Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

pārmaiņas

 
Reitings 86
Reģ: 22.06.2017
Esmu iegrābusies ar studijām jau otro gadu un plānoju tās pamest + pilsēta, kurā dzīvoju mani smacē nost, neredzu nekam motivācijas šeit dzīvojot. Gribu kardināli mainīt savu dzīvi , lai būtu kaut cik laimīga.
Man ir divi varianti, jau otro nedēļu aizņem manas domas šis viss un nevaru saprast ko iesākt.
1. Pārvākties uz Jelgavu/Rīgu, man tur ir radi pie kuriem es varētu kādu laiku padzīvot līdz atrastu pašai savu dzīvesvietu. Rīgā pieejami web lapas izstrādes kursi, kuros varētu pieteikties un pēc kursiem uzņēmums piedāvā darbu + ar nākamo gadu varu paņemt tālmācības vai neklātienes studijas.
2. Pārvākties uz UK, man tur arī dzīvo radi pie kuriem būtu patstāvīgas mājas, bet ne pašai savu. Manas angļu valodas zināšanas ir labas, bet , lai nestrādātu rūpnīcā pašai būtu jāmeklē labāks darbs domāju par bārmeni varētu strādāt vai kādā veikalā. Arī ar laiku paņemtu tālmācības studijas. Draugi un ģimene šo variantu pilnībā neatbalsta, taču mani visvairāk vilina ārzemes, bet protams ir šaubas vai darītu pareizi un, ka Latvijā varbūt nav nemaz tik slikti.
Finansiālu problēmu nav , ir iekrāti aptuveni 2500 , lai varētu iedzīvoties.
Kā jūs rīkotos?
21.10.2017 19:47 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
pacieties un pabeidz studijas tad vari parvakties. Un nefeini ka visu vari tikai ja palidz radi...
21.10.2017 19:49 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Draugi un ģimene šo variantu pilnībā neatbalsta, taču mani visvairāk vilina ārzemes, bet protams ir šaubas vai darītu pareizi un, ka Latvijā varbūt nav nemaz tik slikti.
Finansiālu problēmu nav , ir iekrāti aptuveni 2500 , lai varētu iedzīvoties.
Kā jūs rīkotos?
tatad kapec parvacities uz Rigu vlies radiem uz kakla dzivot ne savu k iziret? Mos neatbalsta tiesi tapec....
21.10.2017 19:51 |
 
Reitings 86
Reģ: 22.06.2017
Rīdziniece, Rīgā pie radiem dzīvotu tik ilgi līdz atrastu sev dzīvokli. Es minēju to augstāk.
21.10.2017 19:58 |
 
Reitings 601
Reģ: 14.07.2011
Vai Tu dzīvo Liepājā? Ja tā, kas tieši tur nepatīk? Jautāju, jo pati jau vairākus gadus apsveru iespēju doties turp pastudēt/ pastrādāt/ padzīvot.
21.10.2017 20:03 |
 
Reitings 795
Reģ: 10.12.2014
bārmeni varētu strādāt vai kādā veikalā.

Afigenna labāk kā rūpnīcā. Moš par prostitūtu?
21.10.2017 20:05 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Labak gan mazliet drusku pacieties pabeidz tas studijas tad dodies pasaulee. ;-)
21.10.2017 20:09 |
 
Reitings 86
Reģ: 22.06.2017
Tante čība , šeit ir diezgan mierīgi un tukšums visapkārt. Esmu tāds cilvēks, kuram patīk visapkārt cilvēki un būt aktīvai. Liepājā nav daudz izklaides iespēju, visi depresīvi un negatīvi, viens otru zin un daudz runā apkārt. Vieta kā tāda jau skaista un vasarā ir diezgan okay, bet pārējos mēnešos ir briesmīgi.
Rīdziniece, nē es mācos vēl pirmajā kursā.
21.10.2017 20:13 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Pirmais kurss nav nekas.
Labāk pamest pirmajā kursā studijas, nevis trešajā.
21.10.2017 20:16 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Esmu iegrābusies ar studijām jau otro gadu un p
tatad tudal ziemsvetki, atur lidzvas arai viens solis.....pabeidz ludzu;-)
21.10.2017 20:23 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Es tavā vietā brauktu prom.
21.10.2017 20:43 |
 
Reitings 5637
Reģ: 06.11.2013
Es tavā vietā brauktu prom.

Es Tavā vietā arī ;)
21.10.2017 20:44 |
 
Reitings 111
Reģ: 13.07.2017
brauc prom. :)
netērē lieki laiku, ja nejūties laimīga tur kur tagad esi, brauc jebkur tikai nepaliec. ;)
21.10.2017 20:51 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Liame nav vieta kur esi, bet pasaaa....begot ne venmer ko iegusim, jo no sevis neaizbegt...Dazus gadus mazilseta padzivoju, daudz mazaka ka autore tagad, man nebija garlaicigi...bet nu ta esmu es....
21.10.2017 20:58 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Liepājā nav daudz izklaides iespēju, visi depresīvi un negatīvi, viens otru zin un daudz runā apkārt. Vieta kā tāda jau skaista un vasarā ir diezgan okay, bet pārējos mēnešos ir briesmīgi.

Offtopic, bet diezgan interesanti, kā cilvēki vienu un to pašu vietu uztver pilnīgi pretēji. Pārvācos uz Liepāju no Rīgas un esmu sajūsmā. Manuprāt, lieliska pilsēta, cilvēki interesanti un atvērti daudz kam, bet, nu, katram savs.
Nu, no vienas puses - pamēģinātu vispirms Rīgu, bet no otras puses - ja velk uz ārzemēm, tad, varbūt, nenāktu par ļaunu arī izbraukt. Dzīve UK gan, tici man, ja nedzīvo lielā pilsētā, neko diži neatšķirsies no Liepājas - katrā mazpilsētā savs fonteins, kur visi piemetas kā cūkas, un, lielākoties arī nekādas citas baigās izklaides nav. Briti, manuprāt, nejēgā nodzeras, un tas pats bieži notiek ar iebraucējiem. Vēl viens aspekts, ko ņent vērā - tur tie 2,5 k EUR ir notrallināmi ātri, jo dzīvošana dārga. Rīga, tādā ziņā, ir drošāks variants, jo gan labāku (bet mazāk apmaksātu) darbu var atrast, gan dzīvot nav tik dārgi.
21.10.2017 21:26 |
 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Noteikti pabeidz skolu, sakod zobus un izcīni līdz finišam. Galu galā nav jau tā, ka vecāki spiež precēties ar nemīlamu vīru. Ja Tu būtu nomācījusies tikai 2 - 3 mēnešus, būtu cita lieta, taču tagad vairs nav tik daudz palicis, un pati beigās būsi priecīga.
Es arī reiz jutos tāpat kā Tu un diemžēl pieņēmu nepareizu lēmumu. Samīlējos puisī, kurš izdomāja, ka grib braukt strādāt uz Norvēģiju, un ko es? Paņēmu akadēmisko un aizbraucu viņam līdzi. Vecāki bija šausmās, bet biju ļoti jauna, tā gribēju un punkts.
Pēc gada atgriezos, no puiša izšķīros un savu lēmumu par studiju pamešanu ļoti nožēloju. Man paveicās, ka caur paziņām dabūju darbu jomā, kuru biju iesākusi studēt, pēc tam atkal atsāku mācīties, bet tas nebija viegli. Ja uz ilgāku laiku izkrīti no studiju dzīves, pēc tam ir ļoti grūti ielēkt vilcienā atpakaļ.
Ticu, ka Latvijā bez augstākās izglītības var dabūt savu sapņu darbu un arī labi nopelnīt (gan jau arī ārzemēs) - taču var būt arī otrādi.
Es universitāti pabeidzu, un, kaut arī nekad nevienā darbā vai projektā, kur esmu strādājusi, to diplomu nav prasījuši uzrādīt, man tas tomēr rada kaut kādu pašvērtības sajūtu.
Zinu vairākus studentus, kuri ir teikuši, ka izvēlētās studijas riebjas, taču absolvēja, un tagad par to ir laimīgi. Vēl arī zinu vienu sievieti, kura vienkārši pameta mācības pēdējā kursa sākumā. Vēlāk viņai piedāvāja darbu, kuru viņa ļoti gribēja, un bija arī tam ļoti advancēta. Diemžēl nepaņēma, jo obligāta prasība bija diploms. Nu ko, sēdēja un tiešā nozīmē dzēra vīnu un gauži raudāja.
Vēl es Tev ieteiktu atcerēties, ka tas ko Tu jūti, domā, uzskati, gadu gaitā vēl var ļoti mainīties, tāpēc ļauties tādām "gribu mainīt savu dzīvi" eksplozijām tik salīdzinoši nopietnā jautājumā kā augstākā izglītība (ņemot vērā, cik daudz jau pieveikts), manuprāt, nevajadzētu.
21.10.2017 21:32 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Nu, no vienas puses - pamēģinātu vispirms Rīgu, bet no otras puses - ja velk uz ārzemēm, tad, varbūt, nenāktu par ļaunu arī izbraukt. Dzīve UK gan, tici man, ja nedzīvo lielā pilsētā, neko diži neatšķirsies no Liepājas - katrā mazpilsētā savs fonteins, kur visi piemetas kā cūkas, un, lielākoties arī nekādas citas baigās izklaides nav. Briti, manuprāt, nejēgā nodzeras, un tas pats bieži notiek ar iebraucējiem. Vēl viens aspekts, ko ņent vērā - tur tie 2,5 k EUR ir notrallināmi ātri, jo dzīvošana dārga. Rīga, tādā ziņā, ir drošāks variants, jo gan labāku (bet mazāk apmaksātu) darbu var atrast, gan dzīvot nav tik dārgi.
Nepiekrītu. Rīga dzīvošanai, manuprāt, ir dārga. Mājvietas izmaksas un algas apjoms ir nesamērīgs. Arī transports maksā. Pārtikas cenas tik ļoti neatšķiras, apģērbs Uk ir lētāks.
21.10.2017 21:32 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
1. var. vai arī tomēr izsvērtu, ko esmu iesākusi, un pabeigtu studijas, ne slinkuma, neinteresantuma dēļ aizlaistu vējā. Vai atrastu kādu nodarbi, darbi, kas esošajā vietā pavirzītu uz priekšu, dotu citu skatu, ne bēgtu.
21.10.2017 21:38 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Pārtikas cenas atšķiras gan un pamatīgi, piemēram, gaļai. Normālu gaļu UK, pirmkārt, ir grūti dabūt, otrkārt - vistas fileja, piemēram, 2x dārgāka bija. Jā, nu, protams, ir jau tie paundshopi visādi piedāvājumi, bet tās preces ir reāli ķīmiskas. Atbraucot uz LV ēdu gaļu kā būrī turēta. Nu, un mūsu miestā tikai dzīvokļa īre maksāja 700 paundus, istabiņa 150/ned. Ja ātri neatrod vēlamo darbu, tie 2,5 k ir pūtiens vējā.
21.10.2017 21:38 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Tur noteikti jāskatās, kādā reģionā dzīvo, jo citi īrē māju par Tevis minēto cenu.
21.10.2017 21:43 |
 
Reitings 365
Reģ: 28.06.2014
Ko Tu studē?
21.10.2017 21:48 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits