Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bērns un TV / multfilmu skatīšanās

 
Reitings 55
Reģ: 09.03.2016
Labvakar ,
Mammas, sakiet lūdzu, kādā vecumā Jūs bērniem parādījāt kādu multfilmiņu vai ļāvāt pasēdēt pie TV ekrāna?
Paldies!
20.12.2017 19:53 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
piemēram, es bērnībā ar radio slidinājos pa vidējiem viļņiem, ceļojums pasaulē, kaut kas fascinējošs. man ko tagad - uztaisīt radio maketu, nopirkt vecu vefu (bet vidējos viļņos vispār kas skan?) vai vienkārši uzlikt foršas multenes?
19.01.2019 00:54 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Dārziņā ir bara instinkts, mana meita tur mierīgi guļ bez tv .:-)
18.01.2019 18:02 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Nerea ,es to apzinos un maz pamazām mēģinu atradināt, piemēram multene iet ,bet es noliku uz galda lai viņš neredz, bet dzird skaņu un reizēm ļoti smuki ēd, kā manu,ka neinteresē kas iet , izslēdzu un ēdam bez,bet tas ne vienmēr strādā un uz diendusu arī ir kad bez multenes aizmieg ,vnk sēž klēpī ,es supoju un mazais miega ciet,bet ir dienas kad tā nesanāk:-/
18.01.2019 17:56 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Tagad multenes skatās ēdot un kad lieku diendusu gulēt

Saprotu, ka tev bija grūti citādi, bet ieteiktu atradināt, jo kā tad viņš ēdīs un iemigs bērnudārzā? Tur multenes nerādīs, un var sanākt diezgan traki.
18.01.2019 17:49 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Es cerēju,ka puikam planšetdatorā multenes atļaušu skatīties,kad būs ap kādiem 5gadiem,Ha sasapņojos,jo ap 6men /7men vecumu,kad sāku piebarot ,tad arī devu skatīties,jo tad vismaz sāka ēst, bet pirms tam izmēģināju, visādi lai novērstu uzmanību un ēstu,bet viss velti. Tagad multenes skatās ēdot un kad lieku diendusu gulēt:-)
18.01.2019 17:13 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
protams, bet tāpēc jau nav jārada mākslīga garlaicība. nu, mēs tupējām 8 stundas smilškastē un spēlējām, nez, veikalus, tad dabūjām 10 min multeni. tagad manējais smilškastē un veikalos paspēlējas 4 stundas un 4 stundas paskatās multenes. galvenais jau ir samērība.
18.01.2019 16:30 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Mums tv nav mājās un izskatās, ka nebūs. :-D Multenes sākumā devu, kad vajadzēja, lai mierīgs būtu - pie friziera,piemēram. Tagad ir 6 gadi un multenes vairāk pa darba dienas vakariem iedodu. Nekrīt histērijā, ja pasaku šodien nebūs ( bet vins taisa tās kaka acis no šreka). :-D
Es vsp uzskatu, ka nav ko salīdzināt mūsu bērnību ar to, kāda tā ir tagad. Ir savādāk, bet ne sliktāk.
Agrāk ar domāju, ka manam puikam nebūs tās pistolu mantas. Kā tad!!!! :-D
18.01.2019 16:23 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
kas tad mums bija multeņu vietā? idiotiskas rotaļas bērnudārza vienīgajā smilšukastē/šūpolēs/ap to? izmisīgi centieni kaut ko izdomāt, kā būt bērnam un izklaidēties.

Garlaicība veicina attīstību un radošumu. Visaizraujošākās nodarbes ir tās, ko bērns pats izdomā vai rada.
18.01.2019 16:07 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
nu, multenes iet diezgan daudz jau kādu laiku (ir pāri 3 tagad puikam). un? paralēli notiek arī spēlēšanās ar klučiem, krāsošana uc., citreiz pilnībā atraujas. ārpus mājas nekad nebrēc, ka vajag multenes, ceļojumā var dienām iztikt bez, mašīnā Rammstein klausās.
bļin, sevi atcerieties (tas gan būs vecākai paaudzei mērķēts) -- 80. gadus, kad multene bija reizi dienā 10 minūtes, ja paveicās, turklāt gāja uz riņķi un dažas padomju multenes bija creepy :D. kā gribējās, lai būtu vairāk... trūkums tieši rada pretēju efektu, kad tiek klāt, tad ir negausība. kas tad mums bija multeņu vietā? idiotiskas rotaļas bērnudārza vienīgajā smilšukastē/šūpolēs/ap to? izmisīgi centieni kaut ko izdomāt, kā būt bērnam un izklaidēties.kas vispār vainas normālām multenēm? es sāku agri lasīt, tas bija tāda jaunā pasaule, kad beidzot bija, ko darīt. ja manējais lasīs, forši, nelasīs - neko darīt. un ne jau multenes kāds visu dzīvi skatās (nē nu, ir jau visādi ekstrēmie gadījumi :) )
17.01.2019 20:14 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Komentē bezbērnu Zinas tante :-)
Sapņos rādās tas, ka ātrāk kā 2 gadu vecumā bērns ekrānu neredzēs. Smadzenes tomēr runā dziesmas vārdiem un saka, ka dzīvē viss ir savādāk :)
Lai vai kā, negribētos realizēt MAdonnas pieeju, kas meitai līdz nez cik tur gadu vecumam neesot ierīces ļāvusi, bet negribētos, ka miers un klusums tiek panākts ar ierīcēm un bieži baudīts.
Tomēr - noteikti zinu, ka ekrānus centīšos maksimāli aizvietot ar radio. Lai klausās, lai valodu attīsta, paralēli cenšoties nodarbināt kaut kā citādāk ;-)
17.01.2019 19:13 |
 
Reitings 477
Reģ: 03.09.2016
Es nesaprotu, man vienīgajai bebis kā hipnotizēts uz ekrānu? Mazajai 4 mēneši un Tv ĻOTI patīk, i neatraut, tāpēc tv vairs praktiski neskatamies vispār, lai nekaitētu bērnam..:-/
17.01.2019 19:03 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Manai gads. Tv fonā iet visu laiku, jo nepatīk man pa māju ņemties pilnīgā klusumā, pa radio ar nekas sakarīgs neskan. Bet viņa nesež pie ta tv, pievēršas uz pāris sekundēm tik tad kad ir interesanta reklama vai kas muzikāls jo ir liela dejotāja :D
22.12.2017 10:59 |
 
Reitings 369
Reģ: 29.01.2009
Tv, datoram, planšetei un telefonam pieeja ir visu laiku. Jau no mazotnes, kad sākās gangnam style sērga, gummy bear song utt. Un viņam nav tā, ka ieurbjas ierīcēs un neatraujas stundām. Paspēlē, paskatās un dara citas lietas-zīmē, raksta, krāso, iet ārā ar draugiem. Viņam ir arī xbox, kas citreiz nedēļām netiek ieslēgts. Un es uzskatu, ka tas ir dēļ tā, ka tas viss ir brīvi pieejams jebkurā laikā. Ne par velti ir teiciens par aizliegto augli.
22.12.2017 10:52 |
 
Reitings 383
Reģ: 27.03.2014
Manam puikam 5 gadi. Ja varetu, ja lautu, vins skatitos visu dienu multfilmas vai speletu kadas speles. Bet nav plansetnieka, telefonu nedodu. Skatas multfilmas pa tv piektdienas vai sesdienas, kad rada vakaros. Loti patika filma sogad Viens pats majas. Dazreiz kadu multfilmu noskatamies kinoteatri. Dazreiz pie omes darba vai ciemos kads uzliek kadus video youtube. Gruti tad atraut pec tam. Bet neko, ari bez visam plansetem un citiem gadzetiem spej sevi izklaidet.
21.12.2017 15:16 |
 
Reitings 137
Reģ: 29.01.2009
Manējais diezgan ātri sāka skatīties tv. bet sākumā 2 un 3 gadu vecumā patika ziņas nevis multenes. tad intereses pamazām mainījās. Mana nostāja ir tāda - ja visi mājasdarbi ir izpildīti (tagad mācās 2.klasē), klavieres ir paspēlētas tik ilgu laiku cik esam sarunājuši, grāmatu ir palasījis un mājās darbiņi padarīti (mājās pienākumu ir ļoti maz). Tad lai skatās cik vēlas, bet ne vēlāk par 22 vakarā. Par cik paši esam aktīvi un bērnam ir 4 ārpusskolas nodarbes, tad tv skatās maz. Vienkārši laiks ir aizpildīts, līdz ar to pat gribēdams pie tā tv stundām nevar sēdēt.
21.12.2017 14:09 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Un, jā - bērni mēdz iekārot lietas tik pēkšņi un sirdīgi, ka vecāki bieži vien spiesti nokāpt no saviem augstumiem atzīstot, ka "bet manā bērnībā bija tā" nestrādā. Liela daļa audzināšanas kļūdas tiek pieļautas tieši tādēļ, ka vecāki nevis raugās uz bērnu kā uz individualitāti konkrētajā laikā un laikā uz priekšu no tā, bet kā uz kādu bezsmadzeņu dārzeni uz kura ādas īstenot savu "maigo varu". Bērns ir mazs, bet tas viņu ne tuvu nepadara par stulbu. :)
21.12.2017 13:56 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Nerea
Bet vai kāda šajā diskisijā, vai konkrēti es (jo citēji tieši mani) apgalvo balstoties savā personīgajā pieredzē, ka laiks ir "vairākas stundas dienā"? Vai kāda apgalvoja, ka saturs netiek kontrolēts, lai Tu apgalvotu, ka "smadzenes būs sačakarētas"? Tavu pēdējo komentāru diskusijas kontekstā uztvert ir daudz vieglāk, jo šeit neviena, balstoties uz personīgo pieredzi, nav apgalvojusi pretējo. Nezinu, kādēļ bija tā jāpārspīlē, bet sevišķi forši tas nebija. :)
21.12.2017 13:50 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Stellaglmr,
Ne skolas vecums, bet 2-3 gadi būs optimālais vecums, kad bez tā visa var iztikt vai vismaz ļoti minimalizēt, un bērns arī nepaspēs tik traki to sakārot, kā tu to iztēlo.
21.12.2017 13:39 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Nerea
Un, iedot bērnam lietas pēc kurām viņš sen kāro, cerot, ka tā mepārņems visu viņa ikdienu ir saprātīgi? Vēl ļaunāk, var iedomāties, ka kārotā lieta ir piemērota manipulāciju veikšanai ar bērnu. Nu, nu.
Bet, Tu vari laist pasaulē savu bērnu un visu viņam aizliegt cerot, ka viņš bez ierunām pakļausies visām tavām vēlmēm arī tad, ja nestāvēsi blakus. Tev neviens to neaizliedz. :)
21.12.2017 13:30 |
 
10 gadi
Reitings 2485
Reģ: 29.01.2009
Man ir radiniece, kura bērnam jau kopš nepilna gada vecuma dod telefonus un planšetes katru dienu, vairākas stundas dienā un bērns, kuram tagad ir jau vairāk kā trīs gadi, psiho katru reizi, kad nedabū, ko grib, arī nerunā vēl, tikai dažus vārdus un viss (es gan nezinu cik gados bērni sāk runāt). Nezinu, iespējams, tam nav nekāda sakara ar to, cik bieži lieto telefonu, bet es saviem bērniem laikam tik agrā vecumā gan telefonu nedotu. Televizoru fonā uzlikt gan man nešķiet nekas traks.
21.12.2017 13:29 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)