Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

puika nozog mantu kā pierādīt

 
Reitings 164
Reģ: 23.04.2017
Mēģināšu izskaidrot situāciju.
Mana bērna tēvs vasarā nopirka lietu ( mantu ) apm cik zinu maksāja 40-50 eur.
Pagalms, 4 bērni, trīs meitenes un viens puika. Meitenes 10-12-3, gadi puika 11 gadi. Viens pie otra ciemos ik pa laikam ieskrien.
Puika ir no tādiem, kas var mierīgi izsist stiklu, pagrūst, nozagt ( vasarā no citu dārziem, siltumnīcām) zaga , nu tāda tipa.
Tā nopirktā manta vasarā pazuda, vainīgo nav.
Visiem bija aizdomas uz to puiku, bet nu nekādu pierādījumu.
Šodien mana meita man izstāsta, ka viena no tām meitenēm pastāstījusi,ka tā manta ir pie tā puikas, to viņš pats tai meitenei pateicis.
Bet meita man piekodonāja,lai nevienam nesakot tas ir noslēpums, tad nu meita ar asarām acīs lūdzas, lai ne tam puikam ne viņa vecākiem nevienam neko nesaku, savādāk viņa sanāk tās meitenes acīs nodevēja .
Es jau ar 100 procenti neesmu droša, ka tā taisnība, bet ja es rīkošos, tad meitas acīs būšu nodevēja un viņa man vairs neko nestāstīs.
Kā to puiku varētu atmaskot,neiesaistot manu meitu kāds būtu labākais variants, Tas puika ir ļoti viltīgs.
Kad vasarā zaga manas dzeltenās plūmes neparko savu vainu neatzina, tikai kad es pie viņa štābika parādīju kauliņus, tad teica, jā vainīgs.
Tad nu te bez 100 procentiem pierādījumu neej klāt. Tā puikas vecāki, nu tētis tāds no mierīgo gala, bet māte par katru dēliņa uzvedību kā lauva pretim sper - tikai ne mans bērns, mans bērns nav vainīgs!
Tā māte jau ar puskāpņutelpu salekusies sava dēla dēļ.
22.11.2017 18:49 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Neko nedari. Savukart savu bernu ndarbini ( ko sen vajadzeeja) lai pat na laika seta ara ra TAD IEM iet speleties. Ta ka butiba tav vaina, ka tavs berns tuuse seta ar TADIEM....
22.11.2017 18:52 |
 
Reitings 211
Reģ: 29.11.2015
Domāju, ka labākais variants ir savai meitai izskaidrot, kādēļ cilvēks, kuram ir kaut kādi pierādījumi nozieguma izdarīšanā, nav ''nodevējs,'' ja viņš šos pierādījumus atklāj, piemēram, policijai vai tiesā. Nevis iesaistīties kaut kādās 3 bērnu spēlītēs un kalkulēt, kā tagad divus no viņiem apiet un trešo atmaskot.
Es tavā vietā parunātu ar tā zēna tēvu, pateiktu viņam, ka visi bērni pagalmā runājot, ka viņš teicis, ka tā manta ir pie viņa mājās, un vai tēvs nevarētu pārbaudīt, vai tā tiešām nav, jo tev jau ir bijusi pieredze, ka puika nozog plūmes un vēl kaut ko.
22.11.2017 19:00 |
 
Reitings 331
Reģ: 10.05.2011
Negribētu zaudēt meitas uzticību šāda muļķīga gadījuma/mantas dēļ, tādēļ neietu "uzbrukumā" tam puikam vai viņa vecākiem.
Visi bērni noteikti nav tik jūtīgi, bet es atceros, kā līdzīgā vecumā mamma zaudēja manu uzticību, kad izstāstīja kolēģei kādu noslēpumu, ko toreiz uzticēju tikai mammai un lūdzu nevienam neteikt. Man ļoti sāpēja un kopš tā laika mammai nekādas būtiskas lietas par sevi neesmu stāstījusi, kaut nu esmu pieaugusi sieviete.
Toreiz ar puikas vecākiem arī runāji un viņi apstiprināja, ka pie dēla mantām tās jūsu mantas nav?
22.11.2017 19:03 |
 
Reitings 164
Reģ: 23.04.2017
Mana ne mana vaina neparto runa. Kāpēc tu uzreiz tā uzbrūc!
Atnācu pēc padoma. Jā, es tagad varu nelaist puiku dzīvoklī ciemos, bet kas noticis ir noticis.
Kā pierādīt ka tā manta ir pie tā puikas!
22.11.2017 19:04 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Neko nav japierada! Jadma ka nodarbinat savu bernu lai seta banali netuse,dauudz pulcinu skolu aprus bernudarza vai skolas.
22.11.2017 19:06 |
 
Reitings 211
Reģ: 29.11.2015
Jā, es tagad varu nelaist puiku dzīvoklī ciemos, bet kas noticis ir noticis.

Viņš un tava meita draudzējas? Pajautā savai meitai, kā viņa jūtas par to, ka viņas draugs no viņas zog. Un vai viņa pati zagtu no saviem draugiem, vai tā ir pareiza rīcība.
.
Atstāt šo situāciju pašplūsmā un ļaut meitai domāt, ka ir tikai normāli, ka ''draugi'' no viņas zog, un citi viņas draugi zina, kurš viņu ir apzadzis, bet viņiem par to ir pilnīgi vienalga un viņi vēl var tavai meitai iestāstīt, ka viņa būs tā sliktā, ja tagad mēģinās savu mantu dabūt atpakaļ... Jēzus. No šādas audzināšanas arī rodas pārliecības, ka ja sit tad mīl, un tev vienkārši kā grīdas lupatai jāizritinās cilvēku priekšā, lai katram ir, kur kājas noslaucīt. Pamēģini ieaudzināt savai meitai kaut kādu pašcieņu un mugurkaulu lūdzu.
22.11.2017 19:11 |
 
Reitings 164
Reģ: 23.04.2017
apartheid
jā, šis būtu labs arguments, ka zinu ka ir zadzis tās pašas plūmes , tomātus , ķiršus . Māte , protams,spļaus zilas ugunis, ka dēls nav vainīgs, bet tas tēvs ir tāds nu kā lai maigāk pasaka ļoti mierīgais. Nedomāju, ka dēls viņu respektēs.
Te vajag citu nopietnāku metodi, man bija doma pasaukt zēnu uz sarunu un skaidri pateikt, ko zinu, ja ne tiks iesaistīta policija, protams, māte zilas gunis spers. Un vēl viens mīnuss neesmu 100 procenti bet tikai 99 procenti pārliecināta par puiku. Pēc tās meitenes teiktā un iepriekšējējiem zēna (ne)darbiem.
22.11.2017 19:13 |
 
Reitings 164
Reģ: 23.04.2017
Deco, no tāman visvairāk bail zaudēt meitas uzticību.
Par mantu neesmu runājusi ar puikas vecākiem, bet zinu, ka viņi točna noliegs ka tās mantas nav tā pat kā tas puikas, līdz viņiem deguna galā netiks nolikti pierādījumi.
Līdzīgi kā ar ķiršiem vai tiem pašiem tomātiem, kamēr naktī ar lukturi nepieķēru savā siltumnīcā, tā līdz pēdējam bļāva, ka nevienu tomātu nav zadzis.
22.11.2017 19:16 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
te ka ar akmeni pret sienu...tada sabiedriba dziemzel...njaa
22.11.2017 19:18 |
 
Reitings 164
Reģ: 23.04.2017
apartheid, bērni kontaktējas, ja ir divatā uz pagalma tīri smuki spēlējas.
Nuit kā puiks , protams, nav tikai ļauns, māk i smuki spēlēties i palīdzēs ja vajag nu , es pat nezinu varbūt viņam kleptomānija.
protams, to visu vajag izrunāt, domāju , ka 10-11 gadīgs bērns saprot, ne tikai to kas ir zagšana , bet ka par to var saņemt sodu.
man tomēr jāizdomā, kā šito situāciju izrunāt ar to puiku... bet vajag viltīgi...
22.11.2017 19:21 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
kā šito situāciju izrunāt ar to puiku... bet vajag viltīgi...
viltigi ar bernu? Zoss lauku jei bogu. Un vel ja grbi ciki piki.,velc beru uz muziaks skolu,sporta skolu, puciniem, interesu klubiniem nevis lauj seta tuset un tad naud
22.11.2017 19:26 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
bet zaglim macit izvilkt info caur viltibu un meliem jo bail no BIG mama... ir tacu jabut stulbai...
22.11.2017 19:27 |
 
Reitings 164
Reģ: 23.04.2017
Varbūt ar to draudzeni sākt ,kas pateicamania mietai, bet tad atkal sanāk mana meita nodevēja,jo man izstāstīja,ko nedrīkstēja teikt...
vai tomēr to puiku mēģināt iebiedēt ar policiju un tā... tikai viņš arī uz policiju ir tik slīpēts, jo viņiem tuvs radinieks policijā strādā, ja kas puiks uzreiz zvanīs - redz te viena tantiņa mani mēģina iebiedēt!
Bet situāciju bez risinājumu nevaru atstāt!
22.11.2017 19:28 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
vai tomēr to puiku mēģināt iebiedēt ar policiju un tā.
ja biede bernu jo te durai bbail no big mamaa...jezin:-D
22.11.2017 19:30 |
 
Reitings 164
Reģ: 23.04.2017
Rīdziniece, ja tu par manu meitu meitu tad viņa iet mūzikas skolā , mākslas skolā un sporta skolā.
Bet redz ir brīvdienas, kur viņi visi četri uz pagalma satiekas!
22.11.2017 19:30 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
ja un tuse nonstopa seta ar bomziem.... zagliem... ai bezjegaa. Tadi kas tur isur iet seta neparadas....tada kadu laiku bija man berniba zinu :-P
22.11.2017 19:33 |
 
Reitings 164
Reģ: 23.04.2017
da na ne jau no BIG mama bail, bet ka neesmu 100 procenti droša! Puiks jau mantu varāja nomaksēt i nekad tu to mantu nedabūs!
Ja nu beigās palieku vainīga ka apmeloju!
22.11.2017 19:34 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Normalu gimenu berni it ipasi tagad seta netusee..... ta ka;-) nodarbini bernu nebus no BIG mamas un zagiem jabaidas
22.11.2017 19:41 |
 
Reitings 211
Reģ: 29.11.2015
apartheid, bērni kontaktējas, ja ir divatā uz pagalma tīri smuki spēlējas.
Nuit kā puiks , protams, nav tikai ļauns, māk i smuki spēlēties i palīdzēs ja vajag nu , es pat nezinu varbūt viņam kleptomānija.

Man bija 2 šādi draugi bērnībā. Ar visiem bija draudzīgi, nekad nekāvās, spēlēties bija forši. Bet visi kaimiņi, manus vecākus ieskaitot, ar viņiem karoja, jo viņi visus bija apzaguši un vēsi turpināja zagt, lai gan visi zināja, ka tie ir viņi, kas zog. Neviens viņus nepāraudzināja. Bērns nekad neklausīsies kaimiņu tantēs, ja mājās viņam māca kaut ko pavisam citu vai nemāca vispār neko. Labākais, ko tu vari darīt, ir runāt ar viņa vecākiem un cerēt, ka viņiem kādreiz ūdens pāries pāri malām. Draudēt bērnam ar policiju arī ir naivi. Pirmkārt, bērni tam netic un tu viņa acīs izskatīsies pēc muļķes. Otrkārt, draudēšana nav runāšana. Šķiet, tu esi daudz vairāk koncentrējusies uz sveša puišeļa pāraudzināšanu, bet par miesīgu meitu, kura jūtas kā nodevēja, lai gan viņas ģimene ir apzagta, viņas draugi par to zina, un viņi nevis zēnu uzskata par slikto, bet tavu meitu - par viņu tev kaut kā vienalga?
22.11.2017 19:42 |
 
Reitings 211
Reģ: 29.11.2015
Aizmirsu uzrakstīt, ka manuprāt tie zēni turpināja zagt arī tādēļ, ka citi bērni viņiem nekā neiebilda un turpināja ar viņiem spēlēties un draudzēties. Tie zēni zaga vecāku mantas, random lietas, nevis mūsu spēļmantas, tādēļ mums pret viņiem nebija kaut kāda īpaša nepatika. Ar mani vecāki par šo nekad īsti nerunāja, tikai izmeta dogmatiskas frāzes - zagt slikti utt. - un šaubos, ka arī ar citiem bērniem viņu vecāki runāja. Patiesībā bērni saprot daudz mazāk, nekā tu domā.
22.11.2017 19:47 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits