Kāpēc es atteicos no gaļas.

 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Šis gads ir iestājies ar pavisam citu domāšanu un savu sajūtu apstiprināšanu.
Runa būs par to ko mēs ēdam un tieši par gaļu.
Cik sevi atceros man gaļa nav īpašu sajūsmu radījusi, kā jau kārtīgā latviešu ģimene, neiztikām bez gaļas celšanas galda nevienu dienu. Pat ja tu jūti, ka Tev negribas, Tev bija jāēd, jo tā taču vajag. Kotlešu smarža šķebināja,vienīgais, kas likās ēdami bija vistas karbonāde, apcepta vista un vistas šašliks, viss tas bija izmērcēts garšvielās, olā, miltos, līdz ar to garšas kārpiņām pieņemami.
Gadiem ejot un uzsākot dzīvot atsevišķi es pati par sevi nepirku un negatavoju, vienīgais tik kā ēdu, kad atbraucu ciemos, jo kā gan neēdīsi ko Tava mamma ar mīlestību ir taisījusi.
Šobrīd esmu atteikusies pavisam, es vairs nevaru sevi iedomāties ka ēdu gaļu, man gaļa liekas pretīga. Esmu lasījusi daudz informācijas, lai saprastu vai viss ir pareizi un cilvēks var iztikt bez gaļas, un jā viņš var. Daudzi gaļēdāji teiks, ka cilvēks ir visēdājs un tā ir dabā iekārtots, ka mums ir gaļa jāēd. Te būs nedaudz info salīdzināšanai ar dzīvnieku pasauli.
Gaļas ēdāji: asi, gari nagi plēšanai
Zālēdāji: nav nagu plēšanai
Cilvēki: nav nagu plēšanai
-
Gaļas ēdāji: nav ādas poras un svīst ar mēli
Zālēdāji: svīst caur ādas porām
Cilvēki: svīst caur ādas porām
-
Gaļas ēdāji: asi priekšējie zobi plēšanai, nav plakanu zobu gremošanai
Zālēdāji: asi priekšējie zobi, bet aizmugurējie dzerokļi gremošanai
Cilvēki: asi priekšējie zobi, bet aizmugurējie dzerokļi gremošanai
-
Gaļas ēdāji: zarnu trakts, kas ir tikai 3 reizes garāks nekā ķermeņa garums, lai gaļa, kas ātri bojājas var iziet cauri ātri
Zālēdāji: ir zarnu trakts, kas 10-12 reizes pārsniedz ķermeņa garumu
Cilvēki: ir zarnu trakts, kas 10-12 reizes pārsniedz savu ķermeņa garumu
-
Gaļas ēdāji: spēcīga sālsskābe kuņģī, lai sagremotu gaļu
Zālēdāji: kuņģa skābe, kas ir 20 reizes spēcīgāka nekā gaļas ēdāju
Cilvēki: kuņģa skābe, kas ir 20 reizes spēcīgāka nekā gaļas ēdāju
-
Gaļas ēdāji: siekalu dziedzeri mutē nav nepieciešami, jo uzturs nesastāv no graudaugiem un augļiem
Zālēdāji: labi attīstīti siekalu dziedzeri, kas ir nepieciešami, lai sagremotu graudu un augļu ārējos apvalkus
Cilvēki: labi attīstīti siekalu dziedzeri, kas ir nepieciešami, lai sagremotu graudu un augļu ārējos apvalkus
-
Gaļas ēdāji: skābas siekalas bez ptyalin fermenta, kas sagremotu graudus
Zālēdāji: sārmainas siekalas ar ptyalin fermentu graudaugus sagremošanai
Cilvēki: sārmainas siekalas ar ptyalin fermentu graudaugus sagremošanai (Balstīts uz AD Andrews diagrammas, Fit Food for Men (Chicago,1970))
Ir skaidrs, ka, ja cilvēki būtu domāti, lai ēstu gaļu, mums nebūtu tik daudz būtisku gremošanas līdzību ar dzīvniekiem, kas ir zālēdāji. Daudzi jautā: „Ja mums nebija paredzēts ēst gaļu, kāpēc mēs to darām?”. Tas ir tāpēc, ka mēs esam ieprogrammēti ēst gaļu. Arī ADA (Amerikas Dietologu Asociācija) atzīst, ka "lielāko daļu no cilvēces vēstures, cilvēki pārtika no vegānu vai lakto-ovo veģetāra uztura." Populārs apgalvojums no gaļas mīļiem,”Savvaļā dzīvnieki nogalina citus dzīvniekus pārtikai. Tā ir dabā iekārtots.” Pirmkārt, mēs neesam savvaļā. Otrkārt, mēs pavisam vienkārši varam dzīvot bez gaļas un nogalināšanas.
Pierādi, ka esi pārtikas ķēdes augšgalā – nomedī stirnu bez palīglīdzekļiem un apēd tur pat uz vietas, nevis lielveikalā nopērc līķa paciņu un uzcep uz pannas. Gaļa sāk pūt 4 stundas pēc patēriņa un paliekas pielīp pie zarnu sieniņām uz 14-21 dienām. Ja persona cieš no aizcietējumiem, sapuvusī gaļa var palikt zarnās vairākus mēnešus. Turklāt, kā jau minēts iepriekš, cilvēka siekalas ir sārmainas, bet gaļēdāju skābas. Sārmainā siekalas nereaģē pareizi ar gaļu, lai to pienācīgi pārstrādātu. Visi visēdāji un plēsēji ēd gaļu jēlu.
Kad lauva nogalina zālēdāju pārtikai, tā saplosa kuņģa apvidu, lai ēstu orgānus, kas ir piepildīti ar asinīm (barības vielām). Ēdot kuņģi, aknas, zarnas, lauva ēšanas procesā dzer asinis no mirušā dzīvnieka miesas. Pat lāči, kas ir visēdāji, ēd lasi jēlu. Cilvēki savukārt izjūt riebumu pat vien no tādas domas. Lai nesagaršotu miesas garšu, gaļa tiek apstrādāta un tai tiek pievienotas garšvielas un citas piedevas. Ja meža ugunsgrēkā sadegtu briedis, gaļēdāji neēstu tā miesu. Pat cirka lauvām jādod jēla gaļa, lai tās nebadotos līdz nāvei. Ja cilvēki bija patiesi piemēroti gaļas ēšanai, tad mēs varētu to ēst jēlu un asiņainu.Tas pierāda, kā mēs esam ieprogrammēti domāt, ka dzīvnieku gaļa ir mums labvēlīga un vajadzīga izdzīvošanai un veselībai. Ja mēs būtu patiesi gaļēdāji vai visēdāji, mēs varētu ēst dzīvnieku gaļu neapstrādātu.Cepot, vārot un apstrādājot ar garšvielām, sāli, kečupu, majonēzi, sinepēm vai mērcēm mēs noslēpjam šausmīgo gaļas garšu. Tas ir vienīgais veids, kā mēs kā cilvēki esam spējīgi ēst gaļu, jo mēs atsakāmies to ēst neapstrādātu un asiņainu, kā īstiem gaļēdājiem piedienas.
Ar šo visu es neko nesludinu un nemācu kā ir jādzīvo un dzīvē neafišēju nevienam. Tikai saskaros ar cilvēku izbrīnu darbā un skolā par to kā var neēst un no kā tad es vispār pārtieku.
Katrs pats izvēlas kā viņam labāk.
Un vēl ļoti iesaku noskatīties filmu "Zemieši" angliski "Earthline". Tur tiek parādīts par to kā tā pati vista nonāk veikalu plauktos, kā tiek testēts uz dzīvniekiem un viss pārējais. Filma ir smaga, bet viņa ir jāredz.
21.01.2018 14:56 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Bet kas Tev? Nu uzcep savu:-D tiešām paliek smieklīgi, es neesmu tīne, kas lepotos par lapušu skaitu. Tu no kaut kādas komisijas esi, kas nosaka kas ir jēdzīgs un kvalitatīvs?:-D
21.01.2018 22:31 |
 
Reitings 665
Reģ: 17.08.2017
bigsister, taču pati sāki par lapām runāt, kas sazin ko pierāda. :D
21.01.2018 22:33 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Tas nevis pierāda, bet vnk parāda, ka nav jāuzdod jautājums, bet var pastāstīt ko zini tu un tàlāk diskusija var raisīties.
Es pilnībā jūtu, ka Tu esi macaw vai dūja, mums jau iepriekš nesakrita domas un ar tevi ir ļoti grūti, jo būtībā kasies ne pa ķeksi un mana vaina, ka es uz to uzķeros:-D
21.01.2018 22:41 |
 
Reitings 665
Reģ: 17.08.2017
Nu ar to zināšanu tad traki, bet kaut vai burkāns, ja tikai tad var kliedēt garlaicību. :D
21.01.2018 22:45 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Labi, ka Tev ir zināšanas, jo īpaši kā ielikt bildi;-)
21.01.2018 22:48 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
:-D tik gan vienkārši nav gan.
Ražotāji, kurus uzķer (un labi, ka uzķer) ātri vien tiek aizklopēti.
21.01.2018 22:53 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Mischa, bet kā Tu skaties uz to, ka ir milzīgas kompānijas, kas pelna miljonus un viņi māk šur tur samaksāt, lai tiktu pievērtas acis?( Tikai prātuļoju:-))
21.01.2018 22:56 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Ražotāji, kurus uzķer (un labi, ka uzķer) ātri vien tiek aizklopēti.

Tā kā vetārstu un veselības inspektoru, kas ar viņiem sadarbojas netrūkst, tad jautājums ir par to kad un vai uzķer.
21.01.2018 23:04 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Gaļa tik briesmīga... it kā dārzeņi un augļi būtu nekaitīgi.. man reiz tomāts plauktā 3 mēnešus nostāvēja..bez pārmaiņām :-D
21.01.2018 23:07 |
 
Reitings 289
Reģ: 14.08.2017
Tomēr gribu saprast vai salīdzini dzīvnieku jušanu, bailes etc ar augiem? Un vai šads salīdzinājums, tavuprāt, ir korekts?

Hippie Chick, nedomāju, ka šobrīd var būt jebkāds korekts salīdzinājums... Kamēr cilvēki uzskatīs, ka viņi ir pārāki par visu sev apkārt, tikmēr, laikam gan mans viedoklis, gan diskusija par šādu tēmu būs bezjēdzīga(s) Jautājums, kāpēc mēs paļaujamies tikai uz klasisko zinātni, lai gan šī zinātne jau sāk pati lēnām atkāpties no savām pozīcijām, kvantu fizika nodrošina to, ka ar katru dienu ir arvien vairāk informācijas par to, kas apgāž iepriekš pieņemtās normas, kas dominēja mehāniskās paradigmas laikā (tas nozīmē, ka līdz šim sekojām 19.g.s. dzīves uztverei). Kādā brīdī mums no tā nāksies atkāpties arī zinātniski, tad kādēļ neļaut sev jau šobrīd izjust enerģiju ap sevi, kaut vai tik banālā veidā - ko vai kuru ēst vai nē; manā teorijā tas vairs nav pat svarīgi, svarīgi ir tiekties uz savas dzīvības nodrošināšanu iespējami humānākā, sev piemērotākā veidā. Tīri banāli, kādēļ ieminējos par Avataru - cik atceros, tā doma mani saistīja jau filmas iznākšanas brīdī: ja kādu apēdam, pirms tam (nomedījot) pasakam paldies par to, ko dzīvnieks mums atdod, tas pats ar jebko citu, nepatērējam lieki nekādus resursus, ņemam tikai to ko vajag izdzīvošanai un atceramies par to pateikt paldies mūsu ekosistēmai, kas nodrošina pareizu enerģijas plūsmu...
Piedod, sanāca gari, sarežģīti, bet komentāri un jautājumi ir laipni gaidīti:-)
21.01.2018 23:10 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ieteikums veģetāriešiem, īpaši vegāniem - pārbaudiet šad tad B12 vitamīnu.. :-)
21.01.2018 23:15 |
 
Reitings 388
Reģ: 19.12.2017
Būs jāpasaka islāma radikalistiem, ka viņiem nogalinot neticīgos ir jāliedz nevis "allah akbar", bet gan "paldies, neticīgais cilvēk" un viss būs kārtībā, cilvēka nāve ir atpelnīta. Iepriekš vnk nepareizo saukli sauca.
21.01.2018 23:22 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Rudens, tā ideja, kas tev tā patīk Avatar ir sena un sastopama gana daudz kultūrās - gan pateikšanās par maltīti pašai maltītei, gan dieviem tā pat kā paņemt tikai tik cik vajadzīgs. Bet mūsu kapitālisma sabiedrībā tas vairs nav populāri, jo esam patērētāji.
svarīgi ir tiekties uz savas dzīvības nodrošināšanu iespējami humānākā, sev piemērotākā veidā

Tev nešķiet, ka vegānisms šobrīd ir vistuvāk šim tavam apgalvojumam?
.
cormeum, jau iepriekš b12 tēma tika apspriesta un to vajag pārbaudīt ne tikai veģetāriešiem un vegāniem, bet arī tiem, kas ēd tikai balto gaļu un tiem, kas priekšroku dod cūkgaļai. ;)
21.01.2018 23:30 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
un ir vel vesela virkne indikāciju, kad pārbaudīt to vitamīnu.. tas tik tāds ieteikums veģetāriešu tēmā :-D
Visu diskusiju nav luste lasīt :)
21.01.2018 23:41 |
 
Reitings 665
Reģ: 17.08.2017
Bet mūsu kapitālisma sabiedrībā tas vairs nav populāri, jo esam patērētāji.

Kāpēc gan tāds ''bet'', vai tad visu darām, jo tas skaitās populāri? Tad jau vispār tas neiztur kritiku.
21.01.2018 23:43 |
 
Reitings 289
Reģ: 14.08.2017
Hippie Chick, saprotu, ka Tavs viedoklis izriet no pagātnes paradigmām. Ja pieņemam, ka tomēr par iespēju tikt apēstiem neuztraucas tikai dzīvnieki, tad vegānismam šajā rakursā zūd privilēģijas:-) (Te atsauce uz kvantu fiziku - mēs nesastāvam no konkrētām sastāvdaļām, bet atomiem un enerģijas, kas to tur kopā un uzvedas neprognozējami. Līdz ar to nav svarīgi vai konkrētam objektam ir vai nav nervu sistēma, ja tas atrodas kopējā enerģijas plūsmā, tas šo enerģiju uztver...)
Par patērētāju sabiedrību tas pats stāsts - ja ir cilvēki, kas uz veģetārismu vai vegānismu tiecas dēļ dzīvnieku labturības, tad tas jau nozīmē, ka cenšas izrauties no šīs patērētāju sabiedrības. Ja es izlemju, ka ptērēšu tikai to, ko izaudzēšu vai nomedīšu ar mīlestību (protams, atkal pārspīlēju, bet ļoti ceru, ka nākotnē līdz tam arī daļēji nonākšu), tad arī es no patērētāju sabiedrības vismaz drusku būšu izrāvusies....
21.01.2018 23:47 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Rudens, mans viedoklis izriet no vēstures un kultūras zināšanām, nevis atsauksmēm no fantastikas filmiņas, kuras tev tīkamā ideja tā pat nav nekas jauns un fenomenāls. Filozofēšanai jau nav ne vainas, bet atsaukties tikai uz kvantu fiziku, kad mēs tomēr esam dzīvas būtnes ar šo nervu sistēmu, jūtām un sajūtām, kas dzīvo sabiedrībā, kurā ētikai arī ir kaut kāda nozīme, ir samērā dīvaini, jo, ja pieķeramies tavai idejai, tad jau cilvēkus arī var ēst pēc tāda paša principa kā dzīvniekus un augus. Šī ideja vienkārši neiztur kritiku.
.
cormeum, veģetāriešu diskusijas vienmēr ir karš starp veģetātiešiem un visēdājiem tāpēc būtu tikai korekti norādīt, ka arī visēdāji ļoti bieži neuzņem b12 pietiekamā daudzumā. :D
22.01.2018 00:21 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Runājot par vecajiem laikiem un ne tik seniem, kad veikalos nebija pieejams tāds pārtikas kvantums un bija jāiztiek ar pašu audzēto, tad, domājams, nebija lielās kaušanas katru dienu un vistas filejas ēšanas. Vairāk tika izmantots mājlopu piedāvātais resurss nekā gaļa un kaušana notika tikai uz svētkiem. Atļauties katru dienu ēst varēja lielie kungi, kas arī attiecīgi izskatījās(resni un nobarojušies).
Starp citu ēģiptieši un spartieši bija veģetārieši:-D
Bet tas tā vēl pieminot klāt, droši varam oponēt :-)
22.01.2018 00:37 |
 
Reitings 665
Reģ: 17.08.2017
Senos laikos bija jautājums par naudu.
22.01.2018 00:41 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Par cik senu Tu runā? Ja ne tik senu, tad nauda bija, bet produktu veikalos nebija.
22.01.2018 00:43 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits