Darba meklētāju BEZTĒMA!

 
Reitings 275
Reģ: 19.02.2013
Laba diena! :-)
Lasot forumu, secinu, ka daudzas šobrīd ir jauna darba meklējumos vai arī nesen pie tāda tikušas. Aicinu šeit aktīvi piedalīties visas darba meklētājas, droši var izteikt viedokļus un dalīties pieredzē arī tās, kas tam visam jau izgājušas cauri!
Dalīsimies pieredzē, kā mums sokas ar vakancēm, kā iet darba intervijās, atbalstīsim viena otru un priecāsimies par citu pozitīvajiem rezultātiem! (l)
Pati šobrīd arī esmu darba meklējumos, sūtu CV uz sev interesējošām vietām (saistībā ar jurisprudenci), bet ne tik sen sāku, pagaidām rezultātu nav vēl :-)
05.01.2018 14:34 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
gribuunnegribu, noteikti ir vērts zvanīt/rakstīt un apjautāties!
16.01.2018 08:47 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Vispār brīnos ka vairākām uzaicinājumus sūtija uz epastu, jo man neviena darbavieta vēl nav sūtijusi uzaicinājumu uz darba vietu caur epastu,

Atkarīgs jau no darba specifikas. Ja runa iet par, piemēram, celtnieka darbu, tur visdrīzāk nekāda e-pastu apmaiņa nenotiek, viss telefoniski. Savukārt, ja runa iet par darbu IT jomā - būtu ārkārtīgi dīvaini, ja kandidāts e-pastu lasītu reizi nedēļā...
16.01.2018 08:49 |
 
Reitings 185
Reģ: 13.08.2010
Sveikas. Arī es esmu jauna darba meklējumos. Ko Jūs atbildiet, kad tiek jautāts par Jūsu trīs sliktākajām īpašībām?
16.01.2018 09:53 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Ko Jūs atbildiet, kad tiek jautāts par Jūsu trīs sliktākajām īpašībām?

Šādi jautājumi aizvien vēl aktuāli? Sen neesmu bijusi intervijās, kur jautā šitādus murgus. Tādus parasti uzdeva, kad studiju laikā meklēju kaut kādus pusslodzes darbiņus veikalos, kafejnīcās u.t.t. Nopietnos ofisa darbos tādas muļķības man nav jautājuši. Tur vairāk runā par pieredzi, zināšanām un prof.kvalitātēm.
16.01.2018 10:00 |
 
Reitings 185
Reģ: 13.08.2010
Šādi jautājumi aizvien vēl aktuāli? Sen neesmu bijusi intervijās, kur jautā šitādus murgus. Tādus parasti uzdeva, kad studiju laikā meklēju kaut kādus pusslodzes darbiņus veikalos, kafejnīcās u.t.t. Nopietnos ofisa darbos tādas muļķības man nav jautājuši. Tur vairāk runā par pieredzi, zināšanām un prof.kvalitātēm.

Vakar bija telefonintervija un pilnīgi apstulbu no šī jautājuma - negaidīju, ka uzdos. Tad nu sanāca kaut kāda minkstināšanās un neveiklība. Piekrītu, ka bez šī jautājuma var iztikt, labāk noskaidrot zināšanas un pieredzi. Bet ja nu tomēr vēl kādā intervijā jautās, uz nākamo reizi jāsagatavojas. Varbūt kādai ir kādi ieteikumi, kas ir kā sliktās īpašības, bet kuras tajā pašā laikā var pārvērst par labām?
16.01.2018 10:33 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Es esmu atbildējusi, ar pretjautājumu - vai viņi kā uzņēmums sevi prezentējot, piemēram mājaslapā, arī runā par saviem trūkumiem. Ir labi tos apzināties un ar tiem strādāt, bet ne izcelt potenciālajam klientam. Tāpat, atnākot uz darba interviju, es cenšos sevi nopārdot, nevis runāt par slikto.
Toreiz darbu dabūju, bet noraidīju, nejuto to kompāniju kā savu.
Tāpat arī uz slaveno jautājumu "cik sagaidāt?" par algu - esmu atbildējusi, ka esmu informēta par vidējo atalgojumu nozarē, bet minēšanas spēlītes mani neinteresē, jo darbs ir pietiekami mazkvalificēts, lai nebūtu jākaulējas par liela diapozona algu starpībām. Toreiz gan man pat neatrakstīja, lai pateiktu "paldies, bet nē :D"
Besī, ka intervējoties vietās, par kurām pati nečurāju biksēs karstu, esmu ļoti mierīga un pašpārliecināta, atkarībā no noskaņojuma varu būt pat pārāk pašpārliecināta, bet vietās, kur tiešām gribu tikt, knapi varu papīkstēt. Rokas trīc, balss trīc un viss slikti :D
16.01.2018 12:35 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Okšķerīte, kāpēc telefonintervija, nevis parastā intervija?
16.01.2018 12:42 |
 
Reitings 793
Reģ: 15.09.2013
Es esmu atbildējusi, ar pretjautājumu - vai viņi kā uzņēmums sevi prezentējot, piemēram mājaslapā, arī runā par saviem trūkumiem. Ir labi tos apzināties un ar tiem strādāt, bet ne izcelt potenciālajam klientam.
Šis jāatcerās.
16.01.2018 12:51 |
 
Reitings 41
Reģ: 23.11.2016
Kaada ir straadaajusi Kreisaa? Kaadas atsauksmes?
16.01.2018 13:17 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 29.01.2009
ziedudarzs, strādājusi neesmu, bet man teica, ka tur ir ļoti krievisks kolektīvs.
16.01.2018 13:43 |
 
Reitings 90
Reģ: 13.12.2017
Freya, paldies! Uzrakstīšu!
Starp citu, kā izpaužas krievisks kolektīvs, kādas iezīmes? Ar atsevišķiem krievvalodīgajiem viens pret viens man ir tikai tā labākā pieredze.
16.01.2018 13:54 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Besī, ka intervējoties vietās, par kurām pati nečurāju biksēs karstu, esmu ļoti mierīga un pašpārliecināta, atkarībā no noskaņojuma varu būt pat pārāk pašpārliecināta, bet vietās, kur tiešām gribu tikt, knapi varu papīkstēt. Rokas trīc, balss trīc un viss slikti

Man tas pats:D Un parasti tās vietas, kur piesakos, lai treniņa pēc aizietu uz interviju, gatavas mani ņemt darbā.
Bet tas ir saprotami- ja nemaz īsti negribas tur strādāt, tad nav kreņķis, ka nepaņem. Bet, ja piedalies konkursā, kurā reāli gribi uzvarēt, tad ir cita lieta- gribas sevi izcili prezentēt.
16.01.2018 13:57 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 29.01.2009
gribunegribu, tādas pieredzes man nav un nevēlētos.
Nu, iedomājies, ka Tev praktiski visi kolēģi ir krievi,darba ikdienas valoda līdz ar to arī ir krievu. Pašam jādomā vai tādu vidi vēlas un vai maz krievu valoda ir tādā līmenī un tad jau jāskatās viss pārējais.
16.01.2018 14:01 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Gangster, tur jau tā lieta - gribēt un varēt sevi prezentēt nav viens un tas pats. Jo vairāk gribu,
jo mazāk varu :-D
Bet jā, viena no manām sporta vietām mani arī tagad ņem. Nu neko, iešu, bet paralēli vēl nosūtīšu uz pāris foršām vietām pieteikumus, kā arī izstaigāšu jau sarunātās intervijas.
Darba līgums ar pārbaudes laiku, galu galā strādā abām pusēm par labu (l)
16.01.2018 14:17 |
 
Reitings 41
Reģ: 23.11.2016
nikitinna paldies par info!
Skatiijos, ka biroja admins vajadziigs un domaaju vai jeega pieteikties. Interesanti kaadu algu piedaavaa.Uz cik var cereet biroja admins?
16.01.2018 14:36 |
 
Reitings 185
Reģ: 13.08.2010
Es esmu atbildējusi, ar pretjautājumu - vai viņi kā uzņēmums sevi prezentējot, piemēram mājaslapā, arī runā par saviem trūkumiem. Ir labi tos apzināties un ar tiem strādāt, bet ne izcelt potenciālajam klientam. Tāpat, atnākot uz darba interviju, es cenšos sevi nopārdot, nevis runāt par slikto.

Šis ir labs padoms, paldies! Nākamreiz tiešām šādi arī jāatbild, jo nav ko meklēt cilvēkos sliktās īpašības.
Besī, ka intervējoties vietās, par kurām pati nečurāju biksēs karstu, esmu ļoti mierīga un pašpārliecināta, atkarībā no noskaņojuma varu būt pat pārāk pašpārliecināta, bet vietās, kur tiešām gribu tikt, knapi varu papīkstēt. Rokas trīc, balss trīc un viss slikti

Tas pats. Vakar zvanīja no vietas, kur vēlētos strādāt, un tiešām knapi spēju sakarīgu teikumu salikt kopā. Un sapratu, ka pa telefonu runāt man ļoti nepatīk, labāk intervijas klātienē.
16.01.2018 15:33 |
 
Reitings 185
Reģ: 13.08.2010
Okšķerīte, kāpēc telefonintervija, nevis parastā intervija?

Profesore - nav ne jausmas. Bet vakar nosūtīju CV un pēc pāris stundām zvanīja un notika telefonintervija. Laikam uzņēmums piekopj šādu sistēmu - izvērtē cilvēku jau attālināti pirms sāk aicināt uz interviju klātienē. Redzēs, vai mani uzaicinās. Teica, ka jebkurā gadījumā zvanīs.
16.01.2018 15:38 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
pēc pāris stundām zvanīja un notika telefonintervija

A kā var zināt, ka zvana potenciālais darba devējs nevis draugi āzē??:D
16.01.2018 15:40 |
 
Reitings 185
Reģ: 13.08.2010
A kā var zināt, ka zvana potenciālais darba devējs nevis draugi āzē??

Ha, gan jau arī šādi gadījumi ir notikuši :-D Pa to laiku nepaspēju nevienam draugam, paziņai pateikt, ka nosūtīju CV uz to vietu. Tad nu jācer, ka tiešām zvanīja no tā uzņēmuma :-D
16.01.2018 15:44 |
 
Reitings 793
Reģ: 15.09.2013
Man arī ir krievu kolektīvs. Ne visi, taču lielākā daļa. Un nav nekādu problēmu sastrādāties. Ar mani runā latviski, pat, ja arī pasaka kaut ko krieviski, es visu saprotu, un tas netraucē darbam.
16.01.2018 15:49 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits