Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Addiction

 
Reitings 7
Reģ: 23.03.2015
Sveikas. Ar draugu nolēmām pārtraukt smēķēšanu, bet, kā jau visur tiek minēts, pēc pašu gribas nevis, kad kāds Tev liek to darīt, man pašai atkarības nav, kāpēc tā domāju, jo man nesmēķēt grūtības nesagādā. Arī pēc visa tā, neatsāku. Tad nu gaidīju, kad draugs nobriedīs, gaidīju pusgadu vairāk. Tika uzsākts zāļu kurss, pēc apmēram 3 nedēļām, paciņa, vairs netika aiztikta. Tagad varu teikt,kad nesmēķēts tika pusotru mēnesi. Sekas, stresa līmenis augšā, gluži tāpat kā svars, vairākkārt izteicu,ejam uz zāli izliksim tur to visu, uz ko saņēmu, tagad nē, bet pats pāris nedēļas trenējās pa māju, bet pārstāja. Atbalstīju un uzticējos, daudz runāju brīžos, kad viņš teica, izjūtot vēlmi uzpīpēt, bet tā vēlme bija, jocīgas izjūtas krūšu daļā. Pats saprata, kad prāts spēlē trikus. Mums arī ir pēdējo 4mēnešu laikā, bijis par ko stresot, bet tas viss ir nokārtojies, parakstīts, kas parakstāms, būtu jābūt vairāk priekam, kā stresam. Bet pēdējās nedēļas man sirds bij nemierīga un vārdu sakot neveiksmīgi noslēpdams pēdas iekrita- sajutu. Mierīgi jautāju vai taisnība, uz atbildi minstinājās nevarēju īsti saprast Jā vai Nē. Beigās strīds, tas tā ir jau vairākas nedēļas un to zināja vairāki draugi. Un es kā muļķe vienmēr atgādināju cik ļoti lepojos, jo īpaši kad šajā gadā sasniegts tik daudz. Nu beigu beigās es varēju kliegt un raudāt tiku nostādīta tā, ka man viņš jāmīl kāds ir, ja nē mūsu vairs nav. Un atkārtoti tabletes nelietos jo viņas tad palīdz, tad nepalīdz, viņš runā tik savādi man ir tik grūti saprast, visu ko viņš saka, jo vienā brīdi saka vienu un jau otrā brīdī apgriež otrādi. Vispār runas par cigaretēm viņu aizsvilina, iedegās, kā traks, psiho, ko es apmēram gribot, draugs 7 gadi pīpē un sieva nezin, kas tur tāds! Man meitenes ir tiesības būt dusmīgai, izjust vilšanos, sāpi? Es tik ļoti uzticējos, atbalstīju, bet še Tev pliķis sejā! Nerunāju lāga ar viņu jau 3 dienas acīs vispār nespēju paskatīties. Man pašvērtējums tagad ir tik ļoti lejā, man šķita, kad es viņam esmu īpaša, bet laikam jau tomēr nē... Man gribas izkratīt sirdi, novērtēšu visu ko rakstīsiet, arī privāti. Paldies!
01.11.2017 11:39 |
 
Reitings 18
Reģ: 23.10.2017
NEXT, jo pasaulē ir daudz foršu džeku.
01.11.2017 11:43 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Cilvēks var kaut ko atmest tikai, ja pats to grib!
01.11.2017 11:44 |
 
Reitings 7
Reģ: 23.03.2015
Serēna, Es saprotu es gaidīju, kad pienāks tas lēmums. Bet tik vienkārši izvēlēties vieglāko, bet neturpināt un vēl norādīt, kas ir pirmajā vietā...
01.11.2017 11:53 |
 
Reitings 210
Reģ: 26.07.2012
Es arī smēķēju līdz satiku savu tagadējo draugu. Tāpat vēlējos jau atmest un viņš man palīdzēja. Vairāk kā pusgadu nesmēķēju. Nevajadzēja nekādas tabletes vai papildus līdzekļus. Ja godīgi, man pat nebija īpaši grūti, jo, ja esam kopā, tad nemaz negribas smēķēt.
Kad man pateica, ka man jaizvēlas, nebija pat divu domu, ka cilvēku iemainītu pret cigareti. Un jā, smēķēju kādus 5 gadus.
Manuprāt, ja viņš ir vīrietis un tiešām interesē, lai tavās acīs tu viņu cieni, tad atmetīs.
01.11.2017 12:02 |
 
Reitings 18
Reģ: 23.10.2017
Pasaki viņam, ka, ja neatmetīs smēķus, tad Tu atmetīsi zobu tīrīšanu, lai piešķirtu tuvības brīžiem īpašu rozīnīti.
01.11.2017 12:06 |
 
Reitings 737
Reģ: 26.10.2014
Cilvēks var kaut ko atmest tikai, ja pats to grib!
+++
Tev pašai jāizlemj vai vēlies savu dzīvi saistīt ar smēķētāju. Pārmetumi, ultimāti un melošana neko neatrisinās... Tev pašai jāizdomā vai Tavs draugs ir tā vērts un vai Tu esi gatava pieciest viņa dzīvesveidu... esmu bijusi Tavā situācijā un varu tikai apstiprināt Serēnas teikto - kamēr pats negribēs atmest, nekas tur nesanāks...
01.11.2017 12:06 |
 
Reitings 228
Reģ: 08.04.2016
Es personīgi smēķēju jau laikam 4 gadus. Diskusijas iespaidā parēķināju un esmu mazliet šokā :D Kad biju kopā ar savu draugu smēķēju mazāk, bet ne tā, ka vispār nē. Smēķēju jo gribu un man patīk! To es izskaidrot nevaru un negribu. Bet ja man tagad uzrastos draugs, kas palūgtu man atmest, es neatmestu. Jo ja es negribu, tad kāpēc man cita dēļ tas ir jādara? Un man liktos smieklīgi, ja ar mani nerunātu vai taisītu scēnas. Jo tomēr es neeju uz spēļu zālēm vai lietoju alkoholu katru dienu.. domāju tas būtu iemesls tracim.
01.11.2017 12:07 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
vai lietoju alkoholu katru dienu.. domāju tas būtu iemesls tracim.

Nu kādam smēķēšana katru dienu ir pilnīgi tas pats.
01.11.2017 12:11 |
 
Reitings 7
Reģ: 23.03.2015
Zinu, ka katram ir savs viedoklis, par to cik labi vai slikti ir smēķēt. Varbūt tāpēc, ka nav ne spēļu zāļu vai alkohola vai ļaunāk ietekmes, gribas būt tīram no itin visa. Bet sākumā izrādija kad grib atmest, tas nenāca, tā iekš vienas dienas, bet pakāpeniski. Un smēķis zobos bij itin visur, izdedži izkaisīti kur pagadās. Brauksim ciemos izkāpjot no auto nevis sasveicināsies bet paķers cigareti un ar viņu rokās sasveicināsies, apmēram tā īsumā. Es nesaprotu, kā, tā vienā dienā pasaka, Nē vairs nē. Smēķēšu, nepatīk vari iet...
01.11.2017 12:21 |
 
Reitings 18
Reģ: 23.10.2017
Es nesaprotu, kā, tā vienā dienā pasaka, Nē vairs nē. Smēķēšu, nepatīk vari iet...

Šim viņa teiktajam, ieteiktu ticēt bez šaubām un iet bez ierunām... Klaji pasaka "pohuj", bet tu vēl auklējies...bail palikt vienai? Žēl līdz šim ieguldītais laiks? neatradīsi citu? Cits būs tāds pats? Padomā... no kā gan Tu baidies...
01.11.2017 12:24 |
 
Reitings 7
Reģ: 23.03.2015
modernists Tādējādi jau es arī norādītu, kad nespēju no kautkā atteikties.
01.11.2017 12:24 |
 
Reitings 18
Reģ: 23.10.2017
modernists Tādējādi jau es arī norādītu, kad nespēju no kautkā atteikties.

nepareizs "ka" un "kad" lietojums komplektā ar to, ka pati neesi nonākusi pie atbildes man norādā, ka Tev vajag ar sevi pastrādāt.
01.11.2017 12:27 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Protams, nevar piespiest otru atmest, ja viņš to nevēlas. Tādēļ dusmoties par to, ka neatmet, nešķiet ka būtu pareizi. Bet par to, ka melo acīs skatīdamies nedēļām ilgi, tavā priekšā tēlo labiņo un uzklausa kā tu slavē viņu par to "redz kāds tu malacīts", lai gan lieliski zin, ka tev aiz muguras turpina smēķēt? Man šķiet, ka te gan ir pamats dusmām.
01.11.2017 12:32 |
 
Reitings 920
Reģ: 25.09.2017
Piekrītu, ka ja pa īstam gribētu, tad arī atmestu un vispār pret to tēmu būtu savādāka attieksme. Un, ja runā par to, ka nav jau spēļu zāle vai alkohols. Smēķēšana ir atkarība un tā aiznes ļoti daudz naudas. Ja paskaita, cik naudas mēnesī aiziet uz cigaretēm....tas pats, kas automātos nospēlēt. Tikai automātos tomēr pastāv iespēja naudu arī izcelt, ar cigaretēm, nē. Ja cilvēkam nesanāk uzpīpēt, sākas agresija. Un tas viss ietekmē arī otru cilvēku, ar kuru tu dzīvo. Ar kuru tu dali savu dzīvi, māju, skūpsties, apskauj.
Arī mans draugs smēķēja, kad sākām tikties, arī bija mēģinājis atmest vēl pirms manis, bet vienmēr norāvās. Un tad vienu dienu izpīpēja vakarā pēdējo cigareti un no tās dienas nav smēķējis jau 4 gadus. Bet viņš teica, ka viņam palīdzēja arī viena filma, ko viņš noskatījās. Nedaudz pagrozīja smadzenes par to, vai tiešām tev tā smēķēšana ir tik ļoti vajadzīga, kā tev pašam liekas.
Bet ar to, ka tu dusmojies un nerunā, neko tas nemainīs, tā ir atkarība. Bet par to, ka tev neuzticas un melo, slēpj, par to es gan jau sapukotos. Jo tomēr esat kopā, jābūt uzticībai :) Dzīve ir pārāk īsa, lai to laiku tērētu strīdiem :)
01.11.2017 13:33 |
 
Reitings 254
Reģ: 06.09.2017
Lasīju, lasīju un radās sajūta, ka autore runā nevis par smēķēšanu, bet narkotiku atkarību. Piekrītu tam, ka cilvēks atmetīs tikai tad, ja pats to patiešām gribēs. Baigi stulbi, ka attiecībās vīrietim jānonāk līdz tam, ka jāslēpjas kā mazam puikam, lai tikai otra pusīte neuzzinātu, ka viņš atsācis smēķēt. Nezinu, laikam es vienīgā esmu ar tarakāniem galvā, jo nevaru saprast kāpēc tik ļoti jācepjas par to, ka otra pusīte smēķē. Nu lai tak smēķē. Ja gribēs atmest, tad pats to arī izdarīs. Ja negribēs, tad gan jau nav pārākais muļķis un apzinās, ko nodara savai veselībai.
01.11.2017 13:43 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Ne visiem patīk un vispār var panest smaku. Sliktākā gadījumā, pasīvā veidā vienkārši blakus esot, bendēt arī savu organismu.
01.11.2017 13:46 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Procesā, tas domāts.
01.11.2017 13:46 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Tāpat pilnīgi klaja melošana šajā gadījumā. Tomēr jau rūp parasti tas cilvēks, ar kuru ir attiecībās.
01.11.2017 13:49 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 29.01.2009
Nu kas tur ko dusmoties, nu. Šī vienubrīd arī manās attiecībās bija sāpīgā tēma.
Es zinu kā tas ir, ka otra pusīte pārmet un izrāda negatīvas emocijas par smēķēšanu - tas reāli uzvelk ar laiku un tāpēc nebrīnos par
tiku nostādīta tā, ka man viņš jāmīl kāds ir, ja nē mūsu vairs nav.

Es Tev varu pastāstīt kā tas ir no viņa puses, lai Tu labāk saprastu:
Viņš sagribēja atmest, bet kā jau Tu teici atkarība ir viltīga un izstrādāja visādus trikus, līdz ar to viņš sāka apdomāt cik ļoti tad viņš vēlas atmest un gan jau nonāca pie secinājuma, ka nemaz ne tik ļoti. Un pamazām (iespējams, muļķojot sevi ar - es tikai vienu) atsāka pīpēt līdz viņam sāka besīt tas, ka viņam ir jājūtas par to vainīgam vai slikti un tad Tu dzirdēji to, ko dzirdēji, jo sāki skalot smadzenes. Klusībā klausījās slavas dziesmas ne tāpēc, ka uzskata Tevi par muļķi vai neciena, bet gan tāpēc, ka bija kauns atzīties + vēl iespējams pašam bija cerība, ka ar tādu ierobežotu smēķēšanu tomēr sanāktu atmest. Galu galā viņš taču centās un Tavā klātbūtnē nesmēķēja.
Ieteikums Tev - neuztver to uz sevi un nemočī viņu par to, tā tikai radīsi nevajadzīgu negatīvismu jūsu attiecībās un tici man, viņš ļoti novērtēs, ja to pieņemsi un nescēnosi. Liecies mierā, lai dara.
Iedomājies, ja viņš Tev aizliegtu vai radītu negācijas par kko, ko Tu dari. Tu domātu, ka vari no tā atteikties (vienalga, kaut vai viņam besītu, ka skaties seriālu vai adi), bet tā īsti to nevēlies. Sākumā atturētos, tad sāktu slapstīties un tad jau sāktu dusmoties par to, ka jāslapstās.
Rezumē - liecies mierā un ļauj viņam darīt to, ko viņš grib. Ar asarām, scēnām un aizliegumiem tāpat neko nepanāksi, tikai sabojāsi attiecības un tas jau nu noteikti nav tā vērts.
01.11.2017 14:29 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Šajā gadījumā gan es uzskatu, ka ir vērts nemest plinti krūmos, bet pacīnīties. T.I. ja abi esat gatavi cīnīties un vari viņu ar mīlestību mudināt atkal... dusmošanās par viņa noraušanos neko neuzlabos. Te atkarīgs tas viss no tā, cik tas Tev ir svarīgi un cik viņš ir svarīgs. Manis dēļ čalis atmeta smēķēšanu, problēmas mums bija par alkahola tēmu, viņš nebuja alkaholiķis, bet man nav pieņemami ikdienā pieņemt alošanu, jo tas izraisa negatīvas sajūtas personīgas pieredzes dēļ, riebjas. Izšķīrāmies, es aizgāju, bet viss bija sakrājies, ne jau tā pēkšņi pacēlu cepuri un aizgāju. Viņš ļoti pārdzīvoja, sāka dzert ikdienā, nevis iedzert, kad manis nebija. Tagad kontaktējamies, es pievērsos ticībai un teicu, ka negribu neko kā agrāk. Viņš sāka manis dēļ pievērsties ticībai, ikdienā nedzer, bet es totāli nesteidzos skriet atpakaļ, pārbaudu viņu un ja man rodas bailes vai šaubas - labāk pakāpjos solīti atpakaļ, nekā nirstu nexināmajā. Pāri visam - ticība Dievam man nu ir augstākais. Tas nu ir mans stāsts. ;) Vienkārši nedaudz saskatīju paralēles, tāpēc padalījos!
01.11.2017 14:34 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits