Kāpēc es atteicos no gaļas.

 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Šis gads ir iestājies ar pavisam citu domāšanu un savu sajūtu apstiprināšanu.
Runa būs par to ko mēs ēdam un tieši par gaļu.
Cik sevi atceros man gaļa nav īpašu sajūsmu radījusi, kā jau kārtīgā latviešu ģimene, neiztikām bez gaļas celšanas galda nevienu dienu. Pat ja tu jūti, ka Tev negribas, Tev bija jāēd, jo tā taču vajag. Kotlešu smarža šķebināja,vienīgais, kas likās ēdami bija vistas karbonāde, apcepta vista un vistas šašliks, viss tas bija izmērcēts garšvielās, olā, miltos, līdz ar to garšas kārpiņām pieņemami.
Gadiem ejot un uzsākot dzīvot atsevišķi es pati par sevi nepirku un negatavoju, vienīgais tik kā ēdu, kad atbraucu ciemos, jo kā gan neēdīsi ko Tava mamma ar mīlestību ir taisījusi.
Šobrīd esmu atteikusies pavisam, es vairs nevaru sevi iedomāties ka ēdu gaļu, man gaļa liekas pretīga. Esmu lasījusi daudz informācijas, lai saprastu vai viss ir pareizi un cilvēks var iztikt bez gaļas, un jā viņš var. Daudzi gaļēdāji teiks, ka cilvēks ir visēdājs un tā ir dabā iekārtots, ka mums ir gaļa jāēd. Te būs nedaudz info salīdzināšanai ar dzīvnieku pasauli.
Gaļas ēdāji: asi, gari nagi plēšanai
Zālēdāji: nav nagu plēšanai
Cilvēki: nav nagu plēšanai
-
Gaļas ēdāji: nav ādas poras un svīst ar mēli
Zālēdāji: svīst caur ādas porām
Cilvēki: svīst caur ādas porām
-
Gaļas ēdāji: asi priekšējie zobi plēšanai, nav plakanu zobu gremošanai
Zālēdāji: asi priekšējie zobi, bet aizmugurējie dzerokļi gremošanai
Cilvēki: asi priekšējie zobi, bet aizmugurējie dzerokļi gremošanai
-
Gaļas ēdāji: zarnu trakts, kas ir tikai 3 reizes garāks nekā ķermeņa garums, lai gaļa, kas ātri bojājas var iziet cauri ātri
Zālēdāji: ir zarnu trakts, kas 10-12 reizes pārsniedz ķermeņa garumu
Cilvēki: ir zarnu trakts, kas 10-12 reizes pārsniedz savu ķermeņa garumu
-
Gaļas ēdāji: spēcīga sālsskābe kuņģī, lai sagremotu gaļu
Zālēdāji: kuņģa skābe, kas ir 20 reizes spēcīgāka nekā gaļas ēdāju
Cilvēki: kuņģa skābe, kas ir 20 reizes spēcīgāka nekā gaļas ēdāju
-
Gaļas ēdāji: siekalu dziedzeri mutē nav nepieciešami, jo uzturs nesastāv no graudaugiem un augļiem
Zālēdāji: labi attīstīti siekalu dziedzeri, kas ir nepieciešami, lai sagremotu graudu un augļu ārējos apvalkus
Cilvēki: labi attīstīti siekalu dziedzeri, kas ir nepieciešami, lai sagremotu graudu un augļu ārējos apvalkus
-
Gaļas ēdāji: skābas siekalas bez ptyalin fermenta, kas sagremotu graudus
Zālēdāji: sārmainas siekalas ar ptyalin fermentu graudaugus sagremošanai
Cilvēki: sārmainas siekalas ar ptyalin fermentu graudaugus sagremošanai (Balstīts uz AD Andrews diagrammas, Fit Food for Men (Chicago,1970))
Ir skaidrs, ka, ja cilvēki būtu domāti, lai ēstu gaļu, mums nebūtu tik daudz būtisku gremošanas līdzību ar dzīvniekiem, kas ir zālēdāji. Daudzi jautā: „Ja mums nebija paredzēts ēst gaļu, kāpēc mēs to darām?”. Tas ir tāpēc, ka mēs esam ieprogrammēti ēst gaļu. Arī ADA (Amerikas Dietologu Asociācija) atzīst, ka "lielāko daļu no cilvēces vēstures, cilvēki pārtika no vegānu vai lakto-ovo veģetāra uztura." Populārs apgalvojums no gaļas mīļiem,”Savvaļā dzīvnieki nogalina citus dzīvniekus pārtikai. Tā ir dabā iekārtots.” Pirmkārt, mēs neesam savvaļā. Otrkārt, mēs pavisam vienkārši varam dzīvot bez gaļas un nogalināšanas.
Pierādi, ka esi pārtikas ķēdes augšgalā – nomedī stirnu bez palīglīdzekļiem un apēd tur pat uz vietas, nevis lielveikalā nopērc līķa paciņu un uzcep uz pannas. Gaļa sāk pūt 4 stundas pēc patēriņa un paliekas pielīp pie zarnu sieniņām uz 14-21 dienām. Ja persona cieš no aizcietējumiem, sapuvusī gaļa var palikt zarnās vairākus mēnešus. Turklāt, kā jau minēts iepriekš, cilvēka siekalas ir sārmainas, bet gaļēdāju skābas. Sārmainā siekalas nereaģē pareizi ar gaļu, lai to pienācīgi pārstrādātu. Visi visēdāji un plēsēji ēd gaļu jēlu.
Kad lauva nogalina zālēdāju pārtikai, tā saplosa kuņģa apvidu, lai ēstu orgānus, kas ir piepildīti ar asinīm (barības vielām). Ēdot kuņģi, aknas, zarnas, lauva ēšanas procesā dzer asinis no mirušā dzīvnieka miesas. Pat lāči, kas ir visēdāji, ēd lasi jēlu. Cilvēki savukārt izjūt riebumu pat vien no tādas domas. Lai nesagaršotu miesas garšu, gaļa tiek apstrādāta un tai tiek pievienotas garšvielas un citas piedevas. Ja meža ugunsgrēkā sadegtu briedis, gaļēdāji neēstu tā miesu. Pat cirka lauvām jādod jēla gaļa, lai tās nebadotos līdz nāvei. Ja cilvēki bija patiesi piemēroti gaļas ēšanai, tad mēs varētu to ēst jēlu un asiņainu.Tas pierāda, kā mēs esam ieprogrammēti domāt, ka dzīvnieku gaļa ir mums labvēlīga un vajadzīga izdzīvošanai un veselībai. Ja mēs būtu patiesi gaļēdāji vai visēdāji, mēs varētu ēst dzīvnieku gaļu neapstrādātu.Cepot, vārot un apstrādājot ar garšvielām, sāli, kečupu, majonēzi, sinepēm vai mērcēm mēs noslēpjam šausmīgo gaļas garšu. Tas ir vienīgais veids, kā mēs kā cilvēki esam spējīgi ēst gaļu, jo mēs atsakāmies to ēst neapstrādātu un asiņainu, kā īstiem gaļēdājiem piedienas.
Ar šo visu es neko nesludinu un nemācu kā ir jādzīvo un dzīvē neafišēju nevienam. Tikai saskaros ar cilvēku izbrīnu darbā un skolā par to kā var neēst un no kā tad es vispār pārtieku.
Katrs pats izvēlas kā viņam labāk.
Un vēl ļoti iesaku noskatīties filmu "Zemieši" angliski "Earthline". Tur tiek parādīts par to kā tā pati vista nonāk veikalu plauktos, kā tiek testēts uz dzīvniekiem un viss pārējais. Filma ir smaga, bet viņa ir jāredz.
21.01.2018 14:56 |
 
Reitings 665
Reģ: 17.08.2017
bigsister, ja tā uzskati, ko vispār tērē savu ''izglītošanu'', uzkod cūkas ausi un izdzēs to, ko izveidoji (labi zini). :)
24.01.2018 18:01 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Un te nu var redzēt cik ļoti smadzenes ir nozombētas pēc pēdejām rakstītajām pērlēm.
Tieši par šo visu smuki var apskatīties šeit:
https://www.youtube.com/watch?v=-DNalQIv8oI
24.01.2018 18:19 |
 
Reitings 665
Reģ: 17.08.2017
Ja prāts par īsu, lai iedziļinātos, ne drukātu tālāk savus ''štampā gaļu'' fenomenālos tekstus (kur ja cits izdara tāpat, kas nav no tev vēlamās nometnes, tad meties kaut kādos uzbraucienos), tad vismaz kāda pievienotā vērtība būtu, nu vai vismaz jautrība.
24.01.2018 18:25 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Vairāk par dzīvniekiem mani satrauc cilvēki... netraucē tas, ko citi ēd (varbūt pūdēta siļķe traucētu).. toties nepatīkami ir vērot kā savas sugas pārstāvji viens otru morāli ēd nost (t)
24.01.2018 18:31 |
 
Reitings 665
Reģ: 17.08.2017
Nu vismaz kāds talants.
24.01.2018 18:57 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Alexxa, Tu atbildēsi uz manu jautājumu?

Es atvainojos, ka Tev bija jāpagaida mana uzmanība. Atļāvos no agresīviem vegāniem internetā pievērsties kam saturīgākam un reālākam.
Es, protams, atbildēšu uz jautājumu par to, kādēļ es ēdu vistu, bet neēdu kaķi, tūlīt pēc tam, kad Tu būsi atbildējusi, kāda būtu Tava rīcība, ja Tev mājās ieviestos peļu kolonija. Nav tak sarežģīts jautājums, vai ne?
24.01.2018 19:32 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Alexxa lūdzu noskaties video ko ieliku, tur arī būs atbilde, kāpēc mums liekas normāli ēst to pašu govi, nevis, piemēram, kakji.
24.01.2018 19:41 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Alexxa, mans jautājums bija pirms Tavējā, sāksim ar to. Un pirms peļu jautājuma es Tev atbildēju jau uz vienu citu, kamēr Tu gaļēdājiem raksturīgajā manierē izvairies no sev uzdotā jautājuma.
No pelēm atbrīvotos bez nogalināšanas (iedomājies, ir arī tādi veidi), bet sāktu ar profilaksi, lai peles neieviestos vispār.
24.01.2018 19:43 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
A, par ko ir diskusija? Par to ko ir labi ēst un ko nē? Ir cilvēki, kuri vispār pārtiek no saules enerģijas. Ēst vispār nevajag. Augs nebļauj, bet augam sāp.
Tāpat, ir cilvēki, kuriem garšo papīrs, stikls, līme, gumija utml lietas.
Kāda jēga diskutēt par to, ko citi ēd? :D
24.01.2018 19:55 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
lūdzu noskaties video ko ieliku, tur arī būs atbilde, kāpēc mums liekas normāli ēst to pašu govi, nevis, piemēram, kakji.

Man to nevajag, pati zinu, kāpēc tā. Delusion gan varētu noskatīties, lai man nav te atkal gari jādrukā.
No pelēm atbrīvotos bez nogalināšanas (iedomājies, ir arī tādi veidi)

Jā, zinu, ir tādi, kas mēģina izķert un palaist dabā. Parasti beidzas ar padošanos un indi, jo izķeršana tikai teorijā izskatās labi. Praksē, kamēr Tu noķer vienu vai divas, citas vairojas un faktiski Tu ar pelēm kopā dzīvo visu laiku. Tāpat gan jau arī prusakus mēģināsi izķert, ticu. Nevajag citiem pārmest necieņu pret dzīvību, kamēr pati esi gatava nogalināt kaut vienu dzīvu būtni. Izņēmums ir aizstāvēšanās, bet peles, prusaki, odi un blusas dzīvību neapdraud. Nez kāpēc es vegānus tāpat redzu nositam odus, gadījumos, kad neiedarbojas pretodu dezoderants. Līdz ar to, apelēšana pie dzīvības cienīšanas ir pilnīgi nevalīda.
24.01.2018 19:58 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Man to nevajag, pati zinu, kāpēc tā.

Ja Tu zini, tad varbūt padalīsies?
24.01.2018 20:03 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Spriežot par svešu dzīvi atceries, Tu redzi tik daudz cik Tev ļauj ieraudzīt. tapwec katrs ed ko velas. Un daudzi no mum sturpinas est galu.
24.01.2018 20:09 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Mēģināji izokšķerēt manu profilu? :-D
Jau bija jāsaprot, ka citu šķīvī nelienu, jo īpaši tavā.
24.01.2018 20:10 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Nevajag citiem pārmest necieņu pret dzīvību, kamēr pati esi gatava nogalināt kaut vienu dzīvu būtni. Izņēmums ir aizstāvēšanās, bet peles, prusaki, odi un blusas dzīvību neapdraud. Nez kāpēc es vegānus tāpat redzu nositam odus, gadījumos, kad neiedarbojas pretodu dezoderants. Līdz ar to, apelēšana pie dzīvības cienīšanas ir pilnīgi nevalīda.

Neko citu no gaļēdāja nemaz nevar sagaidīt, kā vien vecu un šaurpierainu "argumentu" atgremošanu un centienus sevi atmazgāt baltāku.
Ko Tu, rijot cūkgaļu, dari dabas un tajā esošo dzīvību labā, ja vari atļauties vegānam pārmest blusas nospiešanu? Tu šķiro atkritumus, taupi elektrību un ūdeni, izvēlies uz dzīvniekiem netestētu kosmētiku un fair trade produktus, pārvietojies ar velosipēdu auto vietā? Jebkurš vegāns, kurš to visu dara un nospiež blusu, ir tūkstoškārt labāks par Tevi un pilnīgi noteikti tiesīgs Tev pārmest dzīvības necienīšanu.
Mēs nevaram izglābt pilnīgi visu, bet vismaz ar kaut ko ir jāsāk.
24.01.2018 20:11 |
 
Reitings 275
Reģ: 19.02.2013
Tu šķiro atkritumus, taupi elektrību un ūdeni, izvēlies uz dzīvniekiem netestētu kosmētiku un fair trade produktus, pārvietojies ar velosipēdu auto vietā?

Ja cūkēdājs šķiro atkritumus, taupa elektrību un ūdeni, nelieto kosmētiku, pārvietojas ar velo vai sliktākajā gadījumā sab. transportu, piedalās dabas uzkopšanas akcijās... vai tad viņš drīkst kritizēt vegānu peļu slaktiņu?
24.01.2018 20:16 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Ja cūkēdājs šķiro atkritumus, taupa elektrību un ūdeni, nelieto kosmētiku, pārvietojas ar velo vai sliktākajā gadījumā sab. transportu, piedalās dabas uzkopšanas akcijās... vai tad viņš drīkst kritizēt vegānu peļu slaktiņu?

Nevienu tādu cūkēdāju neesmu satikusi.
24.01.2018 20:18 |
 
Reitings 275
Reģ: 19.02.2013
Es vēl neesmu satikusi nevienu tādu vegānu. Un ko nu?
24.01.2018 20:19 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Tāda dubultmorāle sanāk - glābjam dzīvniekus un esam labāki, videi draudzīgāki. Tajā pašā laikā, izmantojam mehāniskos transportlīdzekļus, lietojam zemspiediena flakoniņus, tieši un netieši atbalstam naftas biznesu un galu beigās izmantojam elektrību un apkures sniegtās priekšrocības. Var turpināt un turpināt.
Dažas vegānu un veģetāriešu ikdienas darbības dabai, tātad arī dzīvniekiem, nodara lielāku ļaunumu nekā tas apēstais sivēns vai vista.
Negribiet - neēdiet, bet ir tā, ka savus uzskatus paturiet savā šķīvī un nelieniet gaļēdāju šķīvī. Var gadīties, ka jūs sajauks ar grillētām ribiņām. Ņom, ņom, ņom. (l)
24.01.2018 20:22 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Nevienu tādu cūkēdāju neesmu satikusi.

Tad iepazīsties ar mani. Es tiešām nebraucu ar velosipēdu - es eju kājām, ja vien distance nav lielāka par 20km vai jānes kas ākārtīgi smags (Būsim godīgi, šādos gadījumos arī vegāns iekāps mašīnā), tās meitenes, kas mani pazīst, zina, ka 20km dienā man ir tīrais sīkums, ir ieti arī 60 un nevis vienreiz, bet regulāri. Elektrību un ūdeni es esmu taupījusi visu dzīvi, vēl pirms sāku uztraukties par planētu - esmu no trūcīgas ģimenes, elektrības un ūdens taupīšana man ir ieaudzināta no bērnības, es savādāk nemaz neprotu. Es izvēlos uz dzīvniekiem netestētu kosmētiku, ja nu nākas pirkt kaut ko, ko mājās nevaru izgatavot pati. Produktu izcelsmei es sekoju līdzi. Un es ne tikai šķiroju atkritumus - es cenšos tos neradīt. Ir tāda lieta, kā Zero Waste. Ļoti forša kultūra, kuras pamatā ir nevis atkritumu pārstrāde, bet to neradīšana, pārstrāde ir tikai daļa no tā un nebūt ne lielākā. Meitenes, kas mani pazīst, var apstiprināt šo visu.
Un tagad, pēc tam, kad Tavs neveiksmīgais uzbrauciens ir cietis pilnu fiasko, pasaki man, kas nevis rij cūku, bet pāris reizes nedēļā kādu gabaliņu apēd, pēc kā vegāns nosaka, kurai radībai dzīvību atņemt un kurai ne?
24.01.2018 20:28 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Ja nemaldos, gaļēdāji bija pirmie, kuri sāka līst šajā diskusijā un aizstāvēt savas tiesības stumt vaigos kotletes.
Kā uzmedoti, tikko diskusija par veģetārismu vai vegānismu, tā vajag ierakstīties, ka gaļa baigi garšīga, ēdīs līdz mūža galam un veģetārieši vispār ir baigie pretekļi. Tātad, kaut kas tomēr zemapziņā nav līdz galam kārtībā, ja vajag cīnīties par kotleti, kad fiziski neviens to vēl pat nav mēģinājis atņemt:-)
Es nekad neesmu nevienam līdusi šķīvī, aizrādījusi, vai lasījusi lekcijas, bet man gaļēdāji ne reizi vien ir sabojājuši ēdienreizi ar savām stulbībām. Laikam jau jums tā gaļa nenāk par labu ne raksturam, ne prāta spējām.
Arrivederci, šī diskusija no labas idejas ir pārtapusi gaļēdāju farsā.
24.01.2018 20:28 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits