Vegāni mazpilsētā

 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
Jautājums vegāniem, kuri dzīvo NE Rīgā un nav pieejams visādu fancy piedevu klāsts un diža izvēle ar vegānu ēdieniem, ko jūs gatavojat, lai būtu daudzveidīgi un ar ko našķojaties, izņemot augļus? :)
Pati neesmu ne vegāne, ne veģetāriete, vienkārši interesē. Jo bieži lasot kādas vegānu receptes vai diskusijas, tad daudz tiek pieminētas pērkamas lietas, kuras var iegādāties Stockmann vai citos specializētos Rīgas veikalos, piemēram, vegan saldējumi, vegan cīsiņi, rauga pārslas un vēl tādas visādas štelles, kuras diez vai atradīsies mazpilsētā. :)
Tīŗi interesei :)
28.09.2017 14:06 |
 
Reitings 209
Reģ: 19.12.2013
kas ir teicis, ka kotletes un cīsiņi, desas ir tikai tas, kas tiek taisīts no gaļas produktiem?
Sākotnēji bija, bet tad nāca šie veģetārieši, vegāni un pārējie, kam patika piesmiet nosaukumus.
28.09.2017 19:33 |
 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
anders
Jā, vegānisms esot balstīts uz uzskatiem par to, ka dzīvnieki nav zemākas radības. Tas jau viss skaidrs. Bet tur arī ir tā lieta, ka daudzi paliek par vegānu nejau tāpēc, ka negaršo gaļa, vai piens, vai olas, bet gan ētisku apsvērumu dēļ. Garšas kārpiņas paliek tās pašas, tādēļ tiek ražotas alternatīvas gaļas produktiem, lai cilvēki ēdot produktu, nejustos slikti, jo dēļ tā kaut kādā mērā ir cietis dzīvnieks :) Kā jau teicu, neesmu ne vegāne, ne veģetāriete, taču neesmu no tiem cilvēkiem, kura pārmetīs svešam cilvēkam par viņa dzīvesveidu. Tev kaut kādā veidā dzīvot pilnvērtīgu traucē tas, ka ir vegānu desas, cīsiņi, kotletes un citi produkti, kurus ir pieņemts taisīt no gaļas vai vegāni kopumā? Ja nē, tad jau viss ok :)
28.09.2017 19:37 |
 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
Tas, kā ēd vai ģērbjas katrs no mums, tā jau ir mūsu darīšana. Ja kāds "prot" būt par vegānu, labi, ja "neprot", arī labi. Ja tu esi visēdājs, tu taču arī nestaigā ar gaļas gabaliem uzkārtiem uz ausīm un desas luņķi ar kartupeļiem mutē, lai parādītu citiem, kāds tu esi visēdājs :) Ja godīgi, vispār nesaprotu to tendenci mesties virsū cilvēkiem, vai cilvēku grupām ar pārmetumiem par to, ka viņi nedzīvo un nedara tā, kā tu gribētu, lai viņi darītu. Drausmas, cik daudz tādu cilvēku, kuriem, ka tikai atrast kaut ko, par ko aizrādīt un pamācīt. Labāk atrastu iemeslu, lai pateiktu kaut ko jauku un pozitīvu. varbūt iesākt dzīvesveidu - pozitivāni? Domāju, ka Latvijā noderētu :D
28.09.2017 19:43 |
 
Reitings 209
Reģ: 19.12.2013
cik jau var negācijas cilāt?

Bet liela daļa šo agresīvo vegānu jau ar savu ideju iesāka šo. Nesaku ka jūs to personīgi aizsākāt. Bet visa šī ideja jau ir uz negāciām un nepareizumu balstīta. Baigā jau jēga, augiem varam darīt pāri pat tad kad zinātniski tiek pierādīts ka augi arī jūt sāpes un emocijas, no veģetārisma un vegānisma. Tas ir tikai veids kā sevi savās domās pacelt kā augstāku būtni un ar savu dārzeņu ēšanu censties iespaidot tos kuri ražo dzīvnieku produktus.
Ja tiešām jums rūpētu visas šo dzīvnieku mocības tad ziņās kārtējo reizi mēs redzētu kārtējās dzīvnieku fermas atbrīvošanu, fermas nodedzināšanu un revolūcijas ieviešanu. Šobrīd, manās acīs jūs esat tādi paši otrās šķiras izstrādājumi kādus varam veikalos atrast.
28.09.2017 19:47 |
 
Reitings 209
Reģ: 19.12.2013
Tas, kā ēd vai ģērbjas katrs no mums, tā jau ir mūsu darīšana

Bet tur jau tā lieta ka daudziem tā nav tikai viņu darīšana un visai pārējai pasaulei jāskatās sociālajos tīklos video, kurā kārtējo reizi izķidā kādu nabaga lopiņu. Plus vēl video sākumā obligāti jāuzsver ka autors ir vegāns.
28.09.2017 19:51 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Veganism is a way of living which seeks to exclude, as far as is possible and practicable, all forms of exploitation of, and cruelty to, animals for food, clothing or any other purpose.
28.09.2017 19:54 |
 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
anders
Par to gan taisnība. Arī pašu tas nedaudz kaitina, kad vegāni ar to uzbāžas VISUR. Bet domāju, ka cilvēkiem, kuriem ir pilns skrūvju komplekts un tie, kuri to dara no sirds, nebāžas nevienam virsū un dzīvo savu dzīvi, kā ir paši izvēlējušies. Bet par tiem lielajiem pārlieku aizrāvušiem sludinātājiem, kuri gandrīz sāk Jehovas lieciniekiem līdzināties un nepārtraukti baksta, ka vegānisms ir pats pareizākais un tie, kas lieto dzīvnieku produktus, dzīvo nepareizi, nu...ko lai saka, neņemu galvā :D
28.09.2017 19:57 |
 
Reitings 209
Reģ: 19.12.2013
Ja tu esi visēdājs, tu taču arī nestaigā ar gaļas gabaliem uzkārtiem uz ausīm un desas luņķi ar kartupeļiem mutē, lai parādītu citiem, kāds tu esi visēdājs

Jautājums? Vai ir tik daudz visēdāju tēmu kaut vai šajā portālā, kaut vai ar nosaukumu ''visēdāju diskusija'' ? Man vienkārši interesē, kuram visēdājam nav pils simts lai sāktu sevi reklamēt?
28.09.2017 20:00 |
 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
anders
Man liekas, ka tukša muca nešķiro, kam skanēt :D :D :D :D
28.09.2017 20:03 |
 
Reitings 209
Reģ: 19.12.2013
Man liekas, ka tukša muca nešķiro, kam skanēt

Nu tur nu gan tev taisnība. Godīgi, nekā personīga, bet reizēm man šis vispasaules vegānisms šķiet pārspīlēts. Joprojām nedzirdu nekur ka būtu pasludināta atsevišķa vegānu sala, kur viņi visi dzīvo veselīgi un bez dzīvnieku iesaistīšanas.
Personīgi, man nav iebildumi pret cilvēkiem, kā tādiem, bet man ir alerģija pret muļķībām.
28.09.2017 20:09 |
 
Reitings 209
Reģ: 19.12.2013
https://www.youtube.com/watch?v=z0O_VYcsIk8
28.09.2017 20:37 |
 
Reitings 1126
Reģ: 09.04.2016
Nedzīvoju gan mazpilsētā, tāpat arī neesmu pilnīga vegāne, taču palēnām cenšos izslēgt dzīvnieku valsts produktus no savas ēdienkartes.
Lielākoties visu pērku tirgū vai kādā mazā veikaliņā, jo slinkums tik bieži braukt uz centru, lai nopirku 'specializēto' pārtiku. :D
28.09.2017 21:09 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Vienkārši iztiek bez tā! Ja nu ir kāda superiespringusi meitene uz tām Tevis minētajām lietām... nu varbūt aizbrauc uz lielpilsētu 1x nedēļā/mēnesī iepērk ilgākam laikam vai nu ķimerējās un meklē video utt. kā pašai pagatavot to visu no attiecīgām sastāvdaļām, bet tas jau nav galvenais. Galvenā, manuprāt, ir ideja, ka neēd to gaļu, ne jau, ka vajag obligāti tās "fancy" lietas ieviest. :-D Tā tad arī ir papildus opcija "lielpilsētniekiem". Varu saderēt arī, ka mazpilsētās (sevišķi laukos) vegānu procentuāli ir daudz mazāk, nekā lielpilsētās. Daudzu iemeslu dēļ - 1) Vieglāk dabūt labas kvalitātes gaļu, pienu utt., nav jāuztraucās par to, par ko būtu jādomā pērkot veikalā esošo; 2)Cilvēki vienkārši pēc būtības ir vienkāršāki un vairāk domā vispār par iztikšanu, nekā par visādām figņām - ko mainīt, ko ieviest, ēd ko lielākā daļa ēd tur mītošo iedzīvotāju un viss :D 3)Sabiedrība nesaprot. Ja apkārt ir cilvēki, kuri smejās par Tavu "vegānismu" daudzi neiztur šo spriedzi un negribot justies kā jocīgie, ēd kā visi. 4)Nezinu kāpēc mazpilsētās galvenais ir paēst pilnvērtīgi, veselīgi, pēc veciem standartiem vairāk(nesaku, ka visiem, bet lielai daļai tāds viedoklis) no sērijas "pienu, gaļu dzērusi ēdusi - veselīga, sārtiem vaigiem", audzinot jau mammas māca, ka vajag visu ēst, nav ģimenē parasti uz diētas sēdošie vecāki, ja vien nav kādas veselības kaites.
Nu man tā liekās pēc pašas novērojumiem! Protams, nesaku, ka nav to vegānu, tikai krietni mazāk procentuāli, domāju, līdz ar to tā problēma par vegānnašķiem ja nu nomoka, tad nomoka dažus...
28.09.2017 21:47 |
 
Reitings 209
Reģ: 19.12.2013
Varu saderēt arī, ka mazpilsētās (sevišķi laukos) vegānu procentuāli ir daudz mazāk, nekā lielpilsētās.

Tāpēc ka mazpilsētās un arī laukos cilvēki ir pie saprāta un pieņem sevi tādu kāds viņš ir. Ja ir vieglāk uzlikt govju mēslus lai kaut ko dārzā izaudzētu un ir vieglāk iegūt pienu no govs tad tāds ir dabas likums un tas pat ir veselīgāk, nekā ēst mineralizētos dārzeņus, kuri, piedodiet, ir piedirsti ar mākslīgajiem minerālmēsliem vairumā un dabīgo mēslojumu nav uz lauka redzējuši. Lai bioloģiski un veselīgi izaudzētu dārzeni ir jāizmanto tas nabaga pieradinātais lopiņš, neko darīt. Un ja tas nav līdzsvarā, tad ko? gaļas vietā sāksim ēst pupiņu un sojas produktus? Nu nav tas pilnvērtīgs produkts. Ja pēc dabas esam plēsēji, kas tikai paplašina savas teritorijas un pakļaujam citus, tad kāda velna pēc mēs noliedzam paši savu dabu un izdomājam vainas pastiprinošus apgalvojumus ka esam vegāni un citi svētie? Tikpat labi varam mesties četrrāpus un izlikties par zālēdājiem, tas vismaz attaisnotu mūs.
28.09.2017 22:04 |
 
Reitings 254
Reģ: 06.09.2017
Noteikti tūlīt izsaukšu uguni uz sevi, bet jau iepriekš saku, ka tas ir tikai mans viedoklis, tāpēc nevēlos ne kādu aizskart, ne moralizēt, ne kļūt par agresīvo gaļēdāju.
Jā, arī man ir žēl dzīvniekus. Jā, arī man sirds sāp, kad aizdomājos par to kā tiek iegūta gaļa. Jā, arī es savulaik esmu bijusi veģetāriete, bet atsāku ēst gaļu, jo sapratu, ka dzīve ir pārāk īsa un, neskatoties uz to, ka mīlu dzīvniekus, neesmu gatava sev liegt baudu, kādu man sniedz tie ēdieni, kuri man garšo. Bet veģetāriešus es saprotu, ko nevarētu teikt par vegāniem, jo man tas vispār liekas, atvainojos, nonsenss. Mana draudzene (nu jau bijusī, jo pārstāja ar mani kontaktēties tad, kad kļuva par vegāni), paziņoja, ka viņai ir pretīgi pat sarakstīties ar mani, zinot, ka uzturā lietoju sieru, jogurtu, pienu utt.. Vēl jo vairāk - lika man padomāt par to kā tiek mocītas bites un govis. Tādā brīdī man nāk smiekli un gribas pajautāt tam cilvēkam - viņš tiešām ir tik, atvainojos, debīls, ka uzskata, ka govs varētu iztikt bez slaukšanas? Vai uzskata, ka govij piens tiek atņemts vardarbīgi un ka govs justos daudz labāk, ja tās tesmenis būtu piebriedis dēļ tā, ka govs nebūtu slaukta nedēļu no vietas? Bitei medus arī tiek atņemts vardarbīgā ceļā? Vai šīs govis un bites pie piena un medus ņemšanas tiek nogalinātas vardarbīgā nāvē? Goda vārds, es gribu dzirdēt kādu labu pamatojumu tam, kādēļ nedrīkst ēst tādus dzīvnieku izcelsmes produktus kā siers, biezpiens, jogurts, kefīrs, piens, saldējums utt.,utjp., respektīvi - produktus pie kuru ieguves nekādā veidā necieš dzīvnieki! Patiešām nevēlos nevienu aizskart, bet man tas viss patiešām, ja godīgi, liekas mazliet slimi. Viena lieta ir nevēlēties lietot uzturā pārtiku, kura iegūt nogalinot dzīvnieku, bet, ja pat piens ir pretīgs, jo to, redz, atņēmuši govij, man jāsāk domāt par konkrētā cilvēka prāta spējām. Sorry.
28.09.2017 23:34 |
 
Reitings 1126
Reģ: 09.04.2016
Darya, pirms atbildu, gribu vien minēt, ka mans mērķis nav uzsākt strīdu. Es respektēju Tavu viedokli un nostāju. :)
Par pienu ir tā - piena govis tiek nemitīgi apsēklotas, teliņi viņām tiek atņemti, lai slauktu pienu. Bullīšus audzē gaļas ieguvei, telītes nonāk māmiņas liktenī. Šis ir tas faktors, kāpēc vegāni nelieto uzturā pienu un tā produktus.
Kas attiecas uz mani, man nebūtu nekas pretī pret lauku pienu no zināmām omītēm, kuras savus lopiņus mīl un čubina, ļauj telēniem paaugties utt. utjp.
Visa fiška jau pārsvarā slēpjas industrijā kā tādā - piespiedu apaugļošana, hormonu stūķēšana lopu uzturā, tā šaurība, kurā lopiem jādzīvo..
28.09.2017 23:44 |
 
Reitings 254
Reģ: 06.09.2017
Adventi, paldies Tev par komentāru un to, ka visu paskaidroji tik cilvēcīgi! Pārlasīju savu komentāru un sapratu, ka, lai gan nevēlējos tā izklausīties, tomēr izklausījos agresīva, lai gan tā nav. Man patiešām man nekādu iebildumu ne pret vegāniem, ne pret kādiem citiem savādāka uztura piekritējiem, taču, iespējams, mans skeptiskums radies tādēļ, ka līdz šim, lai gan par konkrēto tēmu biju lasījusi, neviens cilvēks man nebija spējis atbildēt mierīgi un racionāli. Jau pieminētā draudzene uz šiem jautājumiem izvēlējās neatbildēt, tā vietā uzbrūkot un agresīvi izsakoties manā virzienā, savukārt Tu ļoti mierīgi un saprotami izskaidroji savu nostāju un par to Tev liels paldies! Saprotu, ka pati nespētu atteikties no jau pieminētajiem produktiem, taču, pateicoties tam, ko uzrakstīji, tagad vismaz spēju saprast vegānu nostāju šajā jautājumā. Paldies Tev! :)
29.09.2017 00:04 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Ir arī "vegāni pret savu gribu" - cilvēki ar pārtikas nepanesībām un alerģijām. Es zinu, ka šis arī tāds kā trends, bet tiešām ir tādi cilvēki, kas nevar lietot noteiktu pārtiku. Tad arī sāk meklēt alternatīvas.
29.09.2017 01:44 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Par pienu ir tā - piena govis tiek nemitīgi apsēklotas, teliņi viņām tiek atņemti, lai slauktu pienu.

Vispār govis periodiski meklējas, t.i. brīdī, kad tās var sagrūsnēt, meklē bulli - kļūst nemierīgas, kāpj viena otrai virsū. Tā kā mākslīgā apsēklošana nav nekas šausmīgs un vardarbība. Un tā tika piekopta arī laukos pie omītēm
29.09.2017 12:29 |
 
Reitings 1126
Reģ: 09.04.2016
Kakaduu, protams, jā, bet es runāju par rūpniecisku ražošanu, kurā govis tiek apsēklotas nemitīgi.
29.09.2017 12:56 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits