Bērna pamatvaloda

 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Vai kāda no Jums ir spērusi soli uz priekšu, izvēloties angļu valodu par bērna pamatvalodu? Kādas grūtības pastāv šādiem bērniem, dzīvojot Latvijā?
04.10.2017 10:36 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
law7, es neesmu interesējusies kā tur ir šai sakarā, bet cik dzirdēts, Latvijā nepiešķir automātisku pilsonību dzimušiem bērniem no nepilsoņiem. Gan jau ir kaut kādas nianses... Bet pat, ja šobrīd kaut kas ir mainījies... Teju 30 gadi jau pagājuši kopš neatkarības. Nav tā kā nedaudz par vēlu?...
07.10.2017 17:32 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Neons, neminēju, ka vienīgā, bet situācija ir cita tomēr. Tāpat šeit, tas ir vecāku lēmums un šo cilvēku lēmums saglabāt šo pozīciju un principiāli tādam būt. Ja cilvēks vēlas, grib, izrāda izpratni, nu viņam nāk pretī, bet nekādu automātu, vismaz es, neatbalstītu, jo te ir cita platība, cits skats uz visu. Kanādā nav divu, trīs pretpolu, arī tur tā lieta - tāpēc minēju, cita tipa valsts pēc pamatiem, ar sajaukumu, citu iedzīvotāju skaitu, citu vēsturi, citu atrašanās vietu u. c. Tāpat kā par izglītību - var skatīties un teikt, o, re kā Somijā, kopējam un maucam tāpat, bet ''hana'' mums drīz būs.
07.10.2017 17:36 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Duuja, nez... man jau šķiet, ka letiņi (nav nievājoši domāts) par daudz baidās no pārmaiņām. Vai, vai, valoda izmirs, valsts neizturēs, tūlīt krievi (no Krievijas) iebruks, skat, jau Putins jāj uz zirga ar zobenu rokā... :-P Es kaut kā neticu, ka piešķirot dzimušiem Latvijā bērniem pilsonību automātiski te kaut kas būtu apdraudēts. Ja nu vienīgi - naida savā starpā būtu mazāk... Bet tas laikam jau politiski un ekonomiski nav izdevīgi...
07.10.2017 17:42 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Neons
Nav prātīgi truli kopēt Kanādas, Lielbritānijas, Zviedrijas, Francijas vai citas vecās (un līdz ar to attīstītas) demokrātijas valstu pilsonības (vai citu) likumu principus bez piemērošanas Latvijas vēsturiskajai un politiskajai situācijai. :)
.
Iedvesmoties - jā, dot sev uzdevumu arī kādreiz pēc ilgtermiņa darba aiziet līdz tam - arī, bet prosta copy-paste nav prāta darbs, jo tas ātri vien beigsies ar demokrātiskas Latvijas valsts pastāvēšanu kā tādu.
.
Manuprāt, te nav pamata raizēm, jo i šajā, i citos politiskos jautājumos viss tāpat virzās uz priekšu - vienā dienā arī Romu neuzcēla. ;)
07.10.2017 17:48 |
 
Reitings 254
Reģ: 06.09.2017
tūlīt krievi (no Krievijas) iebruks, skat, jau Putins jāj uz zirga ar zobenu rokā...

Jā, jā, šis ir īpaši izteikti - tad tur Krievijas lidmašīna redzēta, tad Krievijas armija manīta utt.,utjp., vārdu sakot, Putins to vien tikai dara kā dienu no dienas sēž un kaļ plānus kā beidzot Latvijā iebrukt. Būtu labāk uztraukušies vairāk par tiem latviešiem, kuri sēž valdībā, urbina degunus, pieliek ik pa laikam sev smukas summiņas pie algas, kamēr liela daļa tautas reāli dzīvo uz nabadzības sliekšņa!
07.10.2017 17:48 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
nerātnā, ai... Es neieredzu politiku savā būtībā, bet Latvija izskatās nožēlojami. Pat Lietuvā un Igaunijā viss kaut kā prātīgāk sakārtots... Un par šo, protams, sirds sāp.
07.10.2017 18:00 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Par pilsonību jūs te nedaudz ne pa ķeksi. Šobrīd, ja nepilsoņiem piedzimst bērns, vecāki var izvēlēties, vai bērnam būs Latvijas pilsoņa pase vai nepilsoņa, bērnam vai vecākiem nav jāliek nekāds eksāmens vai tml, lai bērnam būtu šis pilsoņa statuss, ir tikai jābūt izteiktai vēlmei.
Tas, ko vēlējās izmainīt, bija sākumpunkts - bērnam piedzimstot automātiski viņš būtu pilsonis, bet, izrādot vēlmi, vecāki varētu atteikties no tā. Tā ir ļoti daudzās valstīs, ņemot vērā, ka citur vispār nepilsoņi nepastāv vai vispār nepastāv. Piemēram, Lietuvā pēc neatkarības iegūšanas visi krievi ieguva pilsonību un, protams, arī piedzimstot ir pilsoņi.
Sanāk būtībā, ka nekas daudz nemainās no pašreizējā regulējuma to, ko gribēja ievest. Es to vērtēju divējādi, ir gan pozitīvais, gan negatīvais.
*
Dūjas teikto par to māju / ciemiņu būšanu un turpmāko es vispār nesaprotu (kādā sakarā kaut kāds 18xx gads utt.) , bet es tā sapratu, ka Dūja runā / cenšas aizskart konkrēti xanax, nevis runā par situāciju kopumā, tāpēc cilvēkam no malas laikam grūti iebraukt tajā domu lidojumā.
07.10.2017 18:14 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Es uzskatu (un nepārspēlējot zobena nešanu), ka tiem bērniem, kuru vecāki nav pilsoņi, audzina viņus rādot Kreivijas tv, nievājoši spriežot par mūsu vēsturi un neko nesajēdzot, vienkāršoti sakot, nav nekādu tiesību lemt par valstiski svarīgiem jautājumiem. Tāpat kā aizbraukušajiem nav vairs tādu orgānu savās rokās, lai pat izprastu visu, jau laiku atrodoties citur un nekādi stāsti neatsver visu, tad vēl pietiek nekaunības pateikt, ka tas ir nožēlojami vai ka tur mums būtu jāskatās. Rupji sakot, katrs uz savu pēcpusi skatāmies, aplūkojam labi cieši, kur tā šobrīd atrodas, tad secinām, ka esam izvēlējušies citu ceļu, kaut vai labu mērķu vadīti priekš sevis, bet tā ir nekaunība zināmā mērā. Ja mani vecāki būtu pārcēlušies un mazu valsti (ar visu to, ko nerātnā min), tiešām nezinu, vai justos kompetenta spriest un balsot par to, kas tai valstij un pamattautībai labāk, jo es būtu mazākums ar to, ka tautība man ir cita un nelīstu virsū viņiem ar to, ko šeit dara krievi. Tā kā tas ir koks ar diviem galiem. Vēl, vienīgi Krievija ir valsts, kura ar agresiju vēršas pret citiem, mūsdienās! Nerunāju par kara zonām Sīrijā vai vēl, bet viņi okupē mūsdienās teritorijas, strādā mērķtiecīgi ar hibrīdkaru un cilvēki tam daudzi tic un seko.
*
petunijayyy, es ticu, ka neiebrauc, tāpat kā citu meiteņu teiktajā kādas piecas, desmit lapas iepriekš. Un es xanax nekur nemēģinu aizskart, atkal raugies no kaut kādas savas slimīgās pozīcijas. Es runāju par visu kopumā un arī ar gadu, visu var saprast, liec jebkuru vietā, bet laikam tas tev par grūtu, centīšos kā vieglāk, ja būs runa par tevi. Un xanax es pat esmu izteikusi komplimentus, mēs runājam par nostājas jautājumiem un to, ka nav šādas peiprasīšanas iespējas, tāpat norādot uz to, kāpēc nejūtas pietiekami integrējies, kā izskatās no malas pēc visa rakstīta ne tikai šajā diskusijā. Tā kā atļaujies pārstāt runāt citu vārdā.
07.10.2017 18:25 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10509
Reģ: 29.01.2009
Jā, jā, šis ir īpaši izteikti - tad tur Krievijas lidmašīna redzēta, tad Krievijas armija manīta utt.,utjp., vārdu sakot, Putins to vien tikai dara kā dienu no dienas sēž un kaļ plānus kā beidzot Latvijā iebrukt. Būtu labāk uztraukušies vairāk par tiem latviešiem, kuri sēž valdībā, urbina degunus, pieliek ik pa laikam sev smukas summiņas pie algas, kamēr liela daļa tautas reāli dzīvo uz nabadzības sliekšņa!

Jāpiekrīt, ka nereti uzskats par Kremļa roku ir pārspīlēts, bet.. es tiešām domāju, ka, ja Saskaņa būs pie varas (pozīcijā) valstiskā līmenī vairākus sasaukumus, tad būs ne tikai divvalodība, bet arī Krima Latvijā. Patreizējā "sadraudzēšanās" taktika ir politiski pareizi izvēlēta.
latviešiem, kuri sēž valdībā, urbina degunus, pieliek ik pa laikam sev smukas summiņas pie algas, kamēr liela daļa tautas reāli dzīvo uz nabadzības sliekšņa!

Šis arī tāds tipisks Saskaņas sakāmais, jo ir izdevīgi tā teikt, kamēr paši nav pie ruļļiem tikuši.
07.10.2017 18:25 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
"Ar mani bieži vien ir tā, ka dienas laikā vairākas reizes nākas pārslēgties no vienas valodas uz otru un vairs nejutu kādā valodā es runāju. Un iedomājies situāciju, es runāju pa telefonu krieviski, ienāku kādā veikalā un tīri reflektori tāpat kā pa telefonu turpinu ar pārdevēju runāt krieviski, jo tajā brīdī pat nejutu kādā valodā es runāju. Ja pārdevējs man atbild latviski vai ar pamanāmu akcentu, tad es to pamanu un manas smadzenes pārslēdzas uz latviešu valodas režīmu"
Man nesen bija gadījums, kad stāvu rimčikā pie kases rindā, pirms manis apkalpo cilvēku, kasiere runā latviski. Es ar mammu runāju pa telefonu krieviski, sarunu ātri beidzu, pienāk mana kārta, un kasiere sāk runāt krieviski, bet es automātā atbildēju latviski un vēl nobrīnījos, kādā sakarā tieši ar mani runā krieviski. Pēc tam sapratu, ka dzirdēja telefona sarunu krievu valodā un to piefiksēja. Labs serviss. :D
07.10.2017 18:26 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Jāpiekrīt, ka nereti uzskats par Kremļa roku ir pārspīlēts, bet.. es tiešām domāju, ka, ja Saskaņa būs pie varas (pozīcijā) valstiskā līmenī vairākus sasaukumus, tad būs ne tikai divvalodība, bet arī Krima Latvijā. Patreizējā "sadraudzēšanās" taktika ir politiski pareizi izvēlēta.

Šis arī tāds tipisks Saskaņas sakāmais, jo ir izdevīgi tā teikt, kamēr paši nav pie ruļļiem tikuši.

Labi teikts.
07.10.2017 18:27 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Provokatīvi, bet - kāpēc Igaunija strauji tika uz priekšu, tika prom no Krievijas atstātā iespaida - jo viņiem nav izteiktu spēku valdībā, galvaspilsētā, kas ir parakstījuši līgumus ar kremli, kas bīda tikai savām interesēm vajadzīgus jautāumus, lēnām un paslepus iekārtojot un destabilizējot situāciju. Tā kā jā. Arī mazāk krievu tautības cilvēku, neesmu gan pārbaudījusi pēdējo laiku statistiku. Pat Lietuva ar šo cīnās, spēj iznīdēt to, kas grib graut viņu valsts pamatus, iet pret satversmi un valsts likumiem. Mums ir cilvēki, kuri to lobē. Atklāti, slēpti, bet lobē. Tad par kādu attīstību Eiropas augstāko līmeņu virzībā var runāt?
07.10.2017 18:33 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Neons
Lietuvai un Igaunijai bija mazliet cits neatkarības atgūšanas, teiksim, 'punkts', kas ļāva pilsonības jautājumus risināt tā, kā tie tur risināti. Turklāt nevar nevienu valsti un situāciju tās iekšienē pielīdzināt ar citu viens pret viens - vienmēr būs kaut nelielas atšķirības. ;) Jā, starptautiskajā politiskajā vidē skaļākai, lielākai un reprezentablākai sevis pieteikšanai mazā Latvija, Lietuva un Igaunija sevi prezentē kā vienotu Baltijas valstu kopumu (kam ir savs vēsturisks pamats), bet tas nenozīmē, ka it viss tajās notiks vienādi. ;)
.
A par sāpi, kas un kā notiek LV - nu, skatoties uz dažām citā postpadomju bloka valstīm šobrīd, esmu priecīga un pateicīga piedzimt Latvijā. :)
.
Hmm, man gan politika patīk. :D Makten interesanti paskatīties uz tiem procesiem. :-P
07.10.2017 18:35 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Dūja, tu toč esi jocīga, ja domā, ka cilvēks, kurš pats ir no citas valsts, bet atbraucis uz Latviju un nodzīvojis te 30 gadus un radījis bērnus, kuri ir dzimuši Latvijā - ka šie te "bērni", kuriem tagad var būt pat 30 gadi, nedrīkstētu Latviju uzskatīt par savām pilnvērtīgām mājām un piedalīties valsts procesos.
07.10.2017 18:37 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Ps. Arī domāju, ka šiem te vecākiem, kuri šeit tik ilgus gadus dzīvo, šeit ir mājas.
Protams, visu izšķir pašu sajūtas un viss, kas no tā izriet.
07.10.2017 18:39 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
petunijayyy, labi, ka pati esi nejocīga, lai gan atkal iztulkoji pa savam. ''NĒ NEDRĪKST, NEKĀDĀ GADĪJUMĀ, VIŅI VISI IR VIENĀDI, LEJ UZ GALVAS SAMAZGAS, NAV LOJĀLI UN VISPĀR BRIESMĪGI CILVĒKI, VISI KĀ VIENS UN BEZ IZŅĒMUMIEM, VISI VECĀKI TĀ ARĪ BĒRNI PATIESĪBĀ IR PUTINA SLĒPTO SAKARU REZULTĀTS, KURI TAGAD MASVEIDĀ MUMS UZGLŪN, JO BĒG NO SAVAS MĀTES ZEMES, KUR NAV LABI, GRIB NOLĪDZĪNĀT LĪDZ SAVAM LĪMENIM ARĪ CITUS''. Tagad derēs, būs tā, kā tev patīk izlasīt un spriest. :D
07.10.2017 18:46 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
nerātnā, jauki, ka tevi interesē politika. Mana “psihe” nespēj sagremot tās netīrās spēlītes un absurdu, birokrātiju un visus tos šizīgos gājienus, pie visa tā zinot, ka es neko nevaru izdarīt (ātri un efektīgi), lai kaut ko mainītu (neiedziļinoties filozofijā). Tad nu labāk turos pa gabalu, neklausos ziņas, nelasu un neinteresējos, nepiedalos balsošanā un vispār - uzvedos kā nihilis. Ja akurāt vajag uzzināt kaut ko specifisku - tad tikai par to arī meklēju info. Kaut kā tā...
07.10.2017 18:46 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Dūja, varu padalīties ar Lexotanilu.
07.10.2017 18:48 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Neons, interesanta nostāja (nekā ļauna), bet kā tad tik droši un ar devu ''cik nožēloajmi'' spried par procesiem, kas notiek citās valstīs, man gan ir neatbildēts jautājums.
07.10.2017 18:48 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Un, jā, politikā (un vēsturē) esmu cirvis! :-D Lūgums nesodīt bargi un nenolinčot mani forumā... :-P
07.10.2017 18:49 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (1)