Bērna pamatvaloda

 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Vai kāda no Jums ir spērusi soli uz priekšu, izvēloties angļu valodu par bērna pamatvalodu? Kādas grūtības pastāv šādiem bērniem, dzīvojot Latvijā?
04.10.2017 10:36 |
 
10 gadi
Reitings 1296
Reģ: 01.07.2013
Tehniski te ir viņu mājas, bet morāli liela daļa jūtas piederīgi Krievijai.
07.10.2017 18:50 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
petunijayyy, tavas zāles, tev beigušās? Tu vienkārši šādi apriez apkārt to, ko es saku, vēl pieliec klāt, ka es apvainot par visām varēm xanax mēģinu. Ja jau citādi neredzi, ko raksti par citu teikto, kas cits atliek, kā pārslēgties uz tavu ''valodu''. :)
07.10.2017 18:51 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Duuja, salīdzinu ar personīgo pieredzi. Un, protams, neesmu kurla un akla - pat negribot vienalga dzirdu un redzu, kas notiek apkārt un par ko runā cilvēki (un cilvēkiem patīk runāt par politiku, es, savukārt, pieklājīgi klausos).
07.10.2017 18:52 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Neons, kādam politika, kādam māksla, kādam daba, kādam tamborēšana utt., viss jau kārtībā, negribu, lai uztver to kā uzbraucienu, lai cik nekorekti tas tomēr būtu, ja sāktu uzbraucoši spriest par to, par ko patiesībā nemaz neinteresējos un nezinu.
07.10.2017 18:53 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Bet jūs, piemēram, esat paskatījušās 9.maija bildes tepat Latvijā? Maziem bērniem uzvilktas PSRS armijas formas un jau no ar mātes pienu viņi uzsūc šo padomju demagoģiju. Manuprāt, lielākā daļā izaugs nelojāli šai valstij, sabiedrībai un kultūrai. Kāpēc mums šādi pilsoņi?
07.10.2017 19:03 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Neons
Nebūt Tevi nenosodu un linčot arī netaisos. :) Tīri labi varu saprast Tavu vēlmi norobežoties no politikas, jo arī ar visu manu garo vērotājas un analizētājas pieredzi no sākumskolas laikiem, kad ar lielāku nepacietību gaidīju ziņu, ne multfilmu laiku TV, un gatavību apzināti un ar atbildību izvēlēties, kam atdot savu vēlētāja balsi, arī mana psihe dažreiz
nespēj sagremot tās netīrās spēlītes un absurdu, birokrātiju un visus tos šizīgos gājienus
un palūkoties uz to visu ar neitrālu skatu, kas ļautu bez sirdssāpēm noskatīties uz dažu labu infantilu idiotu izdarībām pret līdzcilvēkiem, lai apmierinātu savu perverso tieksmi uz varu. (t) Jā, tas ir izaicinājums man pašai sev - paskatīties uz to visu no vērotāja pozīcijas, atkost manipulācijas un neļauties provokācijām. :)
07.10.2017 19:18 |
 
Reitings 14
Reģ: 16.09.2017
Bērna pamatvaloda - valoda, kura ir dzimtā valoda bērna vecākiem (tas mans viedoklis). Redzu pozitīvus piemērus, kad latviešu vecāki māca saviem bērniem tikai ENG - izdodas. Pirmo reizi ar to saskaroties - bija mazliet interesanta sajūta :D
Par mūžīgo - krievi:latvieši.. Jēgas komentēt nav. Bet, lasot visu šo diskusiju.. ->
Krievu tautības pārstāvji gribēs, lai ar viņiem komunicē tikai krieviski, jo "suņu valodā viņiem intelekts neatļaujot komunicēt" (tā man ir teikts, bet nu - kāds kuram uzskats, personīgi neuzņemu).
Latvieši - mēs esam iecietīgi (es sevi vairāk uzskatu par latvieti, kaut asinis, protams, nav pirmšķirīgas latviešu; latviešu valodas olimpiādēs esmu piedalījusies - tikai novada apmēros - valsts olimpiādēs neesmu piedalījusies, nav ar ko padalīties Cosmo ranga ietvaros.....). Ja mani uzrunā krievu valodā- izvēlos runāt krieviski. Un tieši tāpat arī krievu tautības pārstāvji ar mani izvēlas runāt vairāk latviski, jo es tik labi nepārvaldu krievu valodu. Ir arī krievi forši ;-) Ir man draugi gan 16. marta atbalstītāji, gan 9. maija svinētāji. Saprotamies, draudzējamies. Mani vecvecāki ir režīma izsūtītie Sibīrieši - tāpēc nevainošu nevienu, jo viss režīms ir sabrucis.
Ja man kāds pasaka, ka principa pēc runās tikai krieviski, ok, runā ar kādu citu, bet ne ar mani. Šo sugu saucu par okupantiem. Bet - paprasu jebkuram gadījumam - cik ilgi uzturēsies Latvijā - lai nesajaucu ar krievu tūristu.
Man nav konkrētas nostājas - attieksme pret citiem veidojas no attieksmes, kuru saņemu. Esmu draudzīga, valodu sejā nevienam "nebāžu". Un pašai ar seju arī nav problēmu :D
07.10.2017 19:24 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015

07.10.2017 19:39 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Vai kāda no Jums ir spērusi soli uz priekšu, izvēloties angļu valodu par bērna pamatvalodu? Kāda
tas ir solis uz atpakalu ! Kadreiz daudzi smejas par karklu vaciesiem... tagad ir karklu angli.... leti,ka veri izpildas..smiekligi ari:-D:-D:-D:-D
07.10.2017 19:49 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Maziem bērniem uzvilktas PSRS armijas formas un jau no ar mātes pienu viņi uzsūc šo padomju demagoģiju. Manuprāt, lielākā daļā izaugs nelojāli šai valstij, sabiedrībai un kultūrai. Kāpēc mums šādi pilsoņi?

+
07.10.2017 20:07 |
 
10 gadi
Reitings 1318
Reģ: 30.06.2013
Esmu jau minējusi savas sajūtas attiecībā uz Latviju, bet īsumā sakot, lai gan esmu Latvijā dzimusi un augusi, uzskatu sevi par ciemiņu. Un man kā ciemiņam ir jāpieņem valsts iekšējā kārtība, tāpat kā es to daru pie savas mammas mājas. Tās ir manas mājas, bet tomēr mamma ir mājas īpašniece, dzīvoju pēc viņas noteikumiem. Ja gribu savus noteikumus, kuri neapmierina mājas īpašnieci, tad eju uz savu māju un tur dzīvoju kā nu sirdij tīk. :)
07.10.2017 20:18 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Un vai sūdzību rakstīšana nav gļēvuma pazīme - jo latviski taču labi runā.

Nē, tā nav gļēvuma pazīme, tā ir opcija, kuru man kā klientam ir devusi kompānija/uzņēmums un kuru es varu izmantot. Es it kā varētu rīkoties drosmīgi un kādu pārdevēju ar dūri "paglaudīt" pa degunu, bet es tomēr esmu normāls cilvēks un man mierīgi pietiek ar smuku A4 lapiņu, kurā es varu izklāstīt savas domas.
Un man rodas jautājums, cik cilvēki tevi sauc par $#%@^& katru dienu, kur un kāpēc, ka tik kaismīgi saki, ka liela daļa te principiāli nostājušies un tā vien grib, kā uzbraukt tev?

Šo te attieksmi es jūtu un redzu samērā bieži, tāda sajūta ka tas daudziem cilvēkiem ir kā tāds dzīves moto. Un es protams nevienam nebučosu pakaļu, ja es pat nepaspējot atvert muti dzirdu apvainojumus un pazemojumus, kuri ir veltīti man, tad es te neko nevienam nemēģināšu skaidrot. Un ja kādu pārdevēju/kasieri/oficiantu "spridzina" tas fakts, ka es viņu klātbūtnē piemēram ar saviem ģimenes locekļiem komunicēju krieviski, tad tā ir tikai mana darīšana. Kādā valodā gribu, tādā arī runāju ar sev tuviem cilvēkiem.
xanax, nu ziņu portāli nav pētījumi.

Nu labi, cv.lv pētijums:
http://www.cv.lv/content/?id=1339
Vairāk nekā puse jeb 57% aptaujāto uzskata, ka jaunieši bez krievu valodas zināšanām darba tirgū tiek diskriminēti, liecina interneta personāla atlases uzņēmuma "CV-Online Latvia" sadarbībā ar izklaides un atpūtas vietu "Klondaika" organizētais pētījums.

“Šobrīd darba tirgū būtiski pieaug pieprasījums pēc kvalificētiem speciālistiem, kuri pārvalda vairākas svešvalodas - ne tikai latviešu, krievu un angļu valodu, bet arī, piemēram, vācu valodu. Īpaši svarīgi tas ir apkalpojošajā sfērā, kurā personālam nepieciešams izprast klientu un viņa vēlmes. Tāpat jāsaka, ka tūristu skaits pieaug arī reģionos ārpus Rīgas, tāpēc prasības pēc papildu svešvalodu zināšanām ir ne tikai galvaspilsētā, bet arī citviet Latvijā,” stāsta izklaides un atpūtas vietas “Klondaika” personāla daļas vadītāja Sanita Kuzmina.

"Analizējot situāciju darba tirgū, jāatzīst, ka krievu valodas zināšanas kandidātiem joprojām ir ļoti būtiskas. Nereti darba devēji kā pamatprasību kandidātam nosaka vismaz 3 valodu zināšanas - latviešu, krievu un angļu valodu. Darba devējs novērtē ikvienas valodu zināšanas, kuras kandidāts varētu izmantot turpmāk, veicinot uzņēmuma attīstību, paplašinot iespējamos biznesa tirgus, veicinot klientu attiecības, izprotot un realizējot vietējo un starptautisko klientu vēlmes un vajadzības. Jāatzīst, ka īpaši starptautiskos uzņēmumos papildu valodu zināšanas ir ne tikai svarīgas, lai varētu veikt darba pienākumus, bet bieži arī nozīmīgas darbinieku savstarpējai komunikācijai," uzskata interneta personāla atlases uzņēmuma "CV-Online Latvia" personāla atlases nodaļas vadītājs Kaspars Kotāns.

Bet jūs, piemēram, esat paskatījušās 9.maija bildes tepat Latvijā? Maziem bērniem uzvilktas PSRS armijas formas un jau no ar mātes pienu viņi uzsūc šo padomju demagoģiju.

Šis mani vienmēr ir smīdinājis. Es piemēram arī esmu redzējies un pat lasījis valsts likumus, satversmi, atceros tur bija skaidri definēts ka Latvijas Republika ir demokrātiska valsts un likumos nekur netika minēts kādus svētkus un kurš drīkst svinēt, bet kurus nē. Tāpēc Latvijā var mierīgi svinēt kaut vai "Zemes rādiusa dienu", likums to atļauj. Tā laikam ir tīri latviskā "fiška" čekot kādus ziedus ir nopircis kaimiņš, kur vinš ies un ko viņš svinēs. Man pat bail padomāt cik te dažiem ir garlaicīgas dzīves, ka pat kaimiņa personīgie svētki ir interesantāki par personīgajām lietām. Man gan nav laika sekot tam, kur mani kaimiņi iet, kādus svin svētkus, kurus pieminekļus bučo un kur noliek ziedus, manā dzīvē arī bez tā visa notikumu pietiek.
07.10.2017 22:44 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Un man kā ciemiņam ir jāpieņem valsts iekšējā kārtība, tāpat kā es to daru pie savas mammas mājas. Tās ir manas mājas, bet tomēr mamma ir mājas īpašniece, dzīvoju pēc viņas noteikumiem. Ja gribu savus noteikumus, kuri neapmierina mājas īpašnieci, tad eju uz savu māju un tur dzīvoju kā nu sirdij tīk.

Labi teikts.
Un ja kādu pārdevēju/kasieri/oficiantu "spridzina" tas fakts, ka es viņu klātbūtnē piemēram ar saviem ģimenes locekļiem komunicēju krieviski, tad tā ir tikai mana darīšana. Kādā valodā gribu, tādā arī runāju ar sev tuviem cilvēkiem.

Kurš tev aizliedz ar ģimeni runāt, kā vēlies? Un varētu derēt, ka gandrīz visiem pie vienas vietas.
Šis mani vienmēr ir smīdinājis. Es piemēram arī esmu redzējies un pat lasījis valsts likumus, satversmi, atceros tur bija skaidri definēts ka Latvijas Republika ir demokrātiska valsts un likumos nekur netika minēts kādus svētkus un kurš drīkst svinēt, bet kurus nē.

Tā laikam ir tīri latviskā "fiška" čekot kādus ziedus ir nopircis kaimiņš, kur vinš ies un ko viņš svinēs. Man pat bail padomāt cik te dažiem ir garlaicīgas dzīves, ka pat kaimiņa personīgie svētki ir interesantāki par personīgajām lietām.

Šeit perfekti var redzēt, ka nepārzini vēsturi, neizproti kas tur tiek svinēts un kāpēc. Ja es gribu, es publiski taisīšu dzertiņu ar nosaukumu ''krievus uz Sibīriju'', jo taču demokrātija un ko gribu, to mēs ''svinam''? Pretīgi.
07.10.2017 23:09 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
xanax, ja Krieviju kāds būtu okupējis, iznīcinājis un tad vēl principa pēc svinēt gandrīz pretvalstiskus ''svētkus'', tad gan kaut kā labi pret viņiem nejustos - tīri kaut vai no emocionālā viedokļa, ja skandini, ka visu laiku jāiejūtas tavā ādā, tad paņem un pats iejūties, redzēsi, ka tas viss nav tik vienkārši kā grāmatā izlasījis un sapratis pa savam. Kāpēc mums jāskatās uz tiem, kas izvelk psrs karogus, tērpjas to laiku armijas formās un tā slavina apspiešanu, karu, vardarbību, kas ir notikusi, braši soļojot, alkohola reibumā gan, pa ielu un zākājos un spļaujot sejā latviešiem (gan metaforiski, gan tiešām burtiski). Un tad vēl iet un draudzīgi arī ar viņiem runāties, galvenais krieviski un pakrist ceļos, lai noskaidrotu, ko nu vēl viņi kā Krievijā gribētu. Varbūt biļeti uz savu laimes zemi, ja tā jālien uz kakla citur, visi tik nīgri un redz nepieņem viņu prasības, bet kaut kā atpakaļ neskrien arī. Vai kas notiek leģionāru piemiņas dienā, jauni, agresīvi, radikāli krievi spļauj un lamā pensionārus. Kur tu ko tādu vari vēl novērot? Vai arī domā, ka tā ir kaut kāda fašisma izpausme, ko slavinām? Tad vērts palasīt, par ko un kā šie cilvēciņi nonāca tur, kur bija, kādas bija viņu domas tajā laikā, ar kādu mērķi piespiedu kārtā cīnījās. Kas ir leģionāri, pastāstīsi? :-)
07.10.2017 23:25 |
 
Reitings 254
Reģ: 06.09.2017
Man, savukārt, smiekli nāk par to, ka visiem drausmīgi traucē visi tie 9.maija svinētāji, taču, neskatoties uz to, nekas nemainās jau gadiem ilgi. Uzvaras pieminekļa nojaukšana tika apspriesta, bet viss tā arī apstājās, jo kā tad tas būs - nojauks pieminekli un ko tad!? Igauņi varēja, bet letiņi labāk neriskēs. Sociālajos tīklos aktīvi darbojas tā saucamie Tēvijas sargi, kuri brauc uz Muceniekiem ieviest kārtību, jo, acīmredzot, traucē, ka tur dzīvo ne-latvieši. Kur ir šie paši sargi tad, kad 16.marta pasākumos pie Brīvības peiminekļa krievvalodīgie apsaukā latviešu leģionārus? Kur tad ir visi Dieva suņi un Tēvijas sargi? Kāpēc necīnās pret tiem, kuri latviešus lamā? Kāpēc visiem vieglāk ir dzelteno portālu anonīmajos komentāros lamāt tos, kuri svin 9.maiju, ja reāli visus šos n-tos gadus kopš Latvija ir neatkarīga (!) valsts, joprojām ir personas, kuras var sapulcēties vienuviet, dzert, uzdzīvot, vicināties ar PSRS laika simboliku un tas viss notiek brīvas valsts galvaspilsētā! Kurā valstī vēl kas tāds būtu pieļaujams? Ne jau tie, kuri svin to 9.maiju ir vainīgi, bet gan tie, kuri 27 gadus pēc Latvijas neatkarības ieviešanas joprojām nespēj vai, precīzāk, baidās kaut ko darīt, lai situāciju mainītu!
07.10.2017 23:27 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Uzvaras pieminekļa nojaukšana tika apspriesta, bet viss tā arī apstājās, jo kā tad tas būs - nojauks pieminekli un ko tad!?

Esi lasījusi likumu, kas ar šo pieminekli saistās?
07.10.2017 23:28 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10509
Reģ: 29.01.2009
bet gan tie, kuri 27 gadus pēc Latvijas neatkarības ieviešanas joprojām nespēj vai, precīzāk, baidās kaut ko darīt, lai situāciju mainītu!

Un, kā Tev, Darya, šķiet, no kā tieši baidās?
07.10.2017 23:31 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Un izrādās šie ''gudrie'' svinētāji ir nevainīgie jēriņi, ar visu savu bērnu audzināšanu tādā garā, ko it kā vajadzētu automātiski uzņemt pilsonībā, labs. Prasti sakot, viņi vienkārši ir neizglītoti.
07.10.2017 23:32 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Man uzvaras piemineklis patīk... tā tomēr ir daļiņa no vēstures :)
07.10.2017 23:58 |
 
Reitings 254
Reģ: 06.09.2017
Man jau arī pret pieminekli nav nekādu iebildumu, es tā nojaukšanu minēju tikai kā vienu no iespējām, kura ļautu vienai tautas daļai beidzot nomierināties, jo nebūtu jāskatās uz tusiņu, kurš katru gadu tur notiek. :)
Bet, atbildot uz jautājumu par to no kā tieši baidās... Jautājums ir labs un gribēšu atbildi noformulēt, līdz ar to centīšos atbildēt no rīta, jo tagad acis līp ciet. :)
08.10.2017 00:21 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits