Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Maģistra studijas - jēga un pieredze

 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Čau!:)
Šobrīd studēju maģistra studiju programmā, programmu varu raksturot kā haotisku, nekvalitatīvu un lielu vilšanos, bet ne par to stāsts. Gribu vienkārši parunāties.:-) Tikai filozofiski, vai ir jēga pabeigt nekvalitatīvu maģistra programmu? Varbūt ir kāda pieredze ar maģistra studiju pamešanu, atsākšanu un noderīgumu tālākās karjeras veidošanā, kad ir jau darba pieredze u.c.:-)
04.01.2018 12:28 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Un jaunā gadā tas pats, aij.
04.01.2018 12:31 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Lielum lielais vairums studiju programmu ir mazkvalitatīvas. Ta ka, jā, ir gan jēga pabeigt. Būs tev papīrītis, kurā būs rakstīts, ka nu tu esi supergudra un superizglītota maģistre.
.
Man ir pieredze gan ar pamešanu, gan atsākšanu. Secinājums - citur nebūs baigi kvalitatīvāk. Varbūt drusku, bet ne dramatiski. Ne nu, tu vienīgi vari šturmēt SSE, tur, baumo, vismaz esot jāmācās.
04.01.2018 12:42 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Bakalauru ieguvu citā augstskolā, kur viss bija +/- kvalitatīvi. Te, kā lai pasaka...students ir pēdējā vietā.:D
04.01.2018 12:49 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Bakalaurs no maģistra atšķiras, tāpat kā normāli (ne pārāk sajūsmā) var to pabeigt, tad sākot maģistru runas sākas par to, vai vispār vajadzēja, tas pats, nav tas un šis, neko mega jaunu negūst, bet nu papīrs ir papīrs šajā gadījumā.
04.01.2018 12:58 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Es iestājos maģistros tāpēc, ka negribu visu nedēļu strādāt :D līdz ar to studijas man vairāk kā hobijs, iespēja satikt un iepazīt jaunus cilvēkus. Dod man iespēju iepazīt nozares vadošos cilvēkus, nodibināt kontaktus, kas nākotnē varētu lieti noderēt. Noteikti nestudēju papīra dēļ, manā nozarē tas maz ko dod, ja vien negrib iet zinātnē ;)
04.01.2018 13:03 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
tāpat kā normāli (ne pārāk sajūsmā) var to pabeigt, tad sākot maģistru runas sākas par to, vai vispār vajadzēja, tas pats, nav tas un šis, neko mega jaunu negūst

:D
Viss atkarigs no jomas, mana joma bez magistra nekur. Esmu macijusies divas augstskolas, viena no tam bija LU JF, prieks bakalaura un pasiem pamatiem bija ok, bet noteikti nestudetu tur magistrus. Vai tev ir citas iespejas studet? Tava programma ir pieejama cita augstkola? Ja jaa, domaju, ka ir verts apsvert sadu domu un kreditpunktu saskanosanu.
04.01.2018 13:18 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Maģistra studiju vienīgais 100% pielietojums ir tālākas studijas doktorantūrā. Visu pārējo 99% gadījumos var darīt arī bez maģistra grāda. Kā zināms, tad Geitsam un Džobsam pat tāda nebija.
04.01.2018 13:19 |
 
Reitings 388
Reģ: 19.12.2017
Es arī ļoti vīlos augstskolā, kur iestājos - Turībā. Iepriekš mācījos LU un tur bija labāks līmenis. Būtu arī turpinājusi LU, bet lekciju plānojuma dēļ likās, ka nevarēšu savienot ar darbu. Interesanti, vai kāda no šejienes ir mācījusies RSU tiesību zinātnē? Tā, kad izvēlējos, arī bija opcija, domāju, diez tur ir labāk?
04.01.2018 14:04 |
 
Reitings 388
Reģ: 19.12.2017
Fiore, kāpēc nestudetu LU maģistros? Esmu dzirdējusi tikai labas atsauksmes, nu neskaitot to, ka katru gadu puse nepabeidz.
Mācījies RJA?
04.01.2018 14:10 |
 
Reitings 848
Reģ: 14.04.2010
Mana vilšanās ir maģistra studijās, bakalaurā studēju ko citu, taču kamēr esmu budžetā, tikmēr centīšos noturēties un pabeigt, vilšanās bija studiju kvalitātē-mācībspēks un kursu saturā, kas neatbilst tam skaistajam aprakstam, ko studijas sola. (l)
04.01.2018 14:12 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Par studiju programmu varu teikt, ka labāk es tagad nebūtu dzirdējusi atsauksmes no studentiem un absolventiem.:D Man žēl, ka nodokļu nauda tiek tērēta šādi un vadībai vienalga, ka mums visiem nepatīk. Nosaukums gan smuks.:D
04.01.2018 14:22 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Tava programma ir pieejama cita augstkola? Ja jaa, domaju, ka ir verts apsvert sadu domu un kreditpunktu saskanosanu.

+1
Mani personīgi maģistrs ‘ieveda’ citā profesijā. Manai māsai, kurai maģistra joma ir pat ļoti tālu no bakalaura, bakalaura un maģistra kombinācija palīdzēja daudz ātrāk tikt vadošos amatos (protams, tas gan nebija vienīgais iemesls). Ja konkrēti es studētu to pašu ko studēju bakalaurā, tad jēga būtu vienīgi tad, ja veidotu akadēmisku karjeru. Īsāk sakot, atkarīgs no jomas un vēlmēm.
Ja nepatīk studiju kvalitāte, Fiore jau ieteica vienu alternatīvu.
04.01.2018 14:26 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
acidpauli, ja, RJA. Tas gan bija vairakus gadus atpakal, bet uz beigam sapratu, ka tas nav isti man. Nedaudz iesikstejusas macisanas metodes, neka inovativa, gadu no gada viens un tas pats, daudziem pasniedzejiem ir tiesam saurs redzes loks. Es saprotu, ka daudzi no viniem ir savas jomas profesionali, bet varbut tiesi ta ari ir problema, jo ir tikai viens pareizais cels. Es nedomaju, ka jurista profesija ir kaut kada kreativa, bet salidzinot ar citam augstskolam (vairak arpus Latvijas), tada sajuta, ka visi pasniedzeji un vinu metodes ir tadas pasas, ka vinu pirmaja darba diena. Turibu es nemaz neuzskatu par augstskolu, bet, ja vajadzetu tikai diploma del, tad gan butu viegli vienkarsi atstradat. Ja tagad butu jastude, nebutu to darijusi Latvija.
04.01.2018 14:48 |
 
Reitings 137
Reģ: 29.01.2009
Manā jomā bez grāda pat tā pa īstam nevar darboties, tāpēc arī studēju maģistros. Bet manuprāt maģists jau atšķiras no bakalaura ar to, ka tur pat pasniedzēji uzskata visus par maziņiem (neatkarīgi no vecuma).
Maģistros ir citādāk (vismaz mani novērojumi) - tur jau tev sāk uzskatīt gandrīz par kolēģi un līdz ar to sagaida ka pats darīsi, interesēsies, izrādīsi iniciatīvu... Vismaz man tā liekas manā izglītības iestādē. Tāpēc arī tas kontakts ar pasniedzējiem sanāk citādāks - viņi vēlas lai mēs izsakam savu viedokli attiecībā uz izglītošanās procesu. Citeiz tā diskusija sanāk diezgan bezjēdzīga, bet citreiz rezultāts ir interesants gan mums gan viņiem.
Bet nu principā nav pamatskola - studijās jāstudē. Neviens neliks ar karotīti visu mutē..
04.01.2018 15:41 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Manā jomā maģistrs bija gandrīz obligāts, jo ar bakalauru skaitījos gandrīz nulle. Ne mirkli nenožēloju, ka iestājos, jo studijas bija daudz saturīgākas un nebija tik teorētiskas kā bakalaurā, jāmācās arī bija krietni vairāk, bet tas bija tā vērts. Studēju LU. Ja mana maģistra programma būtu viena liela vilšanās, kas manā karjerā neko tāpat nemainīs, tas droši vien nestudētu tajā.
04.01.2018 15:45 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Bakalaura studijas bija salīdzinoši ļoti labas (RTU), maģistrs (arī RTU) - tīri formālas. Ja būtu jāmaksā, noteikti nestudētu.
04.01.2018 19:36 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10480
Reģ: 29.01.2009
Studijas ir papīrs, viss pārējais - Tavas spējas vai nespējas.
04.01.2018 19:40 |
 
Reitings 1183
Reģ: 15.02.2012
Esmu macijusies divas augstskolas, viena no tam bija LU JF, prieks bakalaura un pasiem pamatiem bija ok, bet noteikti nestudetu tur magistrus.

Es no šīs pašas jomas, taču pretējs viedoklis - LU JF maģistrs varbūt nav pasaulē labākais maģistrs, taču neteiktu, ka noteikti nestudētu tur, jo tik slikti jau tur nav un LV īsti daudz citu alternatīvu nepastāv. Turklāt darba devēju vidū nopietni tiek uztverts tikai LU vai RJA maģistrs.
04.01.2018 19:44 |
 
Reitings 1183
Reģ: 15.02.2012
Bet par tēmu - pēc sevis spriežot es noteikti pabeigtu, pat ja nepatiktu, jo nepatīk iesākt un atstāt kaut ko pusratā. Parasti maģistra studijas ir salīdzinoši īsas, tāpēc ko tur nepabeigt. Papīrs ir papīrs un par ļaunu nenāk.
04.01.2018 19:46 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10480
Reģ: 29.01.2009
Turklāt darba devēju vidū nopietni tiek uztverts tikai LU vai RJA maģistrs.

Jā, protams! :D Darba devēju vidū nopietni tiek uztvertas darbinieka spējas. RJA es tiešām uzskatu par vislabāko, kur var studēt jurisprudenci, savukārt, ko nevaru teikt par LU, jo cik dzīvē nācies sastapt LU juristu maģistrantus manā vecumā, neko labu pateikt nevaru. Uztvere, pieredze un prakse nosaka visu, ne tas, kura augstskola pabeigta.
Nesen biju vienā tiesas sēdē, pēc tam iečekoju, kas tā bija par dāmīti pretējā pusē, izrādās LU docente, nu zinies.. tāds amats tomēr uzliek kaut kādu pienākumu, bet,ja tiesas sēdē elementāras procesuālas lietas nepārzina..
04.01.2018 20:15 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits