas porām
-
Gaļas ēdāji: asi priekšējie zobi plēšanai, nav plakanu zobu gremošanai
Zālēdāji: asi priekšējie zobi, bet aizmugurējie dzerokļi gremošanai
Cilvēki: asi priekšējie zobi, bet aizmugurējie dzerokļi gremošanai
-
Gaļas ēdāji: zarnu trakts, kas ir tikai 3 reizes garāks nekā ķermeņa garums, lai gaļa, kas ātri bojājas var iziet cauri ātri
Zālēdāji: ir zarnu trakts, kas 10-12 reizes pārsniedz ķermeņa garumu
Cilvēki: ir zarnu trakts, kas 10-12 reizes pārsniedz savu ķermeņa garumu
-
Gaļas ēdāji: spēcīga sālsskābe kuņģī, lai sagremotu gaļu
Zālēdāji: kuņģa skābe, kas ir 20 reizes spēcīgāka nekā gaļas ēdāju
Cilvēki: kuņģa skābe, kas ir 20 reizes spēcīgāka nekā gaļas ēdāju
-
Gaļas ēdāji: siekalu dziedzeri mutē nav nepieciešami, jo uzturs nesastāv no graudaugiem un augļiem
Zālēdāji: labi attīstīti siekalu dziedzeri, kas ir nepieciešami, lai sagremotu graudu un augļu ārējos apvalkus
Cilvēki: labi attīstīti siekalu dziedzeri, kas ir nepieciešami, lai sagremotu graudu un augļu ārējos apvalkus
-
Gaļas ēdāji: skābas siekalas bez ptyalin fermenta, kas sagremotu graudus
Zālēdāji: sārmainas siekalas ar ptyalin fermentu graudaugus sagremošanai
Cilvēki: sārmainas siekalas ar ptyalin fermentu graudaugus sagremošanai (Balstīts uz AD Andrews diagrammas, Fit Food for Men (Chicago,1970))
Ir skaidrs, ka, ja cilvēki būtu domāti, lai ēstu gaļu, mums nebūtu tik daudz būtisku gremošanas līdzību ar dzīvniekiem, kas ir zālēdāji. Daudzi jautā: „Ja mums nebija paredzēts ēst gaļu, kāpēc mēs to darām?”. Tas ir tāpēc, ka mēs esam ieprogrammēti ēst gaļu. Arī ADA (Amerikas Dietologu Asociācija) atzīst, ka "lielāko daļu no cilvēces vēstures, cilvēki pārtika no vegānu vai lakto-ovo veģetāra uztura." Populārs apgalvojums no gaļas mīļiem,”Savvaļā dzīvnieki nogalina citus dzīvniekus pārtikai. Tā ir dabā iekārtots.” Pirmkārt, mēs neesam savvaļā. Otrkārt, mēs pavisam vienkārši varam dzīvot bez gaļas un nogalināšanas.
Pierādi, ka esi pārtikas ķēdes augšgalā – nomedī stirnu bez palīglīdzekļiem un apēd tur pat uz vietas, nevis lielveikalā nopērc līķa paciņu un uzcep uz pannas. Gaļa sāk pūt 4 stundas pēc patēriņa un paliekas pielīp pie zarnu sieniņām uz 14-21 dienām. Ja persona cieš no aizcietējumiem, sapuvusī gaļa var palikt zarnās vairākus mēnešus. Turklāt, kā jau minēts iepriekš, cilvēka siekalas ir sārmainas, bet gaļēdāju skābas. Sārmainā siekalas nereaģē pareizi ar gaļu, lai to pienācīgi pārstrādātu. Visi visēdāji un plēsēji ēd gaļu jēlu.
Kad lauva nogalina zālēdāju pārtikai, tā saplosa kuņģa apvidu, lai ēstu orgānus, kas ir piepildīti ar asinīm (barības vielām). Ēdot kuņģi, aknas, zarnas, lauva ēšanas procesā dzer asinis no mirušā dzīvnieka miesas. Pat lāči, kas ir visēdāji, ēd lasi jēlu. Cilvēki savukārt izjūt riebumu pat vien no tādas domas. Lai nesagaršotu miesas garšu, gaļa tiek apstrādāta un tai tiek pievienotas garšvielas un citas piedevas. Ja meža ugunsgrēkā sadegtu briedis, gaļēdāji neēstu tā miesu. Pat cirka lauvām jādod jēla gaļa, lai tās nebadotos līdz nāvei. Ja cilvēki bija patiesi piemēroti gaļas ēšanai, tad mēs varētu to ēst jēlu un asiņainu.Tas pierāda, kā mēs esam ieprogrammēti domāt, ka dzīvnieku gaļa ir mums labvēlīga un vajadzīga izdzīvošanai un veselībai. Ja mēs būtu patiesi gaļēdāji vai visēdāji, mēs varētu ēst dzīvnieku gaļu neapstrādātu.Cepot, vārot un apstrādājot ar garšvielām, sāli, kečupu, majonēzi, sinepēm vai mērcēm mēs noslēpjam šausmīgo gaļas garšu. Tas ir vienīgais veids, kā mēs kā cilvēki esam spējīgi ēst gaļu, jo mēs atsakāmies to ēst neapstrādātu un asiņainu, kā īstiem gaļēdājiem piedienas.
Ar šo visu es neko nesludinu un nemācu kā ir jādzīvo un dzīvē neafišēju nevienam. Tikai saskaros ar cilvēku izbrīnu darbā un skolā par to kā var neēst un no kā tad es vispār pārtieku.
Katrs pats izvēlas kā viņam labāk.
Un vēl ļoti iesaku noskatīties filmu "Zemieši" angliski "Earthline". Tur tiek parādīts par to kā tā pati vista nonāk veikalu plauktos, kā tiek testēts uz dzīvniekiem un viss pārējais. Filma ir smaga, bet viņa ir jāredz.
21.01.2018 14:56 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Un tās, kas sūdzās par palagu-smieklīgi :-D neviens nespiež Jums piedalīties šajā diskusijā.
21.01.2018 18:35 |
 
Reitings 490
Reģ: 10.08.2014
Agresīva ir nevis vegānu/ veģetāriešu reakcija, bet gaļas industrija kā tāda - ar visiem tās dalībniekiem, sākot ar lopkautuvju darbiniekiem (aktīva vardarbība pret dzīvām būtnēm) līdz gaļas produktu patērētājiem (pasīva agresija, vardarbības pasūtīšana ar savu pieprasījumu).
Bez sarkasma - kāpēc tām, kuras gaļu ēd, ir nepatīkami aplūkot tās ieguves procesā uzņemtus foto?
21.01.2018 18:36 |
 
Reitings 665
Reģ: 17.08.2017
Renesance, tikko tevis uzrakstītais atkal - katrs var darīt, kā grib, būsim saticīgi utt., beeeeeeeeeeeeeet atkal kaut kādi murgi aiz komata, kur gaļēdāji ieraudzīs realitāti un tad nu kas tik būs!
Kāpēc tieši šī ēdāju daļa vienmēr uzrodas kaut kur un bārsta, kāda nu viņu trendīgā izvēle, kas gaļēdājiem būtu jāņēm vērā (pat ja nepareizi fakti, ko paši neredz no abām pusēm) un tamlīdzīgi? Un tad vēl sašutuši, ka pavērš pretī tādu pašu darbību, ko dara paši.
21.01.2018 18:37 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Man vienkārši liekas mazliet smieklīgi ka tiek propogandēts ēst neēst gaļu. :-D:-D kā tu to saproti :-P
vispār, nesen veikts zinātnisks pētījums ka dārzeņiem arī sāp. Ja dārzeņiem tuvojas viņi izdala kaut kādus signālus gaisā par briesmām. :-D
Varbūt tad labāk neēd neko?!
21.01.2018 18:37 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Vienmer pastav sita kurinasana un apsaukasana, un tad brinas, kapec otra puse sak sevi aizstavet.

Tā tas notiek ne tikai no visēdāju puses, bet ļoti bieži (lai neteiktu, ka pārsvarā) arī no vegānu/veģetāriešu puses.
Neesmu gan novērojusi, ka visēdāji par šo tēmu pirmie kādreiz aizsāktu diskusijas.
21.01.2018 18:37 |
 
Reitings 665
Reģ: 17.08.2017
Neesmu gan novērojusi, ka visēdāji par šo tēmu pirmie kādreiz aizsāktu diskusijas.

Tieši tas ''smieklīgākais'', ko minēju.
Un dārzeņiem tek sula, tās ir viņu asinis un dzīvība, traki.
21.01.2018 18:39 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Es arī saprotu vegānu un veģetāriešu agresiju. Ir tiešām ļoti smagi pieņemt, ka cilvēkiem var nebūt žēl to dzīvnieku, kuri cieš gaļas industrijas dēļ.
21.01.2018 18:39 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
kāpēc tām, kuras gaļu ēd, ir nepatīkami aplūkot tās ieguves procesā uzņemtus foto?

Normāls gaļas ieguves process nav spīdzinot dzīvniekus, bet gan ātri un pēc iespējas žēlsirdīgāk nokauts dzīvnieks. Vegāni parasti dalās ar tieši briesmīgākā veida video.
21.01.2018 18:40 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Gaļēdājs protams neuzsāks strīdu pirmais, jo viņam viss ir tip top, veģetārietis ir tas kuram sāp. Nē jau gaļēdājs. Un iemesls sāpei ir diezgan pamatots.
21.01.2018 18:41 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Es arī saprotu vegānu un veģetāriešu agresiju.

Tad pareizāk būtu šo agresiju izlikt uz tiem, kuri šos dzīvniekus briesmīgā veidā nogalina, nevis uz patērētājiem.
21.01.2018 18:42 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Parādi, kur konkrēti es aicinu neēst citiem gaļu? Ja viss mans ievadteksts, tad nē, esi sapratusi nepareizi.
Vai dārzeņa salīdzināšana ar dzīvnieku ir normāla? Kā jau teicu dzīvnieks mūsdienās ir vienkārši patērētāju prece..skumji.
21.01.2018 18:44 |
 
Reitings 1517
Reģ: 12.09.2010
Es domaju, ka daudzreiz cilveki aizmirst, ka vegetariesi ari kadreiz eda galu un uzskatija to par normu, bet velak izglitojas un dala no viniem spej izmainit savu dzivesstilu. Vini cepas tikai tapec, ka censas citiem paradit, ka dzive ir iespejamas ari alternativas, un rup, kas notiek pasaule. Ari es, kad dzivoju majas, edu visu, ko mamma lika galda - galu un zivis katru dienu, bet tad velak studiju laika saku vairak apdomat, ko lieku mute, un no ka partiek mans kermenis.:-)
21.01.2018 18:45 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Ja gaļu neēd dēļ dzīvnieku ciešanām, tad es ceru tie, kuri par to tik ļoti iestājas, neizmanto savā ikdienā piena produktus, ādas izstrādājumus, īpaši pārskata kosmētiku, vai tā nav izmēģināta uz dzīvniekiem utt. Ja tas viss tiek darīts, tad super, es apbrīnoju tādus cilvēkus un es vēlētos kaut katrs tā spētu jo arī man ir žēl dzīvnieku, bet es tā nespēju. Ja tiek neēsta tikai gaļa, tad tas viss ir mazozīmīgs un manās acīs un nekāda dzīvnieku žēlošana tajā nav.
21.01.2018 18:49 |
 
Reitings 1821
Reģ: 13.02.2010
Pievienojos Salomē un Luī, plašāk gan neizteikšos, mēģinājums vest dialogu ar steika foto, visticamāk, jau sākotnēji ir lemts neveiksmei.
Saprotu, ka ir visvisādi iemesli, personisko slinkumu ieskaitot, ēst gaļu. Bet tīksmināties par izvēli, kuras rezultātā kādam neizbēgami ir jāiet bojā - nu, nav tas diez ko simpātiski. Varbūt tāpēc atbilde dažkārt var būt emocionāli uzlādēta. Asiņainos foto gan neuzskatu par agresiju, kaut pati šādu informēšanas veidu neizvēlētos.
21.01.2018 18:50 |
 
Reitings 4197
Reģ: 16.09.2011
Diskusiju nelasīju, arī pašu autora rakstu nē. Bet varu teikt, ka esmu viena no tām, kura jau atteicās no gaļas. Iepriekš gandrīz katru dienu uzturā lietoju vistas fileju. Apņēmos 2 mēn. izslēgt no uztura tieši vistu, jebkāda veida. Šodien trešā diena, ka needu. :D
Kāpēc? Dēļ hormoniem, kas ir sašpricēti un citādi iestrādāti gaļā. kā arī lai mazinātos celulīts.
21.01.2018 18:52 |
 
Reitings 1517
Reģ: 12.09.2010
Wallee, paldies, to censos darit ar tiru sirdsapzinu (l)
21.01.2018 18:52 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Tad pareizāk būtu šo agresiju izlikt uz tiem, kuri šos dzīvniekus briesmīgā veidā nogalina, nevis uz patērētājiem.

Wallee, par piedāvājuma un pieprasījuma likumu laikam neko neesi dzirdējusi? Nebūs pieprasījuma, nebūs piedāvājuma, tieši tik vienkārši. Patērētāji ir lielā mērā atbildīgi par gaļas industrijas eksistenci, tu, gaļu pērkot, to atbalsti un veicini.
21.01.2018 18:54 |
 
Reitings 289
Reģ: 14.08.2017
pavedinataja, par to savu saimniecību un kaimiņiem piekritīšu, bet, piekrīti, ka tad tomēr ir lielākas iespējas kontrolēt situāciju - nu, vismaz ir konkrēts cilvēks pie kā aiziet un nolamāt:-D, pareizāk laikam būtu teikt pajautāt, klau, kāpēc mani lopiņi mirst viens pēc otra, vai nemāki savus laukus apstrādāt?
Es arī esmu par šo dzirdējusi, tik nezinu vai gaisā, bet savā sulā izstrādā indes, cik nu kurš var:-):
vispār, nesen veikts zinātnisks pētījums ka dārzeņiem arī sāp. Ja dārzeņiem tuvojas viņi izdala kaut kādus signālus gaisā par briesmām.

Šajā sakarā, man meita pilnīgi nopietni pajautāja, vai es zinot, ka augi savā strapā komunicē - ar saknēm? Saprotu, ka šis jau liksies no fantāzijas, bet, ja jau diskutējam - var jau būt, ka ideālā variantā cilvēkam jāpārtiek no ūdens un enerģijas? Teorija izstrādes stadijā...8-)8-)8-)
21.01.2018 18:57 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Es vienreiz pamēģināju nodzīvot 2 nedēļas uz dārzeņiem un augļiem. Tievēšanas nolūkos. Nu sorry, es knapi kājas pa zemi vilku. Es toreiz ēdu piecreiz dienā milzīgas porcijas un tāpat izsalkums bija zvērīgs. Ņemot vērā, ka dzīvoju mazpilsētā, daudz kas jādara mājā. Pat nevari iedomāties kāds nogurums un bezspēks. Man sāpēja galva un vēders nemitīgi. Knapi kājas pa zemi vilku. Atsāku ēst gaļu, uzradās spēks, galva pārgāja, un enerģijas pieplūdums.
Otrkārt, ja visi paliktu žēlīgi pret dzīvniekiem, neviens nešautu viņus nost (tas vairāk attiecināms uz medībām) tad mežacūkas staigātu pa pilsētām, vilki plosītu nost cilvēkus. Nevarētu kāju izspert no mājas, bīstami meža zvēri staigātu apkārt, jo mēs ar
Savu žēlsirdību būtu pieļāvuši viņu pārprodukciju.
Jā, ja runājam par dzīvnieku aizstāvību, esmu redzējusi arī rakstus kā zāles testē uz zvēriem. Ja netestētu zvēriem, tad nomirtu TU viņa vietā :) kosmētiku gan es pērku cruelty free
Un pastāstīšu reālu gadījumu, viens no mana miesta noķēra meža cūkas sivēnu un audzēja mājās. Kad cūka bija pieaugusi, izmuka no aploka. Un skraidīja pa pilsētu. Interesanti, ko darīt šādā gadījumā dzīvnieku aizstāvjiem? Cerēt, ka pati notīsies? Ceļā gadījās mana drauga tēvs. Meža cūka skrēja viņam virsū, bet viņš uzkāpa uz sava pikapa jumta. Tika piezvanīts medniekiem lai atbrauc un nošauj.
Un starp citu bīstamiem zvēriem neinteresē vai tu esi viņu draugs vai nē, viņš tevi noplosīs bez sirdsapziņas pārmetumiem :-D
21.01.2018 18:58 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Hippie Chick, es ļoti labi zinu kas ir piedāvājuma un pieprasījuma likums un es jau nojautu, ka kāds to te ierakstīs. Es apzinos, ka lai piedāvājums apstātos ir jāapstājas pieprasījumam, bet mēs visi arī ļoti labi zinām, ka tas nav iespējams un nekad nenotiks.
Pareizāk būtu iestāties pret cietsirdīgu dzīvnieku nogalināšanu (ko daudzi vegāni arī dara), tas ir reālāk, nekā apturēt šo procesu pavisam.
21.01.2018 19:01 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits